Najdi forum

Soseda

Pozdravljeni mene pa nekaj zanima.Namreč mi smo delali doma ograjo med sosedi in šli 10-15 cm od meje na našo stran seveda,ker je pač tako pisalo v odločbi.Zdaj nedolgo nazaj pa je soseda asfaltirala svoje dvorišče in šla direktno do naše ograje.Brez vprašanja.To pomeni je šla 10-15 cm na našo parcelo.Pa ni v tem problem ampak je problem,ker ji je nekdo strl na dveh mestih robnik,ki ga ima na koncu asfalta,zdaj pa obtožuje nas,da smo mi čeprav ve,da nismo,ker se pač tam vsak obrača,je ozka cesta in normalno,da se obračajo vsi.In,da moramo mi zamenjat robnik,da nebo slučajno kaj po “pošti “pošiljala v narekovaju,da bi nas tožila.Zdaj pa mi povejte,ker ok smo rekli bomo zamenjali robnik nima veze ampak ali je ona sploh lahko delala do naše ograje asfalt ali nebi smela?Kajti,da se res zgodi,da nas gre kao tožit a lahko mi njo tudi,ker si je prilastila teh 15 cm….Pa ne me narobe razumet ne gre se za to ampak vse drugo.Skratka dolga zgodba.Sem pa prebrala tudi na netu,da lahko dela asfalt ampak le do meje nič dalje.Nekje še baje pol metra do meje,kar je več morajo sosedi podpisat.

na medovernet je prijazni odvetnik, on bo najbolje vedel https://med.over.net/forum5/viewforum.php?f=286

reči ji naj postavi v prvotno stanje(skoplje asfalt ven). nikakor ne kupovat robnika

Si že kdaj slišala, da je napad najboljša obramba? Ona asfaltira na vaši parceli, pa čeprav samo 10 cm in sedaj se vi tresere zaradi njenih groženj. Saj ne morem verjeti. Še vi ji zagrozite nazaj s tožbo, pa naj sama popravlja robnik in asfalt z vašega dela koplje.


Zakaj hudiča bi menjali njen robnik, če ga niste poškodovali.
Tega pa res ne razumem.
Če je pa robnik na vašem, se pa itak nima kaj vsajat

Ja ona pravi,da ima vse posneto na kameri katero smo zadnjič našli jo ima zmontirano,tako,da se tudi na našo parcelo vidi kar po mojem tudi nebi smela.Lahko snema le svojo parcelo kolko vem.Seveda ima na kameri vse ,ki se obračajo tam a vidi se ne kdo je zlomil robnik.Pa kot ste rekli je itak je robnik na naši parceli.Saj ji nič ne paše smo ji šli na roko in podrli eno drevo samo,da bo tiho,ki je bilo na našem seveda in je ni motilo.Potem jo je motila ograja za katero sem povedala,da bo ostala in pika.Ma skoz išče neko dlako v jajcu.

Se opravičujem, ker bom zdaj ‘grda’, ampak kaj vi ste normalni? Ker imam občutek, da ste malo psihično moteni, ker se pustite za vsako pasjo fugo izsiljevati eni sosedi.
Robnika ne bi smela graditi na vašem, snemati ne sme na vaše, zakaj ste pa drevo podirali mi pa tudi ni jasno…

Se opravičujem, ker bom zdaj ‘grda’, ampak kaj vi ste normalni? Ker imam občutek, da ste malo psihično moteni, ker se pustite za vsako pasjo fugo izsiljevati eni sosedi.
Robnika ne bi smela graditi na vašem, snemati ne sme na vaše, zakaj ste pa drevo podirali mi pa tudi ni jasno…
[/quote]

Saj ti dam prav ampak je problem v tem,ker bomo nekaj zidali če ne letos pa drugo leto in bo mogla dati soglasje.Da se zdaj skregamo z njo pa nebo potem podpisala tudi delat ne bomo smeli nič ali?Nevem kako je s tem ampak kolko vem,če ti sosed ne podpiše ne smeš zidat.

