Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Če boste čakali, da se bo Slovenija razvila, se boste načakali

Če boste čakali, da se bo Slovenija razvila, se boste načakali

Če boste čakali, da se bo Slovenija razvila, se boste načakali. Preden se bo kaj izboljšalo, bodo vaši pravnuki in pravnukinje stari, sivi in plešasti. Zakaj? Ker živimo v Sloveniji. V Sloveniji nismo zmožni preseči sedanjih vzorcev. Žal. Še vedno imamo relikte, stare 200 let, pa ne v muzejih, ampak v vsakdanji rabi. Žalostno.

še nikoli ni bilo boljše kot sedaj.
pa ne samo meni…

Kaj ti pa manjka v Sloveniji?
Če ti ni všeč, pojdi recimo v Afriko.

Tole:

http://siol.net/posel-danes/novice/slovenci-smo-skoraj-pol-manj-produktivni-kot-nemci-442961
http://www.stat.si/StatWebPDF/PrikaziPDF.aspx?id=6727&lang=sl
– (zgornji link enak kot lanski): http://www.stat.si/StatWebPDF/PrikaziPDF.aspx?id=6012&lang=sl (drug je samo datum, vse ostalo isto)

To je to, kar me moti pri Sloveniji.

Ne da se mi brat linkov.
Če te prav zastopim si eno zjamarano bitje, ki se smili samo sebi?
Je še kaka druga težava?

Se spomnim, kako smo jokali in stokali leta 2008, ko je bila konjuktura na višku. Saj Slovenci drugega ne znamo.

Ne da se mi brat linkov.
Če te prav zastopim si eno zjamarano bitje, ki se smili samo sebi?
Je še kaka druga težava?
[/quote]
Morda pa res preveč jamram. To je ta težava. 🙂 Treba bo te podatke pogledat drugače, s pozitivnega zornega kota. A kako? Ok., da poskusim: Slovenija je res manj produktivna od Nemčije, a še vedno bolj produktivna kot katera revnejša država.
Dejanska individualna potrošnja na prebivalca resda zaostaja za povprečjem EU, a meni resnici na ljubo ne manjka nič in ne rabim več trošiti.
Bruto domači proizvod po pariteti kupne moči res zaostaja za povprečjem EU, vendar pa je mnogo višji kot v marsikateri revnejši državi. Imam vse, kar potrebujem. (razen duševnega miru, ki ne vem, kako ga tam v razvitejših državah kupijo, da imajo celo manj samomorov kot pri nas. Mogoče so pa že po naravi srečnejši od nas, kar pa velja tudi za marsikatero manj razvito državo 🙂 ) . Za srečo ne rabim denarja.

Ne da se mi brat linkov.
Če te prav zastopim si eno zjamarano bitje, ki se smili samo sebi?
Je še kaka druga težava?
[/quote]
Morda pa res preveč jamram. To je ta težava. 🙂 Treba bo te podatke pogledat drugače, s pozitivnega zornega kota. A kako? Ok., da poskusim: Slovenija je res manj produktivna od Nemčije, a še vedno bolj produktivna kot katera revnejša država.
Dejanska individualna potrošnja na prebivalca resda zaostaja za povprečjem EU, a meni resnici na ljubo ne manjka nič in ne rabim več trošiti.
Bruto domači proizvod po pariteti kupne moči res zaostaja za povprečjem EU, vendar pa je mnogo višji kot v marsikateri revnejši državi. Imam vse, kar potrebujem. (razen duševnega miru, ki ne vem, kako ga tam v razvitejših državah kupijo, da imajo celo manj samomorov kot pri nas. Mogoče so pa že po naravi srečnejši od nas, kar pa velja tudi za marsikatero manj razvito državo 🙂 ) . Za srečo ne rabim denarja.
[/quote]

Torej tebe muči samo Nemčija?
Pa pojdi kdaj malo na J Italije pogleda pa v Grčijo pa na Hrvaško pa Srbijo in tako naprej. Se ti bodo malo obzorja odprla. Da ne boš skoz jokal kako je v Sloveniji slabo.
Pa ne pozabi na teroristične napade v Nemčiji. Ko boš spet jokal kako je v Nemčjii fajn in kako je v Sloveniji zanič.

