Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Poleti kuhanje

Poleti kuhanje

Vedno si kompliciram, drugi si pa olajšajo to kuharijo, poleti.

Res da včasih naredim mleto, goveji golaž, ene par posodic dam v skrinjo…to sedaj nekje..potem poleti pa skoraj malo tega porabim, no, porabim, ampak mi ni do te hrane toliko poleti, ko je toplo. In si raje naredim sproti.
Juho pa porabim iz skrinje, vmes tudi skuham in zamrznem.

Glede na to da vsak dan kuham, četudi obrnem puranji zrezek ali goveji, še kakšno prilogo(riž,..)…segreje prostor.

Ni problem kuhat, problem je ker je pretopel prostor. Pa še to če kuhaš med 12-14h.

Kako druge kuhate, kaj in kdaj?

Ali ste celo poletje na solatah in ribah iz konzerve?

Jaz kuham v letni kuhinji, ker sem pač v hiši. Z vsem marmeladami in paradižnikovimi omakami, ki se poleti kuhajo bi bilo notri za umret če ne. Tašča, ki je v stanovanju ima štedilnik na 2 plošči (električni) na balkonu in take dolgotrajne zadeve kuha tam, sicer pa kuha zgodaj zjutraj, preden se segreje in ko ima čas še preluftat in ohladit preden začne vročina. Pa fajn je, ker ima kuhinjo obrnjeno na sever in ločeno od ostalih prostorov za vrati. Mogoče, če bi poskusili tako?


Brez skrbi seveda bi drugače, nimam balkona, ne letne kuhinje. Zjutraj mi pa ni do kuharije in mesnih vonjav.

nova
Uredništvo priporoča

Kdaj: vikendi – kosilo med 14-16, zvečer le kakšni manjši prigrizki, sadje
med tednom: prigrizki čez dan, lahka večerja 18-19, ne vsak dan, cca 3x tedensko

Skoraj vse je termično obdelano, ponev ali pečica, kuhinjo dobro zračimo, imamo vse odprto in malo prepiha, tako da glede gretja ni panike, v kuhinji (hiša) je konstantno okoli 24 stopinj. Od “zimskega” menija je razlika predvsem v sestavinah, ne toliko pri pripravi.

Jemo pa:
– nekako 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}-50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} mesne in brezmesne jedi
– zrezki s prilogami, omake (zelenjavne, sir, smetana) v 1001 kombinaciji
– kuhana ali pečena sveža zelenjava z vrta, solata, bučke, kumare, paradižnik,…
– rižote, narastki, testenine, zvitki, tortilije, njoki, polenta, lazanja, skutne jedi, ribe…

Super.

Pri meni je v kuhinji takrat nad 29 stopinj, celo 32….nam ščitničarjem škodi taka T in povzroča slabost, slabo počutje.

24 stopinj me ne moti…bi bilo idealno

Moja prehrana se glede na letne čase ne razlikuje, saj ne jem izrazito “sezonskih” jedi, kot so krvavice, kislo zelje ipd. Če mi paše, kuham, če mi ne, jem solate. Pa naj bo to zima ali poletje pri 38 stopinjah. Pravzaprav jem poleti bolje in več, ker imam več časa za kuho in uživanje v hrani. Hrane na zalogo in zamrzovanje pa ne kuham, ker je ne maram.

Jaz sem sama, čez teden včasih še brat, ker študira.

Poleti niti slučajno ne kuham juh (edino po kakšnih težkh žurkah prežganko :-), golažev. Ničesar, kar se pajca po uro ali dve.

Vse vrste solat in štikel mesa. Najraje piščanca, purana ali pa čevape, pleskavice.

Testenine in hitre omake: s tunino iz konzerve, smetana, sir….pa gor česen, drobnjak, peteršilj.

Pa še kakšne rižote. Da nekaj potenstaš (rezine mesa, grah, paradižnik, …) flikneš v isto posodo opran riž, kuhaš 15 minut in ješ. V glavnem primešaš vso možno zelenjavo in ni treba niti solate.

Krompir (res od kmeta) skuham najmanj za dva dni. Prvi dan je tenstan, drug dan v zeleni solati.

