Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Alergija – soncna krema

Alergija – soncna krema

Imam otroka, ki je alergicen na soncne kreme (preizkusili smo jih ze kar nekaj). V vrtec sem prinesla (natur) kremo, ki je narejena iz medu in ognjica ob tem pa me je vzgojiteljica opomnila, da med in sonce ne gresta skupaj? Morda kdo ve ali to drzi?
Kaj vi uporabljate namesto soncne kreme pri otrocih oz vas sasmih?

Si poskusila s kakšno kremo iz lekarne, npr. La Roche Posay, Eucerin ipd, ki so narejene posebej za probleme s kožo? Meni prva blazno ustreza.

Drugače pa menda orehovo olje deluje kot neke vrste zaščita. Z ostalimi domačimi zvarki, ki ne predstavljajo zaščite proti soncem, se ne bi igrala. Potem raje dolga lahna oblačila, da se čimveč kože zakrije.

Ena moja frendica je na soncu zmer dobila ene rdeče pike potem pa si je nabavla Eucerin in od takrat uporablja sam to in nima več problemov s kožo.

V Eucerinovi je “nafta”, jaz iscem nekaj naravnega, brez (pretirane) kemije, La Roche Posay pa se nisem poizkusila. Bom imela v mislih..
Kdo mogoce pozna Santaverde Aloe Vera?

Morda iščeš kaj naravnega brez kemije, a morda se bo zgodilo to, da bo kakšna naravna sestavina bolj škodovala kot kaj kemije. Žal, govorim iz izkušenj, pa tudi dosti napisanega je o tem, saj s določene naravne sestavine lahko tudi bolj dražilne od malo manj naravnih.

Če pa gledaš naravno kozmetiko, imam osebno dobre izkušnje z Lavero. Poglej še Weledo.

Med in ognjič – koliko pa naj bi ta zvarek imel sončni faktor? Blizu 0?

Če ima otrok občutljivo kožo, je žal treba malce več krem sprobati, da se najde ustrezno. In žal naravne kreme velikokrat niso najbolj ustrezne, ker kljub temu, da so naravne, so lahko za občutljivo kožo preveč agresivne. Vse kar je naravno še ni nujno OK, marsikaj je tudi strupeno.

Jaz bi ti tudi svetovala kakšno kremo iz linije za občutljivo kožo. Katero, boste pa žal morali sami ugotoviti, vprašaj v lekarni. Pri moji hčeri se najbolje obnese Eucerin, ki naj bi bil itak največje sranje od sranja, ampak ona ga dobro prenaša, nima alergije in sonce je ne opeče.

In ker porabi max pol kreme na leto, ne kompliciramo. Ker je manjše zlo tistih nekaj konzervansov ali parabenov ali kajjazvemkajše vsega, kot pa alergija in opečena koža.

Lavero smo imeli lani, oba otroka sta imela reakcijo, Welede se nismo imeli, ceprav uporabljamo tus gel, sampon, balzam ter deodorant od Welede in smo zadovoljni. Verjetno se bom res odlocila za slednjo, bom pa prestudirala se La Roche Posay, kot mi je svetovala forumasica zgoraj.

“Nonono”, zvarek pa smo uporabljali ze lani pri obema otrokoma in nista bila nikoli pordela.

hvala vsem za nasvete iz izkusnje!

Ko je bilo moje dete alergično na vse kreme, smo kupovali v lekarnah kremo za sončenje iz Galenskega laboratorija. Mislim, da je bil najvišji zaščitni faktor 10 ali 15, višjega ni bilo, ker vse kar je več, je samo toliko več kemije.
S temi alergijami se jaz ne bi hecala, nekaj s čim manj kemije, nižji faktor, pri dražjih naj ti dajo tester, da sprobaš, če ni alergije, ne kupuj nekaj na pamet.

Mi ne uporabljamo krem za sončenje. Na plažo oz. bazen ne hodimo med 12h in 16h, na smučanju se ne sončimo, če pa smo res cel dan na soncu (npr. na barki), si oblečemo zelo tanke bele srajce in hlače in čepico s pokrivalom za vrat ali pa slamnik. Problem so le uhlji, nos, zgornji del dlani in nart, za to pa imam kako reklamno 50 ml tubico s faktorjem 50. Res pa se po 15 minut sončimo od marca naprej, da nismo čisto beli in nepripravljeni na sonce.

Jaz imam alergijo in sem vedno dobila pikce na soncu, uporabljam kremo od Justa je precej boljša od ostalih z vso kemijo.

Naša tamala ima tudi alergijo na sonce in kremo. Preizkusila sem vse čuvene drage kreme iz lekarne. Po njih je bila še bolj pikasta. lani sem ji kupila ortoško dm znamko in je bilo občutno bolje. vsako leto ji nabavi tudi UV majice, sicer so sami problemi.


Ha ha ha, in just pa ni kemija? :-)))
Moj sin najbolje prenaša navadno kremo iz Lidla. Po vseh ostalih je bil pikast. Meni pa pomaga claritine, če dobim pikice. Sicer pa čim manj sonca in obvezno spiranje s sladko vodo, pa gre tudi brez.

Pa kaka nafta, ste res neumne ene babe. Kaj pa v usta daje te pa ne moti a ne?
Koza je tako narejena, da nobena od teh kemikalij ne pride skoz. In ko vedno tako vse opevate naravne snovi … tudu narava dela strupe in hude alergije.
Zavij v lekarno in kupu hipoalergeno od Avene in bo.


Ha ha ha, in just pa ni kemija? :-)))
Moj sin najbolje prenaša navadno kremo iz Lidla. Po vseh ostalih je bil pikast. Meni pa pomaga claritine, če dobim pikice. Sicer pa čim manj sonca in obvezno spiranje s sladko vodo, pa gre tudi brez.
[/quote]

Obstaja alergija na sonce in alergija na kreme.
Jaz na kreme nisem alergična, se mi pa pojavi alergija v kombinaciji sonce-klor, pa naj bo to bazen ali močno klorirana voda za tuširanje.
Sin ima alergijo na kreme, lahko se namaže in niti je cel dan v sobi, pa bo pikast. Kaj točno v kremah (in tuš-gelih) mu povzroča alergije, ne vemo, a uporablja sensitive linijo od DM, tudi kremo za sončenje od iste linije in mu je ok.

Nafta je se najmanj. Daj pogooglaj eucerin, je strup, da ni hujsega. Bilje biti brez kreme kot to. In seveda pronica skozi kozo, kaj si pa mislila? In gre po telesu. Vzami kremo z mehanskimi filtri,ne kemicnimi. In ti filtri naj ne bodo v obliki nano delcev. Pocenikreme s kemicnimi filtri so zelo skodljive.

mi smo to kupovali v trgovinah ‘Naturasi’ v Italiji , ne vem, če jo še imajo, lani smo jo še dobili.
https://www.naturasi.it/prodotti/crema-solare-spf-50-sole-bimbi-helan

New Report

Close