Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek današnje kosilo

današnje kosilo

Današnje kosilo?

Kaj ste vi imeli?

nič

Isto kot pri nas.

Hrana redi, boljše nič, sploh za ženske priporočam.

[i]Mojega hudiča sem prodal svoji duši.[/i]

Jaz tudi šele zdaj kuham. Zunaj dež, grmi…. da bo vsaj neki slastnega. Skupaj kosilo in večerja.

Kuha se krompir – moram ponucat, ker že kali. Popekla bom kotlete, ki so v paci. Potem v olju, kjer so se pekli, še mal popražim krompir. Nič čebule. Pa skleda solate. 🙂

Jutri pa rebrca, tudi že v paci – jih prodaja Mercator, vakumsko pakirane. Po 2,99 €. Pa krompir – vse v pečici. Pa špinača iz kopriv. 🙂

Za posladek (ali malico) pa kremne rezine, kupljene. Dve staneta 1,40 € ali džus.

Malo takole štukam, ker res nič ne vržem stran.

Za kosilo je bila solata iz čičerike, vitlofa,baby oaradižnika. Za glavno jed pa kolerabina enolončnica.

Zvečer bo pa mocarela, paradižnik, pršut v solati.

Mah, sem zapravila 300€ v stacunah, moz naj bi kuhal… halo pica

Treba je bilo porabit ostanke iz hladilnika, zato danes domača pizza in solata z vrta.

Pohan piščančji file in krompirjeva solata

bolj zgodnje kosilo in zajtrk skupaj: pohane bučke, brez drobtin, in pohani tanki puranji zrezki, potem pa skozi malo: lešniki, košček jabolka, hruške, papaje, kava in zdaj sezamova ploščica.

kako spohaš bučke brez drobtin? a to je potem samo v jajcu – na pariški način?

kako spohaš bučke brez drobtin? a to je potem samo v jajcu – na pariški način?
[/quote]

najprej splahnem zrezke pod hladno vodo, potem jih pomokam v moki iz kamuta (brezglutenska), in potem jih pomočim v stepen jajček in potem gredo v olivno olje z vejico rožmarina, da lepo dišijo.

kako spohaš bučke brez drobtin? a to je potem samo v jajcu – na pariški način?
[/quote]

najprej splahnem zrezke pod hladno vodo, potem jih pomokam v moki iz kamuta (brezglutenska), in potem jih pomočim v stepen jajček in potem gredo v olivno olje z vejico rožmarina, da lepo dišijo.
[/quote]

Kamut ni brez glutena.

najprej splahnem zrezke pod hladno vodo, potem jih pomokam v moki iz kamuta (brezglutenska), in potem jih pomočim v stepen jajček in potem gredo v olivno olje z vejico rožmarina, da lepo dišijo.
[/quote]

Kamut ni brez glutena.
[/quote]
Hvala, good to know ! Ful mi je smešno, sem bila prepričana, da je! Grem takoj pogledat. 🙂

Čufte iz puranjega mesa.

Kamut ni brez glutena.
[/quote]
Hvala, good to know ! Ful mi je smešno, sem bila prepričana, da je! Grem takoj pogledat. 🙂
[/quote]
Torej ti gluten ocitno ne povzroca zdravstvenih tezav. Zakaj potem poudarjas ali se poskusas prehranjevati brez glutena? V cem je gluten skodljiv za ljudi, ki ga sicer normalno prebavljajo?

Vprasanje je cisto resno, prosim za resen odgovor.


Hvala, good to know ! Ful mi je smešno, sem bila prepričana, da je! Grem takoj pogledat. 🙂
[/quote]
Torej ti gluten ocitno ne povzroca zdravstvenih tezav. Zakaj potem poudarjas ali se poskusas prehranjevati brez glutena? V cem je gluten skodljiv za ljudi, ki ga sicer normalno prebavljajo?

