Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Punce na valeti spedenane u nulo, kot kakšne pocestnice

Punce na valeti spedenane u nulo, kot kakšne pocestnice

A se še komu zdi da se iz te valete dela veliko prevelika drama… Pa ne samo to, da je to nevem kakšen gala dogodek, z večerjo, oh in ah programom in tako dalje.. Bolj me ob živce spravljajo vse 14-letnice ki se tako urihtajo da zgledajo kot navadne…prostitutke. Mi smo imeli v ponedeljek, in prisežem vse punce petke (10cm+), spedenane u NULO, od umetnih nohtov do lasnih podaljškov, umetnih trepalnic, …Jaz za nič od tega v življenju nisem vrgla centa, saj je vendar popolnoma nesmiselno, za tako mlade pa skoraj ponižujoče. Obleke tudi grozno neprimerne za tako mlada dekleta. Moja me je prepričevala za petke, za mejkap, pa sem jo hitro utišala. Tudi črno obleko je na začetku hotela met, pa sem ji razložila da je to kvečjemu za na pogreb in pa za odrasle ženske, mogoče tu malce pretiravam, pa vseeno? Se mi zdijo za toliko stare primernejše mladostne, žive barve. Na koncu sem pristala na čisto nežen mejkap (maskara), mislim da si bo pa risala obrvi, črte po očeh, to pri meni pri tako mladi punci odpade. In zdaj se od valete naprej kislo drži ker so pač druge tja prišle kot da grejo na poroko, jaz pa ji poskušam dopovedati da je bila edina naravna in naj bo ponosna na to. Kaj se bodo pri 14-ih tam spotikale v petkah, razkazovale nerazvite dele telesa in nevem kaj še vse.. Kako je z vašimi najstnicami? A pustite kaj takega?

Svetujem ogled filma Carrie,
http://www.imdb.com/title/tt0074285/?ref_=fn_al_tt_1

Sissy owns the part 😉

ti veš, kaj je prom dance? To ni valeta, ampak naš maturantski . Zato nasvet ni na mestu…

Nasvet je na mestu. Kar beri:

Na koncu sem pristala na čisto nežen mejkap (maskara), mislim da si bo pa risala obrvi, črte po očeh, to pri meni pri tako mladi punci odpade.

Problem je v mami. Ona naj si ogleda film. Ali pa tudi ne, saj ga ne bo zapopadla 🙂

Zanimivo mnenje imaš o pocestnicah. Visoke petke, oblekica in malo mejkapa, pa si že zrela za na cesto?
Pri nas so bile punce zelo lepe, okusno oblečene. Ja, v petkah, v oblekicah (zvečine nabavljene v Newyorkerju), malo urejene frizurice, šminka. Vse okusno in veselje za pogledat.
Ampak jaz nisem zafrustrirana, zakomplesana in jih ne vidim kot svojo konkurenco. To je del odraščanja, nekakšen prejhod iz otroških v odrasla leta. Pretiravanja ni bilo absolutno nobenega.

Tudi mi imeli v soboto, punce prelepe, fantje čudoviti. Vsi razposajeni, prav uživala sem.

Mi smo imeli letos matiranca in meni osebno so bile lepše punce, ko niso nosile mejkupa in vseh ličil, takšne kot so bile v šoli.
Ko je bil maturanc se jih je pa večina preveč namazala in je bilo kar malo prehudo in čez mejo dobrega okusa.
Imam tudi sam raje naravni videz, še posebej ker punce niso imele težav z aknasto kožo, kjer bi edino rekel, da se prileže puder, če punca tako želi, ker gre vendarle za enkraten dogodek.

