Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek odvisnost najstnika od telefona

odvisnost najstnika od telefona

ko hodi je na telefonu, ko sedi je na telefonu, ko je na wc je na telefonu, ko se gre kopat, se gre s telefonom , če ne bi pop* bi bil še na kosilu na telefonu

Štartali smo na Logout, ampak bom ponorela prej preden bodo rezultati in zagnala telefon skozi okno.
Vsake nekaj časa j kazensko brez, ker se ni učil in zanemarjal šolo, domače tri obveznosti – ampak ga ne izuči.
Sedaj se bodo začele počitnice – kako ste postavljali omejitve med počitnicami.
1 uro na dan je premalo ? Vaše izkušnje, vaša mnenja, nasveti.. Star je 14 let.
Računalnika nima in ga ne bo imel, dokler bo stanje takšno. Za šolske potrebe dela na mojem, pod nadzorom

Po mojih izkušnjah najstnike bokj zasvoji telefon kot računalnik, tako da te tvoje logike ne razumem. Jaz otroku telefon vzamem, ko pride iz šole, zvečer ga dobi nazaj. Ni šlo drugače, ker nima zmožnosti samoomejitve. Čez počitnicami bo dobil več zadolžitev, poskusimo ga pritegnit v družinsko dogajanje. Ko gre čez, se pač vzame.

Naš ima telefon, ko ga rabi. Drugače je kuhinji na pultu, čisto enostavno. Tako kot moj.

Imam 3 otroke in dva nista zmožna samoobvladovanja, v biostvu meji na obsesijo. Prva stvar, ko odpreta oči, telefon, zadnja preden zaspita telefon. Časovna omejitev ni obrodila sadov, je le zbujala agresivnost. Edina rešitev je bila totalni odvzem telefonov, za zmeraj. In nadomestilo z navadnimi, kar pa ju ne zadovoljuje oziroma … ga ne rabita sploh. Tako da, to nakladanje, kako otrok rabi telefon, je nakladanje. Ga ne rabi, rabi smart phone, za vse drugo, kot telefonske funkcije.

Kdo pa plača te zadeve?
Verjetno, da ne otrok sam.

Za telefoniranje ga še najmanj uporabljata. Celo učita se . Mene je groza. Pri mizi je pa prepoved. Pri kosilu se pogovarjamo in telefon mora počakati, pa če je še tako nujno nekaj treba pogledat.

Pri nas je še do pred kratkim bilo tako. Obsesija je trajala kake pol leta. Sedaj se zadeva umirja.

Prepoved jih že bolj podžge. Družina pač ne more konkurirat na netu. Če bi imeli kaj zanimivega za mizo za povedat, bi sami odložili telefon, tako pa…


Plača si vse sam. Ima malo žepnino. Telefom ima že star, ni nek prestiž, ampak internet je itak na telefonih že dolgo časa.

današnji telefoni so računalniki, nimajo veze s telefoni, kakršne imamo mi tastari v mislih, ko govorimo o telefonu.

izklopite wifi v bajti pa bo mir. Ko bodo podatke porabili, bodo:
-sami plačevali razliko
-se kontrolirali pri porabi

simpl.

če pa imajo neomejeno količino podatkov v paketih, ste pa itak krivi starši, kaj jim pa kupujete take pakete


Tako nekako ja


veš koliko je možnosti za wifi, ko porabiš svojo kvoto.
Kamorkoli greš, se lahko priklopiš.
Saj sam veš.
Potem je pa knjižnica, kakšen Spar ali Mercator


veš koliko je možnosti za wifi, ko porabiš svojo kvoto.
Kamorkoli greš, se lahko priklopiš.
Saj sam veš.
Potem je pa knjižnica, kakšen Spar ali Mercator
[/quote]

to je žal odvisnost in je treba tretirat kot odvisnost. strog odvzem smart telefona, navadni telefon.

