Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ime Oskar

Ime Oskar

Pozdravljeni,

Zanima me, kaj menite o imenu Oskar?

Sama poznam tudi majhne Oskarje in vsi so simpaticni, zato mi je to ime zelo lepo ze nekaj casa. Tudi ni prevec pogosto, ni prekratko …
Vendar me skrbi, kako bo ime sprejela okolica in kako se bo z njim počutil otrok. Ko povem izbrano ime, slišim komentarje, da je starinsko ali za psa…. Dobila sem celo komentar, da se sliai nacisticno :p

Zanima me sirse mnenje, ne le mnenje bliznjih, ki je morda nekoliko omejeno s podobo malega dojencka, ki je lahko le Mihec ali Lukec 🙂 Ki pa bo enkrat odrasel fant 🙂

Aja, pa se nekaj.. Ali je zelo motece, ce se priimek zacne na R? Pravijo namrec, da naj se ime ne bi koncalo na crko, s katero se zacne priimek. Vendar mene pri izgovoru ne moti.

Menim, da je v zadnjih nekaj letih kar popularno. Slišala sem za vsaj 3 otroke se tem imenom, ki so stari manj kot 5 let.

Zelo lepo ime. V ozadju sta dva pomena (keltski in galski). V prvem primeru gre za “strelo” (prevod/izpeljava: bozje kopje) v drugem pa za “gozdovnika” (prevod/izpeljava: prijatelj jelenov).

Oscar De La Renta , modni oblikovalec, pa še eneha oblikovalca osbeno poznam, močno ime.

Če je otroku ime Oskar, Viktor ali Aleksander, ne bo nujno znana “faca”, lahko da bo čisto običajen tovarniški delavec, kar seveda tudi ni napačno. Po drugi strani pa imaš posameznike, ki so zelo uspešni, znani, pa imajo čisto običajno ime Peter, Andrej, Marko ipd.

Zelo lepo ime.Nič hudega, če bo Oskar R.

Kaj ti bo moje mnenje? Poznam kar veliko malih oskarjev, vsi lušni fantki, meni osebno je pa to zelo odbijajoče ime, do nekdaj. Pa nimam pojma, zakaj.

Ti se odloci sama oziroma se vidva odlocita z bodocim ockom.

Poznam enega osnovnosolca, ki mu je tako ime, pa mi ni kaj prevec prijeten, tako da malo povezujem tudi s tem.

Bolj so mi vsec taka imena: Vid, Klemen, Jakob, Andraž ipd.

Meni ni všeč.

Meni je bilo to ime vedno zelo vsec.

Meni je grdo ime. Isto grdo kot Denis.

Poznam enga Oskarja zelo dobro, itak, faca….

New Report

Close