Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kje v stanovanju imate klimo in ali vam razhladi vse prostore?

Kje v stanovanju imate klimo in ali vam razhladi vse prostore?

Kam jo dati v enosobnem stanovanju.
Razporeditev je taka: iz predsobe se gre desno v kopalnico, naravnost v kuhinjo, levo v sobo.
V predsobi jo je možno dati samo tako, da piha v kopalnico.

nekje med kuhinjo in sobo bi jo jaz namontiral, tak oda bo ohlajen zrak zajel vse prostore. Po moje bo soba še najbolša izbira,s tem da jo daš tako da zrak potuje lahko ven iz sobe po drugih prostoih

Mi jo mamo na hodniku in zaenkrat ni pripomb.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Pri nas je tudi na hodniku in je super. Vrata v dnevno, kuhinjo, obe sobi so odprta in ni težav. Ko pa jo uporabljamo za gretje, pa ena ni dovolj. Imamo še eno v dnevni sobi, ki je povezana s kuhinjo…

nova
Uredništvo priporoča

Mi mamo v dnevni, nacentrirano na vrata v spalnico, večinoma z njo grejemo. Ostalih prostorov niti ne poskušamo, ker to ni realistično (2,5 sobno). Pozimi je tko prijetno, ko hladimo, pa je v dnevni premrzlo, ampak itak hladimo redko.

KAko imaš pa gretje zrihtano? KEr če imaš neko gretje na elektriko, se ti mogoče splača 2 klimi nabavt, te bo zelo ugodno prišlo in še veliko učinkovitejša postavitev.

Nikjer, pa kar preživimo:)

v enosobnem stanovanje je najbolje, da je v najbolj vročem prostoru, kjer se kuha, to je…v kuhinji !

3,5 sobno mansardno stanovanje, 75 m², v vse prostore se vstopa s hodnika. Klima je na hodniku. Nisem verjela, da bo klima ohladila vse prostore, a jih.


Točno to sem hotela predlagat.
Je pa fajn, če sta kuhinja in soba povezani z vrati, ker potem tudi če si v sobi, ne piha naravnost vate.

http://www.atlas-trading.si/kako-izbrati-primerno-lokacijo-za-namestitev-klimatske-naprave

Najprej ohladite najbolj vroč prostor

Z vgradnjo klimatske naprave v prostor, ki je najbolj izpostavljen udaru sonca in vročine, boste največ rešili. Ko bo najbolj vroč prostor ohlajen, bo tudi bivanje v ostalih prostorih bolj udobno. Prostor, orientiran na jug ali na zahod je v povprečnem stanovanju v poletnih mesecih vir skoraj vse odvečne toplote. Če uspete preprečiti vdor vročine skozi ta prostor, ste rešili večji del problema. V primeru, da je takšnih prostorov več, je seveda potrebno rešiti vsakega zase, če želimo imeti povsod enako temperaturo.

Vgradnja na hodnik – raje ne, kot da

Pogosto srečamo željo kupca, da bi klimatsko napravo namestili na hodnik in s tem rešili vse sobe naenkrat. Največkrat je hodnik slabo izbrano mesto za klima napravo – pogosto ni direktno izpostavljen zunanji vročini, zato klimatska naprava pravzaprav nima veliko dela – hitro doseže želeno temperaturo in se izključi, medtem ko je v sosednjih prostorih, ki so izpostavljeni soncu, temperatura še previsoka. Uporabnik zato pogosto še zniža temperaturo hodnika, da bi dosegel distribucijo hladnega zraka v druge prostore, kar pa pomeni, da je izkoristek klimatske naprave še slabši. Takšna naprava, tudi če je z inverterjem, se bo pogosto izklapljala in lahko pričakujemo, da bo njena življenjska doba zaradi tega krajša,

Dobre lokacije za vašo klimatsko napravo:

Hladen zrak je najbolje usmeriti čim višje pod strop, da doseže celotno dolžino prostora in pada počasi navzdol. Torej je v primeru podolgovatega prostora primernejša postavitev naprave na krajši zid in izpih po dolžini.
Klimatsko napravo namestite tako, da ji naravno gibanje zraka pomaga, namesto obratno. Če na primer namestite klimatsko napravo nasproti vrat, ki se pogosto odpirajo, bo morala delati bistveno več, kadar se vrata odprejo.
Če je klimatska naprava nameščena nad okno ali nad steklena vrata, skozi katera sije sonce, je priporočljivo steklo zasenčiti, da se izpihan zrak iz klimatske naprave ne segreje že ob samem izpihu.
Namestite napravo tako, da bo pretok zraka neoviran. Ne namestite je nad omaro, za zaveso, ne v ozek hodnik, da bi pihala v nasprotno steno. Če bo pretok zraka okoli notranje enote oviran, ne bo le slabši učinek, pričakujete lahko tudi krajšo življenjsko dobo naprave.

