Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek stalno bivališče- kaj lahko storim?

stalno bivališče- kaj lahko storim?

Pozdravljeni, na vas se obračam z enim problemom, ki me pesti… Živim v najemu s otrokom, a stalno bivališče sem imela dosedaj prijavljeno pri stricu, kateri pa je sedaj z junijem prodal stanovanje (drugače živi v tujini). Tako da z julijem rabiva obe s hčerko nekje drugje prijaviti stalno bivališče in tu se pojavi težava… kje… lastnik najemniškega stanovanja prijave ne dovoli, to je rekel že na začetku pred dvemi leti. Pogodbo sicer imamo, ampak je izrecno navedeno to med drugim. Najemnina je ugodna, tudi stroški normalni, naši odnosi prav tako, tako da mi zaenkrat kakršnakoli selitev ne pride na pamet. Predvsem tudi zato, ker sem ostala brez službe z aprilom (imam drugo zagarantirano za oktober). Torej… Problem… Kaj storiti, ko nimaš kje prijaviti/imeti stalno bivališče? Sklepam seveda, da začasno ni dovolj.

Mas zagarantirano sluzbo sele takrat… od cesa pa da do takrat zivis? Zraka… ???ce te sedaj ne zaposlijo, te tudi takrat ne bodo… to je sama laz in izgovor

A ravno v to si se našla zapičiti? Imam. Podpisana že pogodba. Ena gre v pokoj in vzamejo mene. Ja, zdaj je res na tesno, tu ni ka.

A ravno v to si se našla zapičiti? Imam. Podpisana že pogodba. Ena gre v pokoj in vzamejo mene. Ja, zdaj je res na tesno, tu ni ka.
[/quote]

Berem med vrsticami, beri tudi ti… ze keta gre zeloooo na tesno in ze leta ena hodi stran vsak mesec znova ane…a zdej pa da ne bo treba vsak mesec lagat si se pa spomnil na oktober… brughhhh

Bos ti se videl kaj je to na tesno zate… pa se ti bomo v glavo rezali drugi in se tako norcevali

Ne, res nimam pojma o čem govoriš. Verjetno nisem oseba, katero imaš v mislih. S tem na tesno sem pa mislila, da se ravno preseravali ne bomo, bodo pa vse položnice plačane, pa lačni ne bomo itd.

Jaja sej vem, da nisi kao… na twsno je to, ko grem lacna spat, ko mi drugi dajejo za hrano, zdravje, ko se moram ze slabo keto dni odlasati in odpovedovati zdravljenje, ki bi mi pomagali, pa je samoplacnisko, pa tudi vec drugi toliko nimsjo, da bi mi dali, ker ze res veliko pomagajo… tam edn se pa zajebava iz meseca v mesec kao ze celo letio un me s tem sptavlja se v dodaten strws in nenehno skrb un strah kaj in kako soloh pteziveti… se je fajn norcevat iz drugih ane iz meseca v mesec… ne ne bo omktobra, ce ni julija zacetek, da je avgusta ze placa, da kahko zacnem se zdravit in vracat dolgove, torej ce ni naslednji mesec, ne rabi bit nikoli… tolk da ves jasno… tu je pa.moja meja

Sploh nisem prebrala teh tvoj nebuloz, ker resnično nimam pojma o čem se gre. Nisem ta oseba, za katero me imaš in kar si napisala zame nima nobenega smisla… Nihče me ne “sponzorira” s kako hrano, z zdravjem k sreči težav nimam… no sicer pa kaj se spravljam v kakršnokoli neumesno debato zdaj. Pa lep pozdrav.

Če nimaš možnosti drugje se ga lahko uredi tudi na naslovu csd-ja. Zdej ne vem ali je pogoj, da prejemaš dsp, se splača pozanimat…

http://www.primorske.si/Novice/Svet/Novi-zakon-o-prebivaliscu-bo-ljudem-brez-stalnega-

Pusti stalno prebivališče na starem naslovu, itak noben ne preverja. Stalno prebivališče v Sloveniji je absurd, kao ful pomembno, spremeniti ga pa ne moreš v realno stanje… Pa pusti te shizofrenike, ne moreš jim pomagati..

