Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek imam pospravljeno stanovanje – zakaj toliko kritik?

imam pospravljeno stanovanje – zakaj toliko kritik?

Enostavno se ne počutim dobro v razmetanem okolju – zato imam pospravljeno. Večkrat so ljudje, ki pridejo na obisk, začudeni kako imam lahko tako pospravljeno, pa pri 2 malima otrokoma. Pa sploh ni težko! Imam sistem in ne pospravljam veliko, kadar pa, učinkovito. In pospravljam sproti, ne puščam umazane posode na pultu, perilo mečemo direktno v koš za umazano, vsak dan pobrišem kuhinjske površine (minuta dela), otroka imata kotiček za igro, kjer sta dva velika zabojnika in vsak večer skupaj pospravimo igračke, za tla imam robotski sesalec, itak se pa sezuvamo, kar pa se mi zdi najbolj pomembno – nimamo stvari, ki jih ne potrebujemo. Sem opazila recimo tašča, ki nikoli ne najde časa za pospravljanje (prav ona mi velikokrat reče, da imam preveč pospravljeno in kako, da se mi da), ima v kopalnici ogromno neke kozmetike, ki je stara tudi po 5 let, zasušena ličila, stvari ki niso več uporabne, pa jih ima postavljene po vseh policah, pralnem stroju, na robu banje… Po kuhinji in shrambi ima veliko pretečene hrane, ker nabavi večje količine, ko je akcija, pa tega nihče ne poje, zato ima stalno probleme z molji, mravljami, črvički… Pa res ni težko vzdrževat reda, če se le malo organiziraš, no!

Dobijo slabo vest ker sami nimajo takega reda.

Jaz se tudi trudim podobno. Od doma sem prišla depresivna zaradi kopičenja vsega možnega obeh staršev. Imata vse zabutano, polno škatel, knjig, oblek, čevljev, oče kopiči še tehniko.
Obup!
Jaz pa vse sproti stran zmečem, ne prenesem krame.

nova
Uredništvo priporoča

Hja….tudi jaz ti zavidam tvoj organiziran red (mimogrede, to je pohvala). Ne bom pa zato spremenila svojega organiziranega nereda. 🙂

Krama te lahko dobesedno potegne navzdol. Miselno in energično, zato je periodično čiščenje in metanje krame stran ali pa darovanje v dobrodelne namene tudi katarzično dejanje.
Se mi zdi, da ljudje kopičmo materialne zadeve kot hrčki. To nas vleče nazaj, življenje tudi bolj stoji, energija v stanovanju stoji.
Več imaš manj si srečen.

Jaz imam nered. Bi imela red, pa ga nimam v genih. Mama ga tudi ni imela, ji je njena mama hodila red delat.

Krama te lahko dobesedno potegne navzdol. Miselno in energično, zato je periodično čiščenje in metanje krame stran ali pa darovanje v dobrodelne namene tudi katarzično dejanje.
Se mi zdi, da ljudje kopičmo materialne zadeve kot hrčki. To nas vleče nazaj, življenje tudi bolj stoji, energija v stanovanju stoji.
Več imaš manj si srečen.
[/quote]

Uf, ste zoprni čustuni, ki vse sproti zmečete stran. Potem vas moramo pa hrčki zalagati s kakšnimi starimi stvarmi, ki jih naenkrat nujno rabite.

Srednja pot je najboljša, bi rekla.

Ni nobena umetnost, samo malo je treba pazit. Rada imam cisto in vedno pazim, da ne packam po nepotrebnem, ce ze, sproti pobrisem. Kuhinjo cistim sproti, ko kuham. Vecino stvari delam sproti in malokdaj imam dan za pospravljanje.
Edino kar kopicim, so papirji in papircki, a se trudim odvadit, je ze veliko bolje kot pred leti.

Pri prijateljici je mož tak fašist, da niti ene risbice od otrok ne vidiš nikjer, igrač ni nikoli v dnevni sobi, če otroka kaj prineseta, morata takoj po igri odnesti nazaj v svojo sobo in pospravit na svoje mesto.
Ko sem pri njej na obisku, ona sploh nič ne pije, meni da kozarec, sproti briše, če je spodaj mokro (pa je steklena miza, ne lesena), in komaj čaka, da spijem, da hitro kozarec nese v pomivalca.
Pri njej ni ene žličke v koritu, enega časopisa nikjer, ene barvice nekje. Grozno je.

Poznam eno čist tako familijo, s to razliko, da desc ko pride iz službe se sam zlekne pred tv in sam čaka, da se mu vse prinese, ona pa se od dela in majhnega otroka vn ne vid. Da vid desc sam drobtinco na tleh al karkol, pop.izdi.

Nista imela otrok. Stanovanje tako brezhibno, kot da ne bi nihce zivel v njem. Prazno, votlo, brez duse. Mene to odbija.

Vendar imam jaz pri družinah z otroci do 10 let alergijo na “sterilna” stanovanja,ker je družina suženj čistoči,otroci pa niso nikoli otroško sproščeni,vedno na preži,da ne bo preveč razmetano.Tisti čas,ko glancaš,raje posveti otrokom,prehitro odrastejo.

Ko smo ravno pri tem.

Kam pa se odvrzejo kremice s pretecenim rokom, zasušeni laki ipd?

Pri nas je tako, da sva na zalost oba hrcka, sama se tega zadnje case zelo zavedam, skusam cim vec stvari spraviti v promet in ne prinasati novih.

Kuhaš vsak dan kosilo za vse?
Imaš vrt in delaš tam?
Pač rada pospravljaš in ti to veliko pomeni.

Mož je drugače okej … samo glede čistoče pa mori. S tem da levji delež čiščenja opravi ona.
Meni se odpipa.
Meni bi moj partner rekel, jebeš drobtine, odprl zadrgo in ihaha.

Nevarni odpadki.

Pri nas je šlo, dokler so bili otroci majhni. Jaz zase ne rabim veliko kozmetike. Zdaj pa kupujejo sami in je vse nastlano.

Jaz pa nimam pojma, kaj imajo drugi po shrambah in policah.

Pri starših in tašči vem, ker sem “domača”.

Einstein je rekel, da geniji ne potrebujejo reda, le nizko razviti vmesni členi med opico in homo sapiensom…


Mož je drugače okej … samo glede čistoče pa mori. S tem da levji delež čiščenja opravi ona.
Meni se odpipa.
Meni bi moj partner rekel, jebeš drobtine, odprl zadrgo in ihaha.

Pravom muškarcu žena divlja u krevetu a ne po kuči :))

Genij sem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Genij z joški

Jaz nobenga k nam ne vabim ker mamo radi mir in da smo na komot kar pomeni,da ce se mi ne da je kdaj tud umazano (tla,pulti)pac do naslednjega dne. Kopalnica je sicer cista,za perilo tud mi kos uporabljamo, jemo za mizo..igrace so pa povsod. Let them enjoy life. Se prehitro ne bodo vec aktualne in bo stanovanje spet podobno muzeju. Otroske risbice pa kar po stenah stanovanja lepimo. Tud to ni vecno. Pac sprosceno in trenutkom primerno.

Pri starših in tašči vem, ker sem “domača”.
[/quote]

Potem pa še pospravljaj, če si tako “domača”.

Pri starših in tašči vem, ker sem “domača”.
[/quote]

Potem pa še pospravljaj, če si tako “domača”.
[/quote]

;D

New Report

Close