Najdi forum

Naj se po vseh teh letih razidem?

Lp vsem dragi porotniki ali kakor pač želite da vas imenujem.Res potrebujem nasvet in to resen.Zadeva je sledeča.Imam vredu moža pridenga,delovnega,skrbnega le ljubim ga ne že dolgo.Prav nobene potrebe nimam po seksu z njim oziroma ne želim si ga zato većkrat sploh nimava odnosa.Problem pa je v tem ,ker se on slepi ali bolje rećeno noče videti da si jaz seksa z njm sploh ne želim.V zakonu sva že 30 let.Dvajset let pa že imam ljubimca ki precej bolje shajava v seksu.Če pomislim na seks je to vsekakor usmerjeno na ljubimca.Ampak jaz sedaj ne bi razpravljala o seksu ampak ne vem kaj naj naredim da odidem iz zakona ki si ga ne želim več ? Imam že tri odrasle otroke kako naj jim to povem ? Kako bodo reagirali ?Kaj porečejo drugi in okolica ? Pa mož ? Kaj naj rečem njemu, da živim v lažeh že 20 let in bi ga to sesulo ? Sploh ne vem kako oditi. Ljubimec ne bo razlog prekinitve zakona saj sem imela podobna čutenja do moža že davno preden sem spoznala ljubimca. Občutek imam kot da ne upam z besedo na dan kaj se v resnici dogaja ,kot bi se bala nekih hudih posledic ,ki pa sploh ni nujno da bi se zgodile .Če naprimer pomislim,da takšnega moža ne bom več našla in da je bolje da ostanem z njim ker je dober mi to vseeno ne daje notranjega zadovoljstva ,da se ponovna hotenja po svobodi ne bi zopet pojavila.Kadar je mož službeno odsoten in ga ni po več dni sem drugačna in bolj vesela in še pomislim ne nanj.Ne rabim vam po vsem tem še naprej kaj pisati ker je več kot očitno ,da je ta zakon le še na papirju.Je bil mogoče kdo v podobni situaciji? Naj ostanem ali grem ? Praktićno me je začelo motite vse kar je v zvezi z mojim možem tudi njegova družina ki jo ima .

Lepo si tole napisala Sebastijana P… lepo.
Če povzamem: Poročila si se verjetno zaradi nuje, ali pa zato, ker si bila takrat zaljubljena v svojega moža, razlike med zaljubljenostjo in ljubeznijo pa nisi poznala. Znašla si se v čustveno neprijetni situaciji in si si potešitev poiskala zunaj zakonske zveze.
Tvoj mož v bistvu po tvoji oceni ni bil vreden resnice in iskrenosti in tudi tvoji otroci ne.
Moj nasvet: Povej možu po pravici, vse mu povej, prej si odkleni in odpri vrata, če bo treba bežat ali če bo treba klicat na pomoč, ker bo tvojega moža od tvoje pripovedi kap.
Vsakega normalnega moškega tako spoznanje sesuje, a normalen psihično stabilen moški se tudi pobere in gre naprej po svoje in v skadu s svojimi prepričanji.
Jap… Odločitve, dejanja, posledice. Tako to gre.
Veliko sreče in odprtih vrat ti želim.

Kar seješ, to žanješ.

------------------------------------------------------------------------------------------------------- [i]Do what you can't.[/i]
nova
Uredništvo priporoča

Zakaj te skrbi kaj bodo rekli drugi?

Dejstvo je da živiš v zlaganem zakonu in navidezni ljubezni/sreči že 20 let. Lažeš pa najbolj sama sebi. Vzela si 20 let, dobrih let svojemu možu, ki bi si med tem časom (če bi mu iskreno povedala takoj), lahko poiskal nekoga, ki bi ga resnično ljubil….ne vem kako lahko zdaj sprašuješ kaj bodo rekli drugi?
Otroci so odrasli to je zadeva ki se tiče najbolj tebe in moža.

Najbolj boli dejstvo, da igraš dvojno igro in ga vlečeš za nos že 20 let.

____________________________________________________________________________________________________ [i]“There are only two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as though everything is a miracle.” [/i] ― Albert Einstein

Ko berem tvoj zapis avtorica, ne morem mimo teh zlaganih “20 let“.
In to že od samedga začetka..??.. WTF!??
In občutek ob branju je podoben, kot občutek, kot bi se zastrupil s pokvarjeno hrano.
Mal mi je slabo in mi gre na bruhanje.

