Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek čiščenje zobnega kamna pri psu

čiščenje zobnega kamna pri psu

Približno koliko stane čiščenje zobnega kamna pri majhnem psičku (8 let) ,ima kdo od vas to info.? Na koliko časa daste to urediti psu? hvala

Date ne daste :-/
Ni pretirano drago pa tudi ne pretirano poceni, ne spomnim se več. Starost psa pri tem ni pomembna. Vem pa, da mora psu dati narkozo, kar pa ni ravno fajn. Naš je epileptik in kadar dobi narkozo, dobi strahoten napad 🙁 Bo letos star 13 let in je bi samo enkrat, žal. slabe zobe ima, niti ne več vseh. Ampak narkozi se izogibamo kot hudič križu.

Tu imaš cenik za približno orientacijo:
http://www.macjahisa-vet.si/cenik.php

Seveda sešteješ pomirjevalo, anestezijo, čiščenje, lahko se zgodi še kakšno puljenje, se pravi od 100 in malo naprej za psa, težkega do 10 kg.

Mačja hiša ima navite cene.

Kako pa resujete tezave z zobmi?
Nas ne sme pod narkozo, zaradi ledvic, a vidim, da ga boli(jo) zob(je). Ima se vse zobe.

Kako pa resujete tezave z zobmi?
Nas ne sme pod narkozo, zaradi ledvic, a vidim, da ga boli(jo) zob(je). Ima se vse zobe.
[/quote]

Do zdaj je bil na čiščenju samo enkrat. Zob doma nikoli ni pustil čistiti, niti v gobec ne dovoli pogledat. Zaradi epilepsije je živčen in agresiven. Takrat je veterinar rekel, da ni druge možnosti ali mu da narkozo ali pa uspavanje, ker je zaradi bolečin preveč trpel. Smo tvegali in je šlo skozi. Napad je sicer bil grozen, doma nima nikoli tako močnega. Takrat mu je populil kar nekaj zob. Danes, ko se mi zdi, da ima spet težave, mi je žal, da mu ni populil vseh. Ne vem, trenutno še čakamo, kaj bo. Če bo šlo na slabše bo moral še enkrat to dati skozi, čeprav je nevarno, da ne preživi. Poleg vsega ima še šum na srcu. Ne znam ti svetovati, zobje lahko zelo hudo bolijo. Tvoj veterinar bo najbolje vedel, če lahko tvega z narkozo ali ne.

Njihov cenik sem prilepila za približno predstavo.
So pa njihove cene proti ostalim ali primerljive ali pa nižje, nikakor pa ne navite.
Za primerjavo, žal večina cenikov nima objavljenih oz. se mi ne da iskat:
http://www.vethrpelje.si/cenik

Kako pa resujete tezave z zobmi?
Nas ne sme pod narkozo, zaradi ledvic, a vidim, da ga boli(jo) zob(je). Ima se vse zobe.
[/quote]

Do zdaj je bil na čiščenju samo enkrat. Zob doma nikoli ni pustil čistiti, niti v gobec ne dovoli pogledat. Zaradi epilepsije je živčen in agresiven. Takrat je veterinar rekel, da ni druge možnosti ali mu da narkozo ali pa uspavanje, ker je zaradi bolečin preveč trpel. Smo tvegali in je šlo skozi. Napad je sicer bil grozen, doma nima nikoli tako močnega. Takrat mu je populil kar nekaj zob. Danes, ko se mi zdi, da ima spet težave, mi je žal, da mu ni populil vseh. Ne vem, trenutno še čakamo, kaj bo. Če bo šlo na slabše bo moral še enkrat to dati skozi, čeprav je nevarno, da ne preživi. Poleg vsega ima še šum na srcu. Ne znam ti svetovati, zobje lahko zelo hudo bolijo. Tvoj veterinar bo najbolje vedel, če lahko tvega z narkozo ali ne.
[/quote]

Zaenkrat dajemo sredstvo proti bolečinam, pa je na kratko bolje. Pes je neješč, po eni strani nervozen, a spet se umika v osamo… Prej sem mu lahko naredila karkoli, zdaj ni šans, da odpe usta…
Veterinar pravi, da je narkoza za reševanje življenja. Mi ga je žal, ker ledice imamo pod kontrolo, stanje stagnira, a pes je slabo zaradi zob…
Razmišljam o antibiotični kuri, da bi vsaj vnetje (če je) sanirali, pa bi potem videli kako naprej. Ste kdaj poskusili z AB?

