Potovanja.Over.Net

Kam in kako na počitnice

Odgovarjajo: Potovanja.Over.Net

Hrvaška ali Grčija

Default avatar

Gremo na morje

Letos smo mislili iti na dopust v Grčijo, ampak smo se odločili, da vseeno gremo spet na Hrvaško. Lepše plaže, bolj čisto morje, odlična hrana in prijazni ljudje. Sem že rezarvirala hiško v kampu. Kaj pa vi?
Default avatar

Hvalabogu

To je verjetno provokacija, ker napisati, da ima Hrvaška lepše plaže, čistejše morje, boljšo hrano in prijaznejše ljudi od Grčije...noro.
Default avatar

Meni je super

Nam je Hrvaška kar všeč. Imamo prikolico tam. Čudovita plaža. In Hrvaška ima najlepše morje na svetu.
Default avatar

moj_algarve

Portugalska je boljša kot Grčija. Vsaj zame, poleti predvsem.
Default avatar

ofdigašđ

Obiskala že oboje in trditi, da je eno boljše od drugega, je svetovna neumnost. Obe državi sta čudoviti, povsod se najdejo prijazni ljudje, čudovite plaže, odlična hrana. Letos bo Hrvaška, drugo leto je želja Grčija. Potem ps verjetno spet Hrvaška. Samo fanatik se omejuje na eno državo, druge pa iz trapastih razlogov črta.
Default avatar

Komaj čakam

Mmm, frigani kalamari, pleskavica in Dalmtinski galebi - the best. Hrvatska je zakon.
Default avatar

malo mešano

Hvalabogu je napisal/a:
Hrvaško morje je zelo lepo, čisto (pretežno), plaže so lepe (tistih nekaj), grške plaže so čudovite (ne vse) ,hrana je odlična, če je dobro pripravljena, grška je drugačna-težko primerjat.Kar se pa prijaznosti tiče, je pa Grčija veliko, veliko boljša.
Cenovno je pa Hrvaška mnogo bolj ugodna.
Default avatar

Grčija

Če že primerjaš samo Hrvaško in Grčijo - absolutno zmaga Grčija.
Default avatar

antilopa

V Grčiji sem bila samo na Kreti (od otokov) in me je tako razočarala, da sigurno tja več ne grem. Saj prebivalci so bili o.k., ampak plaže nič posebnega.
Default avatar

Elbert

Meganisi, Lefkas, Karpatos, Kos, Rodos, Thasos, Kreta ... bilo je zelo lepo. Hrvaška ima tudi lepo morje. Ampak Grki so bolj prijazni in na splošno do turistov je bolj prijazno vse, od parkiranja do vsega...
Default avatar

Elbert

Meganisi, Lefkas, Karpatos, Kos, Rodos, Thasos, Kreta ... bilo je zelo lepo. Hrvaška ima tudi lepo morje. Ampak Grki so bolj prijazni in na splošno do turistov je bolj prijazno vse, od parkiranja do vsega...
Je pa res, da potrebuješ rent a car za okrog it in obiskat lepe plaže... ali pa s čolnom, ladjico...

“Yes, if the stones that we walked on could talk, they would surely tell our story.” ― Nico J. Genes
Default avatar

vsiljivi moški

Meni so se moški v Grčiji zdeli precej vsiljivi, kar je morda všeč ženskam s slabo samopodobo.
Default avatar

doifs

vsiljivi moški je napisal/a:
Ne hodi okoli kot pocestnica, pa v Grčiji sigurno ne boš imela težav.
Default avatar

Oh ja

Lefkas zmaga, sva biola že parkrat. Plaz lepsih videla nisem. Resno.fotke na spletu ne lažejo - točno take so. Letos greva spet, le da ne vem, kako je z dvema plazama, saj ju je potres spremenil...porocam. Dodatna stvar, ki mi veliko pomeni, je hrana.grska je nedvomno boljsa kot hrvaska.
Dalmacija pa tudi se pride na vrsto...
Default avatar

no jaa

Gremo na morje je napisal/a:
Lepših plaž in bolj čistega morja kot v Grčiji nisem videla nikjer drugje v Evropi. Tudi kar se tiče hrane in prijaznosti bi se dalo debatirat. Ampak seveda vsake oči imajo svojega malarja.
No jaz pa ne grem ne v Grčijo ne na Hrvaško.
Default avatar

najraje oboje

Bila marsikje na Hrvaškem in marsikje v Grčiji. Vse je odvisno od lokacije in kaj si želiš. Mi kombiniramo oboje, za kak teden ali deset dni Hrvaška (par malih skritih mirnih, čudoviti lokacij, ko imaš morje tik ob apartmaju, ki jih ciklično menjujemo) in za teden ali deset dni kak Grški otok, kjer pa je lokacija malce odvisna od sreče... Dve leti nazaj je bilo na Krfu precej tako-tako, bližnja plaža obupna, zunaj in na slikicah lepo - v morju pa katastrofa, da sploh zaplavat nisi mogel sproščeno, ker je bilo kup skal v vodi kamor si se lahko mimogrede mahnil. Sosednje urejene plaže zabasane do kraja in do res čudovitih plaž smo se kar navozili. Lani na Kreti je bilo pa noro fajn, mirno, lepo...

Moderatorji

Potovanja.Over.Net
Potovanja.Over.Net