Kar delaj se ne ednega, seveda ne bos bral tega kar ti ne paše, kar ni tvoj diktat… jaz imam vse to kar sem napisala zaradi tebe in se id prejsnjega meseca dodatnih 140€dolga, pa ze prejsnja.leta koliko si.povzrocil z zobmi preko 500€stroskov meni in to ob vedenju, da srm brez sluzbe in tebe to prav malo briga, glavni da se zabavasin povzrocas tako zdravstveno slodo kot se dodatno financne stroske… glede naslova se to bi ocitno poskrbwl ane, da bi ostala brez stalnega previvalusca in se po takih pretveznih zgodbicah zamimas za to kako bi poleg vsega kar si ge po zrocil, se ob to me spravil… e pa nisem bedak… imam stalno prebivališče in tako bo ostalo… pa sjaci po trpalnicah… mejo sem ti pa jssno povedala in od te se ne odstopa… za nic na,svetu… nobena lsz in intriga ti ne pomaga vec in ti ne bo

Predno dajes neresnicne nasvete. St. Prebivalisce je osnova in temelj za vse pravice.

Ma kako naj pustim na starem naslovu? Ne verjamem, da bi se ravno novi lastniki stanovanja s tem strinjali :-P. Stric mi je že rekel, da moram pač drugje urediti. Tudi nekaj moje pošte prihaja še na ta naslov…
Kar se tiče prijave na CSD-ju tudi jaz ne vem, kako je s tem. Denarne socialne pomoči ne prejemam, prejemam pa nadomestilo preko zavoda. Kraj, kjer dejansko bivam v najemu, se tudi razlikuje od kraja, kjer imam stalno bivališče…

Kar delaj se ne ednega, seveda ne bos bral tega kar ti ne paše, kar ni tvoj diktat… jaz imam vse to kar sem napisala zaradi tebe in se id prejsnjega meseca dodatnih 140€dolga, pa ze prejsnja.leta koliko si.povzrocil z zobmi preko 500€stroskov meni in to ob vedenju, da srm brez sluzbe in tebe to prav malo briga, glavni da se zabavasin povzrocas tako zdravstveno slodo kot se dodatno financne stroske… glede naslova se to bi ocitno poskrbwl ane, da bi ostala brez stalnega previvalusca in se po takih pretveznih zgodbicah zamimas za to kako bi poleg vsega kar si ge po zrocil, se ob to me spravil… e pa nisem bedak… imam stalno prebivališče in tako bo ostalo… pa sjaci po trpalnicah… mejo sem ti pa jssno povedala in od te se ne odstopa… za nic na,svetu… nobena lsz in intriga ti ne pomaga vec in ti ne bo
[/quote]

WTF?!? Resno, ne poznam te, ženska.

Če nimaš možnosti drugje se ga lahko uredi tudi na naslovu csd-ja. Zdej ne vem ali je pogoj, da prejemaš dsp, se splača pozanimat…

http://www.primorske.si/Novice/Svet/Novi-zakon-o-prebivaliscu-bo-ljudem-brez-stalnega-
[/quote]

Aha, kliknila in prebrala tole z linka… Ja no, lahko se pozanimam, saj stane me nič, če zavrtim telefon CSD-ja in vprašam. Verjetno CSD, kateremu pripadam na podlagi sedanjega stalnega bivališča oziroma kateri mi je tudi izdal odločbo za otroški dodatek?

UE te bo sama pohopsala, so hujši, kot policisti, takoj, ko bo pošta dobila zavrnjeno pošto.
Stalno prebivališče ti lahko uredijo kar na CSD. Večina tujcev “stanuje”tam, pa se ne hecam.
Zakaj ne bi še mi?

Kje si pa pobrala to, da ti mora najemodajalec posebej dovolit prijavo bivališča? Pogodba je dovolj, če v pogodbi piše, da ti ne dovoli, je ta člen pogodbe neveljaven.

Vir[/url]

Če prijavljate stalno prebivališče osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu, morate priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate. Kot dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika

Pravico do prebivanja tam imata, pravica o prijavi tega stanja pa ni nekaj, o čemer bi lahko najemodajalec odločal

Predno dajes neresnicne nasvete. St. Prebivalisce je osnova in temelj za vse pravice.
[/quote]

Možno, sem pa bil 9 let prijavljen stalno na naslovu, s katerim nisem imel nič. Sem želel urediti, ker nisem imel novega v Sloveniji, ni šlo. Odjavil se nisem, noben ni nikoli nič rekel. Itak smo svetovni unikat, takih bedarij ni nikjer. No, tudi potnih stroškov ne, očitno so ti vir maloumja…

Če imaš s trenutnim najemodajalcem dobre odnose in tudi ugoden najem, potem pač ne krši pogodbe, ker ti jo bo slej ko prej odpovedal (najbrž ni sklenjena za nedoločen čas). Pozanimaj se za prijavo stalnega bivališča na CSD.

