Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oderuhi na hrvaški obali dvignili cene

Oderuhi na hrvaški obali dvignili cene

Hrvaški gostinci so pred glavno turistično sezono spet precej zvišali cene.

Lansko sezono so hrvaški gostinci precej razjezili tuje goste, ko so v številnih lokalih, barih in restavracijah dajali dvojne cenike – ene za domače goste, druge za turiste, pri čemer so bile cene za turiste za 50 in več odstotkov višje kot za domače goste.

DVOJNE CENE

Kot so zapisali v hrvaškem časniku 24sata, so se cene tako rekoč podvojile čez noč. »Zjutraj sem šel po kavo v diskont,« je dejal eden od prebivalcev Zadra, »in bil sem šokiran. Cene so se čez noč podvojile. «

http://svet24.si/clanek/novice/svet/59410e030551d/pred-glavno-sezonospet-skokovito-dvignili-cene

Seveda pa cen niso dvignili le v trgovinah, ampak so to storili tudi lastniki restavracij, kavarn in barov, podvojile pa so se tudi cene na tržnicah, bolj ali manj po celotni Dalmaciji.

Tako zdaj denimo kilogram grozdja na tržnici stane okoli deset evrov, kilogram marelic pa več kot šest evrov, medtem ko je pred sezono stal le dva evra.

RESTAVRACIJE

Kot je povedal neimenovani Slavonec, je moral v Rovinju za hamburger s krompirčkom plačati 70 kun (9,8 evra), dodal pa je, da gredo cene tudi prek 10 evrov. »Za takšen denar bi pri nas dobil celega prašiča,« je komentiral malce v šali. V restavracijah mora tako stranka plačati 50 kun (6,7 evra) za pečeno jajce s klobasico, sendvič pa jo bo stal okoli 28 kun (3,79 evra). Krožnik z morskimi sadeži stane v povprečju okoli 250 kun (33 evrov). A največ ljudi se je pritožilo nad cenami kave. Mala kava z mlekom lahko stane 35 kun in več (4,74 evra).

OSEL GRE LE ENKRAT NA LED, SLOVENCELJN PA VSAKO LETO. TUDI PO VEČKRAT.

a se ti ne zdi, da o svojem zapravljanju lahko vsakdo sam odloča ☺


Ti pa na slovenski obali več kot očitno še nisi bil. Mogoče v kakšnem pajzeljnu…

nova
Uredništvo priporoča

Tudi lani je bilo govora o povišanjih in visokih cenah – ampak na Pagu je bilo vse po starem in cene take, kot vsa prejšnja leta.

Ko tole berem mi nekaj ni jasno.
Jaz dopustujem vsako leto kje drugje. Križem kražem po Evropi. Pa mi očitajo, da na veliko zapravlja, da si veliko privoščim in tako naprej. Ampak tisti, ki očitajo, hodijo na Hrvaško. In ko tole berem, vidim, da bistveno bolj drago dopustujejo kot jaz?

Lani je bilo veliko govora o visokih cenah. Mi smo bili v Umagu v juliju. Sladoled je bil par centov manj kot 1€. In to sladoled, ne kar nekaj. Kava isto veliko cenejša kot npr. v Ljubljani.
Nobenih norih cen ni bilo. Letos gremo naslednji teden, bomo videli.
Je pa cenejše, veliko cenejše kot na naši obali. Tudi cenejše kot v Grčiji,Španiji itd.

Ko tole berem mi nekaj ni jasno.
Jaz dopustujem vsako leto kje drugje. Križem kražem po Evropi. Pa mi očitajo, da na veliko zapravlja, da si veliko privoščim in tako naprej. Ampak tisti, ki očitajo, hodijo na Hrvaško. In ko tole berem, vidim, da bistveno bolj drago dopustujejo kot jaz?
[/quote]

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.

Ko tole berem mi nekaj ni jasno.
Jaz dopustujem vsako leto kje drugje. Križem kražem po Evropi. Pa mi očitajo, da na veliko zapravlja, da si veliko privoščim in tako naprej. Ampak tisti, ki očitajo, hodijo na Hrvaško. In ko tole berem, vidim, da bistveno bolj drago dopustujejo kot jaz?
[/quote]
Bistvo temice je v zadnjem stavku: nabijanje slovenceljstva in oslovstva

cene iste ko pri nas in iste ko lani..res pa je da nisem bila kaj veliko v gostinskih lokalih

Na hrvasko hodijo tudi italijani, nemci, cehi, avstrijci …. A zapravljamo pa samo slovenci?

