Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroci & bivša & sedanja

Otroci & bivša & sedanja

Z bivšim imava otroke, ki sedaj, ko je z novo, seveda preživljajo čas tudi z novo.
Zato bi želela novo tudi spoznati.
Bivšemu sem omenila, če mi bo ta novo kaj predstavil, pa pravi da ta nova noče.
Pa ne mislim ne vem kaj. Samo, da se nekam usedemo, kulturno kako rečemo in to je to.
A sem res čudna? A bi se ve, ki ste v vlogi ta nove, tega bale ali kaj?


Si prepričana, da ni bivši tisti, ki noče, da bi tanova spoznala tebe in kaj preveč izvedela?

res imaš nore ideje. Ti se sestajaj s svojim bivšim in z njim urejaj zadeve okrog otrok. Nove pa ne turaj zraven, nima ona s tabo nič.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi nova je v bližini NJENIH otrok, zakaj je ne bi smela kulturno spoznati?
Res me bega to tvoje razmišljanje. 🤔


Zakaj pa ne? Mene je “naša” tanova povabila na kavo k sebi domov. Zaradi tega se še ne bova zdaj družili, se mi zdi pa zelo lepo in zrelo od nje. Vsako mamo zanima, s kom so njeni otroci. Imam za vsak slučaj njeno telefonsko in to je to.

Tudi nova je v bližini NJENIH otrok, zakaj je ne bi smela kulturno spoznati?
Res me bega to tvoje razmišljanje. 🤔
[/quote]
a vse ki so v bližini vaših otrok kulturno spoznavate? malo preveč ameriških filmov?
Al tista scena, ko je nova kriva, da se foter ne briga za svoj zarod?

Za moje pojme si ena redkih odgovornih mam. Tanova bo imela konkreten vpliv tvoje na otroke in prav je, da jo spoznaš. Jaz bi jo tudi hotela. Vajina zgodba gor ali dol. Tanova je pomembna za otroke!!!


O seveda ima še precej zraven. Saj so tisti čas, ko so otroci pri njemu, tudi z njo. A misliš da ona tam tisti čas špila fikus. Tega absolutno ne bi želela.


O seveda ima še precej zraven. Saj so tisti čas, ko so otroci pri njemu, tudi z njo. A misliš da ona tam tisti čas špila fikus. Tega absolutno ne bi želela.
[/quote]

lej noče te spoznat (se ne čudim). A boš sedaj dala mir ali boš rovarila dalje? Nimajo vsi enakega mišljenja kot ti.

Ne, tvoja želja pač ni legitimna, mislim v smislu, da imaš kakršenkoli argument za takšno srečanje, spoznavanje. Če misliš, da so to otroci, se motiš.


O seveda ima še precej zraven. Saj so tisti čas, ko so otroci pri njemu, tudi z njo. A misliš da ona tam tisti čas špila fikus. Tega absolutno ne bi želela.
[/quote]

lej noče te spoznat (se ne čudim). A boš sedaj dala mir ali boš rovarila dalje? Nimajo vsi enakega mišljenja kot ti.
[/quote]
Zanimivo bi bilo vedet, s čim je avtorica tebi stopila na rep.

ne bi bala, zakaj…bi se z veseljem spoznala. In z vsem spoštovanjem, saj je vendar mati otrok. Tako kot praviš kulturen spoznavni klepet, da si vendarle niste tujci, je meni čisto ok in spoštljivo in tudi v dobrobit otrok v smislu spoštljivih in kulturnih osnovnih odnosov med odraslimi.

Ne vem no, jaz sem ta novo spoznala že zelo kmalu. Pa ne, da smo sedli in spili kavo, to bi bilo mogoče res tu mač, smo se pa srečali, se predstavili, dali sva si roko, malo vljudnostno poklepetali in to je bilo za prvič to.
Ker bomo še nekaj časa povezani prek otrok in se srečevali na vseh mogočih prireditvah, se mi zdi to normalno. Mogoče je kava ali načrtno organizirano srečanje res malček pretirano, ampak naj enkrat pride z bivšim, ko ta pride po otroke, in se na vratih pozdravita.