No, ne vem, če je ta pristop najboljši. Verjetno vsak od nas ve, kako boli nezdravljen zob in kako malo in kratek čas pomagajo protibolečinska sredstva. Ki imajo med drugim ob dolgotrajnem jemanju tudi vpliv na ledvica, jetra itd. Da ne govorimo o tem, kako škodljive in nevarne so bakterije nesaniranega zobovja tudi za srce npr. poleg vsega ostalega. Kura z AB je samo še dodatek k že tako slabo izbrani potezi.
Na vašem mestu bi poiskala dobrega stomatologa, se posvetovala z njim, preverila, če bo prisoten anesteziolog in se vsekakor odločila za sanacijo zobovja. Vse ostalo se mi zdi bolj tolaženje samega sebe, da se psu pomaga, v bistvu mu je pa vse to v škodo.

Veterinar odsvetuje narkozo, ce ni ogrozeno zivljenje. Brez narkoze ni sanacije zob.
Posvetivala sem se tudi s svojim stomatologom, ki mi je povedal enako.
Vem, da do AB in pritibolecinska sredstva obremenitev za ledvice in samo kratkotrajna resitev, ker se zadeva ponovi.
Trenutno je stanje ok, dva tedna nazaj je imel protibolecinsko kuro in je zdaj kul, a ko se ponovi, ne vem kaj bom, nisem pametna, zal mi je, da se muci zaradi zob, a spet po drugi strani, je vredno tveganja zivljenja? Ali raje spet protibolecinsko terapijo?


In zakaj ima vaša visokost pravico uporabljat besedo fajn, avtorica pa svojega narečja ne sme?

Veterinar odsvetuje narkozo, ce ni ogrozeno zivljenje. Brez narkoze ni sanacije zob.
Posvetivala sem se tudi s svojim stomatologom, ki mi je povedal enako.
Vem, da do AB in pritibolecinska sredstva obremenitev za ledvice in samo kratkotrajna resitev, ker se zadeva ponovi.
Trenutno je stanje ok, dva tedna nazaj je imel protibolecinsko kuro in je zdaj kul, a ko se ponovi, ne vem kaj bom, nisem pametna, zal mi je, da se muci zaradi zob, a spet po drugi strani, je vredno tveganja zivljenja? Ali raje spet protibolecinsko terapijo?
[/quote]

Ne vem, odločitev vsekakor ni lahka. Pretehtajte + in -, ni druge.
Hčerka ima psico, za katero je bila odsvetovana narkoza. Potem se je pojavil rak na seskih. Čakat, da prileze do neizogibnega konca ali narkoza in operacija? Odločila se je za operacijo, ker bi bilo drugače itak življenje nekvalitetno, psica je danes popolnoma OK. Ja, lahko pa ne bi bila, res je.

Veterinar odsvetuje narkozo, ce ni ogrozeno zivljenje. Brez narkoze ni sanacije zob.
Posvetivala sem se tudi s svojim stomatologom, ki mi je povedal enako.
Vem, da do AB in pritibolecinska sredstva obremenitev za ledvice in samo kratkotrajna resitev, ker se zadeva ponovi.
Trenutno je stanje ok, dva tedna nazaj je imel protibolecinsko kuro in je zdaj kul, a ko se ponovi, ne vem kaj bom, nisem pametna, zal mi je, da se muci zaradi zob, a spet po drugi strani, je vredno tveganja zivljenja? Ali raje spet protibolecinsko terapijo?
[/quote]

Ne vem, odločitev vsekakor ni lahka. Pretehtajte + in -, ni druge.
Hčerka ima psico, za katero je bila odsvetovana narkoza. Potem se je pojavil rak na seskih. Čakat, da prileze do neizogibnega konca ali narkoza in operacija? Odločila se je za operacijo, ker bi bilo drugače itak življenje nekvalitetno, psica je danes popolnoma OK. Ja, lahko pa ne bi bila, res je.
[/quote]

