Najdi forum

Poškodba kolena

zdravo pred priblizno 3 do 4 meseci sem padel na na desno koleno (z notranjo stranjo). Bil sem na pregledu in na magnetni resonanci..
izvid: poševna ruptura posteriornega roga medialnega meniskusa 3. stopnje z manjšo parameniskualno cisto ter za zmeren postkontuzijski subhondralni edem kostnine lateralnega in medialnega kondila femurja.
zanima me kako resna je ta poškodba in koliko se lahko gibljem ker me ne boli nič le ko grem zelo globoko v počep z desno nogo. Če kolesarim in tečem pa ne čutim bolečine povzorčam škodo al pospešujem okrevanje?
Hvala za odgovor lp benjamin

Spoštovani,

takšne raztrganine meniskusa običajno zahtevajo artroskopsko operativno zdravljenje. Do nadaljnjega odsvetujem vse velike, sunkovite in boleče obremenitve kolena.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close