Forum: Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Ali je koorba lahko dobra mati?

Odgovori Nova tema

Prikaži citattarči je napisal/a:
Prikaži citatLea39 je napisal/a:
Prikaži citatja in je napisal/a:

Če praviš, da je človek, ki podleže trenutni strasti, lahko vseeno dober starš, se ne bi strinjala. Da se ti zdi vredno zaradi trenutne strasti tvegati, da bo tvojemu otroku razpadla družina in da bo nosil s seboj travme do konca življenja? Ali da zaradi trenutne strasti sploh ne pomisliš, da imaš otroka? To ne gre ravno skupaj z opisom dobrega starša.
Torej definicija k.urbe je, če podležeš trenutni strasti?
:D
Torej, če poješ nekaj kosov res mega dobre torte, si k.urba?

Neverjetno..tale MON je res zanimniv! :))
Če se prodaš za par kosov torte, ja.
In če jo sama plačam in jo še vedno pojem, torej še vedno "podležem trenutni strasti", a potem sem samo še "požeruhinja" ali vseeno požeruška k.urba?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Najboljši so 18 Jun 2017 22:04

Prikaži citatmiles je napisal/a:
Pa da ne očitkov o diskriminaciji, velja tudi za koorbirje - ali so lahko dobri očetje?
Tista ki ne fuka je zanič mama. In tudi za en drek pri delu. Baba brez seksa ni za rabo. Kur ba je najboljša varianta in poštena pa še uživa ne pa vsak dan se fu kat s svojim starim vampastim pezdetaom doma ki ima še mali lulek .Vsaka prava ženska menjava dedce in to je dobra ženska.

Prikaži citatDesiderius_da_Pietri je napisal/a:
Hm, vprasanje je po svoje zanimivo. Strinjam se z Lea39. Kur-ba (zakaj so ti izrazi cenzurirani, je tudi po svoje zanivo), vlacuga, ipd. je ze apriori definirano kot nizkotno. Vprasanje, ki se mi poraja na samem zacetku, je, zakaj je temu tako?
Ker je vse kar ni pri ženski monogamno ali serijsko monogamno, ampak z omejitvijo (nekateri bi tudi to ukinili oz.definirali kot serijsko k.urbanje), pravzaprav nizkotno.
In taka ženska pa ja ne zmore bit dobra mama.
Ker titulo dobre mame ženska avtomatično v družbi izgubi, če je v lajfu imela več kot enega ali morda dva partnerja..seveda serijsko monogamno, da se nekdo slučajno ne bo obesil na varanje..
Ženska je dobra mama, samo če je za en k.urac. ;)
Vzgoja, ljubezen, skrb, empatija, postavljenje meja, to je glede otrok v bistvu zgleda zanemarljivo nepomembno.
Pa boh ne daj, da bi bila STRASTNA, v vzgoji, ljubezni, predanosti v vlogi matere, to je nevarno in prepovedano..
Lahko bi jo zaneslo in bi se prepustila trenutni strasti.. :)
Vzgajat in vse je treba počet brez strasti.

Ahh ta krasna čudovita slovenceljnost! :)

Default avatar zelo zanimivo 18 Jun 2017 22:15

Da le na monu vztrjate na tem, da skur-banost nima zveze z materinstvom, povsod drugje pravijo, da še nioso videli skur-bane babe , da bi bila dobra mati. Berite recimo komentarje na 24 ur o Severini.

Torej ste same take ničvredne na tem forumu ali kako?:-)

Default avatar miles 18 Jun 2017 22:17

Ok Lei smo stopili na žulj(ček). Dajmo raje zamenjat spol, da ne bo trpela. ;)
Torej KRURBIR: je kurbir lahko dober foter?
Par dni nazaj je nek samovšečnež na tem forumu jokal, kakšno kemijo imata s kolegico v službi in kako on tega ne bo zdržal, ker mu bo razneslo jajca. Doma ima mlado ženo in malo hčerkico.
Kaj storiti?!? Oh, kruto življenje... ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.

