Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kako dolgo ste prebolevali?

kako dolgo ste prebolevali?

zdravo. koliko časa po razpadu zveze ste potrebovali, da ste preboleli? in kako dolgo je ta zveza, ki ste jo prebolevali, trajala??

Preboleval nisem kaj dosti, saj zadnje leto ni bilo več tako strastno kot je bilo recimo več kot deset let pred tem, sm zadnji sex je bil pa, jebi ga, nenavaden, saj sva približno vedela, da je verjetno zadnji, kresala sva se pa tako, kot, da sva odtrgana, hehe…. pač obojstranska energije, ubijalska.
Pol mi je bilo pa čudno, kaj je francoska pojstla tako velka in prazna, toooo, me je pa begalo ene par mesecev, saj tiste, ki sem spoznal v diskotekah, nisme peljal domov ampak sem to večinoma počel ..

https://www.youtube.com/watch?v=-L7B2wMyVMk

to pa.

Popay si ti modrovalovni?

Nisme nisem

pri vsaki vezi je bilo drugače, ker so se mi v življenju dogajale različne stari v različnih obdobjih. Ene sem hitro prebolela, druge malce dlje. Zadnjega, s katerim sem bila 10 let, pa dolgo nisem prebolela. Še sedaj imam občasno resno vprašanje zase, kakšen bi želela, da bo naslednji… in pridem na odgovor, da tak kot je bil prejšnji… prebolevanje veze je za vsakega drugače in tudi vsak različno dolgo to preboleva… sem se pa naučila, da je počen lonec vedno počen… zato moraš dobro razmisliti, preden zahtevaš konec veze. Dosedaj so imeli vsi partnerji relaps, ne glede na to, kdo je povzročil konec. enkrat še lahko pokrpata odnos, ta drugič pa je preveč prizadetosti vključene in ponovna vzpostavitev odnosa ni možna.

Nisem, sm se mi ta zemenjava črk res dostkrat dogaja, najbolj me pa sesuje. ko mi od nekje uleti na koncu besede črka aaaaa, pa zgelda, da zgleda, da pišem kot ženska, hehe.

V zvezi sem bila nazadnje pred 4 leti, prebolevala sem sigurno 2 leti, vmes je bila še smrt družinskega člana, sigurno nebi tako dolgo, če bi tip bil do mene fer, pa ni bil. In od njega dalje same prasice srečujem, iščem pa enega ki ni prasec, vsake tolko v teh 4 letih še pride kdo, ki me spomni, da drobtinic ne pobiram več po tleh, ker sem jih pobrala pred 4 leti dovolj.

Če pride kdaj kaj normalnega, simpatičnega, zaneslivega, poštenega, razgledanega mimo, pa se nebom branila z vsemi 4. 🙂

Priznajte si že enkrat ženske, da ve iščete đeka, ki bo imel veliko pod palcem in bo priljubljen v družbi. Pogosto se zgodi, da je tak ženskar, ker se mu številne ponujate, ker imate vse podobno mišljenje in potem dobite občutek, da smo vsi moški pras**.

Je veliko takih moških, kateri se najdejo v tvojem zadnjem odstavku, a ne verjamem, da se jih ne bi branila, ker ravno take moške ponavadi odganjate, potem proti 40im in 50im pa skačete za njimi, a le ti vas ne bodo sprejeli, ker so zato prepametni in jih nihče ne bo imel za norce.

Ne, enkrat si normalen človek mejo postavi, ker ma dosti dram in cirkusov in tega, da z svojim poštenim srcem ne dobi povračila. Zato smo zadržane do tipov, ker všaltamo pamet. Tudi delo in ljubezen do samega sebe pusti en pečat. Življenje nam daje lekcije, če ne všaltaš možganov, nimaš ničesar. Samo zdrav odnos do sebe, samozavest, in meje, do kod se pustiš drugim pomaga pri ločevanju solate od plevela. Jaz vem kaj želim najt zase, do takrat pa bom sama brez otrok, kot sem zdaj.
Če se pa temu reče da pri 40ih lovimo tipe, ki nas prej niso zanimali pa tudi prav …..

