Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zavarovalnica ne prizna škode

Zavarovalnica ne prizna škode

Zavarovalnica mi ne prizna škode pri škodnem dogodku na bencinskem servisu, ker mi je na avto padla točilna dizelska ročka pri uporabi bencinske. Navajajo da sem podpovprečni uporabnik in da naj navedem slabosti servisa katere bodo uporabili zoper njih. Plačajo naj škodo in naj se sami ukvarjajo s tem kdo je kriv jaz namreč nisem kar se vidi na videoposnetku. Prosim za nasvet. Naj jih prijavim ZPS ?

Daj razlozi, kaj tocno se je zgodilo, ker ne razumem, kaj ima dizel veze z bencinom.

Na Zvezo potrošnikov lahko vprašaš za nasvet, nimaš pa njim česa prijavljat.

nova
Uredništvo priporoča

Vprašaj za nasvet zvezo potrošnikov in predvsem tržno inšpekcijo.
Ne odnehaj.

Podjetje (Petrol, Agip, OMV, MOL…) ima zavarovano svojo odgovornost. To pomeni, da zavarovalnica krije škodo, za katero je bencinski servis odgovoren.
Seveda pa ne škode, za katere odgovornosti bencinskemu servisu ni mogoče pripisati.
Torej, povedano po domače:
– če bi zaposleni na bencinskem servisu šel takrat mimo in porinil točilno ročico, da je padla na tvoje vozilo – za to so odgovorni. In zavarovalnica bi plačala škodo.
– če bi zaposleni recimo vedeli, da je z ležiščem točilne ročice nekaj narobe in točilna ročka ne stoji dobro v njem in obstaja velika verjetnost, da pade, pa ne bi opravili svoje dolžnosti -poklicali servisa, odpravili napake, zavarovali točilne ročke – za to so odgovorni. In zavarovalnica bi plačala škodo.
– če se je zgodila nesreča in je ročka padla, ker si jo ti dregnil, jo je nekdo pred tabo slabo odložil, je zapihal veter in jo vrgel…. -za to niso odgovorni. In zavarovalnica ne plača.

Ali pa morda še en primer:
Ti imaš recimo zavarovano svojo nepremičnino in v sklopu tega zavarovanja tudi zavarovanje odgovornosti. Nekdo je pri tebi na obisku in pade po stopnicah.
– Če si ti prej pomival stopnice, pustil mokre in je zato padel, si odgovoren. Zavarovalnica bo plačala.
– Če imaš stopnice iz zelo drsečega materiala in se da predvidevati da drsi, ti pa nisi storil vsega kar je v tvoji moči (nalepil protizdrsne trakove, preproge…) da bi to preprečil, si odgovoren in zavarovalnica bi plačala odškodnino.
– Če si ti naredil vse kar lahko, torej stopnice niso mokre, niso iz drsečega materiala, tvoj obisk pa je vseeno nekako padel, nisi odgovoren in zavarovalnic ane bi plačala. In tudi če bi te ta obisk tožil, ne bi dosegel ničesar, ker za to nezgodo pač tebi ni mogoče pripisati odgovornosti.

Bo lažje razumeti odgovornost?
in ne gre za to, da zavarovalnica ne prizna škode, kot praviš, pač pa ni zanjo odgovoren njen zavarovanec.

No evo, jaz sem enkrat pojamrala, da je ročko zelo težko dati nazaj na ležišče, ker se sama od sebe sname, in je rekla blagajničarka, ja, včasih je treba malo popravit, ker ne sede takoj.
Taista ročka je mogoče zdaj padla nekomu na avto. Tako da je nemara kar BS odgovoren, ker takih zadev ne popravi.
Ali pa, ponekod je res zelo težko potegnit cev na drugo stran avta in jo premočno vleče nazaj. Če ti taka ročka uide iz rok, prav tako mogoče naredi škodo na avtomobilu. Ampak ne more biti kriv uporabnik, ker večina cevi je normalnih.
Na zavarovalnici so te verjetno podučili, da moraš terjati BS, ne pa, da ne priznajo škode. Nenazadnje, če je BS zavarovan pri isti zavarovalnici, bo strošek v vsakem primeru njen.

Iz navadne kripe in kupa pleha ste tukaj naredili celo študijo. Kot bi pol avta manjkalo. Pa še na zvezo potrošniko pa na sodišče. Pa to te mora vrag vzet. Jaz ko naredim pizdarijo ma avtu in je vdrt pleh. Ali pa mi kdo naredi to na parkirišču,grem k enemu podgurcu,ki mi za 20 eur udrtino spegla brez lakiranja ali pa za par sto eur ,če kanto razbije toča. Niti na kraj pameti mi ni,da bi tratil svoj čas z birokrati

Edini pameten in relevanten odgovor. Samo ljudje po večini ne razumete pojma “odgovornost” in pričakujete, da je za vsako stvar ki se vam zgodi, nekdo odgovoren. Seveda ne kdo drug. Pa če ima na to vpliv ali pa ne.

Pa še nekaj. Ročka na pumpi odpade ,če je ne daš pravilno gor na tista dva hakeljčka. Nikakor ne bo odpadla sama če je pravilno zataknjena.

Natanko tako. In zakaj naj bi bil bencinski servis kriv, če je nekdo pred vami ni pravilno odložil?

