Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vadba na trampolinu povzroča inkontinenco

Vadba na trampolinu povzroča inkontinenco

http://www.slovenskenovice.si/lifestyle/zdravje/vadba-na-trampolinu-povzroca-inkontinenco
A katera vadi??

Trampolin ni nič drugega kot moda.Kot zbiranje prtičkov, sličič in vsega boga milega.Pri sosedovih imajo trampolin, dajmo ga imet še mi.Brezzvezen je.

Trampolin je v osnovi pripomoček za vadbo akrobatov in ne za rekreacijo.

Pise, da je po porodu taka vadba celo skodljiva.

Tisti trampolini za otroke, ki jih imajo eni doma, pa so v bistvu precej nevarni, poznam otroke, ki so se grdo polomili na njem.

Jasno, ko jih po več skače gor….. Eden in nič več.

Imamo pravi trampolin doma -skačem na njemu že 8 let, celo po porodu težave z inkontinecno, pa je nimam več. Sem torej fenomen? 🙂

je pa res, da bodo imele probleme z inkontinenco najprej ženske, ki so prekomerno hranjenje – in če skačejo na trampolinu, še toliko bolj potem, jim teža zaradi poskokov in gravitacije vezivno tkivo oslabi. Tako nastane inkontinenca na trampolinu.

Dajte si prebrat, o čem govori članek. Ne o trampolinu za hišo, kjer se 5 minut na teden malo poskakuje, ampak o polurnem nabijanju na polno parkrat na teden. Kot da bi primerjal vožnjo s kolesom v nedeljo in tour de France…

No ti še napišem: imam 3,2m profi trampolin vgrajen v zemljo ( ne unega na nogah, pa s štangami – je brez štang in mreže; skačem pa vsak dan cca 40 minut…. Kdo zdaj nabija?

Jasno, ko jih po več skače gor….. Eden in nič več.

Imamo pravi trampolin doma -skačem na njemu že 8 let, celo po porodu težave z inkontinecno, pa je nimam več. Sem torej fenomen? 🙂

je pa res, da bodo imele probleme z inkontinenco najprej ženske, ki so prekomerno hranjenje – in če skačejo na trampolinu, še toliko bolj potem, jim teža zaradi poskokov in gravitacije vezivno tkivo oslabi. Tako nastane inkontinenca na trampolinu.
[/quote]

Hmmm nisem vedela, da sem bila pri višini 1,70 m in 63-kg prehranjena in imam kljub telovadbi težave z inkotenco…. ( leto in pol po porodu)….hm…

Pa se spomnim, da sem mela tudi pri 55 kg že malo problemov na trampolinu…

Mogoče bi bila za mojo višino primerno 45kg….

Uglavnem…. ne prodajaj buč…

Jasno, ko jih po več skače gor….. Eden in nič več.

Imamo pravi trampolin doma -skačem na njemu že 8 let, celo po porodu težave z inkontinecno, pa je nimam več. Sem torej fenomen? 🙂

je pa res, da bodo imele probleme z inkontinenco najprej ženske, ki so prekomerno hranjenje – in če skačejo na trampolinu, še toliko bolj potem, jim teža zaradi poskokov in gravitacije vezivno tkivo oslabi. Tako nastane inkontinenca na trampolinu.
[/quote]

Hmmm nisem vedela, da sem bila pri višini 1,70 m in 63-kg prehranjena in imam kljub telovadbi težave z inkotenco…. ( leto in pol po porodu)….hm…

Pa se spomnim, da sem mela tudi pri 55 kg že malo problemov na trampolinu…

Mogoče bi bila za mojo višino primerno 45kg….

Uglavnem…. ne prodajaj buč…
[/quote]

A izkušnje iz prakse , so zate buče, ali kaj? A misliš da nakladam, ker sem pač na anonimnem forumu? Dejnodej, buča si ti.

Hmmm nisem vedela, da sem bila pri višini 1,70 m in 63-kg prehranjena in imam kljub telovadbi težave z inkotenco…. ( leto in pol po porodu)….hm…

Pa se spomnim, da sem mela tudi pri 55 kg že malo problemov na trampolinu…

Mogoče bi bila za mojo višino primerno 45kg….

Uglavnem…. ne prodajaj buč…
[/quote]

A izkušnje iz prakse , so zate buče, ali kaj? A misliš da nakladam, ker sem pač na anonimnem forumu? Dejnodej, buča si ti.
[/quote]
Si pač izjema, ki ji takšni pritiski ne delajo težav.

Večina žensk ima probleme pri skokih na trampolinu.
Če temu ne bi bilo tako, ne bi zdravniki opozarjali na nevarnost tega početja.