60/18

Zvezo sem prebolela tisto minuto, ko sem po dolgih letih muk spoznala, da nimam kaj čakati, da se bo zgodil čudež, ampak se moram sama spopasti s tem in sama oditi. Psihičnega nasilja in manipuliranja pa najbrž ne bom prebolela nikoli. Imam novega moža, ki me ima rad, živim drugje, otroci so v redu, jaz pa se še vedno tresem, če moram kdaj srečati bivšega. Pa me ni nikoli udaril ali kaj takega, samo moril, moril, najedal do onemoglosti, nonstop je bilo vse narobe in za vse sem bila jaz kriva in vsako stvar je znal obrniti tako, da sem se res počutila krivo in slabo. Še ponoči me je zbujal, da bi mi povedal, kako slab človek sem. Seveda ne s temi besedami, ampak s takimi, ki so zvenele nekako logično in sem se morala strinjati z njimi. Če se nisem strinjala, je pa znal doseči, da sem se, tako da je ponavljal in težil in racionaliziral toliko časa, da sem se vdala. In drugič je na tem gradil naprej z besedami “saj si sama priznala”. Pa saj ne vem, če sem. Hotela sem samo, da se neha, ker se mi je mešalo od njegovih obtožb. Včasih sem se resno spraševala, če sem nora. Jaz sem imela v spominu eno, on je trdil nekaj drugega in potem me je zaskrbljeno vprašal, če sem v redu, ker nekaj s tem mojim spominom ne štima. In jaz res nisem več vedela, kaj je res in kaj ne. Na koncu sem se zanesla samo še na to, kar je trdil on, ko se je pa tako bolje spomnil, celih podrobnosti: “jaz sem stal tamle in sem te vprašal tole, potem si ti odgovorila … in jaz sem te še vprašal, če si prepričana in ti si rekla, ja, sem”. Dokler niso otroci dovolj zrastli, da je enkrat eden zaprepadeno vprašal: ati, kaj pa ti govoriš, saj sem bil zraven in vem, da je bilo tako, kot pravi mama.

Še zdaj, ko je minilo veliko let, v glavi preigravam situacije in se sprašujem, kako bi morala kdaj reagirati, da bi bilo prav in poskušam se nekaj naučiti iz vsega skupaj za naprej. Ampak veste kaj – ti ljudje so tako hudičevo spretni, da če bi se znašla še enkrat v kakšni od teh situacij, ne bi imela prav dosti šans, da ga ustavim in dokažem svoje. Vedno je imel do neke mere prav, samo obrnil je stvari tako, da sem se počutila kot zadnji drek. In če sem se uprla, je rekel, da pretiravam. Pa saj je bilo res videti tako. Menda se ne boš ločeval zaradi enega brezveznega prepirčka, a ne, saj si zrel človek in mama trem malčkom. Na koncu sem bila tik pred samomorom in šele takrat je bilo dovolj hudo, da sem si rekla, da če se mislim obesit, je pa v bistvu vseeno, če se tudi ločim.

Mislim, da imam ptsd. Tale tema verjetno ni bila namenjena temu, kar sem napisala, ampak stare travme se kar naprej odpirajo. Hvala, mon, ker se lahko tukaj anonimno izpovem, kadar je hudo.

Grozňo, kar opisuješ. Bila si skupaj z zelo tipičnim psihopatom/narcisistom. Natančno te stvari, ki jih opisuješ so njihove tipične lastnosti. Na koncu se ti zdi res, da je steboj nekaj narobe… a ni. Poglej forum mom in narcisistična osebnostna motnja.

Trajala tri leta,da sem dokoncno prebolela in pozabila,sedem let.


Znam si predstavljat beso takega odnosa, lahko se vživim v občutke ponižanosti in nemoči … pa kljub temu se mi zdi, da je treba nekaj jasno poudariti:

Ne! Ni tako! Ti ljudje niso prav nič hudičevo spretni! Vi ste hudičevo butasti!
Ne pripisujte ljudem, ki vas zaradi vaše neumnosti z lahkoto prinašajo okoli, nadnaravnih sposobnosti! Ne perite svoje vesti z zgodbicami o “hudičevo spretnih manipulantih”! Ja, človek lahko nasede manipulaciji, laži, sprenevedanju drugega. Ampak ne vsakič znova iz leta v leto! Niso “mejne osebnosti” briljantne osebnosti! Vi ste podpovprečno socialno in čustveno inteligentni, da jim nasedate! Vi ste tisti, ki ne obvladate socialnih spretnosti! In niso neki fičfiriči neki osebnostni genialci, ki te lahko vsakič znova pretentajo!

Prav značilno je, da žrtve teh “mejnih” ljudi rade govorijo o njihovi “genialnosti” in “briljantnosti” in “točno vedo, kako in kaj”! Ne, ni res! Ti ljudje ne vedo čisto nič več in nič bolj točno, kot bi lahko vedel kdor koli! Samo žrtve so resnično prebutaste, da bi seštele 1 plus 1!

Še enkrat, ne upravičujte svoje podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence z zgobicami o genialnih, briljantnih manipulantih in momovcih in ne vem kaj še vse! S tem, ko jih imenujete “hudičevo spretni” itd., želite samo zgraditi nek logičen kontekst, s katerim bi pojasnili, zakaj se niste uspeli (hoteli) znebiti teh vsiljivih fičfiričev! Češ ON je bil tako “hudičevo spreten”, da sem bila čisto brez moči. Ne, nič ni bil ON “hudičevo spreten”! VI ste bili tisti, ki ste ZAVESTNO nasedali njegovim “spretnostim”, ki ste ZAVESTNO živeli v iluzijah in se ZAVESTNO vdajali v usodo – ker vam je tako zaradi podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence ustrezalo! Zato ne delajte supermanov iz ljudi, ki si tega niti malo ne zaslužijo! Ki jim v bistvu vse supermanske, “hudičeve” spretnosti VE SAME polagate v roke!