Ob spremembi stalnega prebivališča boš morala zamenjati tudi osebno izkaznico, v potni list se lahko doda novo bivališče.

Zavedaj pa se, da sprememba bivališča NE pomeni avtomatsko spremembe poštnega naslova. To boš morala urediti pri vsakem pošiljatelju posebej. Pomisli, kaj vse dobivaš. Če gre za kakšne reklame, jih enostavno lahko odjaviš. Pomisli, kakšne vse kartice imaš in koga je treba posebej obvestiti. Ob tem pa se da urediti tudi na pošti, da ti pošto preusmerjajo. To sicer nekaj stane.

Najbolje pa bo, da se z novimi lastniki dogovoriš, da pač si spremenila vse, vendar ne veš, če bo še kaj prišlo, včasih pa tudi poštarji kaj zamutijo, zato jih prosiš, če te ob kakšni pošiljki zate lahko obvestijo o tem.

najbolj enostavno je, da vzameš pogodbo in neseš na UE in prijaviš stalno bivališče. To je v bistvu tvoja zakonska dolžnost, najemodajalec pa s členi krši zakon. Zaradi stalne prijave nimaš ti nobenih dodatnih pravic, on pa nobenih dodatnih obveznosti, razen seveda če si na črno in ga je strah, da bi odkrili davčno utajo.

mislim no, da ženska ima dom, ampak se ne sme prijaviti vanj in jo napotujete na csd – poleg vseh problemov je to tudi stvar dostojanstva , ampak to tiga zlatega kao hospoda nič ne briga,d a tako ruši vse človeku – to je za osebe brez doma… pa kdo je lahko tak egoist, da stanovanje bi dal, človeku pa ne dovoli,da si uredi vse uradno glede obstoja…ravno zato, ker je potrebno spreminjati vse dokumente – in kaj potem ko bo našla pa stanovanje s stalnim prebivališčem, potem bo morala pa še enkrat vse spreminjat…. pa še dodatne stroške za pošto ane, pa vse skupaj tako loviti – ker ji nekdo ne dovoli iz njegove kaprice, da si uredi som z vsem kar pritiče zraven..
tak človek ni dober človek – in to niso dobri odnosi…
če nekdo da dovoljenje za bivanje je to dovolj za ureditev stalnega prebivališča – ni on inštanca, ki bo določal ali si ga sme prijaviti…
in če ni za nedoločen čas, on pa bi si rada uredila stalen dom, potem je bolje pri takemu sploh ne biti, ker je očitno, da jo bo itak slej kot prej ven vrgel.
In je bolje si prej poiskati stalen dom – saj tip ni zlat in njegove stene tudi ne.
Mater ste eni zarukani – ker je tako gospod ukazal, čeprav nezakonito, ima da se ga uboga a ne,… kaj pol če dela nezakonito… in se temu še rečejo dobri odnosi… in četudi jo to stane stalnega naslova, ki je osnova za ve… res ste bebavi – jaz pri takem neb bla niti za sekundo v njegovi bajti al karkol to že pač ima

Kje si pa pobrala to, da ti mora najemodajalec posebej dovolit prijavo bivališča? Pogodba je dovolj, če v pogodbi piše, da ti ne dovoli, je ta člen pogodbe neveljaven.

Vir[/url]

Če prijavljate stalno prebivališče osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu, morate priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate. Kot dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika

Pravico do prebivanja tam imata, pravica o prijavi tega stanja pa ni nekaj, o čemer bi lahko najemodajalec odločal
[/quote]

Pogodba ni kar popisan list papirja za okras, da si ga obesiš na steno namesto slike. Pogodba je POGODBA, pogodbo, če se z njo ne strinjaš, ne podpišeš. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. In če v pogodbi piše, da lahko prijaviš samo začasno bivališče, pač stalnega ne moreš. kaj ti ni jasno? In če je pogodba za določen čas, je itak jasno, da je tudi tvoje bivališče za določen čas, kako ste eni trdi.
Če pa bi mene najemnik hotel kakorkoli okrog prenesti s tem bivališčem, ga takoj postavim pred vrata. To bi bilo boljše, kaj? Pametne nasvete daješ!

Kje si pa pobrala to, da ti mora najemodajalec posebej dovolit prijavo bivališča? Pogodba je dovolj, če v pogodbi piše, da ti ne dovoli, je ta člen pogodbe neveljaven.