Naš bi bil gor nonstop. Ima pa slabo baterijo, tako, da hitro neha delati. Ko je doma, je telefon parkiran v dnevni sobi in vpraša za vsak kontakt. Izhajamo iz nagnjenosti k obsesijam. Če bi mu ga pustila neomejeno, bi v 3 dneh postal kot zombi. Veliko se o tem pogovarjamo.


veš koliko je možnosti za wifi, ko porabiš svojo kvoto.
Kamorkoli greš, se lahko priklopiš.
Saj sam veš.
Potem je pa knjižnica, kakšen Spar ali Mercator
[/quote]

ok, potem išči izgovore 🙂

Se ne strinjam. Menim, da imajo tudi otroci pravico do razvedrila, seveda z omejitvami. Če je telefon na račun televizije, jaz s tem nimam nobenim problemov. Ne sme pa seveda biti na račun komunikacije s starši, na račun hišnih opravil in ne račun šole. Zato dovolimo, vendar omejujemo, dokler ne bo sposoben sam. Wi-fi uporabljam tudi sama (saj je prvenstveno vzpostavljen zaradi odraslih, ne otrok) in sama sebi ga seveda ne bom ukinjala. Kjer ga pa imate zaradi otrok, ga pa seveda izključite.


veš koliko je možnosti za wifi, ko porabiš svojo kvoto.
Kamorkoli greš, se lahko priklopiš.
Saj sam veš.
Potem je pa knjižnica, kakšen Spar ali Mercator
[/quote]

to je žal odvisnost in je treba tretirat kot odvisnost. strog odvzem smart telefona, navadni telefon.
[/quote]

jap. Jaz bi to naredila. Zanimalo me je, kako se vi s tem ubadate. Kako rešujete.
Ker pravilo 1 ure ni obneslo sadov. Telefona enostavno ni hotel vrniti. Pa se pojdi.
In jaz imam dost tega.

to je žal odvisnost in je treba tretirat kot odvisnost. strog odvzem smart telefona, navadni telefon.
[/quote]

jap. Jaz bi to naredila. Zanimalo me je, kako se vi s tem ubadate. Kako rešujete.
Ker pravilo 1 ure ni obneslo sadov. Telefona enostavno ni hotel vrniti. Pa se pojdi.
In jaz imam dost tega.
[/quote]

Potem imate pa problem vzgoje, ne telefona. V isti sekundi, ko mi ga ne bi hotel dati, bi letel telefon skozi okno.

jap. Jaz bi to naredila. Zanimalo me je, kako se vi s tem ubadate. Kako rešujete.
Ker pravilo 1 ure ni obneslo sadov. Telefona enostavno ni hotel vrniti. Pa se pojdi.
In jaz imam dost tega.
[/quote]

Potem imate pa problem vzgoje, ne telefona. V isti sekundi, ko mi ga ne bi hotel dati, bi letel telefon skozi okno.
[/quote]
Problem je, ker je od telefona tako odvisen, da bi naredil karkoli. Samo da ga ima. In če ga ne da, kaj naj? Ga pretepem.
Poiskali smo strokovno pomoč. Ampak živeti moramo pa vsak dan posebej. Ena ura, ko smo tam, nam samo pomaga da opredelimo smernice.

jap. Jaz bi to naredila. Zanimalo me je, kako se vi s tem ubadate. Kako rešujete.
Ker pravilo 1 ure ni obneslo sadov. Telefona enostavno ni hotel vrniti. Pa se pojdi.
In jaz imam dost tega.
[/quote]

Potem imate pa problem vzgoje, ne telefona. V isti sekundi, ko mi ga ne bi hotel dati, bi letel telefon skozi okno.
[/quote]
Srčno rada bi enkrat to naredila.