Znam si predstavljat beso takega odnosa, lahko se vživim v občutke ponižanosti in nemoči … pa kljub temu se mi zdi, da je treba nekaj jasno poudariti:

Ne! Ni tako! Ti ljudje niso prav nič hudičevo spretni! Vi ste hudičevo butasti!
Ne pripisujte ljudem, ki vas zaradi vaše neumnosti z lahkoto prinašajo okoli, nadnaravnih sposobnosti! Ne perite svoje vesti z zgodbicami o “hudičevo spretnih manipulantih”! Ja, človek lahko nasede manipulaciji, laži, sprenevedanju drugega. Ampak ne vsakič znova iz leta v leto! Niso “mejne osebnosti” briljantne osebnosti! Vi ste podpovprečno socialno in čustveno inteligentni, da jim nasedate! Vi ste tisti, ki ne obvladate socialnih spretnosti! In niso neki fičfiriči neki osebnostni genialci, ki te lahko vsakič znova pretentajo!

Prav značilno je, da žrtve teh “mejnih” ljudi rade govorijo o njihovi “genialnosti” in “briljantnosti” in “točno vedo, kako in kaj”! Ne, ni res! Ti ljudje ne vedo čisto nič več in nič bolj točno, kot bi lahko vedel kdor koli! Samo žrtve so resnično prebutaste, da bi seštele 1 plus 1!

Še enkrat, ne upravičujte svoje podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence z zgobicami o genialnih, briljantnih manipulantih in momovcih in ne vem kaj še vse! S tem, ko jih imenujete “hudičevo spretni” itd., želite samo zgraditi nek logičen kontekst, s katerim bi pojasnili, zakaj se niste uspeli (hoteli) znebiti teh vsiljivih fičfiričev! Češ ON je bil tako “hudičevo spreten”, da sem bila čisto brez moči. Ne, nič ni bil ON “hudičevo spreten”! VI ste bili tisti, ki ste ZAVESTNO nasedali njegovim “spretnostim”, ki ste ZAVESTNO živeli v iluzijah in se ZAVESTNO vdajali v usodo – ker vam je tako zaradi podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence ustrezalo! Zato ne delajte supermanov iz ljudi, ki si tega niti malo ne zaslužijo! Ki jim v bistvu vse supermanske, “hudičeve” spretnosti VE SAME polagate v roke!
[/quote]
Ja seveda je žrtev kriva, kdo pa? Menda ne ubogi psihopatek?


17 let
9 mesecev
še vedno mi je za umret


Znam si predstavljat beso takega odnosa, lahko se vživim v občutke ponižanosti in nemoči … pa kljub temu se mi zdi, da je treba nekaj jasno poudariti:

Ne! Ni tako! Ti ljudje niso prav nič hudičevo spretni! Vi ste hudičevo butasti!
Ne pripisujte ljudem, ki vas zaradi vaše neumnosti z lahkoto prinašajo okoli, nadnaravnih sposobnosti! Ne perite svoje vesti z zgodbicami o “hudičevo spretnih manipulantih”! Ja, človek lahko nasede manipulaciji, laži, sprenevedanju drugega. Ampak ne vsakič znova iz leta v leto! Niso “mejne osebnosti” briljantne osebnosti! Vi ste podpovprečno socialno in čustveno inteligentni, da jim nasedate! Vi ste tisti, ki ne obvladate socialnih spretnosti! In niso neki fičfiriči neki osebnostni genialci, ki te lahko vsakič znova pretentajo!

Prav značilno je, da žrtve teh “mejnih” ljudi rade govorijo o njihovi “genialnosti” in “briljantnosti” in “točno vedo, kako in kaj”! Ne, ni res! Ti ljudje ne vedo čisto nič več in nič bolj točno, kot bi lahko vedel kdor koli! Samo žrtve so resnično prebutaste, da bi seštele 1 plus 1!

Še enkrat, ne upravičujte svoje podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence z zgobicami o genialnih, briljantnih manipulantih in momovcih in ne vem kaj še vse! S tem, ko jih imenujete “hudičevo spretni” itd., želite samo zgraditi nek logičen kontekst, s katerim bi pojasnili, zakaj se niste uspeli (hoteli) znebiti teh vsiljivih fičfiričev! Češ ON je bil tako “hudičevo spreten”, da sem bila čisto brez moči. Ne, nič ni bil ON “hudičevo spreten”! VI ste bili tisti, ki ste ZAVESTNO nasedali njegovim “spretnostim”, ki ste ZAVESTNO živeli v iluzijah in se ZAVESTNO vdajali v usodo – ker vam je tako zaradi podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence ustrezalo! Zato ne delajte supermanov iz ljudi, ki si tega niti malo ne zaslužijo! Ki jim v bistvu vse supermanske, “hudičeve” spretnosti VE SAME polagate v roke!
[/quote]
povej mi kako hudiča se naj naučim te spretnosti??