O seveda ima še precej zraven. Saj so tisti čas, ko so otroci pri njemu, tudi z njo. A misliš da ona tam tisti čas špila fikus. Tega absolutno ne bi želela.
[/quote]

lej noče te spoznat (se ne čudim). A boš sedaj dala mir ali boš rovarila dalje? Nimajo vsi enakega mišljenja kot ti.
[/quote]

Verjetno si ti ena od tanovih, ki nimajo otrok…
Kdo rovari? Za moje pojme tanova, ki ne želi spoznati mame otrok. Verjetno jo hudo daje slaba vest in jo je strah, da faše kako focko. Upravičeno! Kar naj jo bo strah in naj se zamisli nad sabo.
Ampak tale mama mi deluje zrela in si samo želi vedeti s kom bo njen otrok preživljal veliko časa. Jaz še to pazim kam otroke vpišem, da je kolikor toliko OK družba, kaj šele komu dam otroke “za domov”.

lej noče te spoznat (se ne čudim). A boš sedaj dala mir ali boš rovarila dalje? Nimajo vsi enakega mišljenja kot ti.
[/quote]

Verjetno si ti ena od tanovih, ki nimajo otrok…
Kdo rovari? Za moje pojme tanova, ki ne želi spoznati mame otrok. Verjetno jo hudo daje slaba vest in jo je strah, da faše kako focko. Upravičeno! Kar naj jo bo strah in naj se zamisli nad sabo.
Ampak tale mama mi deluje zrela in si samo želi vedeti s kom bo njen otrok preživljal veliko časa. Jaz še to pazim kam otroke vpišem, da je kolikor toliko OK družba, kaj šele komu dam otroke “za domov”.
[/quote]

sem tastara, ki jo je ena oseba kar precej časa zasledovala z nekimi norimi idejami… Bistvo pa je, da so otroci najprej pri očetu, potem pa šele pri drugih. Al mate vse tako naštimano, da se vam samo ženske ukvarjajo z otroki, očetje pa lepo pri strani?

to je precej odvisno od vec dejavnikov. ko sem jaz bila nova, si nisem zelela spoznavat bivse zene, ker je precej neuravnovesena in skrta. ni bilo njegovo nakladanje ampak sem videla v praksi. si je niti malo nisem zelela spoznat. ce je pa bivsa zena normalna, potem pa niti ne vidim posebnih tezav. sama se sicer ne bi dobivala z njo, kvecjemu skupaj, ker bi pa seveda razumela, da me zeli vsaj spoznati, kdo sploh sem in katera se druzi s tvojim otrokom.

morate pa bivse zene razumet, da se vas nove pogosto bojijo – pa ne v smislu konkurence, ampak dame, kreganja, nagajanja bivsemu mozu, opravljanja otrokom, manipuliranja, itd. saj vsi vemo, da je tega res ogromno, sploh, ce bivse ostanejo same, oni grejo pa naprej v novo razmerje. tko da lahko s svojim odnosom lahko bivse veliko vplivate na to kako bo zadeva zgledala v prihodnosti. probaj se se enkrat pogovorit z bivsim, da zakaj tocno ona noce. koliko bo pa iskrenosti v odgovoru je pa vprasanje.


Zakaj pa ne? Mene je “naša” tanova povabila na kavo k sebi domov. Zaradi tega se še ne bova zdaj družili, se mi zdi pa zelo lepo in zrelo od nje. Vsako mamo zanima, s kom so njeni otroci. Imam za vsak slučaj njeno telefonsko in to je to.
[/quote]

Tole se meni zdi zelo zrelo in posteno, saj ni treba, da sta bestici, ampak da vsaj vesta, kdo sta i da imata izmenjane kontakte, ne zaradi vaju, ampak zaradi otrok, ki bodo vsak drugi vikend in vsaj ene pocitnice v druzbi s “tanovo”.


Zakaj pa ne? Mene je “naša” tanova povabila na kavo k sebi domov. Zaradi tega se še ne bova zdaj družili, se mi zdi pa zelo lepo in zrelo od nje. Vsako mamo zanima, s kom so njeni otroci. Imam za vsak slučaj njeno telefonsko in to je to.
[/quote]

Tole se meni zdi zelo zrelo in posteno, saj ni treba, da sta bestici, ampak da vsaj vesta, kdo sta i da imata izmenjane kontakte, ne zaradi vaju, ampak zaradi otrok, ki bodo vsak drugi vikend in vsaj ene pocitnice v druzbi s “tanovo”.
[/quote]

Jaz sem ohranil odnos z bivšo in njenim možem. Ne vem zakaj je to za ene taka tabu tema, saj se sam veliko družim z njim in včasih skupaj z otroki gledamo tudi kakšno nogometno tekmo.
Meni ni bilo to nič čudnega, dokler nisem naletel na to temo, res ne vem zakaj je toliko polemik okrog tega, če se razumeš, ne vem zakaj se ne bi smel družit?

to je precej odvisno od vec dejavnikov. ko sem jaz bila nova, si nisem zelela spoznavat bivse zene, ker je precej neuravnovesena in skrta. ni bilo njegovo nakladanje ampak sem videla v praksi. si je niti malo nisem zelela spoznat. ce je pa bivsa zena normalna, potem pa niti ne vidim posebnih tezav. sama se sicer ne bi dobivala z njo, kvecjemu skupaj, ker bi pa seveda razumela, da me zeli vsaj spoznati, kdo sploh sem in katera se druzi s tvojim otrokom.

