Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje zdravljenje zoba med dojenjem

zdravljenje zoba med dojenjem

Pozdravljeni,
včeraj sem bila pri zobozdravniku. Iz rtg posnetka enega zoba (ki so mi ga naredili predvčerajšnjim) je zdravnica čisto slučajno videla, da plomba ne tesni, pod plombo je karies in da zob verjetno odmira. Odprla ga je, ugotovila da so nagniti tudi že kanali, zato je zob počistila, mi dala zdravilo in ga zaprla. Kontrolo imam čez dva tedna – rekla je da, bo najverjetneje ok in bova takrat lahko delo zaključili. Če slučajno ne bo ok, pa še enkrat zdravilo…
Še vedno dojim dve leti in tri mesece staro hčerko. V času dojenja sem samo nekajkrat vzela lekadol, drugih zdravil ne jem. Včeraj pa nisem niti pomislila da to zdravilo, ki ga vstavijo v zob, verjetno tudi prehaja v mleko in škoduje. Šele ponoči sem se tega zavedla. In zdaj me skrbi. Za lokalno anestezijo in rtg sem na vašem forumu prečitala da naj ne bi bila škodljiva, kaj pa zdravilo v zobu? Dojili sva se že eno uro po prihodu od zobozdravnika.
Za odgovor se vam lepo zahvaljujem.
Lep pozdrav.

New Report

Close