Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nisem sprejela službe, sedaj se žrem

Nisem sprejela službe, sedaj se žrem

V tajništvu sem delala 1 leto kot študentka, to je bilo moje prvo delo, potem so mi ponudili redno službo, plača 800 eur + prevoz, prehrana+ seveda regres. Zavrnila sem ponudbo (kar precej sem bila arogantna, tako da je kadrovski kar sapo vzelo) in rekla, da hočem večje plačilo, kadrovska pa je rekla, da več ne bodo ponudili. Našli so novo, jaz sem morala iti stran.
Sedaj iščem že eno leto, sem dizajnerka in bi rada delala v svojem fohu. A niti do razgovora ne pridem. Sedaj me je začelo glodati, da sem bila preveč prevzeta, tudi mami mi pravi, da bi morala sprejeti redno službo in s tem dobiti delovne izkušnje, potem pa počasi naprej iskati.
Sedaj občasno kelnarim, na splošno pa vegetiram in iščem službo, a sploh ni oglasov za mojo branžo. Delala sem malo čudn fax, ki sploh ni priznan s strani univerze, je privat šola. Ali sem bila preveč vzvišena ko sem zavrnila službo ? Mami mi kar pogostokrat očita, da sem preveč prevzetna in da je treba včasih začeti z malo in potem graditi naprej.

Vsaka sola nekaj stane.

Priložnost zavrnjena ne vrne se nobena!
Učimo se na svojih napakah!

Ja, zajebala si. Včasih je treba grebenček malo spustiti.

Glej, tisto je že zdavnaj mimo in brezveze si je za nazaj očitat. Če bi če bi če ne bi … Pač, tako si se odločila in to je to. Zdaj si, kjer si, išči dalje in predvsem iz tistega se nekaj nauči! Ko se ti naslednjič ponudi prilika, jo pograbi z obema rokama! In ja, tudi ko imaš službo, lahko novo iščeš, saj nisi zabetonirana potem z neko odločitvijo.
Brez očitanja in sekiranja za nazaj, pogumno v nove zmage!

Mogoče bi še lahko dosegla kakšno povišanje plače, ampak te tepe odnos. Boš vedela za naprej, če se ne boš spet spozabila.

če je bruto ni niti minimalna plača – za tajnico, ki ima najmanj 5. stopnjo izobrazbe strokovne ali splošne. Kar je grozljivo slabo. ne vem kaj se regres toliko posebej poudarja, ker je to zakonska obveznost delodajalca – in ne nek bonus in nagrada.
Dejstvo je da je to zelo slabo plačilo za tako delo, ki kot tako plačilo odraža nespoštovanje do tvojega dela in truda. In očitno ta delodajalec samo izkorišča zaposlene.

če je pa 800 neto znesek, je pa stvar popolnoma drugačna, v tem primeru pa ja si naredila kar napako ja.


Ne , ne , šlo je za neto plačo, okoli 1000 eur bi dobila z malico na TRR. Pa prevoz seveda.

žal ti mi ne moremo pomagati. Srečno.

Se strinjam z zapisanim.
Za nazaj si očitat in se žreti je brez veze. Ok, si naredila napako, če tako misliš. Ampak na napakah se učimo. Vzemi to kot dobro šolo. Pa veliko uspeha za naprej ti želim.
Saj veš, vsi delamo napake, noben ni popoln.


Ne , ne , šlo je za neto plačo, okoli 1000 eur bi dobila z malico na TRR. Pa prevoz seveda.
[/quote]
ja to pa si res zafrknila

Dobra, a draga šola za naprej…

Da se rešiš te karme, najboljše da sprejmeš kakšno redno slabo plačano službo. Ziher je ziher. Potem, ko si v službi pa počasi pridobivaš izkušnje in iščeš dalje. Marsikaj se da če se hoče in se za to nekaj naredi 🙂

Ne očitaj si, naj ti bo lekcija za naprej. Sedaj pa išči in zagrabi “kar nekaj”, da se spraviš v pogon.

Problem je, ker mladi delati neke čudne faxe, nezaposljive smeri, potem pa ste vsi začudeni, da služb ni. Ja, ni jih. Hčeri sem svetovala, naj gre na uporabno smer študija, odločila se je za ekonomijo, ker jo je veselilo, se je specializirala za računovodstvo. Po faxu je službo hitro našla, ima tudi popoldanski s.p. in svoje stranke.

Za nazaj gledat in si očitat je brezveze … je že bilo za nekaj dobro.

Če si dizajnerka pa ti svetujem, da čimveč delaš delaš delaš … uči se programe, uči se oblikovanje spletnih strani, vse imaš na netu dostopno … vse kar v svetu oblikovalcev kaj velja so dobre reference! Tako da delaj magari tutoriale, postavi si spletno stran in gor objavi svoje projekte, poveži se s kakšnimi programerji, ki potrebujejo oblikovalca in si pomagajte! Na Facebooku se vključi v kakšno skupino (npr. grafični obikovalci), kjer iščejo kakšne ljudi za delo.
Če imaš smisel za kakšno industrijsko oblikovanje začneš prodajat svoje izdelke na netu …
možnosti je ogromno, samo akcija 🙂

Za neko tajniško delo je to več kot odlična plača.
Se pa čudim, da so ti kot arogantni osebi sploh ponudili službo, jaz ti je ne bi.

Naucila si se, kako se ne obnasa. Sicer si bila kar tipicna studentka. Tudi pri nas so bile neke “fine punce”, ki so zavrnile siht, pa je bil dosti bolje placan. Potem so pa se par let iskale sluzbo in opravljale delo fizikalcev. Diplomiranih ekonomistov pac nihce zares ne rabi.

ja ja bila napaka, A ODPUSTI SI NO, ne se zdaj požret zaradi tega 🙂

Škoda, da jaz nisem dobila take piložnosti, ker bi jo zgrabila z veseljem…

Moja prva služba je bila za minimalca… v podjetju je imela še čistilka višjo plačo, kot jaz za ing. pripravnika… sem z leti prilezla na normalno plačo, še vedno slabo za ing. ampak meni je dovolj…

Mislim pa, da se vsaka stvar zgodi z razlogom… vseno ti želim, da čimprej najdeš službo, ki te bo veselila.

Ekonomija je uporabna in z njo se najde službo. Problem so razne varstvoslovstvo, pa razni oblikovalci, to kar je avtorica.

a neb ti rajš razmisljala kako boš enga dedca najdla da ga boš pedenala in mu otroke rojevala?

Lej, kar je blo, je blo, ne se s tem obremenjevat.
Po svoje te podpiram, ker nisi sprejela službe, kjer ti je bilo ponujeno manj, kot si ocenila svoje delo. Če bi vsi tako ravnali, bi lahko tisti delodajalci, ki zaposlene puščajo lačne ob minimalki, kmalu sami delali, … ali pa izplačevali dostojne plače.

Tako da ja, pogumno naprej!

Ne obžaluj! 800eur je itak premalo plačilo. Najmanj 1300eur ali pa tujina.

Ja, si bila prevzetna. Eni smo začeli s pripravniško plačo neto cca 600 eur in univerzitetno izobrazbo.

Sem pa tudi sama 1x zavrnila, ko mi je bilo ponujen minimalec, sicer v pogodbi je pisalo za V. stopnjo, naloge pa bi bile za mojo doseženo VII. stopnjo. Tukaj pa bi me res izkoristilili. In sem po tistem iskala še eno leto delo. Sem ga dobila, plača mi je potem bila zadnji faktor.

Vsaka šola za nekaj stane, ampak nikoli pa se ne pusti izkoriščati.

New Report

Close