Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pretirano prijazni vozniki

Pretirano prijazni vozniki

tisti, ki masovno dajete prednost vozilom iz stranskih cest … dosti vas imam.
Zato, da dobite všeček tistega, ki mu daste prednost, ste pripravljeni zaje.bavati vse tiste, ki smo za vami v koloni.
A vam ni jasno, da naj bo vožnja kolone čimbolj tekoča – ne pa, da zato, da ste všečni, ustvarjate nemogoče pogoje vožnje.
Če že koga spuščate pred sebe naredite to obzirno do tistih za vami … npr. namesto, da pospešite pustite prazen prostor pred vami, samo spustite nogo s stopalke za plin … ne pa, da ustavljate na prednostni cesti
Zaradi vašega obnašanja za vami nastajajo naleti vozil !!

jaz vedno, ko za veliko zmanjšam hitrost ali ustavim, pred tem parkrat rahlo pritisnem na zavoro, da voznik za mano vidi, da se nekaj dogaja. Če bi samo spustila plin, se bo prej kdo zakantal vame.
Bodi pozoren na vožnjo, ne pa na napravice v avtu.

Včasih pridem s stranske ceste in se hočem spravit na glavno. Na glavni pa obupna gužva. Čakam, čakam, avtov ne zmanjka. Potem pa se najde en prijazen voznik in mu da prednost. Ja, sem zelo vesela.
In potem sem kdaj drugič jaz na prednosti, spet cele kolone vozil. Vidim enega na stranski in najprej hočem naprej peljat potem se pa spomnim tiste situacije, ko sem jaz čakala celo večnost in sem bila presrečna, ko me je en spustil in mu dam prednost.

nova
Uredništvo priporoča

Grem stavit, da ne znaš voziti po sistemu zadrge pri zapiranju. Ker ne spuščaš nikogar noter,če si slučajno v vrsti, ki nima zožitve na koncu. In koliko šele takrat pizdiš, ko se premika hitreje tista vrsta, ki se vriva v tvojo stoječo, ker se na koncu mora, kot tista, ki mora te not spuščat. ALi pa si takrat navadna rit, se vrineš v tisto, ki se hutreje pomika in se tudi ti na koncu vguzneš noter, da si čimprej?

Sem tudi ženska, amapak veliko vozim po Italiji in sem se naučila kar malo izsiliti v takem tvojem primeru, ko se počasi pomikaš ven, da potem že ustaviš tistega nasproti vozečega, pa te potem nekdo mora spustit. Tudi jaz imam v takem primeru pravico priti v vrsto, ne pa tisti, ki je v napol tekočo vrsto prišel časovno za menoj in bi bil prej skozi križišče.

in ja, ponavadi dajo ravno taki uvidevni vozniki prednost, ko že dolgo na začetku ulice vidi, da čakaš, on pripelje praktično kasneje za teboj na to cesto, bi prišel mimo pred teboj, čeprav že čakaš pred njim, pa te spusti. Tako delam tudi jaz.

Dam tudi prednost, ko se semafor zabaše, ko stojimo v koloni na zeleni, pustim križišče vedno odprto, da lahko zavijajo tisti, ki gredo v svojo levo na križišču naprimer.

mene v kolonah zjutraj na semaforjih bolj vznemirijo vozniki, ki ne dajo prestave v prvo že pri rdeči in oranžni luči, da ne speljejo takoj, mora potem šele šaltat, ko je že 3 sekunde zelena in bi lahko že speljali vsaj 3 avtomobili ( torej se ne pripravi, ni zbran na dogajanje okoli sebe), bodisi zaradi tapkanja po telefonu in nepozornosti, da mu je treba že potrobit in pokazat, da je na semaforju zelena, zaradi starostnih počasnih refleksov, ipd…..

