Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kakšen poseben pomen, da ste dali vašemu otroku ime tako kot ste mu dali?

Kakšen poseben pomen, da ste dali vašemu otroku ime tako kot ste mu dali?

Jaz sem. Zelo mi je všeč, da ima ime nek pomen. Moja prva hči je dobila ime po otoku na katerem sva se poročila. In ime lepo paše v okolje. Za sina sem imela ime izbrano že od najstništva, mojemu je pa tudi bilo všeč. No, najmlajša pa po eni ženski (slo. igralki), ki jo občudujem že odkar sem najstnica. Pa ima ta igralka tako lepo ime:))Nisem pristašica teh novodobnih imen kot so Lui, Tai itd. Nevem, meni osebno ne sedejo, ampak, če so komu všeč pa tudi nič ne rečem.
Pa vi, ste kar naključno izbrali imena ali imajo kakšen pomen?

Lepo, da še obstajajo ljudje, ki dajajo otrokom ime, ki ima pomen. Tudi meni niso všeč razna ta novodobna imena. Smo pač različni:)


Pia (Pija) je bila že večkrat označena kot novodobna spakedranščina, čeprav ima pomen. Ste prepričani, da tista imena, ki se vam zdijo novodobna, nimajo pomena?

In nenazadnje avtorica ni povedala po katerem otoku je dala otroku ime, mogoče je Mauricius…:P

Novodobna imena so ti všeč ali pa ti niso. Srednje poti ni. 🙂

Lai, Nian in Art, kaj niso to prekrasna imena? :)))


Problem je, ker ima vsak svojo definicijo za novodobna imena. Kto rečeno: Pia je bila že večkrat označena kot novodobno ime, čeprav je v bistvu staro več stoletij (najmanj).

Ne, nisem mislila Pio. Sej imena ala Pia, Mia, Tia so pri nas že tako pogosta, da jih eni zamenjujejo za slovenska.
Ne, moji hčeri ni ime Mauricius. Ime je dobila po enemu manjšemu otroku, pri Sejšelih. Je pa zanimivo, ker je to ime otoka zelo pogosto v Sloveniji:)

Haha, me prav zanima, koliko jih je šlo zdaj guglat karto Sejšelov LOL 😀 😀

Moji trije imajo svetopisemska imena, pa ne zaradi vere, ampak ker so ta imena povsod po svetu bolj kot ne domača. Pomene sem pogledala šele enkrat pozneje, pa moram reči, da tudi niso slabi, v bistvu kar dobri in se vsak najde malce v pomenu svojega imena.


In koliko zgoraj omenjenih dejansko poznas? Jaz prav nobenega, pa tudi Liu, Lai, Nal ipd. ne. Poznam pa vec Valov (staroslovansko ime), Em, Ev, Rokov… ampak to niso novodobne spakedranscine ampak cisto normalna imena.

Ceprav nisem verna je nasemu malemu cudezu ime “bog me je uslisal”.


In koliko zgoraj omenjenih dejansko poznas? Jaz prav nobenega, pa tudi Liu, Lai, Nal ipd. ne. Poznam pa vec Valov (staroslovansko ime), Em, Ev, Rokov… ampak to niso novodobne spakedranscine ampak cisto normalna imena.
[/quote]
Tudi jaz ne bom poznam nobenega s “čudnim” imenom. Ne vem, kje jih nekateri toliko pobirate… Edina bolj neobičajna imena (zame) so pri otrocih, ki nimajo slovenskih staršev-in so potem meni pač bolj čudna, ampak v njihovi kulturi pa verjetno običajna.


Mauricius je bil hec.
No, si pa omenila Liu in Tai-zakaj misliš, da ti dve imeni nimata nobenega pomena?

Ime sva izbrala, ker se je tako imenovala moja ljuba babica.
Pomeni pa tudi ljubkost in milino.
In naša punca to odseva :).