V vezi 20 let, niti sekunde prebolevanja, najboljša odločitev v življenju! Super!!

Bila sva skupaj 4 leta, razhod sem prebolevala en teden. To je bilo tako, da mi je bilo nekoliko nenavadno, ker sem ostala sama v tistem stanovanju in veliki zakonski postelji. Po kakšnem tednu je šlo pa samo navzgor in čez kakšen mesec sem že čisto pozabila, da sem še nedolgo nazaj bila v zvezi:)

Prejsnih vez- kratkih do 2 leti nekako nisem prebolevala, ker pac se ne navezem tako hitro. Potem sem pa nazadnje imela 8 letno vezo. Od tega sem bila zaljubljena oz sem ljubila nekako prvih 5-6 let. Zadnje 3 ali 2 leti pa je slo bolj za strah pred samoto. Tako sem ga pocasi prebolevala ze med samo vezo. Ko me je prevaral, sem pa enostavno spakirala njegove stvari in ko je prisel iz sluzbe, je imel vse pred vrati. Po nekaj mesecih (cca3) sem se spet normalno zacela pogovarjat z njim, brez jeze. Mimogrede, z vsemi bivsimi normalno komuniciram, ker pac se mi zdi butasto do konca zivljenja sovrazit nekoga, s katerim se pac enostavno ni izslo. Sem mnenja, da niso ravno oni krivi, da trpimo. Same smo, saj to prenasamo.
Kakorkoli. Zdaj imam leto in pol drugega. Verjetno bi ga prebolevala, tako na filing, par noci.


Znam si predstavljat beso takega odnosa, lahko se vživim v občutke ponižanosti in nemoči … pa kljub temu se mi zdi, da je treba nekaj jasno poudariti:

Ne! Ni tako! Ti ljudje niso prav nič hudičevo spretni! Vi ste hudičevo butasti!
Ne pripisujte ljudem, ki vas zaradi vaše neumnosti z lahkoto prinašajo okoli, nadnaravnih sposobnosti! Ne perite svoje vesti z zgodbicami o “hudičevo spretnih manipulantih”! Ja, človek lahko nasede manipulaciji, laži, sprenevedanju drugega. Ampak ne vsakič znova iz leta v leto! Niso “mejne osebnosti” briljantne osebnosti! Vi ste podpovprečno socialno in čustveno inteligentni, da jim nasedate! Vi ste tisti, ki ne obvladate socialnih spretnosti! In niso neki fičfiriči neki osebnostni genialci, ki te lahko vsakič znova pretentajo!

Prav značilno je, da žrtve teh “mejnih” ljudi rade govorijo o njihovi “genialnosti” in “briljantnosti” in “točno vedo, kako in kaj”! Ne, ni res! Ti ljudje ne vedo čisto nič več in nič bolj točno, kot bi lahko vedel kdor koli! Samo žrtve so resnično prebutaste, da bi seštele 1 plus 1!

Še enkrat, ne upravičujte svoje podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence z zgobicami o genialnih, briljantnih manipulantih in momovcih in ne vem kaj še vse! S tem, ko jih imenujete “hudičevo spretni” itd., želite samo zgraditi nek logičen kontekst, s katerim bi pojasnili, zakaj se niste uspeli (hoteli) znebiti teh vsiljivih fičfiričev! Češ ON je bil tako “hudičevo spreten”, da sem bila čisto brez moči. Ne, nič ni bil ON “hudičevo spreten”! VI ste bili tisti, ki ste ZAVESTNO nasedali njegovim “spretnostim”, ki ste ZAVESTNO živeli v iluzijah in se ZAVESTNO vdajali v usodo – ker vam je tako zaradi podpovprečno razvite socialne in čustvene inteligence ustrezalo! Zato ne delajte supermanov iz ljudi, ki si tega niti malo ne zaslužijo! Ki jim v bistvu vse supermanske, “hudičeve” spretnosti VE SAME polagate v roke!
[/quote]
povej mi kako hudiča se naj naučim te spretnosti??
[/quote]
A kako se naučiti te spretnosti? Ja, imaš prav, naučiti se jo je treba. Eni se naučijo tako, da odraščajo z vzgledi dostojanstva, drugi tako, da znajo prisluhniti sebi. Kako prisluhneš sebi? Najočitnejši primer: če se telo ne odziva in je nožnica suha, ne boš silila oz. se ne boš silila v spolni odnos! Telo ti pove! In vse, kar potrebuješ, je, da mu prisluhneš v tem smislu, da ga ne spravljaš v tako akcijo, ki je v tem trenutku ne zmore! Povejte mi, kako vas v takem stanju kdor koli sploh lahko v kar koli zmanipulira??? Ne govorimo o fizičnem nasilju, ampak o tistem, nad čemer potem (večinoma) ženske jamrajo, da “sploh niso vedele, kako je dosegel svoje”. Toda nihče ne more ničesar doseči npr. pri suhi nožnici, če niste ve tiste, ki privolite, da verjamete, da je nožnica vsa navlažena in pripravljena!!! In da se pri tem niti enkrat ne vprašate, zakaj greste z buldožerjem čez svoje telo, je resnično nerazumljivo! Ne gre samo za nožnico, to je samo za ilustracijo. Gre za vse tiste občutke in slutnje, ki vas prevevajo ob manipulatorskem fičfiriču. In za to, da se zavestno odločite, da boste verjele njegovim slučajno natresenim besedam (ena bo že delovala, a ne), ne pa svoji telesno občuteni resnici, ste popolnoma same krive! Manipulatorju se ob tem samo smeje pa nič drugega.