Jaz ne bi šla v skrajnost pocestnic, ker malo ličil in urejenosti, to ne pomeni. Ampak ja, v glavnem so mi pa smešne, groteskne. V oblekah neprimernih njihovi starosti, čevljih, v katerih se ne znajo gibat, frizurah, ki jih pogršajo na kvadrat, ličila so še najmanjši sramotni faktor, ki me btw. sploh ne motijo.

se strinjam z avtorico..naša ima tudi v tem tednu valeto, pa je nekaj začela, da bo pa mela umetne nohte pa seveda obvezno k frizerju pa da ji make-up naredijo itd itd…sem jo hitro prekinila, malo je bila jezna, zdaj pa se je že sprijaznila. Kolikor pa vidim, pa to ene in iste sošolke (3 ali 4) napihujejo za take stvari, katerih mame so seveda frizerke/manikerke itd…

Ne, da so kot pocestnice, ampak, da so oblečene neokusno. Tukaj se sprašujem kaj delajo matere in očetje teh otrok. In kdaj so ta dekleta iz princesk postala grobe neokusne maškare.

Valete pa so postale veliki biznis za cuzanje denarja.Še posebej tam, kjer niti prireditev ne poteka v šoli, ampak najamejo prostor in postrežbo.
Vem, da na naši šoli pride samo vstopnica za valeto 25€. Gresta mama in ata in devetošolec pa pride 75€, pa potem obleka, pijača, plesne vaje celo leto.

Načeloma tvoje zapisano zalo drži, le glede makeupa se pa jaz s tvojim ne strinjam: problem je, ker ta make up ta sicer “še deklice” deklata precej postara v tej situacii; izgledajo potem dve, tri leta starejše, kot so. Sploh kakšna rdeča ali pa mat šminka na ustnicah: mladost ne rabi težke, preveč odrsko gledališko težke kozmetike, zagotovo ne, ker je njej nedozorela.

Škoda, da nisi prej pisala na Mon in vprašala, kako in kaj, ker bi ti svetovale sigurno veliko pametneje, kot si naredila sama.
Namesto, da bi dekletu pokazala, kako naj se uredi, da bo šik, si ji vse prepovedala. Sori, maskara ni nežen make-up, ampak je noben make-up.
Valeto sem imela pred skoraj 30 leti in takrat smo se vse punce prvič našminkale. Danes deklice pri 12ih vsak dan uporabljajo maskaro!

Zdaj kar je, je, ampak za druge, ki jih še letos ali v prihodnjih letih čaka valeta:
uredite svoje hčere, da bodo višek elegance, da bodo šik, bodo na koncu zadovoljne, ker so bile lahko en dan odrasle in ker so izstopale v poplavi kičastih sošolk.
Bi vam prilepila slikice mojih nečakinj izpred nekaj let nazaj, pa ni kul, da ju izpostavljam, če se mi bo dalo, da obdelam fotke in jima zakrijem obraz, mogoče nalimam.

Tako ja, kar zamorite jih, ker to je ena od zadnjih možnosti za kaj takega. Se beremo čez dve leti.

Umetni nohti ne, a zakaj ne bi imela lepo nalakiranih inurejenih?
Zakaj ne bi šla k frizerju?
Kaj ve mame ne hodite k frizerju, ko je za vas kak pomemben dan? Valeta je pomeben dan za 14 letnico! In 14 letnica je skoraj že ženska! Zakaj se ne bi lepo uredila za ta svoj dan?

Maturanc je drugo kot valeta. Pri 14ih je punca drugačna kot pri 19ih.
Za moj okus pač tudi oblačenje mora ustrezati starosti… ane.. Vsaka asocija na spolnost je pri 14 letnici odveč. Čemu mini krilo in izzivalno oblačenje 14 letnic? Pri 19 letnici je že bolj logično, da želi narediti vtis ali se počutiti se k si.
Sicer pa skoraj ne verjamem, da so bile tako oblečene. Veliko delam s 13, 14 let starimi mladimi in moram reči, da so popularne ozke kavbojke, sandali in teniske, oprijete majčke, navadno pa so deklice v tej starosti še zelo sramežljive in se ne izpostavljajo. Če jih nore mame niso silile, bi si upala trditi, da se namerno niso oblekle kot pocestnice. Najbrž je tudi to stvar percepcije – krilo do kolen lahko nekdo že ima za oblačilo za pocestnico.

Pri nas je 7 eur za vse odrasle, ne samo mamo in ata, mlaši od 18. leta pa zastonj… očitno imamo dobro občino, ki tako pridno sofinancira, lepo 🙂

Prav ima in če ima kaj karakterja se bo kislo držala do dneva ko odide od doma. Pa s čim se ukvarjaš, babura butasta. Raje se vprašaj, če si jo vzgojila v odgovorno, etično, delovno osebo in guess what, to nima veze z mejkapom ali cunjami.


