Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Ognojek – pomoč

Ognojek – pomoč

Zdravo. Na hitro- že zelo dolgo imam ognojek na notranji strani stegna. Ker se tam neprestano koža drgne od hoje in ker tam koža ne diha, se mi nikakor do konca ne zaceli. Zadeva je visoko, v predelu, kjer se še brijem, vendar ne na spolovilu. Morda bi lahko bila tudi vrascena dlaka. Vsake toliko imam kaj podobnega in izgine, vendar me je sedaj začelo skrbeti, ker bo kmalu pol leta. Pokazala sem tudi osebni zdravnici in jo prosila za antibiotik (ker mi je pomagal pred nekaj leti), a ni hotela nič predpisati. Češ bo izginilo. Seveda zadeva načenja tudi spolno življenje, ker je večkrat prisotna bolečina in seveda ven teče gnoj. Kakšen predlog?

Pozdravljeni,
na spremembo redno 2-3x na dan nanašajte Klindamicin, ki se uporablja za mozolje. Zdravljenje mora biti dolgo časa, Če se po 2-3 mesecih ne pozdravi povsem, pojdite k zdravniku. Izključuje se hidradenitis supurativa, ki je avtoimuna bolezen žlez dišavnic.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close