Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posta SLO

Posta SLO

Vceraj grem na posto placat poloznico za 6 eur..nora guzva – kot vedno..delata samo dva…ko pridem do okenca mi rece osebno prosim…zakaj in cemu vprasam…to je zdaj nanovo…za vsako placano poloznico zahtevajo osebni dokument,te popisejo kot kaksnega lopova,zanima jih kje si se rodil…
Zakaj je po potrebno?Res me je razjezilo kaj se grejo oz.zakaj je to potrebno…Jaz na posti ne placam eno poloznice vec!!!!
Ze tako prodajajo vse,kar na podto sploh ne spada,sedaj pa se to….

Da! In to v moderni dobi tehnologije…minus pošti Slovenija.
Meni je gospa razložila, da zaradi nekih zakonov EU. Tolk sem bla besna, da nisem niti poslušala, ko ob vsej gužvi, gospa vnaša podatke. Tudi njej ni prav.
To nam je EU. Sto korakov nazaj!

to je ukrep proti pranju denarja
NLB pa milijarda € …

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]

Sam ste pa hecni. Tvoja mama, moderna in uspešna gospa v miniću, hodi na pošto s štirimi jurji v tašnici, namesto da bi uporabila e-banko. Zanimivo, ni kaj.

Meni je ravno včeraj to poštar razlagal. Za vsak paket, ki ima položnico ter za vsako plačano položnico sedaj potrebuješ osebno. Nova evropska fora, ki jo morajo upoštevati pa če hočejo ali pa ne.

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]

Sam ste pa hecni. Tvoja mama, moderna in uspešna gospa v miniću, hodi na pošto s štirimi jurji v tašnici, namesto da bi uporabila e-banko. Zanimivo, ni kaj.
[/quote]

In kaj potem, če je nima? Za tist, ko gre 1x na mesec kaj plačat, pa 1x na let na banko, se ji pa ful splača imet, ane?

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]

Od včeraj je to 🙂

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]

Od včeraj je to 🙂
[/quote]

Aha, hvala, da vem, da moram imet od zdej naprej skoz osebno s sabo 😉
Ampak kaj si bodo še vse zmislil, res. Štekam za večji znesek, ampak za 5€? Svašta res.

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]

V vednost ti povem, da na posti se ne splaca placevati zneskov poloznic vecje vrednosti, ker vzamejo dolocene procente od zneska. Za vecje zneske je na banki bolj ugodno, ker je fiksna provizija vsaj na Abanki je 1,85 eur. Drugace se pa najbolj splaca imeti spletno bancnistvo in pa sedaj tudi preko pametnih telefonov in imas stanje na racunu vedno pod kontrolo, pa se guzvala se ne bos na posti.

Od včeraj je to 🙂
[/quote]

Aha, hvala, da vem, da moram imet od zdej naprej skoz osebno s sabo 😉
Ampak kaj si bodo še vse zmislil, res. Štekam za večji znesek, ampak za 5€? Svašta res.
[/quote]

Da, ampak samo pri položnicah, kje morajo ročno vnašat…ne pri vseh.

Na pošti je za 1 položnico provizija 1,05 €. Oz. vsaj toliko meni računajo. Zdaj me pa zanima, a ni bila na neki hranilnici/banki, karkoli … provizija 0,68 € ali neki? Ker to je too much. Pa če greš na svojo NLB banko plačat položnico, tudi računajo 1,10 €. Res je predrago. Sprašujem za cenejšo rešitev – pa ne prek spletne banke.

Se trudim imet s Pošto Slovenije čim manj opravka, odkar je postala ena kramarska štacuna.
Položnice že vsaj 15 let nisem plačala ne na pošti ne na banki, mi res ni jasno, da dandanašnji eni še s papirnatimi položnicami stojite v vrstah pred okenci.

http://www.zurnal24.si/placilo-odslej-mozno-le-z-osebnim-dokumentom-clanek-292933

ni samo na pošti

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]

V vednost ti povem, da na posti se ne splaca placevati zneskov poloznic vecje vrednosti, ker vzamejo dolocene procente od zneska. Za vecje zneske je na banki bolj ugodno, ker je fiksna provizija vsaj na Abanki je 1,85 eur. Drugace se pa najbolj splaca imeti spletno bancnistvo in pa sedaj tudi preko pametnih telefonov in imas stanje na racunu vedno pod kontrolo, pa se guzvala se ne bos na posti.
[/quote]

Pošta Fužine ima ful ugodno provizijo. Za vse položnice, ne glede na znesek, je provizija 0,60€ in to že kr neki časa. Sm enkrat vprašala, če je to na vseh poštah, pa je rekla ne 😉
Za plačilo npr na Hr pa je do 100€ mislm da 1,05€ provizija, za višji znesek pa 1,05{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska.

