Forum.Over.Net

Starševski čvek

Spet vejice :)

Default avatar

Slovnična naloga

Spodaj je napisanih pet povedi. Pri vseh pa manjkajo vejice. Ali bi znali vejice pravilno vstaviti? :)

1. poved

V zahodni polovici države bo predvsem v četrtek in petek lahko pa tudi še v soboto dopoldne občasno deževalo.

2. poved

Naprave kot so pralni stroj sušilni stroj hladilnik ... se uvršča pod belo tehniko.

3. poved

Če nas moti mrčes npr. komarji in muhe lahko kupimo svečo ki mrčes odganja.

4. poved

Mami sem ter tja pa tudi oči vsako jutro okoli 7. ure preveri ali še spim ali sem že budna in če slučajno še spim me nemudoma zbudi.

5. poved

Večkrat se ji boš zlagal vedno manj ti bo zaupala zato ti svetujem da se lažem če je to le mogoče izogni.
Default avatar

Ena južna

Slovnična naloga je napisal/a:
V zahodni polovici države bo, predvsem v četrtek in petek, lahko pa tudi še v soboto dopoldne, občasno deževalo.

2. poved

Naprave kot so pralni stroj, sušilni stroj, hladilnik ... se uvršča pod belo tehniko.

3. poved

Če nas moti mrčes npr. komarji in muhe, lahko kupimo svečo, ki mrčes odganja.

4. poved

Mami, sem ter tja pa tudi oči, vsako jutro okoli 7. ure preveri ali še spim, ali sem že budna in, če slučajno še spim, me nemudoma zbudi.

5. poved

Večkrat se ji boš zlagal, vedno manj ti bo zaupala, zato ti svetujem, da se lažem, če je to le mogoče, izogni.
Default avatar

Slovnična naloga

Ena južna je napisal/a:
Nobena ni povsem pravilna. Žal. :)
Default avatar

Ena južna

Joj no, kako ne? Še enkrat probam ;)

V zahodni polovici države, bo, predvsem v četrtek in petek, lahko pa tudi še v soboto dopoldne, občasno deževalo.

2. poved

Naprave, kot so pralni stroj, sušilni stroj, hladilnik ... se uvršča pod belo tehniko.

3. poved

Če nas moti mrčes, npr. komarji in muhe, lahko kupimo svečo, ki mrčes odganja.

4. poved

Mami, sem ter tja pa tudi oči, vsako jutro, okoli 7. ure preveri ali še spim, ali sem že budna in, če slučajno še spim, me nemudoma zbudi.

5. poved

Večkrat se ji boš zlagal, vedno manj ti bo zaupala zato ti svetujem, da se lažem, če je to le mogoče, izogni.

Boljš pa ne gre :)
Default avatar

Slovnična naloga

Ena južna je napisal/a:
Samo tretja je pravilna.
Default avatar

In sicer

Default avatar

Slovnična naloga

In sicer je napisal/a:
Druga in tretja sta pravilni, ostalo ne.
Default avatar

Slovnična naloga

Pardon, tudi zadnja je pri obeh pravilna. Se opravičujem.
Default avatar

misliiim

1. poved

V zahodni polovici države bo predvsem v četrtek in petek, lahko pa tudi še v soboto dopoldne, občasno deževalo.

2. poved

Naprave, kot so pralni stroj, sušilni stroj, hladilnik, ... se uvršča pod belo tehniko.

3. poved

4. poved

Mami, sem ter tja pa tudi oči, vsako jutro okoli 7. ure preveri, ali še spim ali sem že budna, in če slučajno še spim, me nemudoma zbudi.

5. poved
Večkrat se ji boš zlagal, vedno manj ti bo zaupala, zato ti svetujem, da se lažem, če je to le mogoče, izogni.
Default avatar

Ena južna

Uf :)

V zahodni polovici države bo, predvsem v četrtek in petek, lahko pa tudi še v soboto dopoldne, občasno deževalo.

2. poved

Naprave, kot so pralni stroj, sušilni stroj, hladilnik ... se uvršča pod belo tehniko.

3. poved

4. poved

Mami, sem ter tja pa tudi oči, vsako jutro, okoli 7. ure, preveri, ali še spim, ali sem že budna in, če slučajno še spim, me nemudoma zbudi.

5. poved

Tako, zdej pa res več ne bi vedla kako je prav ;) sm že zdej po moje pobrkljala ;)
Default avatar

jaz vem jaz

o, kako lahke!

1. poved

V zahodni polovici države bo predvsem v četrtek in petek, lahko pa tudi še v soboto dopoldne, občasno deževalo.

2. poved

Naprave, kot so pralni stroj, sušilni stroj, hladilnik, ... se uvršča pod belo tehniko.

3. poved

4. poved

Mami, sem ter tja pa tudi oči, vsako jutro okoli 7. ure preveri, ali še spim ali sem že budna, in če slučajno še spim, me nemudoma zbudi.

5. poved

Default avatar

Slovnična naloga

misliiim je napisal/a:
Prva in četrta nista pravilni.
Default avatar

Jao južna kwa je zdej to

Ena južna je napisal/a:
Samo sekundico sem pogledal in opazil napako, ki me je zgrozila.
Med in če ni nikoli vejice!
Vejice je pred in če.
Če rabiš inštrukcije samo sporoči.Računam le 10€ na uro, prva ura je brezplačna.
Default avatar

Ena južna

Glih za zadnjo sm bila najbolj prepričana, da je prav. V zadnji nalogi pa sm zdej dodala še eno vejco, ker si rekla, da ni prav ;)
Default avatar

misliiim

ja, vejš da! kdo je tebe vejice učil?
Default avatar

jaz vem jaz

Jao južna kwa je zdej to je napisal/a:
Default avatar

jaomajkaaa

Jao južna kwa je zdej to je napisal/a:
Če rabiš inštrukcije samo sporoči.Računam le 10€ na uro, prva ura je brezplačna.
Default avatar

jaomajkaaa

jaomajkaaa je napisal/a:
Če rabiš inštrukcije, samo sporoči. Računam le 10 € na uro, prva ura je brezplačna.
Default avatar

Ena južna

jaz vem jaz je napisal/a:
????
Ne štekam :D
Kar pa se inštrukcij tiče pa jih ne rabim, mi kr gre, tud če moram sama kaj napisat. Če pa slučajn kdaj ne vem kam bi vejico vtaknla, pa spremenim stavek, vse se da ;)
Default avatar

Jao majka

jaomajkaaa je napisal/a:
Jao, majka!