Tvoje ravnanje, po toliko letih lahko rečem, je podn.
Človeška mizerija, beda.

Ma še en smotan lolek, ali slab mož, si tega ne zasluži.

Upam, da te mož preseneti, da že leta živi dvojno življenje.
In hkrati upam, da živi še do 100.leta in te “ima rad”.

Ti si pa pravzaprav ne zaslužiš kaj drugega kot ostat v takem zakonu do konca svojih dni.

Upam, da jih bo čimveč, in čimbolj zagrenjenih.

Kaj ti želiš ? Kaj TI želiš ?
A misliš da se zakon vrti samo okoli tvojih želja ?
Če je kakšna konstanta na tem svetu je potem ta da varalice imajo vedno
napumpan ego do amina. Jaz,pa jaz,pa jaz…pa jaz…. Meni, meni,meni ….
Nobene empatije do sočloveka. Jaz…. meni ….
Ko berem tvojo štorijo ki se sliši kot nekakšen ‘deja vu’,mi prav gre na bruhanje.
Glih ko misliš da so eni ljudje dosegli dno, te vedno znova presenetijo.
Kurbico skrbi kaj bo rekel njen mož na to da se že 20 let prostituira okoli ?
Kakšne posledice bo imelo to na razvoj komarjev v puberteti.
Ni kej…skrbna žena.
Ma, zakaj me ti ljudje nočejo razumet ? Jaz hočem imeti honorarnega jebača in obenem obdržati moža za finansije i druge sitnice. Zakaj JAZ to ne bi mogla imeti ?
Daj, povejte mi kaj naj naredim da bo volk sit in ovca cela? Ker JAZ neznansko trpim, veste …
Kot prvo, primitivušo nepismena, ne verjamem da te mož posiljuje tako da tudi njemu dajaš noge narazen dobrovoljno, a ne ? Drugo, v Sloveniji obstaja ločitev. Če že tako grozno trpiš potem za božjo voljo loči se ! Ti nobeden to ne preprečuje. Tebe skrbi kaj bojo otroci rekli ? A ni te skrbelo kaj bojo oni rekli ko si dajala noge narazen ? Sigurno odpadeš za nagrado ‘mama leta’.
Zdaj te tudi moževa familija iritira a ne ? Te skrbi kaj bojo tudi oni rekli ko bojo videli z kakšno kuravo je mož bil poročen vsa ta leta. To tebe skrbi. Tvoj ‘image’ v javnosti. E Cicciolina mia, tvoj ‘image’ (če si ga kdaj sploh imela) je šel po gobe že zdavnaj. Sedaj dobijaš tiste ‘prebliske pameti’ ki bi jih morala imeti preden si se spustila v vse to. Kako oditi ? Zelo lahko… najprej daj noge skupaj in zatem eno pred drugo …. in ….naprej…. veselo na delo ….Bodi tisto kar si bila zadnjih 20 let… kurčev priboljšek.
Ker ni vprašanje ali naj se po vseh teh letih razideš. To si že storila ko si p* trampila za potuhe.
Sedaj pa ti je končno prišlo v mali mozak da eni moži delajo in stvarajo za svojo familijo. Edino žalostno je da je tvoj mož izgubil (zapravil) vsa ta leta s tabo. Ker takšne kot ti, razen p*, nimajo kaj drugega za ponudit moškim. To ti je najbrž jasno in verjetno je to edini razlog zakaj se nisi spokala že zdavnaj.

Morda pa njen mož nima tako nizkih moralnih vrednot in potrebe po “milo za žajfo”.
Morda ne bo nobenega presenečenja, morda le žalost, obupanje in grenkoba.

Uh avtorica ni lepo kar pač počneš. Vsem ostalim komentatorjem…..jaz bi se nad vašim mišljenjem tudi lahko komot pobruhal.Odgovori čist po šolsko,nezrelo.Ti predlagam,da si poiščeš kakšno partnersko posvetovalnico za reševanjsvojih dilem.Vsi ostali nazaj v šolske klopi.

