Forum.Over.Net

Starševski čvek

Morje vs. Toplice

Default avatar

Kaj vam je ljubše

Meni osebno je boljše morje. Malce zamenjaš klimo. Ni ti treba plačati plaže, razen če greš na tako plažo, kjer je treba plačati.
Ko/če bom pa imela otroke, so pa boljša opcija toplice. Tam imajo za otroke dobro poskrbljeno, pa še voda je toplejša.

Vaše mnenje? So vam ljubše toplice ali morje?
Default avatar

odvisno od lokacije

Kaj vam je ljubše je napisal/a:

Čisto odvisno kje je tisto morje in za katere toplice gre.
Zdaj, če gre recimo za morje ob norveški obali, vsekakor morje. Če bi šlo za morje ob Havajih, tudi morje zmaga pred recimo Moravskimi toplicami.
Če gre pa za morje recimo v Kopru ali pa za toplice na Češkem, vsekakor toplice.
Default avatar

vsekakor morje

Za plažo mi je vseeno. Na morje hodim počivat, plavat, se fajn imet. Ne pa trpet na plažo.
Rada imam morski zrak, morsko hrano....tudi morje samo.
Toplice so tako za včasih (kak vikend).
Za otroke je seveda neprimerno boljše, bolj primerno morje. Se ne bodo namakali v tistih bazenih v toplicah...((
Default avatar

Čebela2

Abaolutno morje. Smo bli enkrat še z mojimi starši v Čatežkih, pa smo prej spokali od tam. Zrak ni pravi, mora le biti morski. Pa sprehodi ob obali, ni za primerjat. Pa voda v toplicah- polna raznih klic, glivic, bakterij... O morju pa večkrat prav sanjam, kako lepo se je potopiti v čudovito vodo.
Default avatar

animacija za otroke

Pričakujete, da vam bodo drugi animirali otroke na dopustu?? Potem se zanje raje niti ne odločajte.
Default avatar

raje vidim

Jaz tudi raje vidim, da gredo tisti z otroci na morje, ker potem ni toliko scalnice po bazenih.
Default avatar

tudi tako

Čebela2 je napisal/a:
V Čateških sem bila enkrat pravzaprav le na izletu. Tja ne bi šla na dopust, če mi plačajo.
Sem za morje, zaradi otrok pa sploh.
Default avatar

Rok-1

Sploh ni primerjave... Zame čisto različne stvari oz. lokacije. Toplice... mi pašejo edino pozimi za kakšen dan, za dlje me pobere od dolgčasa.

Morje pa mi ne predstavlja lenarjenja in kopanja - ampak naravo in aktivnost: potapljanje, veslanje, surfanje, jadranje, potikanje ob obali, opazovanje rakovic in valov, bosonoga hoja po obali, itd.
Default avatar

Barca

Kopanje v bazenu mi paše samo po par dnevih aktivnega celodnevnega smučanja, drugače je defintivna izbira morje.
Default avatar

morjemorjezame

četudi recimo sploh ne grem v vodo - je morje vsekakor moja izbira. Morska klima to je že tisto top, sprehodi ob morju...
potem pa še če dodamo še vidik kopanja - zagotovo se raje pa če samo enkrat kopam v morju, kot pa v bazenu... bazen je poln kemikalij in tista voda - ma če že se raje skopam v bazenu privat, kot pa javnih - tja me sploh ne vleče.
Tako da vsekakor morje - tisti vonj med borovci. mmmm, ni primerjave s toplicami nikoli
Default avatar

hijena8

Tudi ko sem na morju, sem max. 5-7 minut v vodi in to mogoče 3x na dan.
na morju mi paše okolje in klima....voda pa niti ne.
Default avatar

morje ki to več ni

Čebela2 je napisal/a:
predivdevam, da hodiš na jadransko morje; verjetno ne veš, da je čudovito samo na uč- a tisti kontejnerji, z radioaktivnimi odpadki, ki jih takšne in drugačne mafije noter potapljajo, pa gore smeti odmetavajo v morje, ker jih pač ne vidič misiš, da jih ni, te pa nebi motile :).

Sol je začimba, ja :)

Še odgovoro avtorici: hodim na morje, ko je tukaj zima; pa ni nujno, da se tam tudi kopam, samo da spremenim klimo. BAzenov v svojih sedanjih letih ne maram več. Sem hodila v rani mladosti na Kolezijo, to pa. Prav luštno smo se imeli.... Pa v toplice s starši ( Tuheljske najraje, v letih predno so noter naselili begunce JNA vojnem, od slovenskih pa terme Lendava, ker so bile takrat nove; sedaj je katastrofa, vse razpada, propada, razkuhana hrana z eno in isto polivko - hrnaa za upokojence, ki pridejo z avtobus turizmom).

Zdaj me v slovenske toplice ne dobiš več, niti v bazene.
Default avatar

mejana

Odvisno. Če primerjam slovenske toplice in hrvaško morje (ali tudi katerokoli drugo sredozemsko), se odločam za Olimje z Orhidelijo.

Če pa gre tu za eksotiko, pa sem raje na morju.
Default avatar

absolutno morje

rit namakati v teh vročih toplicah, pa zdaj v vročem, za zimo da morda!
Pa še to so skoraj vse terme pri nas zanič!
Default avatar

dfjips

Samo enkrat smo naredili tako neumnost, da smo šli na dopust v terme - pa ravno v Podčetrtek. Po petih dneh se je že vsem bledlo od tega klora in smo komaj čakali, da spokamo domov. Prav zažre se ta smrad vate.
Default avatar

tretja možnost

Ne morje, ne toplice ...
Kampiranje ob reki - je zakon.
Default avatar

toplice na morju

Jaz sem za toplice na morju :)
Morje mi je fajn zrak, vonj, obzorje, toplice pa topla vroča voda, saj sem nenormalno zmrznjena in se na morju zelo malo kopam, ker mi je tudi toplo morje premrzlo.
Default avatar

frejkle

Od kar so otroc zrastl grem pozim v toplice, pa še to v savne, poleti pa k je najbolj vroče nekam ob Sočo. Na morje pa tudi, samo ne na Hrvaško ali Slo morje, kjer me v 2 dneh pobere od smrdečega morja in brisačarjev na plaži.
Default avatar

lendavse moravske

obupne, taka vroča voda da se skuhaš