Dva imata imeni po najinih starih starših (torej svoji pranoni in pranonotu), tretji pa ne, ima neko ime, ki nama je obema všeč. Vsa tri imena so svetniška, torej za naju, ki sva verna, imajo pomen.

Haha, me prav zanima, koliko jih je šlo zdaj guglat karto Sejšelov LOL 😀 😀

Moji trije imajo svetopisemska imena, pa ne zaradi vere, ampak ker so ta imena povsod po svetu bolj kot ne domača. Pomene sem pogledala šele enkrat pozneje, pa moram reči, da tudi niso slabi, v bistvu kar dobri in se vsak najde malce v pomenu svojega imena.
[/quote]
Edina uporabna imena otokv so Mariana, Felicija in Tereza, drugi otoki se imenujejo bratranec, sestricna, ena sestra, druga sestra, srednji otok, in v ten sgtilu.

… so dobili imena po svetnikih, ki so s svojo osebnostjo za naju pustili poseben pečat v svojem prostoru in času. In otroci so z njimi zadovoljni, he, he.

Sinu je žena dala ime po svoji prvi simpatiji, hčerki sem dal pa sam ime po moji prvi simpatiji, sta pa obe imeni zelo lepi. 🙂

Jaz sem poimenovala tako, da paše k priimku, na pomen nisem gledala, vem da je Rebeka – krava, Klavdija pa – hroma. Niso mi všeč tri črkovna imena, razen Ana – teh je že preveč in se mi zdi preveč enostavno ime. Imamo pa vsi trije rusko ime, zanimivo.

Ja, glede na to da sva Anže in Petra, sva se odločila, da bo PIA.
Petra
in
Anže.

No, glede imena Pia se ne strinjam, da je novodobno, saj je celo (v moški obliki sicer) v cerkvenem koledarju, goduje večkrat na leto. Tko da sem se prav odločila, da je Pia. Menim, da to ime ni “kr neki”. Pa lep dan vsem.

Ima lepo domače svetopisemsko ime.


In koliko zgoraj omenjenih dejansko poznas? Jaz prav nobenega, pa tudi Liu, Lai, Nal ipd. ne. Poznam pa vec Valov (staroslovansko ime), Em, Ev, Rokov… ampak to niso novodobne spakedranscine ampak cisto normalna imena.
[/quote]

Imamo imena LiaPi, Nal, Rej, Kim (no ta je iz angleščine), Arlin. To so samo nekatera imena iz našega razreda in paralelke. Moja hči je prav eksotična, ker je Neža.

Hčerki sem dala ime, ki ga je imela ena deklica v šoli in ker mi je bila všeč in deklica in ime sem ga izbrala. Srednji sin je dobil ime po delavcu v tovarni, izbral ga je mož, mož je študentsko delo opravljal v eni tovarni- delo je bilo težko in ni zdržal več kot en teden, ampak tam je delal en moški že več kot 20 let in nič se ni pritoževal in to je na mojega moža pustilo tak vtis, da smo mu po njem dali ime. Res pa je sin zelo podoben dedku po vsem in mi je celo malo žal, da mu ni enako ime kot dedku. Tretji otrok je dobil ime po skupnem družinskem posvetu in nima nobenega pomena, razen, da je bilo ime vsem 4 všeč.


A je tvoji prvi hčerki ime Bled?


Al pa Kos?

Jaz sem dobil ime po slovenskem športniku in mi je všeč. 🙂


A je tvoji prvi hčerki ime Bled?
[/quote]

Ne vem, če bi to zapalilo pri Slovencih, tudi tistih, ki so spočeli na Bledu 😀 Sem pa prepričana, da bo kak tujejezičen par, ki je bil na medenih tednih na Bledu dal tako ime svojemu otroku. To je potem podobna debata, kot kitajske pismenke, ki si jih noben Kitajec ne vtetovira, pa en kup zahodnjakov – dokler je tuje je kul 😀

New Report

Close