Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Bolniška in dopust

Bolniška in dopust

Delam v js. Imam še 3 dni lanskega dopusta (ta vem da mi propade) in celoten letošnji dopust. Koriščenje je odvisno od zamenjav zato nam vedno ostaja.

Sem noseča…rok imam novembra. Zaradi krvavitev, nizkoležeče posteljice sem na bolniški. Prva nosečnost se je končala v 22 tednu z mrtvim otrokom zaradi podobne diagnoze.Zato me zdaj še bolj čuvajo in verjetno bom do konca na bolniški. Imam strogo mirovanje.

Kdo ve kaj je z tem dopustom? Ker se predvidoma vračam v službo šele okt 2018 ko bo spet že nov dopust. Ta mi verjetno v celoti propade, a ne? Kako je potem z regresom, če nisem nič dopusta koristila?

Regres ni vezan na to, ali si v službi, v bolniški, na porodniški …

Letošnji dopust se bo prenesel v leto 2018 in ga boš lahko koristila do 31.12.2018, dopust 2018, kar ti ga bo ostalo, pa boš lahko koristila do 30.6.2019.

letošnji dopust boš lahko koristila drugo leto, za drugo leto pa do konca junija 2019.
Regres ti pripada na podlagi izdane odločbe, ne pa na podlagi koriščenja.
Vso srečo do novembra, potem pa sploh.

Če se je možno dogovoriti z delodajalcem in zdravnikom, prekineš bolniško in v tem času koristiš dopust ali nekaj dopusta, nato pa nazaj na bolniško. Razen če pač želiš potem po porodu koristiti vse tiste dni, ki ti bodo ostali, s tem da računaj, da delodajalec morda temu ne bo najbolj naklonjen, včasih se namreč kader rabi nazaj prej, kot bi želeli. Pa tudi sicer boš potem imela ogromno dopusta in zna biti problem s koriščenjem.

verjetno je že na bolniški, ki jo krije zavod. seveda bo delodajalec najbolj srečen, če jo bo prekinila, da bo spet na njegovih stroških.

Avtorica pa tudi ne bo zadovoljna, ker bo spet padla na 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nadomestilo.

A temu, da bi moral novo bolniško (30 delovih dni) plačati spet on, pa bo delodajalec naklonjen?

A temu, da bi moral novo bolniško (30 delovih dni) plačati spet on, pa bo delodajalec naklonjen?
[/quote]
a ni tak, da če je isti razlog, 14 dnevna prekinitev (manj kot 10 delovnih dni) ne vpliva na upravičenost do nadomestila???

RECIDIV, 137. člen
4. če gre za dve ali več zaporednih odsotnosti z dela zaradi iste bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom do 30 delovnih dni, pa traja v posameznem primeru prekinitev med eno in drugo odsotnostjo manj kot deset delovnih dni, gre nadomestilo plače v breme obveznega zavarovanja od prekinitve dalje.

ts ts

Ne vemo, ali je že na bolniški, ki jo plačuje zavod, ali še delodajalec. Slednji bo pa ta dopust enkrat moral izplačati, ali sedaj ali pa čez eno leto, s tem da ima še več računovodskega dela, če se dopust prenese. Pa vprašanje, kako bo potem s cca 50 dnevi dopusta, bo kar podaljšala porodniško za dva meseca, ali bo vsak mesec teden dni manjkala? Je to bolje za delodajalca?

še slabše, če še ni na bolniški, refundirani od zavoda. v tem primeru pa se res ponovno začne šteti stalež in je spet treba čakati 30 delovnih dni na refundacijo.

pa če se ve, da gospe ne bo nazaj do zaključka porodniške, je verjetno že zdavnaj organiziral delo tako, da ima nadomestilo zanjo in mu take prekinitve staleža zgolj zaradi tega, da umetno pokoristi par dni dopusta pokvarijo celoten sistem. če ima delodajalec najeto nadomestilo, je najlažje zanj, da je gospa zdaj na bolniški, gre na porodniško, nato pokoristi stari dopust, potem pa se vrne v službo, v tem času pa ima zaposlenega nekoga za nadomestilo. če gospa prekine stalež, mora plačevati in njo in nadomestilo.

A temu, da bi moral novo bolniško (30 delovih dni) plačati spet on, pa bo delodajalec naklonjen?
[/quote]
a ni tak, da če je isti razlog, 14 dnevna prekinitev (manj kot 10 delovnih dni) ne vpliva na upravičenost do nadomestila???

RECIDIV, 137. člen
4. če gre za dve ali več zaporednih odsotnosti z dela zaradi iste bolezni ali poškodbe, ki ni povezana z delom do 30 delovnih dni, pa traja v posameznem primeru prekinitev med eno in drugo odsotnostjo manj kot deset delovnih dni, gre nadomestilo plače v breme obveznega zavarovanja od prekinitve dalje.

ts ts
[/quote]

Ja, mora pa odločiti komisija na predlog osebnega zdravnika…
Pa misliš, da bo zdravnik to predlagal, če ima v kartonu zabeleženo, da je bolniško prekinila na lastno željo?

Neizkoriščen dopust se izplačuje samo v primeru prenehanja delovnega razmerja, drugače pač propade, če se ne pokoristi.
In avtorica ga bo lahko koristila po izteku porodniške … in tako je za delodajalca tudi najlažje.

Saj boš doma, kaj ti bo potem še dopust? Kakšne ideje imate nekateri….to hodite v kakšno šolo za te stvari?

Če lahko prekine bolniško potem je očitno ne potrebuje. Zdravnike, ki tako delajo bi bilo potrebno zapreti.

To je res noro, da ženske za tisto leto ko so na porodniški in ne oddelajo niti enega dneva dela, dobijo še dopust – adijo pamet.

pozdravljeni imam stari dopust na bolniško sem 18 meseci dobil sem da delam 4 ure da delam 4 na bolnisko jaz sem uzel 3 dni dopusta in spet na bolnisko ame pripada stari dopust . lep poz.

stari, nihče ne ve, kaj sploh sprašuješ

Zakaj bi ti pripadal dopoust, če nič ne delaš….saj so skoz doma…imaš psihične motnje?

New Report

Close