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°° Če meniš, da se ti godi krivica, ne išči maščevanja, kajti morda je tvoja nesreča le poduk, ki si si ga prislužil za nekaj, kar si spregledal." Eros [psi] st. 345

Ko tole berem mi nekaj ni jasno.
Jaz dopustujem vsako leto kje drugje. Križem kražem po Evropi. Pa mi očitajo, da na veliko zapravlja, da si veliko privoščim in tako naprej. Ampak tisti, ki očitajo, hodijo na Hrvaško. In ko tole berem, vidim, da bistveno bolj drago dopustujejo kot jaz?
[/quote]

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.
[/quote]

Ne hodim na Hrvaško tako, da ne vem kake so cene. AMpak glede na zgoraj napisano, je res drago. Jaz sem se potikala drugje po Evropi.

Ko tole berem mi nekaj ni jasno.
Jaz dopustujem vsako leto kje drugje. Križem kražem po Evropi. Pa mi očitajo, da na veliko zapravlja, da si veliko privoščim in tako naprej. Ampak tisti, ki očitajo, hodijo na Hrvaško. In ko tole berem, vidim, da bistveno bolj drago dopustujejo kot jaz?
[/quote]

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.
[/quote]
V Istri so cene normalne. Lani smo bili malo po severni Italiji, pa na Azurni. Tam pa so cene !! Tudi v čisto navadnih birtijah precej višje od HR.

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.
[/quote]

Ne hodim na Hrvaško tako, da ne vem kake so cene. AMpak glede na zgoraj napisano, je res drago. Jaz sem se potikala drugje po Evropi.
[/quote]

Jaz pa hodim in je enako kot povsod drugje, imaš lokale z normalnimi cenami in lokale s cenami, da se ti zvrti v glavi, pa so samo par 10 metrov narazen…

Ko tole berem mi nekaj ni jasno.
Jaz dopustujem vsako leto kje drugje. Križem kražem po Evropi. Pa mi očitajo, da na veliko zapravlja, da si veliko privoščim in tako naprej. Ampak tisti, ki očitajo, hodijo na Hrvaško. In ko tole berem, vidim, da bistveno bolj drago dopustujejo kot jaz?
[/quote]

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.
[/quote]

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.

Vsako leto gremo pred poletnim dopustom na Hrvaškem za par dni še kam drugam in je hrana, pijače … bistveno dražje kot pa na Hrvaškem, vsaj v Istri.
[/quote]

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.
[/quote]

Za cene na Hrvaškem ne vem. Sem bila pa letos v Italiji in so nižje kot v članku opisane cene. Na Azurni obali nisem bila. Sem bila pa na Korziki in so tudi cene nižje kot napisano v članku.

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.
[/quote]

Za cene na Hrvaškem ne vem. Sem bila pa letos v Italiji in so nižje kot v članku opisane cene. Na Azurni obali nisem bila. Sem bila pa na Korziki in so tudi cene nižje kot napisano v članku.
[/quote]

Članek izpostavlja določene cene v določenih lokah. Ki se, verjemi mi, najdejo povsod, kjer so turisti. Ni nobena država imuna na oderuhe.

Ne hodim na Hrvaško tako, da ne vem kake so cene. AMpak glede na zgoraj napisano, je res drago. Jaz sem se potikala drugje po Evropi.
[/quote]

Jaz pa hodim in je enako kot povsod drugje, imaš lokale z normalnimi cenami in lokale s cenami, da se ti zvrti v glavi, pa so samo par 10 metrov narazen…
[/quote]

Zato ker ene obvladuje ruska in albanska mafija, eni so pa v lastni domačinov. Ugani, kateri so kateri :)))

Lani smo bili v severni Italiji in na Azurni obali. Cene so izredno visoke. Tudi v navadni birtiji mnogo višje kot na Hrvaškem.
[/quote]

Za cene na Hrvaškem ne vem. Sem bila pa letos v Italiji in so nižje kot v članku opisane cene. Na Azurni obali nisem bila. Sem bila pa na Korziki in so tudi cene nižje kot napisano v članku.
[/quote]

