Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kako bo delala naša mladina, če sploh bo

Kako bo delala naša mladina, če sploh bo

Malo sem surfala in odkrila tole:Vaš link
Današnji mladini so se morali najprej klanjat starši, potem učitelji in profesorji, sedaj pa se jim bodo morali še delodajalci, da bo sploh kaj iz njih.

A veš, da dostikrat pomislim na to. Tako kot ti.

Jaz vidim, da pri mladini ni vse tako slabo. Pa vzemimo primer milenijcev ki so odrašali pri kolkr tolk normalni ločenki:

U izi, fri, langzam, lako ćemo,…… ene 5 ki me porajtajo vsi čist lepo živijo od svojega dela. Sicer sem “precej težka” po njihovem mnenju ker težim, da delo za tekoče preživljanje ni dovolj. Treba si je pridobiti izkušnje, kako priti do lastnih nepremičnin z svojim delom ne pa čakat da bomo mi tastari pocrkali. Očitno pa je, da se pri nas končuje fobija lastništva, in se bojo zadovoljili cel lajf živeti v najemu, kakor je praksa na večih koncih sveta.

Ja prov ane… Sam men to ne gre, sem probala pa ni to to zame. Je čist drugačen občutek ko veš, da si gospodar na zasluženim z lastnim delom.

Jaz hočem osemletko nazaj, kjer so učitelji imeli pravico zahtevat od učencev domače naloge in če teh ni bilo, jih je lahko še tisto uro zacvekal. Starši pa potem niso imeli nobene besede. Tako so bili otroci primorani se naučiti odgovornosti, samostojnosti. V današnjem sistemu se tega nikoli ne bodo naučili.

tebi ne bi pasal tak šef?

sicer pa verjemi, današnja mladina ima vrednote povsem drugje in drugačne kot starejše generacije … njim materializem, hiša, avto v večini ne pomeni nič .. veliko več kot to jim pomeni osebna svoboda in osebna rast in to kar piše v članku … vedno se sprašujejo: kaj pa imam jaz od tega 🙂

ja, osemletka je rešitev za vse naše probleme 🙂

Ljubosumni, ker jim ne bo treba delati v sužnjelasniških pogojih, kot ste to morali sami?
Če nič drugega, bi jim morali dati prav, saj se borijo za boljše pogoje dela in ne sprejemajo suženjskih del.

Sin je po diplomi iz ekonomije kmalu dobil službo s plačo slabih 2500EUR in fleksibilnim delovnim časom v znani tuji banki, brez ene same delovne izkušnje. Je pa precej sužnjelastnikom, po njegovih besedah, dejansko ¨J**al mater¨ na razgovorih, predno je dobil normalnega delodajalca. Če ne postaviš zahtev, ne moreš pričakovati drugega kot izkoriščanja.


Pa zastopiš sploh sam kaj poveš? 🙂 Večina tu nas zagotovo ne razume tvojih bolnih izpadov? 🙂

Oni se bodo že znašli ne vem kaj bo z našo generacijo-70ta. kdo bo za naše penzije delal.

Kdo pa bo opravljal tiste “manj zanimive” poklice? Jaz bi tudi rada bila takoj vodja oddelka.
In res me zanima, kje se bodo zaposlili, če bodo vedno hobiji na prvem mestu, ker potem enostavno ni več take zaposlitve.

Oni, ampak ob normalnih pogojih.

Generacija 70-ta bo delala in garala, na koncu pa nič imela. Penzij ne bo, ker jih bodo milenijci vzeli. To pa zato, ker to ni več generacija, ki bi delala za druge. Dela samo zase. Če od tega nima nič, ne bo delala. Mi osli pa delamo zato, da imajo tisti, ki so sedaj v penziji penzije. Milenijci bodo brezposelni pa vlekli socialno, pa v zastonj stanovanjih bodo. Na koncu pa jim nič ne bo treba vračat, ker nikoli “nič ne bodo imeli”.

Delodajalec jih bo moral ob vsakem premiku na delovnem mestu zaploskat in jih pohvalit.

In kaj naj bi ta slavna fraza “osebna rast” pomenila?

Delodajalec jih bo moral ob vsakem premiku na delovnem mestu zaploskat in jih pohvalit.
[/quote]

Kakšen kriminal, želja po pohvali za opravljeno delo!

