Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdrava prehrana

Zdrava prehrana

Kaj je za vas zdrava prehrana, katerim smernicam najbolj zaupate in s katere vrste prehrane imate dobre izkušnje?
Prebiram o različnih zdravih in “zdravih” načinih prehrane, če bi upoštevala vse napotke, bi ne smela jesti nič. Rada bi malo shujšala, kakšnih 7 kil in to na zdrav način.
Kakšno vrsto prehranjevanja naj uporabim?

na tole

https://robbwolf.com/paleo-diet-slovenian/

Jaz sem imela enak cilj: shujšati približno 5-6 kil, seveda z zdravo prehrano in športom.

Zame je zdrava prehrana to: poslušaj sebe, kar ti paše (po čem se počutiš bolje in po čem ne, ne pa zdaj mi paše gora sladoleda :D). Iz hrane sem odvzela tudi ves dodan sladkor – ne jem tudi ostalih nadomestkov in sladil. Jem pa sladkor, ki je že naravno v hrani – sadje … Se pa ne trudim manj jesti. Dejansko kot mi paše – prenajedam se ne, ker vem, da mi je potem slabo oz. imam manj energije po velikem obroku. In hujšanje gre – po dveh mesecih se že zelo pozna, kmalu bom na cilju in mislim, da bom kar nadaljevala s tako prehrano, ker mi res odgovarja. Športam 1-2x tedensko – ne pretiravam 🙂 S tem, da sem odrezala sladkor, je bilo res hudo prve tri tedne, ko bi pojedla vse. Takrat se je bilo treba zadržati. Zdaj pa mi sladkor sploh ne paše več!

Prva in glavna smernica: MANJ ŽRI!

Vem, da se sliši nesramno, sploh vam, ki “ne jeste veliko in se redite zaradi zraka”, ampak tako to je.

Jej presno zelenjavo in sadje, poleg tega na dan 100 g OH (riž, krompir, makaroni) ali beljakovine (piščanec, ribe) in boš shujšala.

Verjemi, ob takšni prehrani ne boš kolapsirala in ne boš imela slabe krvne slike.

Torej – namesto pol pekača peciva, pojej 2 bučki. Saj štekaš, kajne??

jej vse minimalno

New Report

Close