Najdi forum

Zatrditev gleznja

Pozdravljeni,
Ortoped mi je dejal da je moj glezenj primern samo za zatrditev, ker je tako poskodovan.
Veliko sem prebral okoli tega, nikjer pa ne najdem podatka ali bom lahko vozil avto..sklopka, levi glezenj.
Prosim za vase mnenje, na podlagi vasih izkusenj ali bom lahko vozil avto ali moram razmisljati o nakupu avtomatika.
Hvala

Spoštovani,

običajno vožnja po zatrditvi gležnja ni ovirana.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

glede na spodnji izvid CT, ali je zatrditev gležnja res še edina rešitev? Naj povem da sem imela pred kratkim artroskopijo, ki pa je bolečino povečala, namesto omilila. Ali je po treh mesecih po tem posegu še pričakovati, da se bolečina poleže?

 

Ct izvid

Manjši defekt anteriornega roba epifize tibije centralno.

V ATC izliv predvsem v anteriornem recesusu, zmerni robni osteofiti obeh strani anterolateralno in v predelu medialnega maleola, drugje manjši.

Sklena špranja je anteriorno in centralno bolj v medialnem delu, dokaj izrazito zožena, prisoten je vakuum fenomen. Tu več subhondralnih cist na strani tibije, kjer je centralno uzura v arealu 8 mm, globine do 3mm.

Manjši ostifikat pod medialnim maleolom.

Lp Rija

 

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

vsekakor priporočam počakati vsaj 6, še boljše 12 mesecev od opravljenega artroskopskega operativnega posega. V vmesnem času priporočam tudi prejetje injekcije plazme bogate s trombociti s hialuronsko kislino in od njenega prejetja počakati  z odločitvijo vsaj 3 mesece.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close