Natanko tako. In zakaj naj bi bil bencinski servis kriv, če je nekdo pred vami ni pravilno odložil?
[/quote]
Po moje si je avtor narobe položil in je zletela pištola dol sem to že videl. Težko da je to nekdo praj naredil ker bi takoj padla. Sam delat cirkus iz take malenkosti pa res ni treba. To paničarijo kot bi si najmanj nogo zlomil ne pa naredil pikico na avtu dejte no

Pozdravljeni

Vsem hvala za odgovore. 100 ljudi 100 čudi. Pri uporabi bencinske ročke mi je na nov avto padla dizelska ročka in ne zato, ker sem jo slabo odložil ampak, ker je predhodni uporabnik dizel ročko slabo odložil na odložišče., ker ročko moraš pa precej dvigniti če hočeš da pade. Na bencinskem servisu se strinjajo z menoj in sem jim hvaležen in pravijo da imam prav, saj so prebrali pritožbo. Zavarovalnica je pa itak se ve kaj. Sem pošten človek in vztrajam pri tem, da nisem kriv imam pa škodo na avtu. Pazim na svoj avto prav tako pa na vse ostale avtomobile in ne butam po vratih sosednjih avtov in ne goljufam zavarovalnic, da se mi je to zgodilo na parkirišču. Že vem kaj bom storil svet pač tak je vsak ima svojo željo in pomanjkljivost jaz samo vztrajam da je sanacija te pikice vredna cca 400 evrov stroška in da nisem kriv. Ko bodo vsi pošteni in priznlii krivdo potem ne bomo potrebovali zavarovanj in odvetnikov ampak čisto enostavno bo svet preprost, pošten in predvsem pravičen ne pa tak kot je.

Ja kdo po tvoje pa je ? Jaz ne pravim da so oni krivi ampak da imajo to zavarovano in naj zavarovalnica krije škodo ker uporabnik ni kriv. Upam da ti v trgovini ne bo odpadel kolo z vozička ker si preveč naložil vanj pa ve bo vse zvrnilo na nekoga.

Še zmeraj si ne predstavljam točno, kako in kaj se je zgodilo – če ročke ne odložiš nazaj na črpalko pravilno, na blagajni ne morejo narediti računa.


O jebemo pa kaj maš to Masseratija. Pred tednom je brat zapeljal ford mondea ograspanega po desni strani kar precej in mu ga je majstr zrihtal za 300 eur celo stran. Pa je bilo tudi upognjeno. Avto je pa mlajši tam okrog 2013. Ti menjaj avtokleparja nujno. Če ni počena barva se da poravnat brez lakiranja za drobiž. Je boljše kot lakiranje. Se ne pozna nič

Hvala za razlago ampak jaz nisem kriv.

Ja ravno zaradi takih pametnjakovičev kot si ti je je svet pokvarjen.

Mojster,ki računa 400 eur eno jamico popravit je izredna baraba.

Pa še vedno ne razumeš, ne?
Res je, nisi kriv. Pa tudi bencinski servis ni kriv.
Želiš, da ne kdo prizna krivdo? Torej najdi krivca. Tistega, ki je pred tabo slabo odložil točilno ročico. Če ti to uspe, njegova zavarovalnica ne bo nič komplicirala in ti bo škodo plačala. Če ima seveda zavarovano odgovornost. Če je nima, ga lahko pa tožiš.

Ptraviš, ko bodo vsi pošteni in priznali krivdo…? Torej bodi najprej sam pošten. Bencinski servis naj prizna krivdo za nekaj, česar ni storil? Je zaposleni na bencinskem servisu vrgel ročico na tvoj avto? Kaj bi rad, da priznajo?

Če nekdo tuk joka zaradi takšne malenkosti potem je res reven. In taki ne bi smeli imet avta ,ki ga kupijo z zadnjo paro. Drugače ne razumem tolikega stokanja. Ljudje umirajo vsak dan ,nesreče in podobno. Nekdo pa naredi štalo zaradi nepomembne zadeve. Če tako častiš svoj avto kot božanstvo potem bi jaz priporočil ,da preden parkiraš poleg točilnega mesta in pregledaš,če je ročka pravilno .Ne pa krivit neznance. Sam si preglej in bo v redu.

Od kdaj koristiti zavarovanje, ki je bilo plačano, pomeni, da delaš štalo? Bogi Slovenci res še dolgo ne boste nikamor prišli, ker lahko vsaj z vami dela, kar hoče. Hlapci pač.
Ja, kriv je bil prejšnji uporabnik – ampak za take primere se plačuje zavarovanje.


mater ste eni trdi , mar res ni jasno tip je tankal bencin , na avto pa mu je v tem času z višine padla pa ročka za dizel in mu avto poškodovala !


mater ste eni trdi , mar res ni jasno tip je tankal bencin , na avto pa mu je v tem času z višine padla pa ročka za dizel in mu avto poškodovala !
[/quote]

Bi razumela, da ti zdrsne ročka, s katero tankaš, ne pa, da pade ročka, ki je zataknjena na črpalki in pade na avto.
Razen če se je postavil napačno, tank za gorivo npr.na levi strani, črpalka pa na desni in je vlekel cev okrog avta …


mater ste eni trdi , mar res ni jasno tip je tankal bencin , na avto pa mu je v tem času z višine padla pa ročka za dizel in mu avto poškodovala !
[/quote]

Bi razumela, da ti zdrsne ročka, s katero tankaš, ne pa, da pade ročka, ki je zataknjena na črpalki in pade na avto.
Razen če se je postavil napačno, tank za gorivo npr.na levi strani, črpalka pa na desni in je vlekel cev okrog avta …
[/quote]

Pa kaj tebi ni jasno? Prejšnji uporabnik je točko narobe postavil, zato je med tankanjem z drugo ročko padla na njegov avto. Kaj je treba filozofirat?


Aja? Za take primere se plačuje KASKO, ne pa terja iz odgovornosti nekoga, ki ni odgovoren. Bo šlo?

New Report

Close