Default avatar poIrani sj nepr 18 Jun 2017 22:21

Ok Lei smo stopili na žulj(ček). Dajmo raje zamenjat spol, da ne bo trpela. ;)
Torej KRURBIR: je kurbir lahko dober foter?
Par dni nazaj je nek samovšečnež na tem forumu jokal, kakšno kemijo imata s kolegico v službi in kako on tega ne bo zdržal, ker mu bo razneslo jajca. Doma ima mlado ženo in malo hčerkico.
Kaj storiti?!? Oh, kruto življenje... ;)
Lei je pač hudo, ker je samo sebe zagledala v tem. :-) Tudi dedcev ni nič prida kot očetov, ki se gonijo, vendar ti vsaj nimajo ponavadi skrbništva otrok, skur.bane polde ga pa imajo in je to bistvena razlika.

Default avatar Ti si ničvredna 18 Jun 2017 22:26

Prikaži citatzelo zanimivo je napisal/a:
Da le na monu vztrjate na tem, da skur-banost nima zveze z materinstvom, povsod drugje pravijo, da še nioso videli skur-bane babe , da bi bila dobra mati. Berite recimo komentarje na 24 ur o Severini.

Torej ste same take ničvredne na tem forumu ali kako?:-)
Tista,ki ni zamenjala vsaj 30 jebačev je zanič žena in mama. Taka ko ji je mož prvi se zaljublja na vsakem koraku in slej ko prej si najde kakšnega lažnjivega ločenca in uniči družino.
Samo izkušena ženska lahko kontrolira svoj nagon in občutja. Nikoli se ne bi poročil s tako ,ki je neizkušena,,zato menim,da so celo kurbe boljše mame od tistih starokopitnih.

Ok, bodimo politično korektni:
****** = promiskuitetna oseba ženskega spola, ki zaradi svojega promiskuitetnega vedenja in nezanesljivega življenjskega sloga ni vzor zaupanja vrednega življenjskega partnerja.
Vprašanje: koliko je taka oseba zanesljiv in odgovoren starš (za razliko od partnerske vloge). Ali tudi kot starš postavlja svoje strasti pred lastno odgovornost do otrok? Kaj menite o tem starševskem vidiku?
Skrajen primer: Mirela Lapanović in njena odgovornost do svojih otrok.
Pa saj smo tam nekje na isti strani in nam je jasno o čem si zalaufal temo.
Kar zmoti, vsaj mene, so predsodki in predalčkanje ljudi, poimenovanje le teh z žaljivkami.

Ljudi, ki jih v živo spoznavam, sem jih spoznala, raje gledam, poslušam in poskušam razumeti individualno, vsakega človeka posebej. Vsakega zase.

Lahko je t.i. K.urba, ki to sploh ni, ji je družba maščevalno nalepila etiketo, ker jo je ena mamca v hiši izza kozolca videla, kako se objema z mladim fantom (ni pa vedela, da je to njen prijatelj, ki se je vrnil iz tujine)...in ta mamca razbobna, da se ženska "k.urba"..
Karikiram..skratka zlobne govorice foušeritnih starih posušenih grdulj lahko naredijo celo štalo nekomu.
Sploh če živiš v konzervativno primitivnem okolju, ki ga pa Slo.krepko pokriva.

In taka ženska je lahko vse prej kot slaba mama.

Poanta je, da ne gre za vprašanje ali je lahko k.urba dobra mama, ampak ali so neodgovorni, egocentrični, nezanesljivi ljudje (in to NISO nujno strastni ljudje!) dobri starši?
In pridevniki ti že vse odgovorijo.

Zato sem ti odgovorila že vse v prvem postu.
Tvoje vprašanje že samo nosi odgovor, zmoti samo zastavljen samostalnik; "k.urba".

Ampak, če bi napisal namesto tega vse tiste pridevnike, ne bi vse skupaj imelo smisla, ane?
Bi izpadel mal blesavo, ane? :)

Zato sem napisala, da je provokacija vse skupaj.