My fellow Americans, ask not what your country can do for you, ask what you can do for your country.
John F. Kennedy

Velja enako za druge narode, tudi Slovence 🙁

To je pa zato, ker v Nemčiji ob 6h zjutraj mašina začne laufat in se izdelki delajo. V Sloveniji pa pride delavec ob 6h zjutraj na delovno mesto in potem 45 minut pripravlja mašino na delo. Vmes se itak še kaj pokvari, gre narobe. In potem smo, kjer smo. Pa mašine imamo zastarele, ker je treba imeti najcenejše, da je dobiček za direktorja ogromen. Haha.



Pa kaj vsi kar naprej primerjate nemške in slovenske arbajterje za mašino, kot da smo še vedno v devetnajstem stoletju. Kot da je poanta v tem, koliko kateri delavec za mašino norme naredi. V razvitem svetu v tovarnah za mašinami dela vsega 5-6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh zaposlenih. Vsi ostali delajo kaj drugega. Velika večina dela v storitvah, v razvoju, v raznih svetovalnicah in preprodajalnicah megle.

Ne da se mi brat linkov.
Če te prav zastopim si eno zjamarano bitje, ki se smili samo sebi?
Je še kaka druga težava?
[/quote]
Morda pa res preveč jamram. To je ta težava. 🙂 Treba bo te podatke pogledat drugače, s pozitivnega zornega kota. A kako? Ok., da poskusim: Slovenija je res manj produktivna od Nemčije, a še vedno bolj produktivna kot katera revnejša država.
Dejanska individualna potrošnja na prebivalca resda zaostaja za povprečjem EU, a meni resnici na ljubo ne manjka nič in ne rabim več trošiti.
Bruto domači proizvod po pariteti kupne moči res zaostaja za povprečjem EU, vendar pa je mnogo višji kot v marsikateri revnejši državi. Imam vse, kar potrebujem. (razen duševnega miru, ki ne vem, kako ga tam v razvitejših državah kupijo, da imajo celo manj samomorov kot pri nas. Mogoče so pa že po naravi srečnejši od nas, kar pa velja tudi za marsikatero manj razvito državo 🙂 ) . Za srečo ne rabim denarja.
[/quote]

Bruto domači proizvod po pariteti kupne moči …
Kaj pa to pravzaprav pomeni?



Pa kaj vsi kar naprej primerjate nemške in slovenske arbajterje za mašino, kot da smo še vedno v devetnajstem stoletju. Kot da je poanta v tem, koliko kateri delavec za mašino norme naredi. V razvitem svetu v tovarnah za mašinami dela vsega 5-6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh zaposlenih. Vsi ostali delajo kaj drugega. Velika večina dela v storitvah, v razvoju, v raznih svetovalnicah in preprodajalnicah megle.
[/quote]

res je, ampak tudi ta večina večinoma dela…

Storitve? Ne more nekdo, ki dela za 3 E na uro, plačati določeno storitev, 8-10E, to je enostavno finančno nevzdržno.Enostavno popravlja stvari, ko je nujno, ne izvaja preventive.Denar mora krožiti, vendar ne samo med elito javnega sektorja, in vrhom privatništva, ampak generalno. Takrat bomo primerljivi z Evropo.



Pa kaj vsi kar naprej primerjate nemške in slovenske arbajterje za mašino, kot da smo še vedno v devetnajstem stoletju. Kot da je poanta v tem, koliko kateri delavec za mašino norme naredi. V razvitem svetu v tovarnah za mašinami dela vsega 5-6{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vseh zaposlenih. Vsi ostali delajo kaj drugega. Velika večina dela v storitvah, v razvoju, v raznih svetovalnicah in preprodajalnicah megle.
[/quote]

In še to ne delajo domači ljudje ampak tuji.
Torej Slovenec dela bolje v proizvodnji v tujini, ker je bolj cenjen.

jast mislim da je Janez Janša še edina možnost da se reši ta država


Zakaj bi bil rad primerljiv z Evropo? Zato, da bi vse zivljenje vegetiral v eni najeti luknji, ker si lastne nepremicnine ne mores privosciti? Ali zato, da ne bi prisel iz sluzbe pred 6 zvecer? Ali zato, da bi zivel v betonu 5 milijonskega mesta in vdel sonce le za vikend? Ali zato, da bi jedel najvecji dzunk od hrane? Ali zato, ker bi rad delal 2x toliko kot v Sloveniji? Ali zato, ker si potem mogoce ne bi vec mogel privosciti dopusta v Mediteranu?


