Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Menstruacija pri 12

Menstruacija pri 12

Pozdravljeni!
Stara sem 12 in hodim v 6. razred. Moj problem je tak, da sem pred kradkim dobila menstruacijo,ki je sicer precej rahla a je vseeno menstruacija. Nekateri pravijo,da je menstruacija lahko posledica prevelike teže ampak sem srednje rasti in srednje teže visoka sem nekaj nad 155cm in težka okoli 40kg.
Zanima me če je menstruacija normalna pri mojih pogojih?
In kako naj to povem staršem oz. mami
L.p.
P.S. hvala za odgovore

normalno je, mami pa povej, da si verjetno dobila menstruacijo in rabiš vložke

Jaz je sicer še nisem dobil, ni pa ‘tako zgodnja’ menstruacika nič nenavadnega, saj se pride v obdobje pubertete hitreje dandanes in posledično prej pride tudi do menstruacije. Ne smeš se bati tega povedati svoji mamici, ker ima tudi sama menstruacijo in te bo tako razumela ter ti pomagala pri nakupu pravih vložkov zate.
Čim hitreje ji povej in nikar se ne boj saj je to nekaj povsem življenjskega.

Veliko poguma ti želim. 🙂

Če si stara 12 let, je pojav menstruacije povsem normalen in je posledica dozorevanja, ne pa kake bolezni ali motnje. Ne vem, kakšen odnos z mamo imata, ampak povej čisto tako, mirno, normalno. “Mami, jst mam pa menstruacijo, sam da veš!” – če je vajin odnos kolikor toliko normalen, bo mami sprejela to kot nekaj normalnega, kar tudi je.

Predvsem se ničesar ne boj in ne sramuj, menstruacija je samo dokaz, da odraščaš v povsem normalno, zdravo dekle in žensko.

Jaz je sicer še nisem dobil, ni pa ‘tako zgodnja’ menstruacika nič nenavadnega, saj se pride v obdobje pubertete hitreje dandanes in posledično prej pride tudi do menstruacije. Ne smeš se bati tega povedati svoji mamici, ker ima tudi sama menstruacijo in te bo tako razumela ter ti pomagala pri nakupu pravih vložkov zate.
Čim hitreje ji povej in nikar se ne boj saj je to nekaj povsem življenjskega.

Veliko poguma ti želim. 🙂
[/quote]
Ti si bolj zaostal ali zakasnel 😉

Menstruacija pri 12 je nekaj najbolj normalnega. In je od nekdaj bila.

Jaz je sicer še nisem dobil, ni pa ‘tako zgodnja’ menstruacika nič nenavadnega, saj se pride v obdobje pubertete hitreje dandanes in posledično prej pride tudi do menstruacije. Ne smeš se bati tega povedati svoji mamici, ker ima tudi sama menstruacijo in te bo tako razumela ter ti pomagala pri nakupu pravih vložkov zate.
Čim hitreje ji povej in nikar se ne boj saj je to nekaj povsem življenjskega.

Veliko poguma ti želim. 🙂
[/quote]
Ti si bolj zaostal ali zakasnel 😉
[/quote]

Hahaha 😉


Ti si bolj suhcena morda je to vzrok da še ni tako prava, saj boš videla čez čas. Povej(zaupaj) sošolki, tisti ki jo že ima. Če je pa tvoja mama uredu(ne vem v kakšnih odnosih ste doma) tudi njej, če ni pa ji ni potrebno in si po netu preberi, vprašaj zdravnico ipd…

A bi rada bila že pri 42 v meni!

Daj ne govori neumnosti, jaz sem jo dobila pri 12, imam 47 let in o meni še ne duha ne sluha.

Takoj naj jo vrne, in naroči za čez dve leti!! ;))

Avtorica, nekaj normalnega je menstr. pri 12ih letih. Povej mami, tako kot ti je že “normalna” povedala.

Stara si 12 let, pri teh letih (včasih tudi že prej), včasih pa malo kasneje vsa dekleta dobijo menstruacijo. To je nekaj normalnega. Mami povej čimprej, naj ti ne bo nerodno.
Srečno.

In menstruacija še nikoli ni bila posledica previsoke teže.
Mislim, da bi bilo res pametno, da se o svojih vprašanjih pogovoriš z nekom odraslim.

Imas morda kako kilo prevec ampak to nima veze z menstruacijo.

Kaj res so mame, ki ne povejo hčerkam nič?
Šola je itak beda – se učimo o koruzi in amebah in metljajih….. :(((

Jaz verjamem, da je kje še deklica, vsa izgubljena. Mogoče izobčena iz sredine vaških deklin.
Ker največ šteje družba, klapa.

Le kako ste ve stare ženske izvedela za menstro?

Ja, ker jih, po nekaterih odgovorih sklepam, tukaj ni :))))

Menstruacija je nekaj čisto normalnega. Vsaka ženska jo ima. V šoli ste verjetno imel kakšne delavnice o tem. Pojavila se ti bo vsaki mesec.
Vsaka punca v puberteti jo dobi. Ene jo dobijo že pri 11h in je čisto normalno.
Pogovori se z mamo, ne z računalnikom.