mene v kolonah zjutraj na semaforjih bolj vznemirijo vozniki, ki ne dajo prestave v prvo že pri rdeči in oranžni luči, da ne speljejo takoj, mora potem šele šaltat, ko je že 3 sekunde zelena in bi lahko že speljali vsaj 3 avtomobili ( torej se ne pripravi, ni zbran na dogajanje okoli sebe), bodisi zaradi tapkanja po telefonu in nepozornosti, da mu je treba že potrobit in pokazat, da je na semaforju zelena, zaradi starostnih počasnih refleksov, ipd…..
[/quote]
imam rešitev zate. Vstani pol ure prej, meditiraj in se normalno pripelji v službo. Tam pa delaj in ne visi na netu. ti bo časa ostalo na pretek.

mene v kolonah zjutraj na semaforjih bolj vznemirijo vozniki, ki ne dajo prestave v prvo že pri rdeči in oranžni luči, da ne speljejo takoj, mora potem šele šaltat, ko je že 3 sekunde zelena in bi lahko že speljali vsaj 3 avtomobili ( torej se ne pripravi, ni zbran na dogajanje okoli sebe), bodisi zaradi tapkanja po telefonu in nepozornosti, da mu je treba že potrobit in pokazat, da je na semaforju zelena, zaradi starostnih počasnih refleksov, ipd…..
[/quote]

Se vozim skozi nekatera križišča, kjer NIKOLI ne speljem tisti trenutek, ko se mi na semaforju pokaže zelena luč … sem videla preveč trkov, ker so v prečni smeri še lovili rumeno in še poskušali smukniti skozi rdečo.
Sem zbrana, ampak se imam toliko rada, da mi ne bo pisalo na nagrobniku “je peljala v zeleno”.

Pa še za tisto, ki pravi, da pušča križišče odprto za tiste, ki zavijajo levo …. če kolona stoji mimo kakega odcepa, je itak ne obzirnost, ampak nuja pustiti tak odcep odprt in je prekršek (pri nas so te za tako napako vrgli na izpitu).

mene v kolonah zjutraj na semaforjih bolj vznemirijo vozniki, ki ne dajo prestave v prvo že pri rdeči in oranžni luči, da ne speljejo takoj, mora potem šele šaltat, ko je že 3 sekunde zelena in bi lahko že speljali vsaj 3 avtomobili ( torej se ne pripravi, ni zbran na dogajanje okoli sebe), bodisi zaradi tapkanja po telefonu in nepozornosti, da mu je treba že potrobit in pokazat, da je na semaforju zelena, zaradi starostnih počasnih refleksov, ipd…..
[/quote]
imam rešitev zate. Vstani pol ure prej, meditiraj in se normalno pripelji v službo. Tam pa delaj in ne visi na netu. ti bo časa ostalo na pretek.
[/quote]

ne skrbi zame – se odpravim 20 minut prej, kot je treba. Ne rabim meditirat, ali pa brskat po telefonu na semaforjih, še manj pa se mazat s kozmetiko. Naredim to že vse prej doma.

Sem sam svoj delodajalec zato se čisto na prazno trudiš meni dirigirat, kako naj se pripeljem in delam v službi – dostikrat delam ko ti že ali pa še spiš.

mene v kolonah zjutraj na semaforjih bolj vznemirijo vozniki, ki ne dajo prestave v prvo že pri rdeči in oranžni luči, da ne speljejo takoj, mora potem šele šaltat, ko je že 3 sekunde zelena in bi lahko že speljali vsaj 3 avtomobili ( torej se ne pripravi, ni zbran na dogajanje okoli sebe), bodisi zaradi tapkanja po telefonu in nepozornosti, da mu je treba že potrobit in pokazat, da je na semaforju zelena, zaradi starostnih počasnih refleksov, ipd…..
[/quote]

Se vozim skozi nekatera križišča, kjer NIKOLI ne speljem tisti trenutek, ko se mi na semaforju pokaže zelena luč … sem videla preveč trkov, ker so v prečni smeri še lovili rumeno in še poskušali smukniti skozi rdečo.
Sem zbrana, ampak se imam toliko rada, da mi ne bo pisalo na nagrobniku “je peljala v zeleno”.