Zakaj bi bil rad primerljiv z Evropo? Zato, da bi vse zivljenje vegetiral v eni najeti luknji, ker si lastne nepremicnine ne mores privosciti? Ali zato, da ne bi prisel iz sluzbe pred 6 zvecer? Ali zato, da bi zivel v betonu 5 milijonskega mesta in vdel sonce le za vikend? Ali zato, da bi jedel najvecji dzunk od hrane? Ali zato, ker bi rad delal 2x toliko kot v Sloveniji? Ali zato, ker si potem mogoce ne bi vec mogel privosciti dopusta v Mediteranu?
[/quote]

Torej bi mu rad povedal, da je tukaj bolje kot tam?

Definiraj razvitost, pa bomo dali v dolgoročne cilje in stremeli k njej.

Jaz upam, da se ne b o nič razvilo bolj bomo revni manj bo migrantov in ostalih pijavk.


Zakaj bi bil rad primerljiv z Evropo? Zato, da bi vse zivljenje vegetiral v eni najeti luknji, ker si lastne nepremicnine ne mores privosciti? Ali zato, da ne bi prisel iz sluzbe pred 6 zvecer? Ali zato, da bi zivel v betonu 5 milijonskega mesta in vdel sonce le za vikend? Ali zato, da bi jedel najvecji dzunk od hrane? Ali zato, ker bi rad delal 2x toliko kot v Sloveniji? Ali zato, ker si potem mogoce ne bi vec mogel privosciti dopusta v Mediteranu?
[/quote]

Torej bi mu rad povedal, da je tukaj bolje kot tam?
[/quote]

Kvaliteta zivljenja je v Sloveniji boljsa kot v visoko razvitih drzavah. S tem mislim kot visoko razvite drzave drzave v Zahodni Evropi, Severno Ameriko, Japonsko in Avstralijo,kjer je v detajle razvit sistem, kjer bogati zivijo na racun delavske raje. Kje se imajo navadni ljudje toliko prostega casa, lastniskih nepremicnin, za katere placujejo simbolicno nizko vsoto namesto davka, kje imajo se toliko kvalitetne pitne vode in poceni ali zastonj programov za otroke in odrasle. Kje se lahko tako luftajo v sluzbi kot v Sloveniji? Kje imajo delavci lahko tako dolge bolniske kot v Sloveniji, preden jih vrzejo iz sluzbe? Kje drzave se podpirajo toliko mladih lenuhov, kot jih Slovenija? Lahko nastevam cel vecer, pa se ne bo konca. Na kratko: glede na dohodke in kljub vecnemu jamranju in kljub visoki korupciji imajo Slovenci visoko kvaliteto zivljenja v svetovnem merilu in v primerjavi z visoko razvitimi drzavami. Mediji vas zasipavajo samo s pogledom na zgornjih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, o spodnjih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so pa tiho in vi popapcate vse kar vam servirajo.

Ne da se mi brat linkov.
Če te prav zastopim si eno zjamarano bitje, ki se smili samo sebi?
Je še kaka druga težava?
[/quote]

Kakšni ljudje ste? Izvedeš običajni, podel napad na človeka, ker nimaš argumentov. Celo napišeš, da se ti ne da brat. In zato, ker se ti ne da, moraš podlo napasti forumaša. In to z zlajnanimi fintimani, ki so same po sebi podle (se smili sam sebi; vemo, da te noben ne mara; si brez prijateljev; imel si hudo otroštvo, ker so te starši zanemrjali in imaš zdaj psihične težave, in podobne podlosti.)
Težave pa imaš ti, ker sploh nisi človek in se ne znaš spoštljivo obnašati.

Torej bi mu rad povedal, da je tukaj bolje kot tam?
[/quote]