Default avatar miles 18 Jun 2017 22:32

Prikaži citatTi si ničvredna je napisal/a:
Tista,ki ni zamenjala vsaj 30 jebačev je zanič žena in mama. Taka ko ji je mož prvi se zaljublja na vsakem koraku in slej ko prej si najde kakšnega lažnjivega ločenca in uniči družino.
Samo izkušena ženska lahko kontrolira svoj nagon in občutja. Nikoli se ne bi poročil s tako ,ki je neizkušena,,zato menim,da so celo kurbe boljše mame od tistih starokopitnih.
Aha, končno pomembna ugotovitev in - napredek!
Torej, kontroliranje nagonov je pomembno za uspešno partnerstvo in starševstvo! ;)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Do what you can't.

Default avatar miles 18 Jun 2017 22:45

Kar zmoti, vsaj mene, so predsodki in predalčkanje ljudi, poimenovanje le teh z žaljivkami.

Ljudi, ki jih v živo spoznavam, sem jih spoznala, raje gledam, poslušam in poskušam razumeti individualno, vsakega človeka posebej. Vsakega zase.
Ne poznam te in niti približno ne vem ali si mama, ali imaš partnerja... konec koncev to niti ni pomembno.
Me pa zanima , čist tko iz firbca - si kdaj prišla v situacijo in se komaj zadržala, ko bi se lahko dala dol (naključje, priložnost, strast...), čeprav si dobro vedela, da ti to lahko razbije družino in onesreči cel kup ljudi. Še posebej tvoje otroke.
Ker opažam, da je za nekatere ta dilema čist pretežko breme. No, o tej dilemi govori ta tema, ne o torti. ;)

Do what you can't.

Ne poznam te in niti približno ne vem ali si mama, ali imaš partnerja... konec koncev to niti ni pomembno.
Me pa zanima , čist tko iz firbca - si kdaj prišla v situacijo in se komaj zadržala, ko bi se lahko dala dol (naključje, priložnost, strast...), čeprav si dobro vedela, da ti to lahko razbije družino in onesreči cel kup ljudi. Še posebej tvoje otroke.
Ker opažam, da je za nekatere ta dilema čist pretežko breme. No, o tej dilemi govori ta tema, ne o torti. ;)
Po naravi sem maratonc in ne šprinter, če ti to kaj pove.
V naključja ne verjamem. Je samo še en izgovor, opravičilo..
Priložnosti pa je povsod bilo precej.
Zaneslo me ni nikoli, dokler sem naivno in iskreno vejela v tisto "v dobrem in slabem".
Dokler je bil interes z obeh strani, je bilo postavit pravočasno mejo pravzaprav mala malca.
Govorim o desetletju in več.

Ko se je skrhalo, smo se pa razšli in so se meje prestavile drugam..

Konec koncev, v finalu ženske izberemo. :)

Default avatar Desiderius_da_Pietri - mobi 19 Jun 2017 08:35

Ker je vse kar ni pri ženski monogamno ali serijsko monogamno, ampak z omejitvijo (nekateri bi tudi to ukinili oz.definirali kot serijsko k.urbanje), pravzaprav nizkotno.
Ja ja... to ze. Nisem imel v mislih "definicije" oz "razlage", pac pa Sem se spraseval o vzrokih v smuslu komu/cemu to sluzi? Torej, zakaj sploh vlada visoka stopnja druzbenega konsenza, da naj bi zenska bila monogamna (serijska monogamnost je do dolecene mere se dopustna - primer: vdova), medtem ko je glede moskega ta zahteva, roko na srce, veliko bolj ohlapna?

Default avatar Gozdarsem 19 Jun 2017 09:02

Tako je, zenske izbirajo in izberejo :-)

Default avatar Butl TM 19 Jun 2017 09:17

Prikaži citatDesiderius_da_Pietri je napisal/a:
Prikaži citattarči je napisal/a:

Torej definicija k.urbe je, če podležeš trenutni strasti?
:D
Torej, če poješ nekaj kosov res mega dobre torte, si k.urba?