morate pa bivse zene razumet, da se vas nove pogosto bojijo – pa ne v smislu konkurence, ampak dame, kreganja, nagajanja bivsemu mozu, opravljanja otrokom, manipuliranja, itd. saj vsi vemo, da je tega res ogromno, sploh, ce bivse ostanejo same, oni grejo pa naprej v novo razmerje. tko da lahko s svojim odnosom lahko bivse veliko vplivate na to kako bo zadeva zgledala v prihodnosti. probaj se se enkrat pogovorit z bivsim, da zakaj tocno ona noce. koliko bo pa iskrenosti v odgovoru je pa vprasanje.
[/quote]
1. Me prav zanima ali se pri vseh tanovih z otroki ukvarja samo oče. Za moje pojme bi bilo to nenaravno in izumetničeno. Seveda se ukvarjata oba.
2. jaz nisem ne tanova, ne tastara, ampak edina.
3. Če me kaj pojezi, je to izraz, da je po razhodu “eden šel naprej” in to seveda pomeni, da si je našel drugega/drugo. Ne, draga moja, ni šel naprej. Še vedno stopiclja na stopnički ugotavljanja kaj bi sploh rad. Niti mm se ni premaknil od tam, kjer je bil v svojih najstniških letih. In bo to spet in spet ponovil.

lej noče te spoznat (se ne čudim). A boš sedaj dala mir ali boš rovarila dalje? Nimajo vsi enakega mišljenja kot ti.
[/quote]

Verjetno si ti ena od tanovih, ki nimajo otrok…
Kdo rovari? Za moje pojme tanova, ki ne želi spoznati mame otrok. Verjetno jo hudo daje slaba vest in jo je strah, da faše kako focko. Upravičeno! Kar naj jo bo strah in naj se zamisli nad sabo.
Ampak tale mama mi deluje zrela in si samo želi vedeti s kom bo njen otrok preživljal veliko časa. Jaz še to pazim kam otroke vpišem, da je kolikor toliko OK družba, kaj šele komu dam otroke “za domov”.
[/quote]

Kje pa piše, da sta se ločila zaradi “ta nove”? Zakaj bi jo bilo strah in zakaj se naj zamisli nad sabo? Ker si je našla ločenega moškega?
Takšne osebe, kot si ti, tudi jaz ne bi hotela spoznati.
Pa še glede zadnjega stavka: otrok pa ja ne boš “dala” novi domov, ampak svojemu bivšemu. Koliko pa njemu zaupaš, moraš pa z njim razčistit in ne s ta novo.

Verjetno si ti ena od tanovih, ki nimajo otrok…
Kdo rovari? Za moje pojme tanova, ki ne želi spoznati mame otrok. Verjetno jo hudo daje slaba vest in jo je strah, da faše kako focko. Upravičeno! Kar naj jo bo strah in naj se zamisli nad sabo.
Ampak tale mama mi deluje zrela in si samo želi vedeti s kom bo njen otrok preživljal veliko časa. Jaz še to pazim kam otroke vpišem, da je kolikor toliko OK družba, kaj šele komu dam otroke “za domov”.
[/quote]

Kje pa piše, da sta se ločila zaradi “ta nove”? Zakaj bi jo bilo strah in zakaj se naj zamisli nad sabo? Ker si je našla ločenega moškega?
Takšne osebe, kot si ti, tudi jaz ne bi hotela spoznati.
Pa še glede zadnjega stavka: otrok pa ja ne boš “dala” novi domov, ampak svojemu bivšemu. Koliko pa njemu zaupaš, moraš pa z njim razčistit in ne s ta novo.
[/quote]

Deluje, kot, da jo je strah. Z mirno vestjo in dobrimi nameni bi vsaka normalna pristala na srečanje.
Tega ne razčistiš z njim ampak dobiš narok sodišča. Zaupaš ali ne – otrok ima pravice do biti z očetom in ti si mu to dolžan omogočit. Pika. In ker je z njim tanova, je otrok tudi z njo. Saj je menda tačas fotr ne zaklene v omaro.

Verjetno si ti ena od tanovih, ki nimajo otrok…
Kdo rovari? Za moje pojme tanova, ki ne želi spoznati mame otrok. Verjetno jo hudo daje slaba vest in jo je strah, da faše kako focko. Upravičeno! Kar naj jo bo strah in naj se zamisli nad sabo.
Ampak tale mama mi deluje zrela in si samo želi vedeti s kom bo njen otrok preživljal veliko časa. Jaz še to pazim kam otroke vpišem, da je kolikor toliko OK družba, kaj šele komu dam otroke “za domov”.
[/quote]

sem tastara, ki jo je ena oseba kar precej časa zasledovala z nekimi norimi idejami… Bistvo pa je, da so otroci najprej pri očetu, potem pa šele pri drugih. Al mate vse tako naštimano, da se vam samo ženske ukvarjajo z otroki, očetje pa lepo pri strani?
[/quote]

