Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nosečniška sladkorna – lakota

Nosečniška sladkorna – lakota

Odkrili so mi nosečniško sladkorno. Sladkor na tešče sem imela 5,5. Dala mi je dieto in me poslala k diabetologu. Ga imam drugi teden. Sedaj se nekaj dni prehranjujem po njihovem listu ampak sem tako grozno lačna, da komaj preživim dan. Hodim v službo. Sicer je delo pretežno sedeče nekaj pa tudi terenskega. Sem pa v pogonu od 5 zjutraj do 17 popoldne (skupaj z vožnjo)Ampak že sredi dneva sem tako lačna da se počutim čisto slabotno.

Današnji jedilnik iz lista:

Zajtrk: 1/2 kosa polnozrnatega kruha, 1,5 dl mleka

Malica: 1 jabolko

Kosilo: 1/2 manjšega kuhanega krompirja, 1 pest ali pol 2dl skodelice kuhane zelenjave na vodi in za 1/2 dlani velik piščančji zrezek na žaru.

Malica: manjša skledica (v velikosti skledice za kosmiče) zelene solate samo z limono

Večerja: 1/2 kosa polnozrnatega kruha in 1 kisla kumarica

Povečerek: 1 dl mleka z manj maščob

Sem normalne postave ampak to je meni premalo hrane. Non stop mi kruli, ne počutim se ok, sem brez energije, cele dneve bi lahko prespala. In tako še 5 mesecev? Ah ja. Se je katera soočala z podobnim? Ste tudi bile tako lačne?

Od tega jedilnika še 3 leta star otrok ne bo sit.
In ja, je premalo za odraslo žensk, kaj šele nosečnico. Ob taki prehrani bi jaz shirala.

Si zihr da si prav prebrala kolicine? Ker tole je lih za mojega dveletnika. Pol kosa kruha in kumarica za vecerjo?? V bistvu on poje cel kos. Nekje mora biti napaka. Pa kolikor vem je pri sladkorni potem pred spanjem se povecerek. Na taki dieti bosta shirala oba z otrokom.

povečerek je deci mleka

https://www.boobeefoodee.si/blog/jedilnik-nosecniska-sladkorna_teden-1/

Je prav. Piše 1/2 kosa kruha ali 30g in ena kisla kumara.

Povečerek je 1 dl manj mastnega mleka..to je vedno enako ali 1/2 navadnega manjmastnega jogurta

Ne vem ali sem samo jaz tako čudna ampak res sem brez energije, čisto uvela…cel čas me zebe. Boljše sem se počutila prva 2 meseca, ko sem bruhala po 5x na dan kot pa sedajp0pl

Tudi jaz sem imela nosečniško sladkorno,uravnavano samo s hrano.
Zadeve se ne lotiš s tem,da ješ manj. Vrsto hrane zamenjaš in ješ večkrat po malo. Jaz sem jedla točno na vsaki dve uri,pa težko čakala naslednji obrok.
Črtaj cukr in belo moko,nadomesti z vsem temnim in polnovrednim.
Kosilo in večerja:poleg OH lahko poješ kolikor hočeš zelenjave in solate,da se naješ. Tudi mesa lahko precej.
Moj meni:
– polnozrnat kos kruha s sirnim namazom in svežo papriko, čez dve uri
-kosmiči z mlekom,čez dve uri
-polovica jabolke
– kepica temnega riža, zrezek, zelenjava,solata
– jogurt in koruzna žemlja,
– breskev
– sir olive,krekerji

V glavnem, ves čas sem jedla,pa vseeno držala težo in sladkor. Sem si pa prva dva tedna po vsakem obroku zmerila sladkor,da sem videla kaj in koliko smem. Največji ne pri meni je bila marmelada. Niti pikice je nisem smela. Sicer pa diabetična čokolada je prav dobra.

Stres viša sladkor.

Najdi načine sprostitve in ustreznega prilagajanja delovnega okolja. Mislim, da bo to precej bolj pomagalo pri uravnavanju sladkorne kot pa strogo držanje tako nemogočega jedilnika.

Meni se je, pri teh nizkih mejah za nosečniško sladkorno, zdelo vse skupaj pretiravanje.
Še toliko bolj, ko je na prvi viziti po porodu zdravnik porodničar samo zamahnil z roko, ko sem omenila nosečniško sladkorno.

Jej po zdravi pameti. Tvoj jedilnik deluje res mučeniški. Tako kot ti je že ena napisala, zraven se lahko v miru naješ zelenjave, poješ več mesa. Šparaj se pri kruhu, ta naj bo polnozrnat. Izbiraj polnozrnat riž, pa piro, ajdovo kašo itd. Ne razkuhaj preveč žitaric. Je pa tako, da ponavadi talajo neke splošne jedilnike za diabetike, pri katerih je v 95{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zraven debelost in so pripravljeni tudi za kakšno kilo dol vržt.
Jaz sem jedla normalno naprej, samo kruh sem zmanjšala, sadje, pa sladkarije zelo zmanjšala. Pa sem imela zelo lepo urejen sladkor do konca nosečnosti (ok, priznam, decemberski izvidi so bili bolj mejni:):) lažje ti bo, ko boš dobila aparatek. Na začetku si bolj pogosto meri, pa boš videla kaj vse lahko poješ.

To nosečniško cukerno, so si kar naenkrat zmislili. Jej po pameti vse in ne pretiravaj s kakšnimi stvarmi.

New Report

Close