Slabe lokacije za klimatsko napravo:

Lokacije blizu virov toplote in blizu virov neprijetnih vonjav niso primerne – klima bo namreč najprej vase posrkala zrak iz neposredne okolice in ga razpihala po celotnem prostoru. Ne postavite klima naprave nad kuhinjo, nad vhodna vrata, nad vrata kopalnice ipd.

Klima naprava ima vgrajen termostat, po katerem se ravna, da vzdržuje želeno temperaturo v prostoru. Če bo naprava nameščena nad vir toplote. Kot je kuhalna plošča, je pričakovati, da bo delovala tudi, kadar ne bo potrebno, ker bo zaznala toploto od kuhanja

ja glej če ti je žal dat tistih 600 € za klimo pa še ene dobrih 200 za delo, potem pa preživi kot veš in znaš. jaz vem da tistih 1000 € dam brez problema sam da bo poleti hladno pozimi pa toplo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Solidno narejena bajta ne rabi klime.Ves čas je notri 22 stopinj.

ali rabite klimo ali ne, ampak kje ste jo montirali….

ali rabite klimo ali ne, ampak kje ste jo montirali….
[/quote]

Ko smo se preselili v bajto ,smo jo joteli dat ampak smo ja srečo sprobali in je nimamo vzroka imet.

Uuuu mi jo imamo po tehle nasvetih čisto narobe montirano na hodnik, nad predalnik, na daljši stranici hodnika… ampak sem zelo zadovoljna za učinkom. lokacija omogoča, da piha direkt v dnevno ali v kuhinjo, z zapiranjem vrat sob dosežemo, da niso prehladne, sicer jo redko uporabljamo, ampak tedaj je pa nepogrešljiva. Samo ni mi jasno, o kako nizkih cenah tule govorite, mene je koštala vsaj jurja brez montaže.

ja glej če ti je žal dat tistih 600 € za klimo pa še ene dobrih 200 za delo, potem pa preživi kot veš in znaš. jaz vem da tistih 1000 € dam brez problema sam da bo poleti hladno pozimi pa toplo
[/quote]

Kakih 1000, mehanik pravi, da za 300 že imaš klimo in montažo.

ja glej če ti je žal dat tistih 600 € za klimo pa še ene dobrih 200 za delo, potem pa preživi kot veš in znaš. jaz vem da tistih 1000 € dam brez problema sam da bo poleti hladno pozimi pa toplo
[/quote]

Kravca, je že res, da sem gorenjska rožica, pa ni stvar v žal ali n žal, stvar je v tem, da nikdar ni tako vroče, da ne bi preživela brez. Si pa nesramen povsem brez potrebe.

ja glej če ti je žal dat tistih 600 € za klimo pa še ene dobrih 200 za delo, potem pa preživi kot veš in znaš. jaz vem da tistih 1000 € dam brez problema sam da bo poleti hladno pozimi pa toplo
[/quote]

Kravca, je že res, da sem gorenjska rožica, pa ni stvar v žal ali n žal, stvar je v tem, da nikdar ni tako vroče, da ne bi preživela brez. Si pa nesramen povsem brez potrebe.
[/quote]

zakaj pa nesramen? Ti si napisala da preživiš brez klime, kasneje pa pojasnila da pač “nimate tako toplo, da bi jo potrebovala”. No to je pač subjektivno (kdaj in koliko je komu toplo, vroče), dejstvo pa je da so klime bolj kot ne nujno zlo in da se kupujejo ker imajo ljudje radi malce hladnejše bivalno okolje, nekateri se z njimi celo grejejo preko zime. Tako da ne vem če sem ravno jaz tisti nesramen.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Enako!
Ene dva tedna letno je bolj vroče, za to se mi pa ne da delat stroškov in vrtat po stanovanju.

New Report

Close