Generacija 70-ta bo delala in garala, na koncu pa nič imela. Penzij ne bo, ker jih bodo milenijci vzeli. To pa zato, ker to ni več generacija, ki bi delala za druge. Dela samo zase. Če od tega nima nič, ne bo delala. Mi osli pa delamo zato, da imajo tisti, ki so sedaj v penziji penzije. Milenijci bodo brezposelni pa vlekli socialno, pa v zastonj stanovanjih bodo. Na koncu pa jim nič ne bo treba vračat, ker nikoli “nič ne bodo imeli”.
[/quote]

Svet se ne vrti že kar nekaj časa v pravo smer. Vse je noro. Kdor dela je revež, nekdo pa naredi aplikacijo mačka je pa miljonar.

Mene pa zanima, katere poklice bodo opravljali. Zanima me, če bodo delali nočne. Če bodo delali ob nedeljah in sobotah… Kako bo, če bodo zdravniške sestre? Kako bodo delali kot čistilke? Kako kot učitelji? Res me zanima.

Pubeci bodo poker špilali..

Generacija 70-ta bo delala in garala, na koncu pa nič imela. Penzij ne bo, ker jih bodo milenijci vzeli. To pa zato, ker to ni več generacija, ki bi delala za druge. Dela samo zase. Če od tega nima nič, ne bo delala. Mi osli pa delamo zato, da imajo tisti, ki so sedaj v penziji penzije. Milenijci bodo brezposelni pa vlekli socialno, pa v zastonj stanovanjih bodo. Na koncu pa jim nič ne bo treba vračat, ker nikoli “nič ne bodo imeli”.
[/quote]

Tak sistem, kjer se vzdrzuje mlade zajedalce ne more zdrzat prav dolgo zaradi financnih razlogov. Mogoce 10, 20 let, dosti dlje ne. Ce ne ustvarjas prihodka, ne mores talat denarja. Nekaj casa gre na pufe, potem se pa pekel odpre, ko je treba poplacat racune.

Morda pa bodo porušili ta sistem.

Generacija 70-ta bo delala in garala, na koncu pa nič imela. Penzij ne bo, ker jih bodo milenijci vzeli. To pa zato, ker to ni več generacija, ki bi delala za druge. Dela samo zase. Če od tega nima nič, ne bo delala. Mi osli pa delamo zato, da imajo tisti, ki so sedaj v penziji penzije. Milenijci bodo brezposelni pa vlekli socialno, pa v zastonj stanovanjih bodo. Na koncu pa jim nič ne bo treba vračat, ker nikoli “nič ne bodo imeli”.
[/quote]

Tak sistem, kjer se vzdrzuje mlade zajedalce ne more zdrzat prav dolgo zaradi financnih razlogov. Mogoce 10, 20 let, dosti dlje ne. Ce ne ustvarjas prihodka, ne mores talat denarja. Nekaj casa gre na pufe, potem se pa pekel odpre, ko je treba poplacat racune.
[/quote]

A danes ne gre na pufe?

Seveda bojo delali nočno – za trojno urno postavko in v primeru, da v tednu niso oddelali polnega delovnega časa. Ti se pa verjetno zahvaljuješ šefu, ker ti je omogočil delati 50 ur v tednu, z neplačanimi nadurami.

Motiš se. Materializem jim ogromno pomeni in čakajo da starši umrejo saj imajo imetje že splanirano. Brat brata bi izkoristil in si vse prilastil zase. Da bi za materializem delali pa jim ne pade na pamet.

Bodo, bodo. S kajenjem špinelov in ležanjem na kavču do 30-ega, pa tudi dlje…
In z zavedanjem, da ga je treba kar naprej – žurat…

Tak sistem, kjer se vzdrzuje mlade zajedalce ne more zdrzat prav dolgo zaradi financnih razlogov. Mogoce 10, 20 let, dosti dlje ne. Ce ne ustvarjas prihodka, ne mores talat denarja. Nekaj casa gre na pufe, potem se pa pekel odpre, ko je treba poplacat racune.
[/quote]

A danes ne gre na pufe?
[/quote]
Saj ravno o tem pisem! Ampak vsak puf je treba placat. In vsak puf ima obresti, ki lahko hitro prerastejo glavnico in te obresti je tudi treba placat.

New Report

Close