Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj so otroci bistveno bolj navezani na mati kot pa na očeta?

Zakaj so otroci bistveno bolj navezani na mati kot pa na očeta?

Zakaj je temu tako?

Ukvarjaj se kot oče od prvega dne z otrokom, kot se mama, pa bo otrok navezan nate.Daj mu vso ljubezen, hrano, pogovarjaj se z njim in mu posveti ure in ure svojega življenja.Previjaj ga, vozi ga k zdravniku in ponoči vstajaj zanj.Zdaj razumeš?

Zakaj so otroci bistveno bolj navezani na MATER kot pa na očeta?
Slovenština D.O.O.

Tvoja teorija ne drzi. Otrok se naveze na tistega, ki zanj skrbi.

Moja mama je delala cele dni, videla sem jo samo ob nedeljah, ko je bila doma, zato je oce prevzel vlogo mame. To je bila menda njegova pobuda. Oce mi je bil cel svet in jaz njemu, saj sva sbila enaka po karakterju. On me je prisel iskat v vrtec, on me je vsak dan peljal na sprehod, on me je ucil razne hobije, on je bil z mano, ko sem se igrala, on me je peljal na obiske k mojim otroskim prijateljckom, on me je peljal v glasbeno solo in tam cakal. Mama pa k zdravniku. Ko sem bila stara dve leti in pol, sva sli z mamo na morje, ker je oce imel se delo v sluzbi. Prisel je 2 dni za nama. Tista dva dni nisem jedla niti drobtinice. Ko je nekdo rekel moji mami, gospa, tamle pa prihaja vas moz, sem samo stekla k njemu in moje stradanje je bilo v hipu pozdravljeno. Z mamo nisem bila nikoli tako povezana kot z ocetom. Danes sta oba pokojna in oceta se vedno pogresam. Na mamo se pa vsake toliko spomnim.

Na mater! Dajmo, vsaj osnove !

Kar solza mi je pritekla … pardon, ampak res lepo napisano.
Super oče!!!

To pa sploh ni nujno

bravo za zapis: “Otrok se naveze na tistega, ki zanj skrbi.”

Dober oče je car v očeh otroka.

ker matere odpikajo može po uporabi in čustveno privežejo nase

Zato, ker se otrok bolj naveze na osebo, ki zanj bolj skrbi in mu je vec na voljo. Obicajno je to mama.

Otrok se že rodi z ljubeznijo do mame, oče si mora to šele prislužit.

Oče si nič ne rabi prislužit. Oče je OČE!

Kako morate biti tako butasti? A mama pripovedovalke pa je hodila v službo za kaj? A da se je lišpala in cunje kupovala???

In ne, (tudi) v tem primeru, oče ni opravil svoje vloge, temveč je lastno shči čustveno in razumsko posilil.

Zakaj trdim tako? Zato, ker je narava uredila tako, da ima novorojenec vedno dva soroditelja. Menim, da je to tudi iz preventivnih razlogov (recimo kot pri prasicah en mladič več kot ima seskov), za primer da se enemu roditelju skisajo možgani, da ima mladič na razpolago drugega ki se mu koleščki vsaj približno prav vrtijo.

Žal je družba tako degenerirala, da je tudi tega čedalje manj. Zdrav maldič je samo tisti, ki ko je začel stati na svojih nogah v sebi začutil; hvala jima! Ali tisti, ki je opravil konkretno resocializacijo. Vse ostalo je v temeljih bivanja bolno… Je kot hiša ki stoji na temeljih brez vezivne armature. Ob prvem resnem pretresu se bo sesula. In evo ti ga na, danes niti ločitev ni več, ker se ljudje ne upajo niti samemu sebi nekaj obljubiti…

Jaz sm enako navazana na oba. Imam ful lepih spominov iz svojga otroštva tako na mami kot na očeta. Oba sta se igrala z mano, mi kupovala igrače, obleke….se pogovarjala z mano, mi svetovala…
Mogoče da sm se pogovarjala mal več z mami kot z očetom, vsaj v tistih pubertetniških cajtih 😉

Tole je pa šolski primer t.i. elektrinega kompleksa (situacije, ko deklica dobi bitko za materjo za očetovo naklonjenost in ne uspe doseči identifikacije z materjo). Ta oče žal ni opravil svoje očetovske vloge.