Lupca, zdele se dogaja tlele blizu. Punčke pri 14 letih z unimi poceni/dragimi čeveljci s 10 cm petke, v katerih ne znajo hodit, vse pretirano namazane, vse oblečene kot bi šle na tekmovanje za misico. Saj ne, da se dekletu ni treba urediti, ampak kar je preveč je preveč. Če to nekateri podpirate, ne vem, vem pa, da ima polovico mam deklice za modni dodatek. Ob valeti se modni dodatek pomnoži.

Umetni nohti ne, a zakaj ne bi imela lepo nalakiranih inurejenih?
Zakaj ne bi šla k frizerju?
Kaj ve mame ne hodite k frizerju, ko je za vas kak pomemben dan? Valeta je pomeben dan za 14 letnico! In 14 letnica je skoraj že ženska! Zakaj se ne bi lepo uredila za ta svoj dan?
[/quote]
Za tvojo morda že, moja je pa še pri 14ih baby face 🙂 In je rada baby face 🙂 Se zrihta in tudi drugo leto za svojo valeto se bo zrihrala, ampak rekal, da bodo balerinke pa hlačni enodelni ( ima dolge noge)
Nekatere današnje 14letnice niti v šolo med letom ne hodijo več brez umetelno poslikanih nohtov in fasade na obrazu, pošrtihanih las ( ni hujšega, kot da si dekle uniči lepe naravne lase z grozno štrih barvo iz Kika in to temno rjavo na blond, ko ima potem tri odtenke blond na glavi in en temen naravni narastek čez en mesec…) – zakaj pa to že rabijo? AJa puberteta je čas, ko se pumpa ego, ko hoče čez noč biti odrasla, da nadvlada s svojimi zahtevami svoje starše, ki ji popustijo, samo da je mir pri hiši…. Nekatere so take, ja. In take tudi izstopajo potem na valetah, vedno. bolj v negativo, kot v pozitivo.

ja saj nohte sem ji ravno danes jaz doma nalakala, tako da zgleda okusno, ne pa tisti dolgi umetni..ok narobe sem se izrazila, frizer je ostal, ampak pri njenem stalnem frizerju, ne pa kot je v začetku hotela, pri sošolkini mami, ki je frizerka. (frizure ki jih pa ona naredi pa so kot iz 10 let nazaj)

Načeloma tvoje zapisano zalo drži, le glede makeupa se pa jaz s tvojim ne strinjam: problem je, ker ta make up ta sicer “še deklice” deklata precej postara v tej situacii; izgledajo potem dve, tri leta starejše, kot so. Sploh kakšna rdeča ali pa mat šminka na ustnicah: mladost ne rabi težke, preveč odrsko gledališko težke kozmetike, zagotovo ne, ker je njej nedozorela.
[/quote]

Neumnost. Trendovski makeup funkcionira samo na zelo mladih obrazih. Kar primerjaj manekenke, ki so večinoma najstnice, in potem isti makeup na odraslih ženskah. Izgleda grozno. Močan makeup nosiš ko si mlad ali pa nikoli, če imaš kaj okusa.

In v čem točno je problem, če se želi en dan v življenju urediti tako kot ona želi in se s tem izraziti?
Bi tebi kakšna krona padla z glave?

Zakaj je pa taka velika reč postala, če otroci osnovno šolo dokončajo? Joj, kaj bo šele po srednji šoli.


Lupca, zdele se dogaja tlele blizu. Punčke pri 14 letih z unimi poceni/dragimi čeveljci s 10 cm petke, v katerih ne znajo hodit, vse pretirano namazane, vse oblečene kot bi šle na tekmovanje za misico. Saj ne, da se dekletu ni treba urediti, ampak kar je preveč je preveč. Če to nekateri podpirate, ne vem, vem pa, da ima polovico mam deklice za modni dodatek. Ob valeti se modni dodatek pomnoži.
[/quote]

Res ne vem , v kakšne šole to hodite.

New Report

Close