V vednost ti povem, da na posti se ne splaca placevati zneskov poloznic vecje vrednosti, ker vzamejo dolocene procente od zneska. Za vecje zneske je na banki bolj ugodno, ker je fiksna provizija vsaj na Abanki je 1,85 eur. Drugace se pa najbolj splaca imeti spletno bancnistvo in pa sedaj tudi preko pametnih telefonov in imas stanje na racunu vedno pod kontrolo, pa se guzvala se ne bos na posti.
[/quote]

Pošta Fužine ima ful ugodno provizijo. Za vse položnice, ne glede na znesek, je provizija 0,60€ in to že kr neki časa. Sm enkrat vprašala, če je to na vseh poštah, pa je rekla ne 😉
Za plačilo npr na Hr pa je do 100€ mislm da 1,05€ provizija, za višji znesek pa 1,05{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska.
[/quote]

Aja, tud če grem na pošto, se nikol ne gužvam. Če je gužva, grem vn in pridm kasnej ali pa drug dan, itak imam tako pošto kot banko skor pred nosom 😉 stanje na računu, če me zanima, pa tud pogledam usput, ko grem mim banke ali v trgovino 😉
Ne vem, zaenkrat ne vidm potrebe po kakšnem kliku….sej so mi ponujal na banki, pa sm rekla da ga vsaj zaenkrat ne rabim.

mora biti pa zanimivo, če kdo predloži osebni dokument z arabsko, japonsko, kitajsko … pisavo ☺

Za 6 €?
Bila predvčerišnim na pošti, plačala par položnic, vse skup ca 300€ in noben ni zahteval nič.
Je pa pred par meseci moja mami plačala položnico za ca 4000€ in takrat je uslužbenka na pošti res zahtevala še osebno, pa čeprav jo pozna.
[/quote]
otišlo vam vreme, kada ste se vi “južnaci” znali in sve je bilo Lako ćemo, jer se znamo iz komšiluka ☺

V vednost ti povem, da na posti se ne splaca placevati zneskov poloznic vecje vrednosti, ker vzamejo dolocene procente od zneska. Za vecje zneske je na banki bolj ugodno, ker je fiksna provizija vsaj na Abanki je 1,85 eur. Drugace se pa najbolj splaca imeti spletno bancnistvo in pa sedaj tudi preko pametnih telefonov in imas stanje na racunu vedno pod kontrolo, pa se guzvala se ne bos na posti.
[/quote]

Pošta Fužine ima ful ugodno provizijo. Za vse položnice, ne glede na znesek, je provizija 0,60€ in to že kr neki časa. Sm enkrat vprašala, če je to na vseh poštah, pa je rekla ne 😉
Za plačilo npr na Hr pa je do 100€ mislm da 1,05€ provizija, za višji znesek pa 1,05{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska.
[/quote]

0,60 € te opilijo, pa se tebi zdi to ugodno? To je ex 144 tolarjev.
Če bi si mi vsi včasih mal prepračunali, bi nas kap zadela.

Hej, koliko je pa mama plačala provizije za položnico 4.000 €?

tudi kitajski, arabski, japonski potni listi imajo ime, priimek in številke napisane v latinici 😉

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

Seveda spet zaradi “preprečevanja terorizma”. Zahvalite se hujskaškim ovcam. PA naslednjič ko boste na meji čakali 100 let ali zasilno pristajali v nemčiji, ker se je en usral zarad knjige.

tudi kitajski, arabski, japonski potni listi imajo ime, priimek in številke napisane v latinici 😉
[/quote]
emm … številke so arabske ☺
črke imamo pa latinske, cirilico, arabsko pisavo …

Pošta Fužine ima ful ugodno provizijo. Za vse položnice, ne glede na znesek, je provizija 0,60€ in to že kr neki časa. Sm enkrat vprašala, če je to na vseh poštah, pa je rekla ne 😉
Za plačilo npr na Hr pa je do 100€ mislm da 1,05€ provizija, za višji znesek pa 1,05{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od zneska.
[/quote]

0,60 € te opilijo, pa se tebi zdi to ugodno? To je ex 144 tolarjev.
Če bi si mi vsi včasih mal prepračunali, bi nas kap zadela.

Hej, koliko je pa mama plačala provizije za položnico 4.000 €?
[/quote]

Glej, zaenkrat ne plačujem tolk položnic, pa tud moji ne. Kaj pa imamo na mesec, mogoče 5 položnic. Tistih par € na mesec bom pa že dala.
In ja, tud na 4000€ je bila provizija 0,60€. Sm napisala gor, da je taka provizija ne glede na znesek.

tudi kitajski, arabski, japonski potni listi imajo ime, priimek in številke napisane v latinici 😉
[/quote]
emm … številke so arabske ☺
črke imamo pa latinske, cirilico, arabsko pisavo …
[/quote]

OK, torej vse bistvene podatke se da razbrat iz vseh PL ☻

==================================================== Bogat si šele takrat, ko imaš nekaj, kar se ne da kupiti z denarjem.

0,60 € te opilijo, pa se tebi zdi to ugodno? To je ex 144 tolarjev.
Če bi si mi vsi včasih mal prepračunali, bi nas kap zadela.

Hej, koliko je pa mama plačala provizije za položnico 4.000 €?
[/quote]

Glej, zaenkrat ne plačujem tolk položnic, pa tud moji ne. Kaj pa imamo na mesec, mogoče 5 položnic. Tistih par € na mesec bom pa že dala.
In ja, tud na 4000€ je bila provizija 0,60€. Sm napisala gor, da je taka provizija ne glede na znesek.
[/quote]

jugo mučkalica
pošta pravi takole:
Denarno nakazilo – izplačilo nakaznic (obrazec UPN) do 27,50 EUR 1,62
nad 27,50 EUR do 470,00 EUR 5,88 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od
vrednosti nad 470,00 EUR 27,64

https://www.posta.si/zasebno-site/Documents/Ceniki/Cenik-ostalih-storitev.pdf

New Report

Close