Pa še za tisto, ki pravi, da pušča križišče odprto za tiste, ki zavijajo levo …. če kolona stoji mimo kakega odcepa, je itak ne obzirnost, ampak nuja pustiti tak odcep odprt in je prekršek (pri nas so te za tako napako vrgli na izpitu).
[/quote]

Jaaaaa, Barcaaaa – jasno, da ne bomo sedaj preveč picajzlali, no: se pogleda v delčku sekunde seveda še levo in desno če je križišče izpraznjeno – ni pa treba, da to traja 3, 5 sekund, če je križišče prazno….. in ko vidiš, da nekdo tapka po telefonu, namesto da bi speljal, se ti pa res zafržmaga, da izgubljaš sekunde svojega življenja zaradi bumbarja pred seboj….

Jaz mam pa dosti tistih ki na prehitevalnim pasom vozijo no se cincajo in se ne umaknejo ravno vi povzročati nesreče umakniti se prehetevalni pas je za prehitevati

Imaš pač srečo, da se voziš po glavni cesti in se ti ni treba vključevati ter da si delodajalec, smilijo se mi pa tvoji delojemalci, če jih za vsako malenkost usmerjaš in nadleguješ, tako kot želiš usmerjati in spreminjati način vožnje drugih ljudi. Spremeni sebe in način delovanja, tvoje nezadovoljstvo in nestrpnost na cesti je odraz nezadovoljstva v tebi. Srečno!

Se vozim skozi nekatera križišča, kjer NIKOLI ne speljem tisti trenutek, ko se mi na semaforju pokaže zelena luč … sem videla preveč trkov, ker so v prečni smeri še lovili rumeno in še poskušali smukniti skozi rdečo.
Sem zbrana, ampak se imam toliko rada, da mi ne bo pisalo na nagrobniku “je peljala v zeleno”.

Pa še za tisto, ki pravi, da pušča križišče odprto za tiste, ki zavijajo levo …. če kolona stoji mimo kakega odcepa, je itak ne obzirnost, ampak nuja pustiti tak odcep odprt in je prekršek (pri nas so te za tako napako vrgli na izpitu).
[/quote]

Jaaaaa, Barcaaaa – jasno, da ne bomo sedaj preveč picajzlali, no: se pogleda v delčku sekunde seveda še levo in desno če je križišče izpraznjeno – ni pa treba, da to traja 3, 5 sekund, če je križišče prazno….. in ko vidiš, da nekdo tapka po telefonu, namesto da bi speljal, se ti pa res zafržmaga, da izgubljaš sekunde svojega življenja zaradi bumbarja pred seboj….
[/quote]

sedaj izgubljaš ure in dneve na monu, pa milijone, ki bi jih lahko zaslužil….

Jaaaaa, Barcaaaa – jasno, da ne bomo sedaj preveč picajzlali, no: se pogleda v delčku sekunde seveda še levo in desno če je križišče izpraznjeno – ni pa treba, da to traja 3, 5 sekund, če je križišče prazno….. in ko vidiš, da nekdo tapka po telefonu, namesto da bi speljal, se ti pa res zafržmaga, da izgubljaš sekunde svojega življenja zaradi bumbarja pred seboj….
[/quote]

sedaj izgubljaš ure in dneve na monu, pa milijone, ki bi jih lahko zaslužil….
[/quote]

Spet ena v zmoti…

Jaz jemljem MON kot sprostitev in zabavo, po opravljenem delu. in verjetno tudi zate malo nenavadno, če sem lahko od pol enajstih dopoldne tukaj, kajne? Za moj zaslužek naj te ne skrbi – kripto valute pridno rastejo.

….je napisala še ena, ki rada teksta in brska po telefonu, si popravlja make up pred semaforjem, namesto da bi speljala 🙂

Moji delojemalci naj te ne skrbijo 🙂 Pojma nimaš :)))))). Raje poskrbi, da boš pravočasno speljala pri zeleni na semaforju.

jejhata kako zblojene objavice ☺
jasno piše v naslovu, da je tema o Pretirano prijaznih voznikih

New Report

Close