Se opravičujem, ker bom zdaj ‘grda’, ampak kaj vi ste normalni? Ker imam občutek, da ste malo psihično moteni, ker se pustite za vsako pasjo fugo izsiljevati eni sosedi.
Robnika ne bi smela graditi na vašem, snemati ne sme na vaše, zakaj ste pa drevo podirali mi pa tudi ni jasno…
[/quote]

Saj ti dam prav ampak je problem v tem,ker bomo nekaj zidali če ne letos pa drugo leto in bo mogla dati soglasje.Da se zdaj skregamo z njo pa nebo potem podpisala tudi delat ne bomo smeli nič ali?Nevem kako je s tem ampak kolko vem,če ti sosed ne podpiše ne smeš zidat.
[/quote]

Mislim, da je soglasje potrebno samo če boste gradili ob meji (oz bližje kot je dovoljeno). Sicer mislim, da ne potrebujete nobenega soglasja (ampak ne bom trdila za ziher, naj še kdo drug raje pove).
Pa tudi, če se gre za soglasje. Kdaj se to potem neha? Kako dolgo se boste zaradi tega pustili izsiljevati?

še čudno, da ne zahteva plačila, da ti je dala 10 cm tvoje parcele asfaltirat :)))

Če ne greš bližje kot so pravila, ne rabiš nobenih soglasij, vsaj kolikor jaz vem.
Take tolerantnosti kot je tvoja do sosedov ne razumem, a na žalost poznam še ene take, ki jim je to vse normalno. Men taki sosedje kot so tvoji niso normalni, se bom vzdržala pisanja kakšnih bolj ostrih besed o takih primerkih.
Al se hecaš al resno sprašuješ, če sme na tvojem dajat asfalt?
Al resno misliš, da lahko človek kar snema nekaj kar se mu zdi?
Jaz bi do takih na ostro … ti boš pa sama razmislila.

o
Za nepooblaščeno snemanje je kazensko odgovorna.
Povejte, da jo boste ovadili
Pa mal berite zakonodajo, ane da se ne boste za vsak drek, ki vam ga prodajajo u****

http://www.pisrs.si/Pis.web/

Se opravičujem, ker bom zdaj ‘grda’, ampak kaj vi ste normalni? Ker imam občutek, da ste malo psihično moteni, ker se pustite za vsako pasjo fugo izsiljevati eni sosedi.
Robnika ne bi smela graditi na vašem, snemati ne sme na vaše, zakaj ste pa drevo podirali mi pa tudi ni jasno…
[/quote]

Saj ti dam prav ampak je problem v tem,ker bomo nekaj zidali če ne letos pa drugo leto in bo mogla dati soglasje.Da se zdaj skregamo z njo pa nebo potem podpisala tudi delat ne bomo smeli nič ali?Nevem kako je s tem ampak kolko vem,če ti sosed ne podpiše ne smeš zidat.
[/quote]
In ti misliš d aga bo dala. A ga sploh rabi dat? Najprej to preveri, preden ji ližete podplate.
Sploh pa, a ni ceneje razparcelirat in potegnit še eno svojo parcelo vmes, pa potem ne mejite na njo s tisto, na kateri naj bi zidali

Saj ti dam prav ampak je problem v tem,ker bomo nekaj zidali če ne letos pa drugo leto in bo mogla dati soglasje.Da se zdaj skregamo z njo pa nebo potem podpisala tudi delat ne bomo smeli nič ali?Nevem kako je s tem ampak kolko vem,če ti sosed ne podpiše ne smeš zidat.
[/quote]
In ti misliš d aga bo dala. A ga sploh rabi dat? Najprej to preveri, preden ji ližete podplate.
Sploh pa, a ni ceneje razparcelirat in potegnit še eno svojo parcelo vmes, pa potem ne mejite na njo s tisto, na kateri naj bi zidali
[/quote]

In na kakšen način bi dodatna parcela povečala razdaljo do sosede?


In ti misliš d aga bo dala. A ga sploh rabi dat? Najprej to preveri, preden ji ližete podplate.
Sploh pa, a ni ceneje razparcelirat in potegnit še eno svojo parcelo vmes, pa potem ne mejite na njo s tisto, na kateri naj bi zidali
[/quote]

In na kakšen način bi dodatna parcela povečala razdaljo do sosede?
[/quote]
Razdalje ne bo povečala, bo pa povzročila, da soseda ni več soseda…..postaneš sosed sam sebi….

New Report

Close