A potem gre vaša tanova vsak drugi vikend v toplice ali kam, da se izseli, da je lahko očka z otrokom? Kaj pa, če imata še skupnega otroka? Se za vikend izseli samo tanova ali mora tudi skupni otrok z njo?

sem tastara, ki jo je ena oseba kar precej časa zasledovala z nekimi norimi idejami… Bistvo pa je, da so otroci najprej pri očetu, potem pa šele pri drugih. Al mate vse tako naštimano, da se vam samo ženske ukvarjajo z otroki, očetje pa lepo pri strani?
[/quote]

A potem gre vaša tanova vsak drugi vikend v toplice ali kam, da se izseli, da je lahko očka z otrokom? Kaj pa, če imata še skupnega otroka? Se za vikend izseli samo tanova ali mora tudi skupni otrok z njo?
[/quote]

ženska je želela spoznat tanovo, ona tega noče, zame je zgodba zaključena. Ampak baba bi rada rovarila dalje v nedogled ….. Dejstvo pa je, da prav nič ne vemo ne o avtorici ne o tanovi.
Kaj če je avtorica psihopat, vi pa ji dajete nasvete, da se mora tanova družiti z njo?

to je precej odvisno od vec dejavnikov. ko sem jaz bila nova, si nisem zelela spoznavat bivse zene, ker je precej neuravnovesena in skrta. ni bilo njegovo nakladanje ampak sem videla v praksi. si je niti malo nisem zelela spoznat. ce je pa bivsa zena normalna, potem pa niti ne vidim posebnih tezav. sama se sicer ne bi dobivala z njo, kvecjemu skupaj, ker bi pa seveda razumela, da me zeli vsaj spoznati, kdo sploh sem in katera se druzi s tvojim otrokom.

morate pa bivse zene razumet, da se vas nove pogosto bojijo – pa ne v smislu konkurence, ampak dame, kreganja, nagajanja bivsemu mozu, opravljanja otrokom, manipuliranja, itd. saj vsi vemo, da je tega res ogromno, sploh, ce bivse ostanejo same, oni grejo pa naprej v novo razmerje. tko da lahko s svojim odnosom lahko bivse veliko vplivate na to kako bo zadeva zgledala v prihodnosti. probaj se se enkrat pogovorit z bivsim, da zakaj tocno ona noce. koliko bo pa iskrenosti v odgovoru je pa vprasanje.

[/quote]
1. Me prav zanima ali se pri vseh tanovih z otroki ukvarja samo oče. Za moje pojme bi bilo to nenaravno in izumetničeno. Seveda se ukvarjata oba.
2. jaz nisem ne tanova, ne tastara, ampak edina.
3. Če me kaj pojezi, je to izraz, da je po razhodu “eden šel naprej” in to seveda pomeni, da si je našel drugega/drugo. Ne, draga moja, ni šel naprej. Še vedno stopiclja na stopnički ugotavljanja kaj bi sploh rad. Niti mm se ni premaknil od tam, kjer je bil v svojih najstniških letih. In bo to spet in spet ponovil.
[/quote]

V kateri film si pa ti padla zdaj? 🙂
Čutim malce napetosti iz tvoje strani. Ne se jezit name, ti nič nočem in niti nisem s tabo govorila. Točno takih bivših kot si ti se izogibamo, kot hudič križa – so tečne, še vedno jezne in ponižujoče, ter napadajo za prazen nič. Kateri se da ukvarjat s takimi bivšimi? Nobeni.

Naj te jezi, briga me. Ja, izraz, da je šel “nekdo naprej” ni slabšalen, ampak pomeni, da ima en od bivših novo razmerje. Zdaj, če tebe to prizadane in kok mm se je ptvoj bivši premaknil al pa se ni, pa meni – iskreno dol visi. Bi se mogla malo lepše obnašat, da mi ne bi “dol viselo” 🙂

A potem gre vaša tanova vsak drugi vikend v toplice ali kam, da se izseli, da je lahko očka z otrokom? Kaj pa, če imata še skupnega otroka? Se za vikend izseli samo tanova ali mora tudi skupni otrok z njo?
[/quote]

ženska je želela spoznat tanovo, ona tega noče, zame je zgodba zaključena. Ampak baba bi rada rovarila dalje v nedogled ….. Dejstvo pa je, da prav nič ne vemo ne o avtorici ne o tanovi.
Kaj če je avtorica psihopat, vi pa ji dajete nasvete, da se mora tanova družiti z njo?
[/quote]

Nihče nikjer ni govoril o druženju. Avtorica bi se rada samo spoznala z njo. Kaj pa če reče – jaz otrok ne pustim, da se družijo z neznanci?

New Report

Close