Potem imate pa problem vzgoje, ne telefona. V isti sekundi, ko mi ga ne bi hotel dati, bi letel telefon skozi okno.
[/quote]
Problem je, ker je od telefona tako odvisen, da bi naredil karkoli. Samo da ga ima. In če ga ne da, kaj naj? Ga pretepem.
Poiskali smo strokovno pomoč. Ampak živeti moramo pa vsak dan posebej. Ena ura, ko smo tam, nam samo pomaga da opredelimo smernice.
[/quote]

Če ste poiskali strokovno pomoč, se itak zavedate problema. Moje mnenje – če je odvisnost tako huda, da vpliva na vaše odnose, pomaga samo abstinenca. Telefon je samo predmet, brez katerega najstnik lahko živi.

Potem imate pa problem vzgoje, ne telefona. V isti sekundi, ko mi ga ne bi hotel dati, bi letel telefon skozi okno.
[/quote]
Problem je, ker je od telefona tako odvisen, da bi naredil karkoli. Samo da ga ima. In če ga ne da, kaj naj? Ga pretepem.
Poiskali smo strokovno pomoč. Ampak živeti moramo pa vsak dan posebej. Ena ura, ko smo tam, nam samo pomaga da opredelimo smernice.
[/quote]
Zdaj pa že nakladaš.
Kaj naj, če ga ne da?
Vi ste ga očitno prepričali, da je telefon njegova osebna pravica, pa kaj še.
Kdo pa naročnino plačuje?
Lepo telefon sem, ali pa popoln odklop.


Problem je, ker je od telefona tako odvisen, da bi naredil karkoli. Samo da ga ima. In če ga ne da, kaj naj? Ga pretepem.
Poiskali smo strokovno pomoč. Ampak živeti moramo pa vsak dan posebej. Ena ura, ko smo tam, nam samo pomaga da opredelimo smernice.
[/quote]
Zdaj pa že nakladaš.
Kaj naj, če ga ne da?
Vi ste ga očitno prepričali, da je telefon njegova osebna pravica, pa kaj še.
Kdo pa naročnino plačuje?
Lepo telefon sem, ali pa popoln odklop.
[/quote]
Telefon si je kupil sam. Prihranil je iz žepnine, od RD-jev.. Nima naročnine in si vse financira sam – predplačniški paket. Vse kar dobi – ima za telefon. 10 za izlet – ne zapravi nič, ampak si financira podatke, ipd. Ali pa kot sem že prej napisala. free wi-fi. Doma nima dostopa do wi-fi ja


Zdaj pa že nakladaš.
Kaj naj, če ga ne da?
Vi ste ga očitno prepričali, da je telefon njegova osebna pravica, pa kaj še.
Kdo pa naročnino plačuje?
Lepo telefon sem, ali pa popoln odklop.
[/quote]
Telefon si je kupil sam. Prihranil je iz žepnine, od RD-jev.. Nima naročnine in si vse financira sam – predplačniški paket. Vse kar dobi – ima za telefon. 10 za izlet – ne zapravi nič, ampak si financira podatke, ipd. Ali pa kot sem že prej napisala. free wi-fi. Doma nima dostopa do wi-fi ja
[/quote]

Zdaj ti pa tudi jaz ne verjamem več. Če je to res, je na telefonu zelo malo, ker predplačniški mobilni podatki so dragi za znoret. Doma praktično telefona ne bi mogel uporabljati.

Se ne strinjam. Menim, da imajo tudi otroci pravico do razvedrila, seveda z omejitvami. Če je telefon na račun televizije, jaz s tem nimam nobenim problemov. Ne sme pa seveda biti na račun komunikacije s starši, na račun hišnih opravil in ne račun šole. Zato dovolimo, vendar omejujemo, dokler ne bo sposoben sam. Wi-fi uporabljam tudi sama (saj je prvenstveno vzpostavljen zaradi odraslih, ne otrok) in sama sebi ga seveda ne bom ukinjala. Kjer ga pa imate zaradi otrok, ga pa seveda izključite.
[/quote]

moja otroka imata prost dostop do vsega, računalniki, tv, telefoni, vse …
ko gre zadeva čez vse meje, zamenjamo wifi geslo za kak dan in potem je spet dolgo časa ok
skušnjava je huda reč

New Report

Close