Telo je eno, psiha pa drugo, čeprav povezano. Še en primer, kako se da naučiti spretnosti čustvene in socialne inteligence. Konkretno ena avtorica zgoraj pravi:
Ampak veste kaj – ti ljudje so tako hudičevo spretni, da če bi se znašla še enkrat v kakšni od teh situacij, ne bi imela prav dosti šans, da ga ustavim in dokažem svoje.
Poglejte to mentaliteto! Če bi se danes še enkrat znašla v taki situaciji – danes, z vsemi izkušnjami in znanjem do zdaj -, ona ne ve, kako bi ga “ustavila in dokazala svoje”. Ali vidite neumnost te izjave? Ali vidite vso zgrešenost te “logike”? Vso nedozorelost inteligence? Za božjo voljo, zakaj še zdaj, po vseh teh letih, po vseh izživljanjih in sramotenjih, še vedno razmišljaš, KOT DA IMAŠ DOLŽNOST S TAKIM DESCEM VZPOSTAVLJATI ODNOS??? Poglejte! Ona še danes, v mislih, teoretično, razmišlja, KAJ BI DESCU REKLA!!! Rekla????? ZAKAJ BI ČLOVEK PO MESECIH IN LETIH PSIHIČNEGA NASILJA HOTEL IZ LASTNE VOLJE SPLOH ŠE NASLAVLJATI NASILNEŽA?????????

Doživljate psihično nasilje in manipulacije in vse to veste, telo vam o tem govori. VE PA ŠE VEDNO RAZMIŠLJATE, KAKO BOSTE Z MANIPULATIVNIM FIČFIRIČEM NAVEZALE BESEDNI KONTAKT??? Ve mu ŽELITE DOPOVEDATI???? Želite????????? Zakaj pa želite??? Ker v vas morda obstaja želja, da človeka nagovorite? Da pristopite k njemu? Da vzpostavite odnos?

Vidite, ta navidezna želja, da bi fičfiriču dopovedale svoj prav, je vaša želja, da z njim ohranjate kontakt! Čutite, da mu morate dopovedati! Da mu morate pojasniti! Da ga morate zbrihtati! Pa zakaj morate? Kako vas lahko on tako zmanipulira, da si ve iz svoje notranjosti želite, da pristopite k njemu in mu dopovedujete??? Vidite, ni tu nobene “njegove manipulacije”, ampak VAŠA LASTNA MOTIVACIJA, da s človekom ohranjate stik preko “pojasnjevanja” in “dopovedovanja”! Še po katastrofalnem zaključku zveze in po mnogih letih za nazaj razmišljate, kaj bi mu morale reči!!! Čutite potrebo, da preko besed in nagovarjanja vzpostavljate stik in ohranjate odnos! Še po mnogo letih se v glavi, teoretično, ve z njim še vedno pogovarjate! Še vedno zahtevate odnos z njim!!! Kako je to mogoče, če pa manipulatorja ni več??? Ja, mogoče je zato, ker ni bila manipulacija tista, ki vas je pripravila do tega, da mu “morate dopovedati”, AMPAK VAŠA LASTNA VOLJA!!! Ki pa, ja, je posledica pohabljene čustvene in socialne inteligence. A še vedno je VAŠA VOLJA in izhaja iz vas samih! In v kolikor niste duševno zaostala oseba, to veste!!! A potem je bil on tak “briljanten um” in “genialni manipulator”, kajne! Ne! On je bil navaden filfirič! Ve ste bile tiste, ki ste se PO LASTNI VOLJI odločale, da mu morate dopovedati! In njemu se je samo smejalo, ko vas je gledal, kako vedno same pridete nazaj k njemu! Same in po lastni volji! Da mu dopoveste, hahaha!

A zdaj vidite, v čem je trik? Ko ne vidite, da z besedami, ki naj bi pretrgale manipulativni odnos (“Mu bom dopovedala!”), ta odnos še bolj utrjujete! Telo vam kriči, da se znebite tega fičfiriča, ve pa mu servirate besede, ki govorijo: Lej, hočem biti s tabo (da ti bom lahko dopovedala). Želja, da se z njim pogovarjate, pa je nasledek VAŠE LASTNE VOLJE in ne njegove manipulacije!