Ne razumem, kako je lahko menstruacija med mamo in hčerko še vedno taka tabu tema, da se o tem že pri 11 nista pogovarjali. Precej deklet jo dobi v tvojih letih in meni se zdi prav, da to mami poveš. To niso stvari za skrivanje, sploh ker je ona prva, ki te (bi naj) razumela, kako se počutiš in kaj potrebuješ. Jaz sem imela pred svojo mamo kup skrivnosti, ampak kljub temu, da je bila spolnost in odraščanje precej nerodna tema, sem bila vesela, ker me je razumela in verjela, ko so krvavitvam sledili še krči in sem se ji lahko edini potožila.

Si sma pereš perilo? Menda ga pere mama, itak bo videla krvave sodnje hlačke in razumela za kaj gre. A preden mama pride do tvojih spodnjih hlačk, ji le povej, da si dobila prvo menstruacijo. Mogoče pa naredite doma žurko in proslavite tvojo levitev v žensko 🙂


Mene je pa sorodnica udarila ko sem prvič dobila mens. Nikoli pozabljeno. Pa še vsem je povedala da sem dobila. Samo vložke sem jo prosila in nič več. Dala mi je bele hlače in taka sem okrog z njo morala na obisk, brez vložka. Kri na belih hlačah, vsem videno. Nikoli pozabljeno.


Mene je pa sorodnica udarila ko sem prvič dobila mens. Nikoli pozabljeno. Pa še vsem je povedala da sem dobila. Samo vložke sem jo prosila in nič več. Dala mi je bele hlače in taka sem okrog z njo morala na obisk, brez vložka. Kri na belih hlačah, vsem videno. Nikoli pozabljeno.
[/quote]

O boga reva. Ktera zloba od zenske je to bila. Poosebljena hudobija. Se mi smilis res. Ne morem verjet, da je lahko nekdo tako zloben, da matedi kaj takega. To je dobesedno izzivljanje. :((

Pri tvojih letih menstruacija ni nič nenormalnega, veliko punc dobi menstruacijo pri 12. letih, tudi jaz sem jo in nekaj mojih sošolk.
Naj te ne bo nič sram, vse punce smo šle skozi to, mogoče je malo hecen občutek na začetku in te je sram povedati mami. Ti občutki so normalni, ampak moraš vedeti, da si mame nič slabega ne mislimo, saj to ni nobena sramota, ampak povsem naravna stvar in nimate punce nobenega razloga, da nam ne bi povedale, da ste dobile menstruacijo. Odraščaš in to je za vsako mamo nekaj krasnega.


Mene je pa sorodnica udarila ko sem prvič dobila mens. Nikoli pozabljeno. Pa še vsem je povedala da sem dobila. Samo vložke sem jo prosila in nič več. Dala mi je bele hlače in taka sem okrog z njo morala na obisk, brez vložka. Kri na belih hlačah, vsem videno. Nikoli pozabljeno.
[/quote]

Kako ti verjamem. In vso bedo, strah, sram, gnus….. In te zapečati za vse večne čase.
Ga ni psihiatra, razumevajočega moža…. ki te reši iz takega šoka!!

Vedno je!!

Jaz sem imela dve starejši sestri. Stari 14, 13 let – jaz 11 let. Skupaj smo pisale na Anteno, kako naj nam zrastejo prsi :-)))!!
In Jaz – najmljajša sem dobila prva menstro.!! En dan smo bile same doma – od mene kri!!!
Pa smo hodile v šolo. 🙁
Jokale smo vse tri…….umrla bom!! Pa kako naj skrijemo pred mamo, očetom??

Pride mama domov – nas pomiri, mi da eno cunjo in naj grem ležat! Pač ‘si bolna’!!

To vse se dogaja okoli nas. Še danes! Samo nekje stran od mene!

No, no zase govori. Sama sem jo dobila pri 11 letih, stara sem53 pa še vedno nisem v menpavzi, tako, da nikar takih bedarij ne piši

In avtorica, si čisto normalno dekle, normalno velika, normalno težka in ravno prav stara za menstruacijo

Seveda ni nic takega, ker zivimo v okolju kjer v hrani dobimo motilce hormonov in kup brezveznega sranja, ki samo škodi.

V kaki ameriki so ze 8+

Avtorica, menstruacija pri 12 je normalna.
Sedaj pa še za Yo, ki tako trdi, da prekomerna teža ne vpliva na to – to pa ne bo povsem držalo. Povišan BMI pri deklici je eden od možnih vzrokov zgodnje menarhe, saj je moten hormonski status zaradi prekomerne maščobe in kot vpliv inzulinske rezistence celic ljudi (že tudi otrok) s prekomerno težo. O tem je bilo več raziskav in vse so kazale statistično pomembe rezultate.
A to za punco ni relevantno, ker nima ni zgodnje menarhe ne prekomerne teže.

New Report

Close