No ti še napišem: imam 3,2m profi trampolin vgrajen v zemljo ( ne unega na nogah, pa s štangami – je brez štang in mreže; skačem pa vsak dan cca 40 minut…. Kdo zdaj nabija?
[/quote]

Takega ima pa redkokdo.In kaj imaš od tega poskakovanja?

No ti še napišem: imam 3,2m profi trampolin vgrajen v zemljo ( ne unega na nogah, pa s štangami – je brez štang in mreže; skačem pa vsak dan cca 40 minut…. Kdo zdaj nabija?
[/quote]

Takega ima pa redkokdo.In kaj imaš od tega poskakovanja?
[/quote]

Izjemno gibčno telo , razbistren um, nasmeh na obrazu. Ugrizni se zdaj v rit, če se lahko…. 🙂 Jaz se lahko, sem pri tagibčnih.

Itak se lahko. Tako kot res potrebuješ bister um, da vsak dan poskakuješ na trampolinu :))))

No ja, samo še tvoj komentar je manjkal, ker si mislila, da boš najbolj duhovita…… Si zadovolj(e)na?

No ti še napišem: imam 3,2m profi trampolin vgrajen v zemljo ( ne unega na nogah, pa s štangami – je brez štang in mreže; skačem pa vsak dan cca 40 minut…. Kdo zdaj nabija?
[/quote]

Ce nima držala to ni to. Pejt nazaj nabijat, da boš še bolj zajedljiva..

Dokler nimaš problemov, si lahko pameten.

No ja, samo še tvoj komentar je manjkal, ker si mislila, da boš najbolj duhovita…… Si zadovolj(e)na?
[/quote]

Se ti zdi, da sem želela biti duhovita?

Imam delni rektalni zdrs, pri izločanju mi del črevesa prileze ven, nato nazaj noter gre samo, pa znižani tonus (nivo) analnega predela, povzročeno zaradi naporov in pritiskanja pri izločanju
ob diagnozi razdražljivega črevesja in zaradi veliko moje telovadbe, ki je vsebovala veliko skakanja. Celo življenje plezam in skačem. Splezam čez kakšen zid in skočim dol. Te težave z nesposobnostjo zadrževanja vetrov so se začele prerano pri šele 40 letih. Ko začutim pritisk na blato, ni tako kot v mladosti in otroštvu, ni zdravega pritiska v spodnjem delu trebuha. Ampak blato pridrvi direkt do dna, skoraj do izhoda anusa. Moram na wc takoj, če ne grem takoj, se nabrani vetrovi sami od sebe izločajo proti moji volji, ko hodim ali stojim, ne zadržim vetrov. Srečo imam, ker zadržim blato, moj analni sfinkter je še vedno močan, edini glavni problem je samo ta znižan analni tonus, navzdol pomaknjeno debelo črevo… Menda moram delat Keglove vaje, pa to zelo tečne. Če ne, grem na operacijo v tujino, da mi znova dvignejo mišice medeničnega dna v pravo ravnino, ki držijo debelo črevo v primernem položaju. S športom pa se ne morem več ukvarjati. Najhujše mi je na kakem sestanku, niti 1 uro ne morme sedet, ker ne vem ali mi bo ušlo ali kaj. Tako kot drugi v zadregi psotanejo rdeči, namesto tega pa meni skoraj uide veter, ali pa mi kar uide – in sem šele potem rdeča.

Vi ki govorite da trampolino ni škodljiv, se vam zelo čudim. Ali si ne znate fizično predstavljati, kakšne sile delujejo na telo pri tem? To ni navadno skakanje. Mišice medeničnega dna so prožne in se odbijajo in so napadene od ene sile in hkrati takoj od nasprotne, od zgoraj in spodaj. Normalno da se razmajejo in oslabijo.
.

Takega ima pa redkokdo.In kaj imaš od tega poskakovanja?
[/quote]

Izjemno gibčno telo , razbistren um, nasmeh na obrazu. Ugrizni se zdaj v rit, če se lahko…. 🙂 Jaz se lahko, sem pri tagibčnih.
[/quote]

Me prav zanima kakšen nasmeh boš šele imela na obrazu, ko ti bodo popustile mišice medeničnega dna… ti bo gibćno telo zelo pomagalo…

Hmmm nisem vedela, da sem bila pri višini 1,70 m in 63-kg prehranjena in imam kljub telovadbi težave z inkotenco…. ( leto in pol po porodu)….hm…

Pa se spomnim, da sem mela tudi pri 55 kg že malo problemov na trampolinu…

Mogoče bi bila za mojo višino primerno 45kg….

Uglavnem…. ne prodajaj buč…
[/quote]

A izkušnje iz prakse , so zate buče, ali kaj? A misliš da nakladam, ker sem pač na anonimnem forumu? Dejnodej, buča si ti.
[/quote]

moč veznega tkiva je gensko pogojena in nima dosti povezave s težo. zdravniki tem ljudem pravijo vezivni slabiči, tak malo za hec. če imaš slabo vezivno tkivo, zate trampolin pač ni in se ti bo pojavila inkontinenca. če ga pa nimaš, pa super zate

pa pospravi buče, premalo veš o tem.

