Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Drugo Otorinolaringologija Hudi problemi v ustih

Hudi problemi v ustih

Pol leta že dobesedno trpim zaradi problemov v ustih. Obiskala sem zobozdravnico, kjer je bilo z ortopanom vse ok. Bila sem na ORL z nujno napotnico, imela naj bi kronično vnetje ustne sluznice in dobila sem kremo Daktarin ter tablete Pansemyl, a tudi po dobrem mesecu ni nič bolje. Šla sem tudi v alergološko ambulanto, nevrološko amb., dala kri 2x (pomanjkanje vitamina B12 in folne kisline) in dobila zdravila in spet nič bolje.
Problemi so – nabiranje zelo goste sline po celi ustni votlini takoj ko kaj pojem, pa ni važno kaj. Ustnice so kot povoskane, pekoče in zbadajo kot da bi imela žebljičke v njih. Sedaj se je vse poslabšalo še na sinuse. Zamašene nosnice, smrkanje… Karkoli pojem ali popijem (razen čiste vode) mi stanje poslabša. Samo ko spim je stanje mirno, a takoj ko vstanem se težave začnejo. Kave ne pijem več, prebavo imam dobro, alkohola ne pijem. Zaradi teh problemov ne morem nositi zobne proteze, težko jem in moje družabno življenje je na dnu zaradi tega (sem na novo preseljena in taka ne morem spoznavati ljudi in sosedov).
Prosim za kakršenkoli nasvet ali če je kdo imel podobne probleme, saj me živci že pošteno zapuščajo. Tako res ne morem več živeti, v bolnico me pa nihče ne sprejme, da bi vsaj kakšne teste naredili in odkrili diagnozo.

Spoštovani,

vaše težave so povezane s stresom. Žvečite lahko žvečilni gumi in uporabljate preparate za suha usta (zobne paste, ustne vode). Pomanjkanje vit. B12 in folne kisline je povezano s pomanjkljivim vnosom ustrezne hrane ali z uživanjem alkohola.

*** asist. dr. Tanja Soklič Košak, dr.med., spec. ORL, ORL Klinika, UKC Ljubljana *** ORL SOKLIČ KOŠAK, Vilharjeva 50, LJUBLJANA *** m: 041 45 22 88 *** e: [email protected] *** https://www.orlsoklickosak.si ***

Spoštovana Dr. Tanja Soklič Košak, najlepša hvala za odziv. Res sem trenutno v kar stresnem obdobju, vendar je ta stres večinoma povezan s to situacijo. Tudi prehrana je povezana s tem. Na primer, ko jem banano mi ustna votlina takoj postane še bolj lepljiva in se mi v ustih nabere sluzasta gosta slina oz. izpljuvki. Alkohola pa sploh ne uživam, niti ob kakšnih praznovanjih. Zobe si umivam tudi do 10x dnevno, da vsaj malo očistim sluz, katera se mi nabira in tudi ustno vodo uporabljam. Žvečilni gumiji pa ne pridejo v poštev, saj imam zgoraj protezo, katere pa sedaj ne prenesem v ustih. Usta nimam suha, samo pekoča in lepljiva. Na spletu v slovenščini nisem našla nič podobnega, v angleščini sem pa našla BMS ( burning mouth sindrom). Bi lahko bilo to?
Hvala še enkrat za nasvet in lep pozdrav.

New Report

Close