Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sitni nekadilci

Sitni nekadilci

Danes sem sla na kavo v lokal in se vsedla zunaj, na vrt. Okoli mene ni bila zasedena nobena miza. Ravno sem ugasala cigareto, ko sta se za sosednjo mizo vsedli dve zenski. Skratka, preden sem spila kavo, sem se enkrat prizgala in dim je zaradi vetra odneslo k sosednji mizi. Eni od njiju se je utrgalo. Zacela je mahat z rokami in vpit, da naj kadim tako, da ne gre vanjo.
Dragi nekadilci, verjamem, da vas cigaretni dim moti, zato bi bilo za vse bolje, ce se od vseh prostih miz, ne vsedete ravno ob nekoga, ki kadi. Hvala.

Kaj ko ti ne bi cikala na javnem mestu? Odvisnost prehuda?

Ne kadim a kljub temu opažam, da so nekadilci naravnost agresivni do kadilcev. Lastijo si prostor povsod kamor pridejo. Žal največkrat opazim, da nalašč čimbližje kadilcu, da imajo ja potem nesramne pripombe.
Če malce dima zaide v zračni prostor nekadilca na prostem zaradi tega niti slučajno ne bo ogrožen.
Jaz sem vegetarijanka. Zaradi narave dela se moram pogosto prehranjevati v restavracijah. Kerizključno veg. rest. ni veliko se prehranjujem v ostalih. Imam hude težave z vonjavami raznih zrezkov, vampov in na sploh mesne prehrane tako zelo, da se komajda zadržim, da ne bruham. Temu primerno me tudi mine ves apatit in tako večino dni preživim ob veg. sendvičih, katere si naredim sama. Pa mi na misel ne pade, da bi se spravljala nanje, čeprav mi je res zelo težko.
Ob takih trenutkih si prav zaželim kakšnega hudega kadilca blizu, da bi dim njegovih cigaret prepodil vonjave zaradi katerih se mi bruha.
Torej…..strpnost ljudje…in zavedanje, da nismo sami, da ima vsakdo pravico do svojih malih užitkov, če le ti ne ogrožajo zdravja drugih.

Pol pa ni problema. Glavo, da se ti agresivnost kadilcev zdi sprejemljiva.

Se mi sploh ne da brati tvojega romana. Samo tole ti povem: Noben nekadilec ne more biti bolj agresiven od cigaretnega dima!

Tudi jaz ne jem mesa. Pa vseeno vem, da vonj po mesu ne ogroža tvojega zdravja, tvoj cigaretni dim pa ogroža vse v bližini.

Nekadilci imate prostor v notranjosti lokala, tam vam noben dom ne bo v napoto. Zakon določa, da smo kadilci zunaj !

Pasivno kajenje še kako ogroža zdravje drugih. Kar se mene tiče, mi kadilci ogabno zaudarjajo in se jih izogibam na daleč. Težim pa nikomur, dokler mi ne puha v obraz.

Če koga moti, da kadim, naj se presede, miz je dovolj.

Ne vem a ze kdo napisal skratka dim se kadi vedno proti hudobcem baje 🙂

jebiga, dobili ste najboljše lokacije lokalov ( terase), ki jih morajo nekatdilci delit z vami, če hočejo bit na svežem zraku. Ki to ni zaradi kajenja.

Predstavljaj si takole: en vonj nečesa, kar ti dobesedno požene vsebino želodca po grlu navzgor takoj , ko ga zavohaš. Primer: zakuhan smetnjak sredi poletaj, ko se tako fino iz njega ven cedi že vsebina, ogaben vonj ali pa dva dni stari ostanki drobovine rib, ki so se pajcali na soncu, en fajn smrdljiv drek, nepotegnjen v wcju, ko vanj stopiš ti na potrebo, crknjena podgana nekje … skratka – vstavi poljubno. Meni cigaretni dim naredi to – dvigne mi vsebino želodca, sili me na bruhanje, dobesedno. In kaj, tega ne verjameš, misliš, da ni možno? Ksdilci ste dobili več, kot ste sploh pričakovali: najboljše lokacije teras in vrtov, grelnike, dekce – kaj čte še več? A zdej boste pa še zajebaval, če kdo morda pros, če lahko vlečete svojo dozo nikotina tako, da ne bo silio proti tistemu, ki si tega ne želi?

Q te gleda; tud jaz imam pravico do dekce, grelca in svežega zraka! Dobili ste več, kot si zaslužite.

Jaz sem tudi zadrta nekadilka, ampak če je tako, kot je opisala avtorica, se presedem jaz.

Enkrat je nekaj podobnega naredila moja prijateljica … ma da bi vsaj rekla, oprosti, a se lahko presedeš, ker se mi kadi direkt v faco? Ne, ona je šla tipa nadret, a ne vidiš, da mi kadiš direkt v faco. Tip je bil tako šokiran, da se je dejansko presedel, meni je bilo pa nerodno.
Vseeno to ni način.

Grob si sami kopljete, v otroke in ostale ljudi, bomo videli do kdaj

Kadi doma.

Q te gleda; tud jaz imam pravico do dekce, grelca in svežega zraka! Dobili ste več, kot si zaslužite.
[/quote]

Not pejt ! Kar ste hoteli to imate . Kadilci smo po zakonu na terasi in nekadilci nimate kaj bevskat.

kadilka odvisnica si, psihopat.

Kadi doma.
[/quote]

Kaj pa če ti ostaneš doma in ne težiš zunaj s to butasto glavo.

Čikarji nimate šans v razvitih državah https://www.rtvslo.si/tureavanture/novice/na-eni-strani-ulice-lahko-kadite-na-drugi-ne/261194

Kadi doma.
[/quote]

Kaj pa če ti ostaneš doma in ne težiš zunaj s to butasto glavo.
[/quote]

Bi mi rada kaj plačala?

Kako da ne pred agresivnimi nekadilci so jim naredili celo svoje ulice. Upam nekadilci da ne boste hodili po naših kadilskih ulicah. Bravo država, da podpiraš in si umaknil agresivneže stran.

bolje za nas!

Če jih moti dim pa naj se usedejo v lokal, tam nas kadilcev 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ni. In potem nekadilci nam očitajo, da smo egoistični in ne vem kaj še vse v bistvu so pa sami. Ker pozimi, ko je zunaj mraz njim paše notri sedeti in se nam v fris smejijo, ko smo kadilci zunaj, poleti, ko je lepo vreme bi nas pa najraje notri pregnali, da bi spet oni lahko uživali zunaj na sončku 🙂 Meni tudi smrdi dim od peke na žaru pa zato nisem še nikogar nadrla, naj žar obrne v drugo smer.

Ha, ha, ha, kar tolaži se :))))) Kot, da ljudje umiramo samo zaradi bolezni :)))))

kamorkoli grem me napizdijo, da jih moti dim, dim, dim. Ja in? Dol mi visi

New Report

Close