Ni mi težko poleti živet brez kuhane hrane, ker pojem ogromno lubenic, grozdja, breskev. In človek sploh ni lačen. Si naredim sendvič, ocvrta jajca ali pa pašteta in čebula :-))

Čez vikend se zapeljem ven na postrvi, kalamare. To je hrana, ki se je res ne splača delat doma.

V glavnem čim manj kuharije – ko vas ni doma narediš prepih v stanovanju.
Jaz imam ponoči že skoz prepih (nasproti dnevne sobe je kopalnica in so okna celo noč odprta), pazit pa morate, da ni v spalnici. 🙂

Sladic pa ‘hvala bogu’ ne maram. Če me res prime, pade kšn čokoladni sladoled.

Saj zato pa dam le nekaj tega v skrinjo mleto, goveji golaž, kokošja juha, pa morda filana paprika.
Ostalo pa ne!

Rada imam sveže skuhano. Pa na žlico.
Tudi iz pečice lazanjo, filano papriko, pico..to mi je tudi poleti ok, samo segreje prostor…

S sendviči, suho hrano pa ne bi prišla nikamor, mi ne ustreza, zato jem kuhano kosilo in tudi večerjo..

Kupi si slow cooker. Tale je čiso OK in preprost.

https://www.mimovrste.com/elektricni-lonci/russellhobbs-pocasni-kuhalnik-19790

V njem lahko kuhaš vse kar se kuha dolgo časa in komaj kaj toplote odda v prostor.

Mi ga imamo sicer poleti na balkonu, ampak vseeno oddaja manj toplote kot štedilnik.

Poleti jem mediteransko hrano – hitro ali nic skuhano, lahko, vecinoma sadje in zelenjava, od mesa samo na zaru ali morsko. Mi je skoda poletja, da ga prezivim v kuhinji.

Saj zato pa dam le nekaj tega v skrinjo mleto, goveji golaž, kokošja juha, pa morda filana paprika.
Ostalo pa ne!

Rada imam sveže skuhano. Pa na žlico.
Tudi iz pečice lazanjo, filano papriko, pico..to mi je tudi poleti ok, samo segreje prostor…

S sendviči, suho hrano pa ne bi prišla nikamor, mi ne ustreza, zato jem kuhano kosilo in tudi večerjo..
[/quote]

ja pol pa na žlico. Kakšne mineštre. S stročjim fižolom? Jaz ga imam noro rada. V solati, enolončnicah… povsod. Bolj kot korenje, paradižnik, grah, malancane….

Če ni mesa v mineštri, ki jo skuhaš največji pisker, jo imaš lahko v hladilniku cel teden – 5 dni.
In vsak dan dodaš nekaj. Cmočke, kruh, štikel klobase….

Sem se pa toooooook najedla enolončnic po hribih, da sem prav sanjala pomfri in pohane zrezke.
Naredi si nekaj s čim manj dela in to je to.

Jaz sem taka – zdele mi npr. zapaše zrezek in si ga bom naredila. Ne vem, kaj mi bo jutri. Če mi ne bo za makarone, grem pečt krompir. 🙂

Kadar je zunaj več kot en teden 30++, se mi tudi v stanovanju ogreje na 29-30C – brez kuhanja. Takrat ne kuham oz. pogrejem kaj res na brzino (max 10min), sicer pa razne solate, pa zunaj včasih kaj pojeva.

Midva imava sicet klimo, zato lahko kuhava kadarkoli in to karkoli. Poleti pa vseeno čez teden preživiva na kakšnih hladnih solatah, testeninah, itd (če sva doma – dopust). Čez vikend pa komplet kosilo.

Za ta čas ko kuhaš, prižgeš klimo. Ni vlage, ni vročine….najcenejša klima je cca 300€ montirana…..če si tega ” luksuza” ne morete privoščiti, pač trpite ali pa mlatite konzerve.

Nekateri klime ne prenašajo iz zdravstvenih razlogov.

Zakaj pa misliš, da jemo konzerve? :).

