Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Naravno zdravilo za sladkorno bolezen

Naravno zdravilo za sladkorno bolezen

Pozdravljeni,

Na vas se obračam z sledečim vprašanjem.
Stara sem 41 let in že nekaj časa uravnavam sladkorno bolezen tipa 2 z prehrano in gibanjem. Sedaj po 3 letih uravnavanja s prehreno je bilo vse ok, sedaj pa imam sladkor na tešče 11,4.
Tablet ne želim jesti saj ne verjamem v farmakologijo in je to samo zastrupljanje organizma. Zdravnica se po številnih obiskih v referenčnih ambulantah ter nadaljnih obiskih pri zdravnici ne želi ukvarjati več z menoj, in sedaj me želi premestiti drugam oz mi je predlagala izbrati drugo zdravnico/zdravnika.
Kaj lahko storim glede uravnavanja sladkorja? Odnos zdravnice se mi zdi nesprejemljiv….

konoplja oz uživanje njene smole. poišči na FB Jaka Bitenca (on je tudi diabetik in o tem vse ve)

Odnos zdravnice je razumljiv – želi ti pomagati, ti njene nasvete zavračaš in obema je jasno, da sodelovanje ni mogoče.

Dejstvo pa je, da si s svojo boleznijo že tako daleč, da samo gibanje in prehrana ne zadostujeta več za normalizacijo, ampak bo treba na zdravila, če boš kombinirala vse troje, boš lahko še kar nekaj časa na tabletah in ne na injekcijah inzulina.

Naj ti osebna zdravnica da napotnico za diabetično ambulanto. Tudi sama zadeve uravnavam s prehrano in hodim v diabetično ambulanto že 2 leti.

Tam ti naredijo tudi test HPN1c – kjer merijo povprečni sladkor v telesu za obdobje 2 – 3 mesece.

Poslali te bodo tudi na druge preiskave – sama sem bila:

– okolist – pregled oči
– ultrazvok ledvic in jeter
– predavanja glede prehrane – 2 dni

V diabetični ambulanti se z nami ukvarja dr. internistka s tega področja.

ravno sem čitala o avokadu in namazih, avokado zelo počasi dviguje sladkor

ostalih nasvetov ne vem

Ketoacidoza zaradi pomanjkanja insulina pa ni zastrupitev organizma?
Aja, je čisto naravna, brez farmakologije ….

sladkorno poganjajo OH. Če jih črtaš, imaš krasen sladkor.
Malo poguglaj za LCHF prehrano, tudi diabetologi so mnenja, da je ta dieta zdravilo za diabetes. Se je pa treba kar potrudit, ni to kr neki u izi.


Sladkorna bolezen tipa 2 (znana tudi kot sladkorna bolezen v odrasli dobi) pa pomeni, da telo ne proizvede zadostne količine inzulina. Sladkorna bolezen tipa 2 je manj resno stanje, ki se ga da običajno nadzirati s prehrano. Sčasoma lahko sladkorna bolezen povzroči slepoto, odpoved ledvic, poškodbe živcev, otrdelost arterij in smrt.
Verjetno v tem primeru, kot meni zdravnica, ne bo možno izboljšanje stanja samo s prehrano in naravnimi zdravili. JB se ukvarja z indijko, kar v teh primerih ni potrebno, ampak je CBD tisti, ki lahko omili težave, to je smolo industrijske konoplje, ki sicer vsebuje do 0,2{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} THC. Študije dokazujejo, da CBD učinkovito deluje na vse glavne simptome diabetesa. Povečuje namreč plazemski HDL holesterol, zmanjšuje celotni holesterol, zmanjšuje trigliceride v jetrih, zvišuje nivo glikogena v jetrih in povečuje nivo adiponektina.
Poleg tega zmanjšuje oksidativni stres, nevrotoksičnost in raven faktorja tumorske nekroze -α ter vse dejavnike diabetične retinopatije.

Tale tvoja vrednost je pa že kar konkretno visoka na tešče, tako da ti niti pod razno ne mislim napisati s čim oz s katero hrano si lahko pomagaš. Če bi imela minimalno čez, bi ti še napisala. Raje upoštevaj zdravnico

posledice neuravnane sladkorne so hude. od amputacij udov (sam šerbi si poglej), do slepote, smrti…

ampak hej, it’s your life. zarad mene jej cimet namesto tablet… sam ne jokat, ko bo zarad gangrene šla noga ali kaj hujšega. pri tvojem cukru na tešče se nimaš več kaj igrat in testirat…

Še en(a) tistih, ki vejo več kot dohtarji. Dokler ni prepozno.

Draga moja, na tešče imaš visoko in pojdi v diabetično, preden ne “pristaneš v komi”
Moja mama je imela februarja na tešče 25, sedaj ima na tešče 6-6.5, pa pije tablete in pazi glede hrane,
Po obroku kosila(1-2 ure) se tudi pikne 😉 in nikoli nima višje od 7.7.

Sedaj je na 1 tbl zvečer.