Prav imaš, Kljub vsemu.
Imaš kakšen nasvet, kako se lahko človek izvije iz tega (želja po dokazovanju)?

Kolega ima prav: veliko je besed o tej ali oni motnji drugega, kar je prepogosto zamolcano, pa je to, da v taksne odnose praviloma vstopajo odvisnice (najveckrat od odnosov, lahko pa tudi od drugih reci). Ni torej niti vprasanje, kako se upreti njemu niti v koncni fazi, kako se izviti iz tega.

Odgovor je pravzaprav preprost pot pa trnova, kot pri vsaki odvisnosti: sprejeti sebe in disciplinirano graditi svojo hiso, svoj tempelj, kakorkoli to ze kdo imenuje. Ne osebnosti (podobe navzven) temvec razvijati svoje notranje vescine in vrline do te mere, da se clovek pocuti varnega sam s seboj.

Kajti temelji vsake odvisnosti so polozeni z nezmoznostjo soocenja z lastnimi strahovi in tesnobo. Kljucni besedi sta torej SPREJEMANJE svojih strahov in DISCIPLINA pri pomirjanju le-teh z ustvarajnjem pogojev pocutiti se varnega sam s seboj (brez drugega, brez nadomestka).


povej mi kako hudiča se naj naučim te spretnosti??
[/quote]
A kako se naučiti te spretnosti? Ja, imaš prav, naučiti se jo je treba. Eni se naučijo tako, da odraščajo z vzgledi dostojanstva, drugi tako, da znajo prisluhniti sebi. Kako prisluhneš sebi? Najočitnejši primer: če se telo ne odziva in je nožnica suha, ne boš silila oz. se ne boš silila v spolni odnos! Telo ti pove! In vse, kar potrebuješ, je, da mu prisluhneš v tem smislu, da ga ne spravljaš v tako akcijo, ki je v tem trenutku ne zmore! Povejte mi, kako vas v takem stanju kdor koli sploh lahko v kar koli zmanipulira??? Ne govorimo o fizičnem nasilju, ampak o tistem, nad čemer potem (večinoma) ženske jamrajo, da “sploh niso vedele, kako je dosegel svoje”. Toda nihče ne more ničesar doseči npr. pri suhi nožnici, če niste ve tiste, ki privolite, da verjamete, da je nožnica vsa navlažena in pripravljena!!! In da se pri tem niti enkrat ne vprašate, zakaj greste z buldožerjem čez svoje telo, je resnično nerazumljivo! Ne gre samo za nožnico, to je samo za ilustracijo. Gre za vse tiste občutke in slutnje, ki vas prevevajo ob manipulatorskem fičfiriču. In za to, da se zavestno odločite, da boste verjele njegovim slučajno natresenim besedam (ena bo že delovala, a ne), ne pa svoji telesno občuteni resnici, ste popolnoma same krive! Manipulatorju se ob tem samo smeje pa nič drugega.

Telo je eno, psiha pa drugo, čeprav povezano. Še en primer, kako se da naučiti spretnosti čustvene in socialne inteligence. Konkretno ena avtorica zgoraj pravi:
Ampak veste kaj – ti ljudje so tako hudičevo spretni, da če bi se znašla še enkrat v kakšni od teh situacij, ne bi imela prav dosti šans, da ga ustavim in dokažem svoje.
Poglejte to mentaliteto! Če bi se danes še enkrat znašla v taki situaciji – danes, z vsemi izkušnjami in znanjem do zdaj -, ona ne ve, kako bi ga “ustavila in dokazala svoje”. Ali vidite neumnost te izjave? Ali vidite vso zgrešenost te “logike”? Vso nedozorelost inteligence? Za božjo voljo, zakaj še zdaj, po vseh teh letih, po vseh izživljanjih in sramotenjih, še vedno razmišljaš, KOT DA IMAŠ DOLŽNOST S TAKIM DESCEM VZPOSTAVLJATI ODNOS??? Poglejte! Ona še danes, v mislih, teoretično, razmišlja, KAJ BI DESCU REKLA!!! Rekla????? ZAKAJ BI ČLOVEK PO MESECIH IN LETIH PSIHIČNEGA NASILJA HOTEL IZ LASTNE VOLJE SPLOH ŠE NASLAVLJATI NASILNEŽA?????????

Doživljate psihično nasilje in manipulacije in vse to veste, telo vam o tem govori. VE PA ŠE VEDNO RAZMIŠLJATE, KAKO BOSTE Z MANIPULATIVNIM FIČFIRIČEM NAVEZALE BESEDNI KONTAKT??? Ve mu ŽELITE DOPOVEDATI???? Želite????????? Zakaj pa želite??? Ker v vas morda obstaja želja, da človeka nagovorite? Da pristopite k njemu? Da vzpostavite odnos?