Morda pa njen mož nima tako nizkih moralnih vrednot in potrebe po “milo za žajfo”.
Morda ne bo nobenega presenečenja, morda le žalost, obupanje in grenkoba.
[/quote]

Toliko bolj srhljivo, če bo tako kot si napisal!
Zato ji pa pravzaprav ne privoščim izhoda.
Privoščim ji prav to, da ne zmore ven.
Da obtiči..do konca.
In da še vedno mora “prenašat” to, da jo ima mož rad, kar ji gre blazno na živce.
Ker javni linč, da vsi zvejo, in so prizadeti, razočarani, je pravzaprav ni vreden.

Pomoje je pa to primer ultimativne varalice. V bistvu že meji na psihopata.
In hec, kakšna ironija, mi pa razpravljamo v drugi temi o prevaranih in varajočih, kjer nas več ali manj vsi, ki smo doživeli eno ali drugo (celo, kjer NI bilo sploh 3.osebe seksualno vpletene!!), iščemo “napake” pri sebi in drugemu, se sprašujemo, kaj bi lahko naredili drugače oz.bomo v naprej, tukaj je pa primer, ki mu pravzaprav ne sežemo niti do kolen.

Človek ki DVAJSET LET (!?!) živi popolnoma zlagano življenje! Do SEBE, do otrok, do moža, skratka nasplošno ZLAGANO.
In zdaj ga samo skrbi, kako bi šel ven in da ostane VSE tako kot je.
Njej je popolnoma vseeno za druge, ta kvazi skrb “da ji je hudo, ker bo mož prizadet” je zlagana skrb (če bi bila resnična, bi jo žrlo, da je sama do njega zlagana, že leta in leta nazaj!).
Njej je hudo, ker se zaveda, da če odide, da ne bo več tako kot je zdaj.
Torej; ženska ne obžaluje absolutno NIČ.
In to je pomoje za na forum psihijatrija.

In sem prepričana, da če bi uzakonili in napisali zakon, ki bi dovoljeval, da je dovoljeno po 30tih letih (nobenega kaz.pregona, tudi družbenih obsodb) “zastrupiti” partnerja, ki ti gre že mal na živce, da bi ga jutri zastrupila.
Ne bi ni okicama trepnula.

Pozdravljena! Te popolnoma razumem saj imam tudi jaz kar težavno situacijo. Vsi vemo da so take zadeve delikatne in boleče..Glede na to koliko časa traja in se ti še očitno stopnjuje, mislim da veš kaj ti je storiti.. Samo če tvoj ljubimec ni vezan in ti nisi preveč vezana na domače udobje..Pa vse dobro…

pozdravljena

jaz te ne obsojam , ker le ti sama v srcu veš, zakaj imaš zraven moža že 20 let istega ljubimca – le zaradi seksa sigurno ne?

verjamem, da je tvoj mož vredu človek – vendar nekaj mora pa biti tudi z njim zelo skrivnostnega, če mu ni mar, oziroma če ne opazi, da že 20 let nisi le njegova ?

30 let zakona je dolgo obdobje – če je veza do sedaj nekako funkcionirala in sedaj ti ne vzdržiš več živeti z možem ter ljubimcem hkrati, se boš morala TI SAMA odločiti

kot tvojo situacijo od zunaj razumem jaz – je najboljše nič spreminjati , sploh če ste do sedaj toliko let vozili ta trikotnik brez problemov

ker moška se odločila ter spreminjala situacije ne bosta – očitno je vsakemu v svoji vlogi v vašem trikotniku čisto vredu…

me pa vseeno zanima – zakaj se v resnici ne ločiš ter ne zaživiš le z ljubimcem ?

No takole bom rekel.Najbolje,da v prihodnje res načrtuješ odhod. .Możu niti ne rabiš omenjati,da si imela ves ta čas ljubimca,ker bi ga to sesulo.Preprosto povej,da ga ne ljubiš več,ker to tudi je tvoj glavni razlog NE LJUBEZEN V ZAKONU. Torej lahko najdeš in tudi poveš v resnici pravi razlog. Sem pa ne piši več. Nekateri namreč ne razumejo pravega naslova tega foruma.LP

Morda pa njen mož nima tako nizkih moralnih vrednot in potrebe po “milo za žajfo”.
Morda ne bo nobenega presenečenja, morda le žalost, obupanje in grenkoba.
[/quote]

Toliko bolj srhljivo, če bo tako kot si napisal!
Zato ji pa pravzaprav ne privoščim izhoda.
Privoščim ji prav to, da ne zmore ven.
Da obtiči..do konca.
In da še vedno mora “prenašat” to, da jo ima mož rad, kar ji gre blazno na živce.
Ker javni linč, da vsi zvejo, in so prizadeti, razočarani, je pravzaprav ni vreden.