V tem primeu bi se tudi jaz odlocila kot tvoja hci.
Pred terapijo je bila zivalca res uboga. Ce se ponovi, se bom posvetovala, kaj bolj skodi, zdravila ali anestezija, pretehtala + in -, stanje ledvic in se odlocila…

Vsaka taka odločitev je težka. Vedno lahko samo upaš, da si se odločil pravilno, ampak moraš se – ali tako ali drugače. Žal nam v takih zadevah nihče ne more dati “recepta”…
p.s. Če že bo narkoza, se posvetujte, če je še kaj drugega za naredit, se pravi ena narkoza za več stvari, da ni treba ponavljati…

Hvala. V zacetku junija ima itak kontrolo in cepljenje in se bom takrat se enkrat pogovorila, tudi glede na izvide biokemije.

Jaz sem peljala k veterinarju očetovega mešančka (majhen kužek). Računali so 98€ – zbrusili so mu zobe in 2 spulili. Kuža je star 12 let in je brez težav prenesel narkozo. Je pa rekel veterinar, da je tudi drugače v dobri kondiciji za svoja leta.

Kje pa je to bilo? Kateri veterinar? Sprašujem ‘pri nass’?Jaz moram tudi dat moji čivavi. Ampak sem zelo na tesnem z denarjem. Sem pa iz Lj. Res prosim,če mi kdo pove,kje je najceneje in seveda tudi v redu …Ene par zobkov bo za spulit,ker se ji majejo in očistit ji je treba kamen. Ima pa 1,5kg. Res prosim da se kdo javi z konkretnimi info-kje,koliko itd.

Kam ste ga dali?

Cene so tam tam, konkretno ti pa nihče ne bo mogel povedat, ker bodo v strošek šli tudi izpuljeni zobje, se pravi odvisno tudi od števila le-teh. Bo pa tam okoli 100+ eur, pa kamorkoli že pelješ. Pokliči malo naokoli in vprašaj.
p.s. Glede na to, da gre za poseg pod narkozo me čudi, da mnoge zanima tistih 5eur gor ali dol, namesto, da bi se posvetovali z veterinarjem, ki mu zaupate, ki pozna zdravstveno stanje vašega psa itd.

Ej, kakšne bolne debate imate vi pesjanarji zahojeni.
Se vam prav vidi, zakaj namesto s človekom raje živite s psom.

Jaz sem lani septembra plačala v Klinkonu 62 eur za našo osem kilsko terierko. Stara je bila osem let, to je bilo njeno prvo čiščenje zobnega kamna.

Ja,saj za tako ceno cca 100e in gor me niti ne skrbi. Skrbijo me vrtoglavi zneski..kot sem zasledila kje na forumih..Danes imam namen poklicati okoli. YO,ko si napisala,zakaj ne peljem nekam,kjer mojo čivavo poznajo-dejansko ni imela nobenih zdr problemov,je zdrava,pazim glede prehrane itd. Zobke sem tukaj in tam umivala,zadnje pol leta pa redno. Ampak..je,kot je. Ima pa slabo zobovje dedno,njena mama je bila pri 10tih letih vsa škrbasta. Ni mi fora peljat kr nekam. Tudi če dobim priporočilo o kliniki se vedno ful pozanimam o kliniki in o izkušnjah. Ampak žal,so plače takšne,kot so. Penzije in invalidnine pa sploh.

Zneski so visoki zaradi narkoze, cena le-te pa variira glede na težo psa. Tako da pri tvoji to ne bo nek odločilen faktor.
Hčerka je svoje peljala na Tristokosmatih (Lj.) in je bilo vse OK.

Ja vem. Saj me vse skrbi..narkoza mislim..ampak skušam ne paničarit za bz. Zakaj bi bilo kaj narobe? Saj je zdrava psička. Vem,da je vse mogoče,ampak ..Ja mislim da bom dala tudi jaz v 300 kosmatih. Vozim na cepljenja tja in mi je ok.. Koliko je dala tvoja hči,če smem vpr? Predpostavljam,da je dala zobke čistit? Sem klicala in naj bi bilo za mojo čivavo tam cca 150€..

Mislim, da ima Buba v Grosupljem občasno akcije, kjer je cena znižana. Pokliči pa še h kakšnemu veterinarju izven Lj (razumem, da si iz Lj), tam bo dosti ceneje.

New Report

Close