Vidite, ta navidezna želja, da bi fičfiriču dopovedale svoj prav, je vaša želja, da z njim ohranjate kontakt! Čutite, da mu morate dopovedati! Da mu morate pojasniti! Da ga morate zbrihtati! Pa zakaj morate? Kako vas lahko on tako zmanipulira, da si ve iz svoje notranjosti želite, da pristopite k njemu in mu dopovedujete??? Vidite, ni tu nobene “njegove manipulacije”, ampak VAŠA LASTNA MOTIVACIJA, da s človekom ohranjate stik preko “pojasnjevanja” in “dopovedovanja”! Še po katastrofalnem zaključku zveze in po mnogih letih za nazaj razmišljate, kaj bi mu morale reči!!! Čutite potrebo, da preko besed in nagovarjanja vzpostavljate stik in ohranjate odnos! Še po mnogo letih se v glavi, teoretično, ve z njim še vedno pogovarjate! Še vedno zahtevate odnos z njim!!! Kako je to mogoče, če pa manipulatorja ni več??? Ja, mogoče je zato, ker ni bila manipulacija tista, ki vas je pripravila do tega, da mu “morate dopovedati”, AMPAK VAŠA LASTNA VOLJA!!! Ki pa, ja, je posledica pohabljene čustvene in socialne inteligence. A še vedno je VAŠA VOLJA in izhaja iz vas samih! In v kolikor niste duševno zaostala oseba, to veste!!! A potem je bil on tak “briljanten um” in “genialni manipulator”, kajne! Ne! On je bil navaden filfirič! Ve ste bile tiste, ki ste se PO LASTNI VOLJI odločale, da mu morate dopovedati! In njemu se je samo smejalo, ko vas je gledal, kako vedno same pridete nazaj k njemu! Same in po lastni volji! Da mu dopoveste, hahaha!

A zdaj vidite, v čem je trik? Ko ne vidite, da z besedami, ki naj bi pretrgale manipulativni odnos (“Mu bom dopovedala!”), ta odnos še bolj utrjujete! Telo vam kriči, da se znebite tega fičfiriča, ve pa mu servirate besede, ki govorijo: Lej, hočem biti s tabo (da ti bom lahko dopovedala). Želja, da se z njim pogovarjate, pa je nasledek VAŠE LASTNE VOLJE in ne njegove manipulacije!
[/quote]
Hvala ti.
No, jaz vsaj čez svoje telo hvala bogu, nisem šla.
In ne zanima me več, kaj bi, če bi…
Želela bi samo, da me razočaranje ne bi več bolelo. Da bi zaključila s čustvi, s to prekleto bolečino, ki je ne razumem. Razočaranje, da mi ni ratalo, da sem narobe izbrala, da se nisem slišala že prej…
Kako hudiča doseči, da mi bo viselo dol za vsa tista leta, ki so šla v 3pm.
Da grem naprej. Čimprej, Zdaj takoj, Ker nočem ostajat v preteklosti.


A kako se naučiti te spretnosti? Ja, imaš prav, naučiti se jo je treba. Eni se naučijo tako, da odraščajo z vzgledi dostojanstva, drugi tako, da znajo prisluhniti sebi. Kako prisluhneš sebi? Najočitnejši primer: če se telo ne odziva in je nožnica suha, ne boš silila oz. se ne boš silila v spolni odnos! Telo ti pove! In vse, kar potrebuješ, je, da mu prisluhneš v tem smislu, da ga ne spravljaš v tako akcijo, ki je v tem trenutku ne zmore! Povejte mi, kako vas v takem stanju kdor koli sploh lahko v kar koli zmanipulira??? Ne govorimo o fizičnem nasilju, ampak o tistem, nad čemer potem (večinoma) ženske jamrajo, da “sploh niso vedele, kako je dosegel svoje”. Toda nihče ne more ničesar doseči npr. pri suhi nožnici, če niste ve tiste, ki privolite, da verjamete, da je nožnica vsa navlažena in pripravljena!!! In da se pri tem niti enkrat ne vprašate, zakaj greste z buldožerjem čez svoje telo, je resnično nerazumljivo! Ne gre samo za nožnico, to je samo za ilustracijo. Gre za vse tiste občutke in slutnje, ki vas prevevajo ob manipulatorskem fičfiriču. In za to, da se zavestno odločite, da boste verjele njegovim slučajno natresenim besedam (ena bo že delovala, a ne), ne pa svoji telesno občuteni resnici, ste popolnoma same krive! Manipulatorju se ob tem samo smeje pa nič drugega.

