Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek klop pri otroku

klop pri otroku

Včeraj zvečer smo pri naši deklici pri pregledovanju opazili klopa.Klop je bil zelo na rahlo prisesan,kajti prijel sem ga z prsti in že je bil zunaj.Danes ima na tem mestu zelo malo rdečo pikico,ki je čisto nič ne srbi,v bistvu moraš dobro pogledat,da vidiš kje je bil.Je možno,da jo je s čimerkoli okužil,hvala.

Morš opazovat, mislm da 3 tedne, nism čist sigurna kolk, če se bo pojavil rdeč krog na mestu, kjer ste klopa našli. Če tega ne bo, je po moje ok. Vsaj tako so svetoval na urgenci staršem ene moje žlahte.

Po tvoje morda, ampak madež se pojavi samo pri 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če gre za borelijo. Če gre za meningitis, pa sploh ne.

nova
Uredništvo priporoča

Majhna pika ni pokazatelj okužbe, to je pač od pika.

Pika je zelo majhna.Klop pa se je vrjetno ravnokar prisesal saj sem ga čist enostavno odstranil,skorajda tako kod da nebi bil prisesan.

Takoj odstranjen klop te sigurno ni okužil z borelijo, lahko pa te je s KME.

Po tvoje morda, ampak madež se pojavi samo pri 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če gre za borelijo. Če gre za meningitis, pa sploh ne.
[/quote]

To ni nič po moje ampak po zdravniško.
Sm bila takrat zravn na urgenci, zato vem kaj so rekl in kot sm takrat slišala, tako sm napisala.

Pri tem primeru o katerem jaz pišm, je glava klopa ostala noter, ker so klopa pač pretrgal. Po tem so ga zarad tega peljal na urgenco, kjer so otroku pod narkozo glavo klopa odstanil in tako kot sm gor napisala, je bilo rečen staršem. Edin se ne spomnim koliko časa moraš to spremljat. Od tega je že ca 4 leta in otroku ni nič.
Za vsak slučaj pa se pozanimaj tud pri zdravnici otroka.

Po tvoje morda, ampak madež se pojavi samo pri 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če gre za borelijo. Če gre za meningitis, pa sploh ne.
[/quote]

To ni nič po moje ampak po zdravniško.
Sm bila takrat zravn na urgenci, zato vem kaj so rekl in kot sm takrat slišala, tako sm napisala.
[/quote]

Saj menda ne misliš, da sem si tiste {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zgoraj izmislila jaz?
Drugače pa… A zaradi klopa ste bili na urgenci?

Itak. Vedno tako nakladaš?

Po tvoje morda, ampak madež se pojavi samo pri 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če gre za borelijo. Če gre za meningitis, pa sploh ne.
[/quote]

To ni nič po moje ampak po zdravniško.
Sm bila takrat zravn na urgenci, zato vem kaj so rekl in kot sm takrat slišala, tako sm napisala.
[/quote]
Tako je pri okužbi se pojavi rdeč flek. Tudi moja mami ga je imela in je dobila antibiotike in to že petnajst let nazaj. In ji je zdravnik isto povedal. Opazovati mesto pika. Ljudje tudi ne vedo da imajo rdeč flek pri temnopoltih se ne opazi tako.

Pri tem primeru o katerem jaz pišm, je glava klopa ostala noter, ker so klopa pač pretrgal. Po tem so ga zarad tega peljal na urgenco, kjer so otroku pod narkozo glavo klopa odstanil in tako kot sm gor napisala, je bilo rečen staršem. Edin se ne spomnim koliko časa moraš to spremljat. Od tega je že ca 4 leta in otroku ni nič.
Za vsak slučaj pa se pozanimaj tud pri zdravnici otroka.
[/quote]

Prvič slišim, da bi na urgenci odstranjevali glavico od klopa. Če ostane notri, se počaka, da se zagnoji in jo telo samo izloči.

Po tvoje morda, ampak madež se pojavi samo pri 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če gre za borelijo. Če gre za meningitis, pa sploh ne.
[/quote]
Torej kaksni so znaki borelije v 70posto?
Moja sta vedno dobila flek v dva do treh tednih, potem pa kura antibiotika in to je bilo to. Enkrat celo zaradi pika komarja, sploh ne klopa.

To ni nič po moje ampak po zdravniško.
Sm bila takrat zravn na urgenci, zato vem kaj so rekl in kot sm takrat slišala, tako sm napisala.
[/quote]
Tako je pri okužbi se pojavi rdeč flek. Tudi moja mami ga je imela in je dobila antibiotike in to že petnajst let nazaj. In ji je zdravnik isto povedal. Opazovati mesto pika. Ljudje tudi ne vedo da imajo rdeč flek pri temnopoltih se ne opazi tako.
[/quote]

V 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zakaj zavajate folk?

Pri tem primeru o katerem jaz pišm, je glava klopa ostala noter, ker so klopa pač pretrgal. Po tem so ga zarad tega peljal na urgenco, kjer so otroku pod narkozo glavo klopa odstanil in tako kot sm gor napisala, je bilo rečen staršem. Edin se ne spomnim koliko časa moraš to spremljat. Od tega je že ca 4 leta in otroku ni nič.
Za vsak slučaj pa se pozanimaj tud pri zdravnici otroka.
[/quote]

Pod narkozo?? :))) Ne ne hebat. :))

Itak. Vedno tako nakladaš?
[/quote]

???
Kaj teb ni jasn?