Seveda, ko pa dlje, kot do severnoitalijanskega morja ne pride :). Srednje in južno italijansko morje ni drago. LJudje dosti bolj prijazni, kot Hrvati – če znaš italijansko, pa sploh :). Azurna obala ni morje 🙂 Je razkazovalni korso 🙂

Za cene na Hrvaškem ne vem. Sem bila pa letos v Italiji in so nižje kot v članku opisane cene. Na Azurni obali nisem bila. Sem bila pa na Korziki in so tudi cene nižje kot napisano v članku.
[/quote]

Seveda, ko pa dlje, kot do severnoitalijanskega morja ne pride :). Srednje in južno italijansko morje ni drago. LJudje dosti bolj prijazni, kot Hrvati – če znaš italijansko, pa sploh :). Azurna obala ni morje 🙂 Je razkazovalni korso 🙂
[/quote]

Joj, ne nakladaj. Če 5 evrov za pivo ni drago, potem ne vem, kaj je.

Seveda, ko pa dlje, kot do severnoitalijanskega morja ne pride :). Srednje in južno italijansko morje ni drago. LJudje dosti bolj prijazni, kot Hrvati – če znaš italijansko, pa sploh :). Azurna obala ni morje 🙂 Je razkazovalni korso 🙂
[/quote]

Joj, ne nakladaj. Če 5 evrov za pivo ni drago, potem ne vem, kaj je.
[/quote]

Kje pa? V Puglii, Lecceju, Tarantu, pa v Sorrentu že ni po 5 eur… Kdo zdej naklada? Kje ga ti piješ po 5 eur v srednje južni Italiji torej?

nekaj pa verjetno ne bom nikoli razumela. zakaj poleti na morje na dopust? to imate ze vcepljeno v genih ali kako?

Joj, ne nakladaj. Če 5 evrov za pivo ni drago, potem ne vem, kaj je.
[/quote]

Kje pa? V Puglii, Lecceju, Tarantu, pa v Sorrentu že ni po 5 eur… Kdo zdej naklada? Kje ga ti piješ po 5 eur v srednje južni Italiji torej?
[/quote]

Samo povsod. :))) Tukaj je napisan razpon, ampak za spodnjo mejo ga jaz nisem pila skoraj nikje, je bila cena kar lepo 5-7. Kar je pri nas 4, torej najdražja kraft piva, je v Italiji 7. Ja, tudi v Sorrentu. Da o Toskani in višje gor ne govorimo. Tudi to je srednja Italija, a ne? Pa tudi hrana ima razpon, ne moreš kar reči, da je cenejše od Hrvaške, ker ni. Razen če sklepaš po džanku na ulici. V restavracijah so pa cene kar prave. Če primerjaš enako z enakim in ne kose pice v Italiji s specialitetami na Hrvaškem.

Beer (bottle) Beer in Italy is rarely a bargain, so prices feel weirdly high compared to wine. 3.33 – 5.00

Eni pač lažete, po naročilu Grkov, Špancev?

Mali Lošinj, precej turistov, kava 7 – 8 kun, mali burek /savijača 6 kun (0.80 evra), solidna malica (marenda) 30 kun/4€, deci čisto solidnega vina 8 kun/1.20 €.

Ribja plošča v restavraciji pa kakih140-160 kun za eno osebo (18-22evrov).

Grki in Španci mu niso nič naročili, vsakič pred sezono se opozarja na visoke cene na Hrvaškem, na morske pse, kače in črne vdove. :))

Jaz sem si ravno zaradi takih in podobnih komentarjev, na morju pričela voditi knjigovodstvo:) (doma ga ne), in potem vsako leto primerjam cene in seveda vsako leto ugotovim, da očitno v mojem koncu niso slišali, da morajo vse podražiti za 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Je pa res, da ne večerjam po restavracijah, v trgovini so cene sicer malo višje – ampak samo zato, ker je market v kampu, če bi se zapeljala do Poreča, bi kupovala po enakih cenah, kot v Sloveniji. Kava je že leta enaka cena, pica tudi, tam, kjer pijem kavo, imajo tudi nekaj ta hitre hrane, pa tudi držijo enako ceno, tako da?

New Report

Close