Telo je eno, psiha pa drugo, čeprav povezano. Še en primer, kako se da naučiti spretnosti čustvene in socialne inteligence. Konkretno ena avtorica zgoraj pravi:
Ampak veste kaj – ti ljudje so tako hudičevo spretni, da če bi se znašla še enkrat v kakšni od teh situacij, ne bi imela prav dosti šans, da ga ustavim in dokažem svoje.
Poglejte to mentaliteto! Če bi se danes še enkrat znašla v taki situaciji – danes, z vsemi izkušnjami in znanjem do zdaj -, ona ne ve, kako bi ga “ustavila in dokazala svoje”. Ali vidite neumnost te izjave? Ali vidite vso zgrešenost te “logike”? Vso nedozorelost inteligence? Za božjo voljo, zakaj še zdaj, po vseh teh letih, po vseh izživljanjih in sramotenjih, še vedno razmišljaš, KOT DA IMAŠ DOLŽNOST S TAKIM DESCEM VZPOSTAVLJATI ODNOS??? Poglejte! Ona še danes, v mislih, teoretično, razmišlja, KAJ BI DESCU REKLA!!! Rekla????? ZAKAJ BI ČLOVEK PO MESECIH IN LETIH PSIHIČNEGA NASILJA HOTEL IZ LASTNE VOLJE SPLOH ŠE NASLAVLJATI NASILNEŽA?????????

Doživljate psihično nasilje in manipulacije in vse to veste, telo vam o tem govori. VE PA ŠE VEDNO RAZMIŠLJATE, KAKO BOSTE Z MANIPULATIVNIM FIČFIRIČEM NAVEZALE BESEDNI KONTAKT??? Ve mu ŽELITE DOPOVEDATI???? Želite????????? Zakaj pa želite??? Ker v vas morda obstaja želja, da človeka nagovorite? Da pristopite k njemu? Da vzpostavite odnos?

Vidite, ta navidezna želja, da bi fičfiriču dopovedale svoj prav, je vaša želja, da z njim ohranjate kontakt! Čutite, da mu morate dopovedati! Da mu morate pojasniti! Da ga morate zbrihtati! Pa zakaj morate? Kako vas lahko on tako zmanipulira, da si ve iz svoje notranjosti želite, da pristopite k njemu in mu dopovedujete??? Vidite, ni tu nobene “njegove manipulacije”, ampak VAŠA LASTNA MOTIVACIJA, da s človekom ohranjate stik preko “pojasnjevanja” in “dopovedovanja”! Še po katastrofalnem zaključku zveze in po mnogih letih za nazaj razmišljate, kaj bi mu morale reči!!! Čutite potrebo, da preko besed in nagovarjanja vzpostavljate stik in ohranjate odnos! Še po mnogo letih se v glavi, teoretično, ve z njim še vedno pogovarjate! Še vedno zahtevate odnos z njim!!! Kako je to mogoče, če pa manipulatorja ni več??? Ja, mogoče je zato, ker ni bila manipulacija tista, ki vas je pripravila do tega, da mu “morate dopovedati”, AMPAK VAŠA LASTNA VOLJA!!! Ki pa, ja, je posledica pohabljene čustvene in socialne inteligence. A še vedno je VAŠA VOLJA in izhaja iz vas samih! In v kolikor niste duševno zaostala oseba, to veste!!! A potem je bil on tak “briljanten um” in “genialni manipulator”, kajne! Ne! On je bil navaden filfirič! Ve ste bile tiste, ki ste se PO LASTNI VOLJI odločale, da mu morate dopovedati! In njemu se je samo smejalo, ko vas je gledal, kako vedno same pridete nazaj k njemu! Same in po lastni volji! Da mu dopoveste, hahaha!

A zdaj vidite, v čem je trik? Ko ne vidite, da z besedami, ki naj bi pretrgale manipulativni odnos (“Mu bom dopovedala!”), ta odnos še bolj utrjujete! Telo vam kriči, da se znebite tega fičfiriča, ve pa mu servirate besede, ki govorijo: Lej, hočem biti s tabo (da ti bom lahko dopovedala). Želja, da se z njim pogovarjate, pa je nasledek VAŠE LASTNE VOLJE in ne njegove manipulacije!
[/quote]
Hvala ti.
No, jaz vsaj čez svoje telo hvala bogu, nisem šla.
In ne zanima me več, kaj bi, če bi…
Želela bi samo, da me razočaranje ne bi več bolelo. Da bi zaključila s čustvi, s to prekleto bolečino, ki je ne razumem. Razočaranje, da mi ni ratalo, da sem narobe izbrala, da se nisem slišala že prej…
Kako hudiča doseči, da mi bo viselo dol za vsa tista leta, ki so šla v 3pm.
Da grem naprej. Čimprej, Zdaj takoj, Ker nočem ostajat v preteklosti.
[/quote]

To je proces, ki boli in bruhne ven.
Hkrati je opozorilo za previdnost naprej in elastičnost v odnosih. Ne zapirat vrat kjer so bila odprta in ne naširoko držat odprta ali močno zaprta. Človeka spoznavat in se pogovarjat. Ne delat zaključke. Očitno niso bili pravi do sedaj. Nikoli ne pustit skrajnosti, da si bil prej lep zdaj pa grd.Ali drugi ljudje.To bi bila kazen!

New Report

Close