Izjemno gibčno telo , razbistren um, nasmeh na obrazu. Ugrizni se zdaj v rit, če se lahko…. 🙂 Jaz se lahko, sem pri tagibčnih.
[/quote]

Me prav zanima kakšen nasmeh boš šele imela na obrazu, ko ti bodo popustile mišice medeničnega dna… ti bo gibćno telo zelo pomagalo…
[/quote]

Ne sekiraj se zame, Sem že preko 45…. :). Vse še funkcionira, ozko pri seksu, nobenih težav. Delam pa preventivno tudi Keglove vaje, ja… Že pred prvim porodom sem jih. pa šport. In sem “trda, čvrsta, stiskajoča v tem predelu. Srečnica….. Če do sedaj ni bilo težav, kljub nizkoležečim plodom pri nosečnostih, porodu po naravni poti, jih tudi verjetno še nekaj časa ne bo . Se ne tolažim, vem, ker dobro poslućam in poznam svoje telo, pa tudi genetika naših žensk v rodovniku nima teh predispozicij….

A izkušnje iz prakse , so zate buče, ali kaj? A misliš da nakladam, ker sem pač na anonimnem forumu? Dejnodej, buča si ti.
[/quote]

moč veznega tkiva je gensko pogojena in nima dosti povezave s težo. zdravniki tem ljudem pravijo vezivni slabiči, tak malo za hec. če imaš slabo vezivno tkivo, zate trampolin pač ni in se ti bo pojavila inkontinenca. če ga pa nimaš, pa super zate

pa pospravi buče, premalo veš o tem.
[/quote]

A bejžnobejžnobejž.. imam 3 prijateljice, vse tri obravnavane že na ginekološki kliniki za inkontinenco; prva stvar, ki jima je bila rečena s strani fizioterapevtke: “Gospa zelo dobro bi bilo, če najprej malo shujšate!” Imajo med 7-10 kg preveč….

moč veznega tkiva je gensko pogojena in nima dosti povezave s težo. zdravniki tem ljudem pravijo vezivni slabiči, tak malo za hec. če imaš slabo vezivno tkivo, zate trampolin pač ni in se ti bo pojavila inkontinenca. če ga pa nimaš, pa super zate

pa pospravi buče, premalo veš o tem.
[/quote]

A bejžnobejžnobejž.. imam 3 prijateljice, vse tri obravnavane že na ginekološki kliniki za inkontinenco; prva stvar, ki jima je bila rečena s strani fizioterapevtke: “Gospa zelo dobro bi bilo, če najprej malo shujšate!” Imajo med 7-10 kg preveč….
[/quote]
govorim o posledicah vadbe na trampolinu. pa obstajajo medicinci, ki bodo vsakemu težili, da naj shujša, ne glede na to, da to nima dosti veze z izvornim vzrokom.

Me prav zanima kakšen nasmeh boš šele imela na obrazu, ko ti bodo popustile mišice medeničnega dna… ti bo gibćno telo zelo pomagalo…
[/quote]

Ne sekiraj se zame, Sem že preko 45…. :). Vse še funkcionira, ozko pri seksu, nobenih težav. Delam pa preventivno tudi Keglove vaje, ja… Že pred prvim porodom sem jih. pa šport. In sem “trda, čvrsta, stiskajoča v tem predelu. Srečnica….. Če do sedaj ni bilo težav, kljub nizkoležečim plodom pri nosečnostih, porodu po naravni poti, jih tudi verjetno še nekaj časa ne bo . Se ne tolažim, vem, ker dobro poslućam in poznam svoje telo, pa tudi genetika naših žensk v rodovniku nima teh predispozicij….
[/quote]

Sreča je opoteča….

Ne sekiraj se zame, Sem že preko 45…. :). Vse še funkcionira, ozko pri seksu, nobenih težav. Delam pa preventivno tudi Keglove vaje, ja… Že pred prvim porodom sem jih. pa šport. In sem “trda, čvrsta, stiskajoča v tem predelu. Srečnica….. Če do sedaj ni bilo težav, kljub nizkoležečim plodom pri nosečnostih, porodu po naravni poti, jih tudi verjetno še nekaj časa ne bo . Se ne tolažim, vem, ker dobro poslućam in poznam svoje telo, pa tudi genetika naših žensk v rodovniku nima teh predispozicij….
[/quote]

Sreča je opoteča….
[/quote]

Ghja, lej jo, smo te le dočakali – je napisala škodoželjna in privošččjiva MON-a. Daj priznaj, da mi privoščiš, da mi začne puščat…… Tipično slovenceljsko.

New Report

Close