Saj ni tako.
Otrok je le najbliže tistemu, ki se največ ukvarja z njim.

Tako kot že piše tu:

Ukvarjaj se kot oče od prvega dne z otrokom, kot se mama, pa bo otrok navezan nate.Daj mu vso ljubezen, hrano, pogovarjaj se z njim in mu posveti ure in ure svojega življenja.Previjaj ga, vozi ga k zdravniku in ponoči vstajaj zanj.Zdaj razumeš?
[/quote]

P. S. In poznam enega takega očeta, kjer si ne bi upal oceniti, da so otroci bolj navezani na mamo. Je točno tako kot piše zgoraj.

Saj niso. Oz. so do nekako tretjega leta, saj cloveški dojenčki so v bistvu nedonošenčki in rabijo še celo leto, da se postavijo na noge in šele pri treh letih so nekako v stanju samostojno zadovoljevati svoje primarne potrebe. Od tu dalje pa se zacne navzkrizna navezanost deckov na matere in deklic na očete.

Jaz sm enako navazana na oba. Imam ful lepih spominov iz svojga otroštva tako na mami kot na očeta. Oba sta se igrala z mano, mi kupovala igrače, obleke….se pogovarjala z mano, mi svetovala…
Mogoče da sm se pogovarjala mal več z mami kot z očetom, vsaj v tistih pubertetniških cajtih 😉
[/quote]

;-)))) ej sory, tole pa morem pokomentirat: Primerek produkta dokaj uspešnega starševanja, ven seka le “navezana”…

In točno o tej degenerativnosti govorim… Kajti roditeljem ni dana priložnost starševanja z namenom, da bo njun mladič navezan, temveč da bo svoboden!

Desiderius

OČITNO ne veš, da so PSIHOANALITIKI DOKAZALI, da otrok rabi očeta. OČE te nauči kje so meje, oče je temelj, ki te nauči spoštovanja do sebe, okolice, do zakonov. O tem govorijo mnogi raziskovalci. Če imajo samo ženske komando, gre vse navzdol. PA SEM ŽENSKA ampak razumem psihološke zakonitosti.

Ko se otrok začne zavedati sebe, mu oče prične kazati pravi svet, torej kako se postaviti zase, kako sprejeti odgovornost, oče otroku pokaže MEJE IN RAZUM, pa tudi pogum, zaščitniško držo, ponos. Oče je del otroka in otrok je del očeta.

STROKOVNI ČLANKI o pomenu očeta, https://www.psychologytoday.com/blog/the-long-reach-childhood/201106/the-importance-fathers

radi jim imamo.

To je tudi res in se ne izključuje s tem, kar sem zapisal. Sam recimo mojim puncam, ki se obesijo name ko stojpimpante skozi vrata čisto mirno pojasnim, da bom najprej objel in poljubil mamico, sele nato se bomo pa se vsi skupaj malce potiskali…

Oče predvsem sinovom pokaže, da je njihova mati tudi očetova žena, to si prav povedal. O tem so napisane na tone knjig. Vedite pa očetje, možje, bratje in sinovi, da vas ta svet rabi, zato bodite vedno zdravorazumski, ženske in otroci, sestre in hčere, vas rabijo zdravorazumske.

Tole je pa šolski primer t.i. elektrinega kompleksa (situacije, ko deklica dobi bitko za materjo za očetovo naklonjenost in ne uspe doseči identifikacije z materjo). Ta oče žal ni opravil svoje očetovske vloge.
[/quote]
Po tvoji logiki bi tvoji sinovi imeli Ojdipov kompleks, ker bi 6 dni na teden videli samo svojo mama, ki bi skrbela zanje.

New Report

Close