Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Fizično in psihično nasilje v družini

Fizično in psihično nasilje v družini

Lep pozdrav!
Imam ločena starša in pri očetu se že vrsto let soočam z nasiljem. Stara sem 20 let, moj oče je 44, mačeha pa 40. Mačeha se je v preteklosti zdravila zaradi depresije, vendar je antidepresive nehala jemati, ker so ji ti omejevali pitje alkohola, trenutno je brezposelna. Velikokrat pije cel dan in postane zelo agresivna in ponižuje vse po vrsti. Sama sem jo že večkrat videla napasti očeta, vsak dan pa ga psihično matretira in ponižuje ter vpije, da jo slišijo vsi sosedi. Skupaj imata 5 let starega otroka, ki je eden izmed razlogov zakaj moj oče še ni ukrepal. Tudi nad svojim otrokom se kar naprej dere in ne zna reči ene lepe besede. Meni je dovolj tega zato me zanima, kaj lahko naredim v tem primeru. Moram izpostaviti tudi to, da je mačeha že večkrat klicala policijo in očeta obtožila nasilja po krivem (zna se zelo dobro pretvarjati in lagati) in oče ima zaradi tega kartoteko. Ravno zato ga je strah, da mu 5 letnega otroka ne bodo pustili vzgajati, če bi to nasilje prišlo na sodišče. Kadar pa se ona fizično izživlja nad njim, pa nam nihče ne verjame. Situacija je res huda, uničen je vsak dan zaradi tega in res bi nujno rabila pomoč, saj nočem gledati kako vsi družinski člani trpijo zaradi ene osebe, ki nas stalno ponižuje in nam uničuje življenje.
Res vsem hvala za vsakeršni nasvet!

mora iti in to TAKOJ se najbolse pa da skrito kamero v stanovanje potem pa na vse ustanove
kar se da na zacetku ne bo lahko ampak ne sme obupat mora vzrajat in to do konca
pa odvetnika si naj poisce ne sme obupat in mora vztrajat

New Report

Close