Nekateri klime ne prenašajo iz zdravstvenih razlogov.
[/quote]
A daj…..pravilno montirana klima in da se pravilno uporablja, ne škodi nobenemu.

Nekateri klime ne prenašajo iz zdravstvenih razlogov.
[/quote]
A daj…..pravilno montirana klima in da se pravilno uporablja, ne škodi nobenemu.
[/quote]

Mi mamo pa u kuhni pod stropom jebentilator in kar fajn pomaga. Za klimo se kar ne moremo odločit. Take za 200€ ne bi, če je kaj boljše , je pa hitro veliko več.

Saj zato pa dam le nekaj tega v skrinjo mleto, goveji golaž, kokošja juha, pa morda filana paprika.
Ostalo pa ne!

Rada imam sveže skuhano. Pa na žlico.
Tudi iz pečice lazanjo, filano papriko, pico..to mi je tudi poleti ok, samo segreje prostor…

S sendviči, suho hrano pa ne bi prišla nikamor, mi ne ustreza, zato jem kuhano kosilo in tudi večerjo..
[/quote]

ja pol pa na žlico. Kakšne mineštre. S stročjim fižolom? Jaz ga imam noro rada. V solati, enolončnicah… povsod. Bolj kot korenje, paradižnik, grah, malancane….

Če ni mesa v mineštri, ki jo skuhaš največji pisker, jo imaš lahko v hladilniku cel teden – 5 dni.
In vsak dan dodaš nekaj. Cmočke, kruh, štikel klobase….

Sem se pa toooooook najedla enolončnic po hribih, da sem prav sanjala pomfri in pohane zrezke.
Naredi si nekaj s čim manj dela in to je to.

Jaz sem taka – zdele mi npr. zapaše zrezek in si ga bom naredila. Ne vem, kaj mi bo jutri. Če mi ne bo za makarone, grem pečt krompir. 🙂
[/quote]
Pridna, saj je prav… :)))

Glede na to da imam skoraj nov omniblend, bom s tem kombinirala oz včasih nadomestila obrok, smuti(sadni, zelenjavni-zvečer)

ja pol pa na žlico. Kakšne mineštre. S stročjim fižolom? Jaz ga imam noro rada. V solati, enolončnicah… povsod. Bolj kot korenje, paradižnik, grah, malancane….

Če ni mesa v mineštri, ki jo skuhaš največji pisker, jo imaš lahko v hladilniku cel teden – 5 dni.
In vsak dan dodaš nekaj. Cmočke, kruh, štikel klobase….

Sem se pa toooooook najedla enolončnic po hribih, da sem prav sanjala pomfri in pohane zrezke.
Naredi si nekaj s čim manj dela in to je to.

Jaz sem taka – zdele mi npr. zapaše zrezek in si ga bom naredila. Ne vem, kaj mi bo jutri. Če mi ne bo za makarone, grem pečt krompir. 🙂
[/quote]
Pridna, saj je prav… :)))

Glede na to da imam skoraj nov omniblend, bom s tem kombinirala oz včasih nadomestila obrok, smuti(sadni, zelenjavni-zvečer)
[/quote]

Sem zadnjič nekje prebrala! Tudi smuti ne smeš ne hitrco popit, če hočeš maksi učinek. Čeprav je vse zmiksano.
Ga moraš počasi pogoltat, z žlico. V ustih malo valjat in premešat s slino.

Sam tok v vednost. 🙂


Pridna, saj je prav… :)))

Glede na to da imam skoraj nov omniblend, bom s tem kombinirala oz včasih nadomestila obrok, smuti(sadni, zelenjavni-zvečer)
[/quote]

Sem zadnjič nekje prebrala! Tudi smuti ne smeš ne hitrco popit, če hočeš maksi učinek. Čeprav je vse zmiksano.
Ga moraš počasi pogoltat, z žlico. V ustih malo valjat in premešat s slino.

Sam tok v vednost. 🙂
[/quote]

Hvala, vem. Ni slabo 2x slišat.

Smuti je dolgo časa nasiten,.. :)), meni 2dcl ali 3 dcl dobre 4 ure, če ne več.

New Report

Close