Kvaliteta zivljenja je v Sloveniji boljsa kot v visoko razvitih drzavah. S tem mislim kot visoko razvite drzave drzave v Zahodni Evropi, Severno Ameriko, Japonsko in Avstralijo,kjer je v detajle razvit sistem, kjer bogati zivijo na racun delavske raje. Kje se imajo navadni ljudje toliko prostega casa, lastniskih nepremicnin, za katere placujejo simbolicno nizko vsoto namesto davka, kje imajo se toliko kvalitetne pitne vode in poceni ali zastonj programov za otroke in odrasle. Kje se lahko tako luftajo v sluzbi kot v Sloveniji? Kje imajo delavci lahko tako dolge bolniske kot v Sloveniji, preden jih vrzejo iz sluzbe? Kje drzave se podpirajo toliko mladih lenuhov, kot jih Slovenija? Lahko nastevam cel vecer, pa se ne bo konca. Na kratko: glede na dohodke in kljub vecnemu jamranju in kljub visoki korupciji imajo Slovenci visoko kvaliteto zivljenja v svetovnem merilu in v primerjavi z visoko razvitimi drzavami. Mediji vas zasipavajo samo s pogledom na zgornjih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, o spodnjih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so pa tiho in vi popapcate vse kar vam servirajo.
[/quote]
Tole zgodbico ne bi prodal niti v otroškem vrtcu. Nekaj mesecev sem preživel v Kanadi in vem kako je tam. Žal nismo našli možnosti, da bi tam ostal. Dovolj je da povem, da se iz Slovenije ljudje izseljujejo (največ v Avstrijo in Nemčijo), ne pa obratno. Pa nisem slišal, da bi se nekdo vrnil nazaj. Tukaj razen šiptarjev drugih tujcev ne vidim da bi se priseljevali, pa še oni ne bi prišli sem, če bi imeli izbiro. Od Avstrije naprej pa imaš priseljence od vsepovsod. Zakaj ne pridejo sem, če je tako dobro? Tukaj delavec gara 40 let in dobi 400 eur penzije. Je to ta kvaliteta življenja o kateri čebuliš? Seveda je tam dražje življenje, a so dohodki mnogo višji.
Če ti lahko naštevaš cel večer, lahko jaz naštevam kontra 10 večerov.

Glede na to, da je Janez Janša s sodelavci, z vso levico, ne le desnico, pripeljal in še pelje(jo) Slovenijo v pro(e)pad, velja zanj in za vse oblastnike le doživljenjski arest, še prej pa odstranitev z vsake javne in vodstvene funkcije, brez možnosti vrnitve nanjo. Brez razlik.

Kvaliteta zivljenja je v Sloveniji boljsa kot v visoko razvitih drzavah. S tem mislim kot visoko razvite drzave drzave v Zahodni Evropi, Severno Ameriko, Japonsko in Avstralijo,kjer je v detajle razvit sistem, kjer bogati zivijo na racun delavske raje. Kje se imajo navadni ljudje toliko prostega casa, lastniskih nepremicnin, za katere placujejo simbolicno nizko vsoto namesto davka, kje imajo se toliko kvalitetne pitne vode in poceni ali zastonj programov za otroke in odrasle. Kje se lahko tako luftajo v sluzbi kot v Sloveniji? Kje imajo delavci lahko tako dolge bolniske kot v Sloveniji, preden jih vrzejo iz sluzbe? Kje drzave se podpirajo toliko mladih lenuhov, kot jih Slovenija? Lahko nastevam cel vecer, pa se ne bo konca. Na kratko: glede na dohodke in kljub vecnemu jamranju in kljub visoki korupciji imajo Slovenci visoko kvaliteto zivljenja v svetovnem merilu in v primerjavi z visoko razvitimi drzavami. Mediji vas zasipavajo samo s pogledom na zgornjih 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, o spodnjih 70{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} so pa tiho in vi popapcate vse kar vam servirajo.
[/quote]
Tole zgodbico ne bi prodal niti v otroškem vrtcu. Nekaj mesecev sem preživel v Kanadi in vem kako je tam. Žal nismo našli možnosti, da bi tam ostal. Dovolj je da povem, da se iz Slovenije ljudje izseljujejo (največ v Avstrijo in Nemčijo), ne pa obratno. Pa nisem slišal, da bi se nekdo vrnil nazaj. Tukaj razen šiptarjev drugih tujcev ne vidim da bi se priseljevali, pa še oni ne bi prišli sem, če bi imeli izbiro. Od Avstrije naprej pa imaš priseljence od vsepovsod. Zakaj ne pridejo sem, če je tako dobro? Tukaj delavec gara 40 let in dobi 400 eur penzije. Je to ta kvaliteta življenja o kateri čebuliš? Seveda je tam dražje življenje, a so dohodki mnogo višji.
Če ti lahko naštevaš cel večer, lahko jaz naštevam kontra 10 večerov.
[/quote]

Kaj lahko naštevaš ti deset večerov, če niti ene stvari nisi povedal o Kanadi, kaj je bilo tam tako božansko?

New Report

Close