Je pa upoštevala moj režim prehrane :), pa še shujšala je.

Res imaš previsok sladkor ki si ga s prehrano ne boš rešila, moj mož ima malo čez 6 pa ima tablete in strogo dieto, star 45 let.

Poglej na strani Walter Last, Diabetes 2.

Ne se hecat s sladkorno. Poslušaj zdravnico, kar pa ne pomeni, da ne paziš pri prehrani. Tvoja sladkorna je kar precej visoka.
Moja bivša sodelavka je uboga reva zaradi sladkorne oslepela. Res, vzemi zdravnico resno! Vse dobro ti želim.

Zdravljenje sladkorne je vedno dieta + farmakološki strupi, kot bi dejala avtorica. VEDNO DIETA!. Tukaj izgleda, kot bi mislili, da dieta ni potrebna, ko imaš tablete. Ste v hudi zmoti!

Kaj točno pa pričakuješ od zdravnice? Če sama vidiš, da nočeš sprejeti njenih nasvetov, da te je celo poslala naprej in da še vedno vztrajaš na svojem, je edino pravilno, da se razideta in najdeš novega zdravnika. Zakaj je njeno obnašanje nesprejemljivo? V bistvu je tvoje – ona ti hoče pomagati, res na farmakološki način, ker pač ta deluje, ti tega nočeš. Kaj pa še zahtevaš od nje? Več kot to ti ne more dati.

Po pravici se mi je do tega dela tvoj post zdel rahlo neumen, od tu naprej pa se mi zdi, da je morda provokacija. Ampak če ni, ne igraj se s svojim zdravjem. Posledice so lahko hude. Zakaj nočeš jemati zdravil? Zakaj, če vidiš, da imaš problem?

No, navsezadnje si pa odrasla in seveda sama odgovorna za svoje zdravje in tudi posledice.

“Strup” v obliki tablet ali injekcij samo nadomesti tisto, kar v telesu manjka. In se dobo, da so iznasli nacin, ker pred tem se je zaradi “cukrovke” umiralo, in to ne na fajn nacin.
Ne, nobene “naravne” zavbe ni. Dieta dosti pomaga in jo je treba drzati ves cas, ampak ko je samo dieta premalo, je pa treba se s cim pomagati. No, seveda, tistemu, ki si pusti pomagati.

Preberi knjigo Program za ozdravitev sladkorne bolezni:
https://www.zalozba-planet.si/2/productID=4845

Pri meni je pa tako,ni važno kaj jem imam sladkor na tešče od 5 do 6,5 ampak čim se zredim recimo čez 95 kg potem mi se dvigne na 11 .Ko imam pa manj kot 90 kil je čisto normalen.Pa pri hrani ne pazim posebej samo kilaža mi povzroči visok sladkor.

Sam imam prav tako sladkorno tipa 2 kot ti avtorica. Ja, tudi sam nisem rabil tablet nekaj let, a sčasoma pride do tega, da jih potrebuješ. Čez nekaj časa pa pride tip 1. Ampak tu se pogovarjamo v letih, če se držiš diete in kasneje še zdravil. Naj ti ne vzame to poguma, kajti samo tako boš imela čimbolj kakovostno starost z čimmanj problemi oz. posledicami. Kar tako naprej, pa verjemi, sodeluj z zdravnico, ker na tešče more biti 6-8.

Od kje pobirate ideje,da pride na koncu do tipa 1.To preprosto ne drži.Poznam nekaj ljudi med njimi mojo lastno teto,ki ima sladkorno tip 2 že vsaj 50 let.Ženska ima sedaj 78 let in še vedno jemlje samo tablete in nekako drži na 7.

Odvisno od organizma, striktnosti diete in pravilnega in pravočasnega jemanja zdravil.
Moja mama ima sladkorno že več kot 35 let, še vedno je na tabletah in seveda dieti, sladkor ima na tešče normalen, 3-mesečno povprečje normalno… se pa teh 35 let vseeno že pozna na organizmu.
Že ležanje v bolnišnici (zaradi nečesa popolnoma drugega) in prve dneve nedietna prehrana (čeprav je izbirala, koliko bo pojedla) je bila dovolj, da je sladkor narasel prek 10.

Jaz imam ko sem debel sladkor preko 11,ko shujšam pa čisto normalnega brez,da merkam na hrano.Tablete nočem jemat in jih tudi ne bom.Držim vitko postavo in sladkorne več ni.Marsikomu bi to pomagalo.Če bi začel jemat pred desetimi leti tsblete,bi danes imel že verjetno tip 1.Tablete to povzročijo.To so farmacevtski prijemi,zato tovarne zdravil ne morejo propasti.Namerno povzročajo poslabšanje bolezni in zavajajo ljudi.

Tablete ne povzročijo poslabšanja, povzroči pa neredno jemanje tablet hkrati z nedržanjem diete in rejenjem.
Vsak zdravnik ob malo povišanem sladkorju prvo priporoči hujšanje in dieto in šele kasneje zdravila.

New Report

Close