Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se kdo spozna na doživlj.vzdrževanje

Se kdo spozna na doživlj.vzdrževanje

Zanima me če se kdo spozna na te zadeve. Ne vem kako naj to vprašam, ker ne bi rad preveč povedal. Teta je ostala sama, nima otrok. Nečaki pomagamo ji ves čas, skrbimo za njo. Zanima me kako je v praksi, premalo vem. Zakaj sodišče mora poklicat krvnega sorodnika in predlagat, da ima prednost pri doživljenjski oskrbi v zameno za stanovanje. S tem krvnim sorodnikom teta(z njeno sestro) nima kontaktov že 30 let. Če bo sodišče poklicalo to njeno sestro, se bo tako sigurno izjasnila da bo za njo skrbela naprej. V resnici pa bosta še naprej brez kontaktov. In bomo mi skrbeli naprej, ona bo pa pohopsala stanovnje, brez nič. Kako je s tem?
Nam se v prvi vrsti ne gre za stanovanje, če pa že, se mi zdi pošteno, da bi imeli za spomin njeno, ne pa da dobi njena sestra, ki je ni na spregled že toliko let.

Prijava na CSD, da sestra ne skrbi zanjo. In bodo komu drugemu dodelili skrb.

Ona ne skrbi za njo, ker nima z njo sploh toliko let kontaktov.

Odvetnik nam je rekel, premalo informacij. Če sem razumela, četudi bi želeli predlagati za doživljenjsko oskrbo v zameno za stanovanje, da sodišče sproži postopek in dodeli krvnega sorodnika. A je to res?
Tista druga varianta, ko dejansko postane od nas kdo lastnik stanovanja takoj, pred njeno smrtjo, pa preveč stane, davek je visok.

Žal ne poznam teh zadev. Dejstvo pa je, da se nekako določi skrbnika in ta potem tudi deduje. Smiselno ja najrej it na CSD. Kolikor vem, da se tam te stvari urejajo. Pa da se jasno napiše kako in kaj in kdo skrbi zanjo.

A vi skrbite za teto, ker jo imate radi in je vasa sorodnica, potrebna pomoci ali zaradi hise?

Prvo. Ampak odkar smo šli k odvetniku nas skrbi, da ji ne bi sestra pohopsala stvari, ko je ni toliko let blizu. Ker ravno to je naredila pred leti v njunem primeru pri njihovi materi, rekla da bo vzdrževala lastno mati, je ni bilo niti zraven, teta je sama skrbela za mamo, njena sestra pa pokasirala. Ne pustimo da se ponovi zadeva.
Dejansko bi radi zrihtali za enega od nečakov, ki je najbolj finančno slab. To bi bilo presenečenje zanj.

En je finančni skrbnik. Ampak odvetnik pravi, da to nič ne pomeni, ker ni prvi krvni sorodnik.
Da bo sodišče določilo sestro. Teta je včeraj povedala odvetniku, da z lastno sestro nima kontaktov, se ne vidita, ne slišita toliko let in da jo noče blizu. Pa je odvetnik rekel, da ne ve če bo to sodišče upoštevalo. Me skrbi to dokler bo primer preučil.

New Report

Close