Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Posojanje denarja prijateljem

Posojanje denarja prijateljem

Prijateljici sem decembra posodil denar, nekaj tisoč EUR.
Ni bilo prvič in vedno mi je vse vrnila še pred rokom.
Tokrat pa je kot kaže res v zosu, rok je minil januarja, sporoča mi, da mi bo vrnila, ko…. (se bo zgodilo to in to).
Prijatelja sva še iz gimnazije in vem, da je ok ženska in da pridno dela, ima svojo firmo, ampak pojma nimam, kako dolgo naj sprejemam te razloge, ne da bi postal bolj oster.
Saj ne životarim zato ob vodi, ampak mislil sem vplačat motor in zdaj bo kriza.
Z možem sem jo zadnjič srečal v mestu na šopingu, nisem hotel izpast svinja in jo špecat pred njim, mi je pa zoprno, ker razen mailov v bistvu nimam pisnega potrdila o mojem posojilu.

Njen mož je kolega od mojega brata in po mohem pojma nima, kaj njegova žena počne z denarjem.

Kako pa vi naredite v tej situaciji?

Ker nimam nekaj tisočakov na lagerju za posojo, pač tega ne naredim. Vseeno pa je treba vedeti, da eno so prijateljske usluge, ampak tu vseeno gre za biznis, posel. Torej če se kaj takšnega dogovorita, se sklene pogodba. Glede na to, da se to pogosto dogaja, ker kot praviš, si je že večkrat sposodila od tebe, je vprašanje, kaj točno je v ozadju. Ne vemo niti, kakšno je stanje partnerja, torej je možno, da ona nekako zafrčka ta denar, brez da bi on vedel (ker zakaj ji on ne založi?).

Definitivno ji še enkrat reči, da je rok že zdavnaj mimo in da potrebuješ denar, pa magari povej tudi, da boš v nasprotnem primeru moral omeniti njenemu. Ne vpletaj ostalih, torej še svojega brata zraven, naj bo najprej to med vama, potem pa magari še tipu povej.

Naslednjič pa ne posodi ali pa se dobro zazihraj, ne le pogodba, temveč tudi ta v izvršilnem zapisu.


Vsekakor se pojdi pogovorit in bodi pri tem bolj oster. Jasno ji povej, da ti nimaš nič z razlogi ki jih ona navaja kot razlog, zakaj ti ne vrne. To je njena podla taktika češ, saj si bil sam seznanjen s pogoji, kaj se mora zgoditi, da ti vrnem denar, in ker se lahko tudi sam prepričaš, da se to ni zgodilo je logično, da ti ne morem vrniti. Torej jaz nisem nič kriva…

Tudi ti ne moreš zatrditi, da pa ima teh nekaj tisoč € in da bi ti lahko vrnila zato ji reči, da ti naj vrača po npr. 100 € vsak teden. Tu bo pa že imela problem se ti zgovarjati, da nima 100 €, saj ti lahko odpre denarnico ali pa greš z njo do bankomata. Povej ji točno, kateri dan v tednu katero uro boš prišel po 100 € in po prvih 100 odidita kar takoj. Na ta način boš v nekaj mesecih vsaj prišel do denarja, ona pa bo težko ponovno našla izgovore, da nima 100 €.

Vse skupaj pa boš vzel za dobro šolo za naprej, kajti, če se želiš znebiti prijatelja, mu posodi denar…

LP

nova
Uredništvo priporoča

Si se sploh pogovoril z njo?
Jaz posodim denar nrez problema i ga tudi dobim nazaj, ne vedno na rok, a vedno vem, zakaj ne in se ne sekiram, ker se pogovarjamo, komuniciramo, si povemo kaj in kako.
Na tvojem mestu bi se najprej vsedla z njo in se pogovorila.

Da ni to ena in ista, ki je zagonila vse ….
daj začetnici njenega imena.

Nekaj moraš vedeti. Denarja, avta in bab se ne posoja. V veliko primerov ne dobiš nazaj in potem je jok in stok. Sva posodila prijatelju. Sicer je šlo za mali denar. Nisva dobila nazaj. Potem je zopet rabil naš denar in sva brez slabe vesti rekla, da nimava.

Kako prikrito si ze zacel specat…..
V tistem delu..ko ju srecas v mestu…

S posojanjem denarja na lepe oči je tako. Mine prvi rok, počakaš kakšen mesec, če se vmes ta ne opraviči, ga opozoriš in spomniš na tist datum, ko bi moral vrniti denar ampak, če ta oseba sam ne pokliče tist dan, ko bi moral vrniti ta denar, pol veš, da boš jebala ježa za svoj keš, ker se utaplja, tukej ni nobenih izgovorov z njegove strani, samo gluma, ker je zabredel, zaradi njemu znanih razlogov, in še tistga vleče v brezno, katerega je prosil za keš..
Daš, drugi rok, ne vrne, pol se pa prijatelstvo neha, postaviš se pred ogledalo in si rečeš, jebo te……. pušnu sem, hehe. Začne se grenek boj za svoje šolde.
Problem je edino to, da ta, ki posodi denar ostane na nekem kulturnem človeškem nivoju, ker ta, ki si je sposodil denar je itak padel pod podn, kot človek, jebeš solze in stokanje, ko te človek ne more gledat v oči, prijatelstvo se pa itak, žal, pri kešu neha. Če tukej niso stvari razčiščene na fer način, je isto kot, če bi kolegu ženo nategnil.

posodiš denar, ki ga lahko pogrešaš! Kako dobri prijatelji pa so, se pokaže, ko ti vrnejo denar.

Se zgodi, da enkrat posodiš denar, ker ga pač prijatelj nujno rabi, če si pa večkrat sposoja, je pa to znak za alarm!

Tista ideja o 100eur/mesec ni slaba. Povej, da denar rabis in da ce ne more vrnit v celoti se zmenita za obroke.

prijateljem se denarja ne posoja, ker lahko izgubiš denar in “prijatelja”.
pravim prijateljem v stiski se denar podari!


Vsekakor se pojdi pogovorit in bodi pri tem bolj oster. Jasno ji povej, da ti nimaš nič z razlogi ki jih ona navaja kot razlog, zakaj ti ne vrne. To je njena podla taktika češ, saj si bil sam seznanjen s pogoji, kaj se mora zgoditi, da ti vrnem denar, in ker se lahko tudi sam prepričaš, da se to ni zgodilo je logično, da ti ne morem vrniti. Torej jaz nisem nič kriva…

Tudi ti ne moreš zatrditi, da pa ima teh nekaj tisoč € in da bi ti lahko vrnila zato ji reči, da ti naj vrača po npr. 100 € vsak teden. Tu bo pa že imela problem se ti zgovarjati, da nima 100 €, saj ti lahko odpre denarnico ali pa greš z njo do bankomata. Povej ji točno, kateri dan v tednu katero uro boš prišel po 100 € in po prvih 100 odidita kar takoj. Na ta način boš v nekaj mesecih vsaj prišel do denarja, ona pa bo težko ponovno našla izgovore, da nima 100 €.

Vse skupaj pa boš vzel za dobro šolo za naprej, kajti, če se želiš znebiti prijatelja, mu posodi denar…

LP
[/quote]

Tole zgoraj se mi zdi dober predlog.
Se bom pogovoril z njo in ji to predlagal.
Sva prijatelja, govoriva o vsem mogočem, ne pove pa mi, zakaj denar rabi in kaj z njim počne.
V bistvu to mene niti ne zanima.

Bo pa to verjetno res zadnjič, da sem komu posodil denar.
In ne, nimam ga toliko, da bi ga podarjal.

New Report

Close