Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Apaurin v nosečnosti in normalne vrednosti sladkorja kljub sladkim jedem

Apaurin v nosečnosti in normalne vrednosti sladkorja kljub sladkim jedem

Pozdravljeni,

sem v 20. tednu nosečnosti in me skrbita dve zadevi.

PRVA: Imam težave s strahovi (anksioznost, panični napadi) vendar sem takoj, ko sem izvedela za nosečnost, opustila Asentro 100.
Med 12 in 16. tednom sem bila na potovanju, letov brez Apaurinov ne bi prestala. Imam tablete po 2mg, za umirjen let sem potrebovala 12mb, da je strah prenehal, skupaj v 24 urah (kot po navodilih), sem skupaj vzela prav tolikšno dovoljeno količino 30mg. Med samim potovanjem, sem še nekaj krat vzela ene par tablet, vedno le po 2mb, enkrat medtem pa sem imela še en krajši let, ko sem morala ponovno vzeti skupaj za 10mb tablet.

Meni osebno se zdi veliko tablet, vendar sem jemala le, ko je bilo nujno. Sedaj me zanima ali me naj upravičeno skrbi, da sem lahko plodu resno škodila ali si lahko rečem, da je vse v redu?

DRUGA SKRB: na prvem pregledu krvi sem imela 5,5 sladkorja in zato sem prejela aparat za merjenje sza 6 tednov. Sedaj si merim sladkor 2x na dan, približno 2 tedna in vsakič imam normalne vrednosti (pod 6,6, večinoma pod 5,5, vendar ne pod 4,2), čeprav jem tudi tisto, kar so me učili, da ni dobro: občasno belo moko, pogosto sladkor. Zdi se mi nenavadno in zato mi ti rezultati se mi zdi dajejo potuho, da se še težje znebim sladkorja, čeprav bi mogoče morala. Vsak dan pojem vsaj nekaj sladkega (poleg sadja), drugače pa jem dokaj raznoliko in vedno zdravo.

Hvala za pomoč

Pozdravljena,

glede Apaurina bo najbolje, da vprašaš svojo ginekologinjo ali pa dr. Pušenjaka na forumu ABC ginekologije in porodništva. Tudi glede opustitve Asentre upam, da si se posvetovala z ginekologinjo. Če se nisi, se daj zdaj.

Kar se tiče sladkorja pa bi jaz rekla, da če so meritve v redu, ni razloga za pretirano skrb. Je pa sicer res, da sladkorja ne ti ne otrok čisto nič ne rabita. Manj ga poješ, bolje bo za oba.

New Report

Close