Vprasanje je cisto resno, prosim za resen odgovor.
[/quote]

Ja, tudi sama aem se spraševala, zakaj se moje telo tako različno počuti po zaužitju navadne moke ali pa brezglutenske ali vsaj biološko pridelane. Po navadni moki se počutim zalepljeno, težko, kot da bi se mi nekaj v telesu zalepilo in se ne da prebaviti. Ni tistega občutka lahkotnosti v telesu, ki mi omogoča, da grem skozi dan. Mogoče je to povezano s Hashimotom, na avtoimune bolezni naj bi vplival gluten (?), mogoče s pomanjkanjem prebavnih encimov (dodajam s papajo, aloe vero) , telo ni ravno več ravno mlado….recimo, pred par dnevi sem zjutraj, ko smo urejali neke stvari, pojedla brioš s kremo in kapučin in sem mislila, da bom skoraj umrla, nekako, ko se opazujem, vidim, da se bolje počutim, če pazim, kaj jem, to vpliva tudi na moje psihično počutje in če sem harmonična noter, je potem tak tudi svet okoli mene. Hvala za vprašanje, priložnost, da pogledam vase !


Torej ti gluten ocitno ne povzroca zdravstvenih tezav. Zakaj potem poudarjas ali se poskusas prehranjevati brez glutena? V cem je gluten skodljiv za ljudi, ki ga sicer normalno prebavljajo?

Vprasanje je cisto resno, prosim za resen odgovor.
[/quote]

Ja, tudi sama aem se spraševala, zakaj se moje telo tako različno počuti po zaužitju navadne moke ali pa brezglutenske ali vsaj biološko pridelane. Po navadni moki se počutim zalepljeno, težko, kot da bi se mi nekaj v telesu zalepilo in se ne da prebaviti. Ni tistega občutka lahkotnosti v telesu, ki mi omogoča, da grem skozi dan. Mogoče je to povezano s Hashimotom, na avtoimune bolezni naj bi vplival gluten (?), mogoče s pomanjkanjem prebavnih encimov (dodajam s papajo, aloe vero) , telo ni ravno več ravno mlado….recimo, pred par dnevi sem zjutraj, ko smo urejali neke stvari, pojedla brioš s kremo in kapučin in sem mislila, da bom skoraj umrla, nekako, ko se opazujem, vidim, da se bolje počutim, če pazim, kaj jem, to vpliva tudi na moje psihično počutje in če sem harmonična noter, je potem tak tudi svet okoli mene. Hvala za vprašanje, priložnost, da pogledam vase !
[/quote]
Kaj je bilo po brijošu s kapučinotom.?

Samo toliko pojes na dan? Saj bos shujsala do neprepoznavnosti ;)…
Podoben nacin, kolicinsko; zlozenka z zelrnjavo, tofu, banana, oreski, lesnikovo mleko..


Torej ti gluten ocitno ne povzroca zdravstvenih tezav. Zakaj potem poudarjas ali se poskusas prehranjevati brez glutena? V cem je gluten skodljiv za ljudi, ki ga sicer normalno prebavljajo?

Vprasanje je cisto resno, prosim za resen odgovor.
[/quote]

Ja, tudi sama aem se spraševala, zakaj se moje telo tako različno počuti po zaužitju navadne moke ali pa brezglutenske ali vsaj biološko pridelane. Po navadni moki se počutim zalepljeno, težko, kot da bi se mi nekaj v telesu zalepilo in se ne da prebaviti. Ni tistega občutka lahkotnosti v telesu, ki mi omogoča, da grem skozi dan. Mogoče je to povezano s Hashimotom, na avtoimune bolezni naj bi vplival gluten (?), mogoče s pomanjkanjem prebavnih encimov (dodajam s papajo, aloe vero) , telo ni ravno več ravno mlado….recimo, pred par dnevi sem zjutraj, ko smo urejali neke stvari, pojedla brioš s kremo in kapučin in sem mislila, da bom skoraj umrla, nekako, ko se opazujem, vidim, da se bolje počutim, če pazim, kaj jem, to vpliva tudi na moje psihično počutje in če sem harmonična noter, je potem tak tudi svet okoli mene. Hvala za vprašanje, priložnost, da pogledam vase !
[/quote]
Hvala za pameten odgovor. Super, ce si nasla nacin, ki ti ustreza. Vse dobro!

Mi smo danes jedli kremno špargljevo juho in testenine z morskimi sadeži ter solato iz mladega zelja.
Jutri še ne vem. Mogoče bodo svinjski minutni zrezki, pomfrit in pečene bučke, ali pa sv.file z indijskimi oreščki in brokolijem ter riž.

danes špinača, pire, jajčka
jutri špageti z bolonjsko

New Report

Close