Po tvoje morda, ampak madež se pojavi samo pri 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Če gre za borelijo. Če gre za meningitis, pa sploh ne.
[/quote]
Torej kaksni so znaki borelije v 70posto?
Moja sta vedno dobila flek v dva do treh tednih, potem pa kura antibiotika in to je bilo to. Enkrat celo zaradi pika komarja, sploh ne klopa.
[/quote]

Za znake si poguglaj ali želiš, da ti naredim copy paste? Flek je lahko znak, ni pa nujen in ga večina sploh nima. Kaj je tu nerazumljivega?

Itak. Vedno tako nakladaš?
[/quote]

???
Kaj teb ni jasn?
[/quote]

Meni je popolnoma jasno, da nihče ne bo dal otroka pod narkozo, da mu bo urgentno odstranjeval glavo klopa. In tebi ni jasno, da se smešiš?


Torej kaksni so znaki borelije v 70posto?
Moja sta vedno dobila flek v dva do treh tednih, potem pa kura antibiotika in to je bilo to. Enkrat celo zaradi pika komarja, sploh ne klopa.
[/quote]

Za znake si poguglaj ali želiš, da ti naredim copy paste? Flek je lahko znak, ni pa nujen in ga večina sploh nima. Kaj je tu nerazumljivega?
[/quote]
Bom šla guglat, ampak moja sta fenomena potem. Trikrat, pa zmer flek. Se ve, moja kri. Ne more bit drugač.

Za znake si poguglaj ali želiš, da ti naredim copy paste? Flek je lahko znak, ni pa nujen in ga večina sploh nima. Kaj je tu nerazumljivega?
[/quote]
Bom šla guglat, ampak moja sta fenomena potem. Trikrat, pa zmer flek. Se ve, moja kri. Ne more bit drugač.
[/quote]

Ja, strašna fenomena, če te to kaj zelo tolaži. Morda lahko predlagaš na infekcijski, da spremenijo stat. podatke ali posebej omenijo tvoja dva kot fenomen? Verjetno bi bil to za ostale zelo pomemben podatek.

Rdeča pikica od pika je normalna, izgine v nekaj dneh. Je pa zelo majhna verjetnost, da se je okužila, prvič zato, ker ni bil globoko prisesan, drugič majhna verjetnost, da je bil okužen.
Če bojo pa kakšne spremembe na mestu (v 14 dneh) ali v počutju pa veste kam it…

Pri tem primeru o katerem jaz pišm, je glava klopa ostala noter, ker so klopa pač pretrgal. Po tem so ga zarad tega peljal na urgenco, kjer so otroku pod narkozo glavo klopa odstanil in tako kot sm gor napisala, je bilo rečen staršem. Edin se ne spomnim koliko časa moraš to spremljat. Od tega je že ca 4 leta in otroku ni nič.
Za vsak slučaj pa se pozanimaj tud pri zdravnici otroka.
[/quote]

Pod narkozo?? :))) Ne ne hebat. :))
[/quote]

Glej, otroka so odpeljal not, mi smo čakal pred vrati, nakar so ga na pojstli pripeljal vn, rekl da je glava klopa odstranjena, otrok je takrat še spal (zato domnevam da je dobil eno uspavalo al kaj) in naj počakamo da se otrok zbudi, celo naj ga dobr čuvamo da pri zbujanju ne pade s pojstle, ker spet ne vem (sm pozabila kaj so rekl), kaj so točn rekl da se zgodi po narkozi.
Je bil pa takrat ta otrok star ca 5 let, mogoče zato narkoza, kaj pa vem, nism zdravnica.


Bom šla guglat, ampak moja sta fenomena potem. Trikrat, pa zmer flek. Se ve, moja kri. Ne more bit drugač.
[/quote]

Ja, strašna fenomena, če te to kaj zelo tolaži. Morda lahko predlagaš na infekcijski, da spremenijo stat. podatke ali posebej omenijo tvoja dva kot fenomen? Verjetno bi bil to za ostale zelo pomemben podatek.
[/quote]
Zadnja leta sploh ne posiljajo vec vzorcev krvi na infekcijsko, ampak preventivno napisejo antibiotik.
Sem poguglala in povsod je napisano obroc, kolobar plus kasneje se ostali znaki.
Zdaj pa ne mislim vec zapenjat s tabo in sirit tvojega negativnega duha na prelep nedeljski dan. Lp.

???
Kaj teb ni jasn?
[/quote]

Meni je popolnoma jasno, da nihče ne bo dal otroka pod narkozo, da mu bo urgentno odstranjeval glavo klopa. In tebi ni jasno, da se smešiš?
[/quote]

No jaz sm pa napisala kar sm vidla in slišala.
Halooo, zravn sm bila takrat, menda vem kaj pišem.


Tako je pri okužbi se pojavi rdeč flek. Tudi moja mami ga je imela in je dobila antibiotike in to že petnajst let nazaj. In ji je zdravnik isto povedal. Opazovati mesto pika. Ljudje tudi ne vedo da imajo rdeč flek pri temnopoltih se ne opazi tako.
[/quote]

V 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Zakaj zavajate folk?
[/quote]

Ja potem pa zdravniki zavajajo. Ali pa medij piše nebuloze.

New Report

Close