Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PRALNI STROJ GORENJE NAPAKA F4

PRALNI STROJ GORENJE NAPAKA F4

Se kdo kaj spozna?
Pralni stroj Gorenje WA62125, nekaj časa pere, potem izpiše napako F4. Bobna ne vrti.
Kaj bi lahko bilo in ali se splača popravljati?


so šle ščetke. Če je v garanciji, pokličite servis čimprej, ker je po mojih izkušnjah treba kar nekaj časa čakat na serviserja. Če pa ni več v garanciji, potem pa pojdite na najbližji servis oz. trgovino z rezervnimi deli.
Ščetke niso pretirano drage. Lp


so šle ščetke. Če je v garanciji, pokličite servis čimprej, ker je po mojih izkušnjah treba kar nekaj časa čakat na serviserja. Če pa ni več v garanciji, potem pa pojdite na najbližji servis oz. trgovino z rezervnimi deli.
Ščetke niso pretirano drage. Lp
[/quote]
Kolk približno pa stane, da ti pride serviser zamenjat ščetke?


so šle ščetke. Če je v garanciji, pokličite servis čimprej, ker je po mojih izkušnjah treba kar nekaj časa čakat na serviserja. Če pa ni več v garanciji, potem pa pojdite na najbližji servis oz. trgovino z rezervnimi deli.
Ščetke niso pretirano drage. Lp
[/quote]
Kolk približno pa stane, da ti pride serviser zamenjat ščetke?
[/quote]
Če je pralni stroj še v garanciji, pol je zastonj. Drugače mi je pa rekel, da okoli 100€. Sej verjetno zna vsak tip zamenjat ščetke, kolikor sem vidla jih je serviser zamenjal v 5-h minutah. 🙂

Vprašaj servis!

Sem vprašala servis, pa tudi ne ve na pamet, dokler ne vidi.
Lahko so šle ščetke, popravilo cca 60,00 eur. Lahko pa je programator ali pa motor, to pa potem 100,00 eur plus…
Če pa pride samo pogledat in ne naredi nič, če se tako odločim, pa 25,00 eur.
Je pa stroj star 5 let + 4 mesece, tako da garancije ni več. V nasprotnem primeru sploh ne bi spraševala za nasvet.

Nekaj je narobe z vrtljaji oziroma motorjem, senzorjem. Servis bo treba.
Stran 21.
Vaš link


Moj nasvet je…če ni več v garanciji bi jaz vprašala kakšnega moškega, da pogleda ščetke. Po vsej verjetnosti so ščetke, ker se obrabijo pri centrifugi.
Lp


Moj nasvet je…če ni več v garanciji bi jaz vprašala kakšnega moškega, da pogleda ščetke. Po vsej verjetnosti so ščetke, ker se obrabijo pri centrifugi.
Lp
[/quote]

Hvala!

Zdravo Cveto ,

Povej kaj bi bilo narobe, pralni stroj Gorenje ima brezkrtačni motor in nam kaže napako 4 ..
kaj je narobe..

Pralni stroj gorenje WA 60.5 star 8 let javil na displeyu NAPAKA 4. Bobna ni zavrtel.
Najverjetnejši vzrok: znucane krtačke motorja.
V etisu kupil krtače (par) za motor, jih zamenjal, malce obrusil rotor s finim brusilnim papirjem.
Pred nakupom je potrebno preverit kateri motor je vgrajen (nemški, fraccoski, kitajski…) Najbolje je odmontirati krtačke, da ti prodajalec proda taprave.
Postopek: odstraniš zadnji pokrov (2 vijaka), snameš jermen, prevrneš stroj na bok, odstraniš dno (2 vijaka), odstraniš krtačke ((en vijak), motorja ni potrebno odvijačiti. Skupaj po obratnem vrstnem redu.
Servis od gorenja, menda zamenja cel motor, ki pa ni ravno poceni + delo.

Strošek novih krtačk malo manj kot 17,80 €, pa v istem dnevu popravljeno.

Moj je star pet let serviser Gorenja mi je menjal samo krtačke, cena okli 48 eur.
vem da ni bilo drago.
Pohvale, da si naredil sam.

Jaz pet let star pralni stroj zagotovo ne bi popravljal. Ni poslovne racunice. Da so v petih letih sle grafitne krtacke, je moral velikooo oprati cunj.


Zakaj pa ne?
Zamenjat krtačke ni nobena umetnost.
Strošek 17 evrov.
Sem jih zamenjal pred kratkim.
Stroj star kakšnih 7 let.

Jermen daj gor.

Zakaj pa bi kupoval novega??? Mi imamo starega 20 let gorenje pere vsaj 5x na teden. Na videz je kot, da bi ga v trgovini v izložbi gledal. Mi še krtač nismo menjal, sploh še ni crknil. Novejši so ravno za to narejeni, da po 5 letih garancije crkne. Pač vgrajujejo slabše materiale, da je končna cena ob taki konkurenci čim ceneje. No, običajno crkne zaradi take malenkosti, kot so krtačke, kjer bo za male pare delal (če sam menjaš) še naslednjih 5 let. Sej če je pa večja okvara (kakšni ležaji zanič) in je težji doma popravit, se pač kupi novega.

New Report

Close