Neverjetno..tale MON je res zanimniv! :))
Če se prodaš za par kosov torte, ja.
Ma da... nekatere se prodajo ze za bomboncek. :-))))
tudi za to, da kdaj kaj toplega dobijo v sebe ....

Prikaži citatDesiderius_da_Pietri - mobi je napisal/a:
Ja ja... to ze. Nisem imel v mislih "definicije" oz "razlage", pac pa Sem se spraseval o vzrokih v smuslu komu/cemu to sluzi? Torej, zakaj sploh vlada visoka stopnja druzbenega konsenza, da naj bi zenska bila monogamna (serijska monogamnost je do dolecene mere se dopustna - primer: vdova), medtem ko je glede moskega ta zahteva, roko na srce, veliko bolj ohlapna?
Mal mi je čudno, da ravno ti to sprašuješ (po tvojem pisanju, izobrazbi, sem sklepala, da to veš.. :)
Zakaj je represija?
Zakaj obstaja zatiranje, omejevanje kogarkoli, česarkoli?
Zakaj so ovce v ograji, ograjene? :)

Zakaj je bil pred stoletjem cel hudič pismena ženska, ženska s knjigo v roki?

Komu boš lažje vladal, manipuliral sebi v prid; razgledanemu, izobraženemu človeku ali neukemu?

Default avatar Desiderius_da_Pietri - mobi 19 Jun 2017 11:00

...
po tvojem pisanju, izobrazbi, sem sklepala, da to veš.. :)
...
Ah... Sem zgolj gimnazijski maturant (in faliran Student). ;-)

Default avatar Rjuhca 19 Jun 2017 12:10

Se vam ne zdi, da je malo tudi odvisno od vzroka, zakaj se je dotična oseba odločila za trgovanje s svojim telesom? Morda pa to počne prav zato, da lahko svojega otroka preživi in mu nudi zadovoljitev njegovih potreb? Nenazadnje te včasih življenje postavi pred nemogoče izzive in znajti se moraš nenazadnje po svojih najboljših močeh... Pa tudi sicer, tanka je linija, ko to pocestnica počne za denar, s katerim bo živela ali pa ko to počne stalna partnerka, kadar si od tega obeta koristi...

Default avatar Desiderius_da_Pietri - mobi 19 Jun 2017 12:44

Prikaži citatRjuhca je napisal/a:
Pa tudi sicer, tanka je linija, ko to pocestnica počne za denar, s katerim bo živela ali pa ko to počne stalna partnerka, kadar si od tega obeta koristi...
Zakaj pa kot druzba vendar delamo razliko med tema dvema?
---
Nekaj ze mora biti v ozadju, da smo vendar bolj ali manj ponotranjili to drzo...

Default avatar Butl TM 19 Jun 2017 12:46

Prikaži citatDesiderius_da_Pietri - mobi je napisal/a:
Prikaži citatRjuhca je napisal/a:
Pa tudi sicer, tanka je linija, ko to pocestnica počne za denar, s katerim bo živela ali pa ko to počne stalna partnerka, kadar si od tega obeta koristi...
Zakaj pa kot druzba vendar delamo razliko med tema dvema?
---
Nekaj ze mora biti v ozadju, da smo vendar bolj ali manj ponotranjili to drzo...
ker imamo v večino premalo denarja ☺

Default avatar miles 19 Jun 2017 14:20

No, sem upal, da se bo oglasila kakšna mamica, ki ima odprto še postransko dejavnost in nam bo znala pojasniti svoj insajderski pogled ter motiv glede postranske zabave in družinskih obveznosti.
Kako se to usklajuje, kaj ima prednost?
Roditeljski sestanek ali priložnostni f.uk v naravi? ;)

Do what you can't.

Na vrh