Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Bolezni srca in ožilja Kardiologija Ves čas v skrbeh

Ves čas v skrbeh

Pozdravljeni.Że okoli petnajst let imam prezgodnje utripe in v vseh teh letih do vsega 4 leta nazaj se nisem tudi po nasvetu kardiologa odločila za jemanje zdravila za moteče preskoke srca.Na pregledih pri kardiologu srce brez posebnosti ampak je opażen levokracni blok na vseh EKG-jih.Štiri leta nazaj pa sem se vendarle odlocila za zdravilo Concor v nizkih odmerkih.Leto dni je bilo super nato pa kar cez noc zdravilo ni delovalo vec in tudi ne vem zakaj,uglavnem so bile prisotne motnje ves dan,nato mi je neki drugi kardiolog predlagal zvisanje odmerka na 5 mg ceprav mi je receno naj jemljem nizke doze.Pri zvisanju odmerka se je stanje v tednu dni popravilo ampak sledilo je slabo pocutje zato sem zdravilo zmanjsala nazaj na 2.5 mg.Rada bi vas vprasala naslednje: Odkar sem zacela z jemanjem tega zdravila torej pred 4 leti opazam neke druge motnje ki jih prej ni bilo.Srce mi vcasih za nekaj sekund zaplapola in takrat zacutim pritisk v glavi in lovljenje sape.Če bi to trajalo dlje od nekaj sekund bi verjetno omedlela k sreci pa se samo ustavi .Drugo kar se dogaja je treskanje in poskakovanje na vec mestih tudi vse tja do trebuha,za rebri ,v sredini…..Ne trdim da mi Concor ne pomaga ,pomaga mi ampak se vse bolj sprasujem da sem si navlekla se dodatne tezave. Sedaj ko sem zmansala dozo iz 5 na 2 mg zopet cutim te tezave vendar zelo zelo blage torej poskoki nisi tako zelo intenzi ni.Receno mi je da naj to zdravilo jemljem vso zivljenje.Kaj menite? Kaj naj storim? Sem jaz sploh lahko brez tega zdravila ? Se mi je vseskupaj res samo poslabsalo ceprav se tiste nove ekstrasistole ki jih prej ni bilo pojavljajo samo obcasno.Na holterjih so zasledili polimorfne ves vendar se zdra niki ne vznemirjajo jaz pa tako zelo

Podpiram mnenje zdravnikov, da se ni treba vznemirjati zaradi prezgodnjih utripov. Prezgodnji utripi (ekstrasistole) so zelo pogost pojav, ki ga včasih komaj zaznavamo oziroma, ki je zelo moteč.V večini primerov ga prekinemo z zdravili (antiaritmiki) in z zdravim načinom življenja (uravnotežena, zdrava prehrana, brez kajenja, z omejitvijo kave, alkohola, živčnih obremenitev, z zadostnimi nočnimi počitki itd. Zelo koristni so polurni sprehodi, več krat na teden (5 – 6 krat), delno s pospešeno hojo). Včasih jih prekinemo z manjšimi kirurškimi posegi

Lep pozdrav! prim. Boris Cibic, dr. med. Društvo za zdravje srca in ožilja Slovenije www.zasrce.si

New Report

Close