Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Čišča in dojenje

Odgovori Nova tema
Default avatar Tamickena 18 Jun 2017 21:33

Pozdravljene!
Sem stara 28 let in 15 dni nazaj sem rodila svojega prvega otročka, sinčka. Porod je potekal vaginalno, brez večjih komplikacij. Z zdravjem je vse v redu, dojenje se tudi kar uspešno vzpostavlja od prvega dne.
Skrbi me glede čišče, saj sem prebrala, da naj bi izzvenela po 10ih dneh. Sedaj je 15. dan in še vedno je rjavkaste barve. Patronažna medicinska sestra mi je pred 5-imi dnevi rekla, da naj bi to bilo normalno. Mene pa vseeno zanima kakšne so vaše izkušnje in ali menite, da moram na pregled k ginekologu?

Prav tako me zanima, če ima katera kakšen ''domač'' nasvet/alternativo pri zelo napetih dojkah?

Za odgovore se vam iskreno zahvaljujem in lep pozdrav :)

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Moje 18 Jun 2017 21:36

Dvakrat je trajala okrog 6 tednov.Vazno je,da ni sveze krvi,traja pa.

Trde dojke so ob rednem dojenju zato,ker se se ni uskladila povezava povprasevanja-ponudbe.Ko podojis,se zmehcajo.Druga nw pomaga.

Prikaži citatTamickena napisal:
Pozdravljene!
Sem stara 28 let in 15 dni nazaj sem rodila svojega prvega otročka, sinčka. Porod je potekal vaginalno, brez večjih komplikacij. Z zdravjem je vse v redu, dojenje se tudi kar uspešno vzpostavlja od prvega dne.
Skrbi me glede čišče, saj sem prebrala, da naj bi izzvenela po 10ih dneh. Sedaj je 15. dan in še vedno je rjavkaste barve. Patronažna medicinska sestra mi je pred 5-imi dnevi rekla, da naj bi to bilo normalno. Mene pa vseeno zanima kakšne so vaše izkušnje in ali menite, da moram na pregled k ginekologu?

Prav tako me zanima, če ima katera kakšen ''domač'' nasvet/alternativo pri zelo napetih dojkah?

Za odgovore se vam iskreno zahvaljujem in lep pozdrav :)
Narobe si prebrala..čišča lahko traja do 6 tednov..brez panike..:)

Default avatar Oba odgovora prej 18 Jun 2017 21:52

potrjujem tudi sama.
Čišča traja do 6 tednov, tako da si lahko povsem mirna.
In seveda, čestitke za sina, bravo! :)
soSweet

Default avatar 6 tednov 18 Jun 2017 22:55

Traja 6 tednov, vmes se lahko neha in spet pojavi, to je normalno.

Default avatar tudi 6 tednov 19 Jun 2017 10:19

Čišča traja do 6 tednov.
Čimveč pristavljaj, pa bodo dojke manj napete. Ko se uravna ponudba in povpraševanje, dojke niso več napete, ampak to pa ne pomni, da ni več mleka. Če so dojke napete, pomaga tudi tuširanje s toplo vodo, preden dojiš. Nekatere si pomagajo z zeljnimi listi, skuto, pobrskaj po intetrnetu. Na FB imaš tudi skupino: dojiva se. Tam najdeš polno nasvetov o dojenju. Tudi tole si lahko pogledaš: viewtopic.php?f=94&t=4543920
Srečno!

Default avatar pazi s to fB skupino 19 Jun 2017 10:44

Prikaži citattudi 6 tednov napisal:
Čišča traja do 6 tednov.
Čimveč pristavljaj, pa bodo dojke manj napete. Ko se uravna ponudba in povpraševanje, dojke niso več napete, ampak to pa ne pomni, da ni več mleka. Če so dojke napete, pomaga tudi tuširanje s toplo vodo, preden dojiš. Nekatere si pomagajo z zeljnimi listi, skuto, pobrskaj po intetrnetu. Na FB imaš tudi skupino: dojiva se. Tam najdeš polno nasvetov o dojenju. Tudi tole si lahko pogledaš: viewtopic.php?f=94&t=4543920
Srečno!
Nasvetov je tam res polno, še zdaleč pa niso vsi koristni. Veliko jih je popolna brca v temo - pač nasveti pametnih mam, ki rade solijo pamet drugim in mislijo, da vedo o otrocih vse, če imajo polletnega dojenčka.

Default avatar Njanja 19 Jun 2017 11:15

Čišča traja tudi več kot 6 tednov, samo da je takrat navadno še zelo bleda, rumenkasta. Lahko pa izgine tudi veliko prej - marsikaj je odvisno od ženske. Pogosto postane po telesni aktivnosti spet nekoliko bolj intenzivna, to je normalno.

Pri otrdelih dojkah zares pomaga samo dojenje. Če je sila si dajte malo mleka iztisnit, ampak res če je sila, ker sicer bodo dojke samo proizvajale vedno več in bodo dojke še bolj otrdele. Saj se to hitro stabilizira, pri 6 tednih že štima. Ampak dajte res pridno dojit, da ne bo kakega mastitisa.

Kaj dojite pri vsakem podoju na obe dojki, ali na eno samo?

Stran 1 od 1
Na vrh