Vir[/url]

Če prijavljate stalno prebivališče osebno na upravni enoti ali krajevnem uradu, morate priložiti veljaven osebni dokument, opremljen s fotografijo, in dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, ki ga prijavljate. Kot dokazilo, da imate pravico do prebivanja na naslovu, se šteje dokazilo o lastništvu, najemna ali podnajema pogodba ali pisno soglasje lastnika

Pravico do prebivanja tam imata, pravica o prijavi tega stanja pa ni nekaj, o čemer bi lahko najemodajalec odločal
[/quote]

Pogodba ni kar popisan list papirja za okras, da si ga obesiš na steno namesto slike. Pogodba je POGODBA, pogodbo, če se z njo ne strinjaš, ne podpišeš. Če jo podpišeš, se z njo strinjaš. In če v pogodbi piše, da lahko prijaviš samo začasno bivališče, pač stalnega ne moreš. kaj ti ni jasno? In če je pogodba za določen čas, je itak jasno, da je tudi tvoje bivališče za določen čas, kako ste eni trdi.
Če pa bi mene najemnik hotel kakorkoli okrog prenesti s tem bivališčem, ga takoj postavim pred vrata. To bi bilo boljše, kaj? Pametne nasvete daješ!
[/quote]
kako si ene butare predstavljajo pogodbe, da je to kar nekaj kar lahko vsaka budala piše, kakor se mu zljubi.
V pogodbi ne moreš pisati nezakonitih stvari in neprijava stalnega bivališča, kjer dejansko živiš, je prekršek. Členi v pogodbi, ki nimajo pravne podlage ali so protizakoniti, so sami po sebi neveljavni.

Pogodba za določen čas nima veze s stalnostjo bivališča. Seveda to butare kot si ti, ne morejo razumeti.

mislim no, da ženska ima dom, ampak se ne sme prijaviti vanj in jo napotujete na csd – poleg vseh problemov je to tudi stvar dostojanstva , ampak to tiga zlatega kao hospoda nič ne briga,d a tako ruši vse človeku – to je za osebe brez doma… pa kdo je lahko tak egoist, da stanovanje bi dal, človeku pa ne dovoli,da si uredi vse uradno glede obstoja…ravno zato, ker je potrebno spreminjati vse dokumente – in kaj potem ko bo našla pa stanovanje s stalnim prebivališčem, potem bo morala pa še enkrat vse spreminjat…. pa še dodatne stroške za pošto ane, pa vse skupaj tako loviti – ker ji nekdo ne dovoli iz njegove kaprice, da si uredi som z vsem kar pritiče zraven..
tak človek ni dober človek – in to niso dobri odnosi…
če nekdo da dovoljenje za bivanje je to dovolj za ureditev stalnega prebivališča – ni on inštanca, ki bo določal ali si ga sme prijaviti…
in če ni za nedoločen čas, on pa bi si rada uredila stalen dom, potem je bolje pri takemu sploh ne biti, ker je očitno, da jo bo itak slej kot prej ven vrgel.
In je bolje si prej poiskati stalen dom – saj tip ni zlat in njegove stene tudi ne.
Mater ste eni zarukani – ker je tako gospod ukazal, čeprav nezakonito, ima da se ga uboga a ne,… kaj pol če dela nezakonito… in se temu še rečejo dobri odnosi… in četudi jo to stane stalnega naslova, ki je osnova za ve… res ste bebavi – jaz pri takem neb bla niti za sekundo v njegovi bajti al karkol to že pač ima
[/quote]

Noben normalen lastnik ti ne bo dal pogodbe na nedoločen čas. Si padla na glavo? Potem pa boš ti ostala brez službe ali pa enostavno ne boš več hotela plačevati, on te pa ne bo mogel spraviti ven, ker mu boš ti pod nosom mahala s pogodbo za nedoločen čas?? Ha ha, verjamem, da bi tebi to ustrezalo.
Jaz osebno sem zelo dobra najemodajalka in nikakor ne dovolim prijave stalnega bivališča in to še zdaleč ne pomeni, da bom najemnika prej ko slej vrgla ven. Daleč od tega. Če je vse ok, je zaradi mene lahko noter 10 let. Ampak stalno bivališče odpade. Odločitev je seveda tvoja. Sama imam stanovanje vedno polno zasedeno 🙂

Noben CSD ti ne bo dovolil prijave stalnega bivališča na njihovem naslovu, če dejansko imaš bivališče. Na naslovu CSDja se lahko prijavijo edinole brezdomci. Pojdi pa na CSD po nasvet. Konec koncev se lahko sproži tudi postopek ugotavljanja stalnega bivališča in ga boš “prijavila” po tej poti. Člen v pogodbi z najemodajalcem tega ne more preprečiti, ker dejansko ti je dovolil bivanje na naslovu, kjer v rsnici bivaš.

New Report

Close