Pomoje je pa to primer ultimativne varalice. V bistvu že meji na psihopata.
In hec, kakšna ironija, mi pa razpravljamo v drugi temi o prevaranih in varajočih, kjer nas več ali manj vsi, ki smo doživeli eno ali drugo (celo, kjer NI bilo sploh 3.osebe seksualno vpletene!!), iščemo “napake” pri sebi in drugemu, se sprašujemo, kaj bi lahko naredili drugače oz.bomo v naprej, tukaj je pa primer, ki mu pravzaprav ne sežemo niti do kolen.

Človek ki DVAJSET LET (!?!) živi popolnoma zlagano življenje! Do SEBE, do otrok, do moža, skratka nasplošno ZLAGANO.
In zdaj ga samo skrbi, kako bi šel ven in da ostane VSE tako kot je.
Njej je popolnoma vseeno za druge, ta kvazi skrb “da ji je hudo, ker bo mož prizadet” je zlagana skrb (če bi bila resnična, bi jo žrlo, da je sama do njega zlagana, že leta in leta nazaj!).
Njej je hudo, ker se zaveda, da če odide, da ne bo več tako kot je zdaj.
Torej; ženska ne obžaluje absolutno NIČ.
In to je pomoje za na forum psihijatrija.

In sem prepričana, da če bi uzakonili in napisali zakon, ki bi dovoljeval, da je dovoljeno po 30tih letih (nobenega kaz.pregona, tudi družbenih obsodb) “zastrupiti” partnerja, ki ti gre že mal na živce, da bi ga jutri zastrupila.
Ne bi ni okicama trepnula.
[/quote]

Dvajset let… jup. Dvajset let neodločnosti, tavanja.
Sebi iz brezvezega strahu ni dovolila ven iz te situacije, moža pa je v bistvu prikrajšala za morda najlepši del življenja, ki bi ga morda lahko preživel ob osebi, ki bi ga resnično ljubila.
Ves čas je ta družina verjetno živela v nekem zlaganem odnosu, kjer so bile stvari do neke mere zamegljene in nejasne. To so otroci tudi vsrkali in bo vplivalo na njihova življenja.
To in edino to, je pomembno v tej temi.
Vse skupaj ni srhljivo, je pa neumno in neodgovorno ravnala do sebe, moža in svojih otrok.
Da v razmerju lahko stari postaviš na pravo mesto in živiš polno življenje, moraš najprej spoštovati sebe, potem spoštovati sočloveka in imeti ustrezen nabor moralnih vrednot. Če tega ni, so težave, je varanje, nasilje in podobne deviacije.

Težko je ‘normalnemu’ človeku razumeti njeno pisanje. Najprej mu gre na bruhanje. No takve individue zares obstajajo.Ko sem prebral ta post sem najprej pomislil da piše ena Bilja iz Izole ker je ‘situacija’ popolnoma enaka (mogoče je tudi res ona). Ona svojo prostitucijo opravičuje z enostavnim dejstvom da moža pač ne ljubi več. Mož je sicer ok ampak ga ne ljubi več. Tako enostavno je to.Čakalna vrsta za priti njej med noge ni pretirano dolga ampak ženska nadvse ceni ‘diskrecijo’.
Kar mi posebej gre na bruhanje je dejstvo da so te ženske 100% prepričane da so one tiste ki imajo ‘kontrolo’ nad dogajanjem (ego pač…). Svojim strankam rečejo ‘ljubimec’ a da so ‘dobre mame’ se itak podrazumeva . Žalostno ….

Pozdravljena

Glede na to da javno sprašuješ tudi javni odgovor…

Če si že 20 let prikrivala mu prikrij do konca.

In če želiš se razidi ker ti tako želiš.

Pojdi pusti se bo pobral vsaj deloma..če greš in si upaš z resnico do njega in če/ko bo verjel je dober za par let…da veza ni idealna ve tud on sam jo vsaj ima in mu pokriva tisto kar potrebuje…ne vemo cele zgodbe in otroštev posameznikov…pa vendar…a si mu sposobna povedat in razlozit…to je vprasanje…po vseh teh letih.

Vso to bolečino in muke k si jih trpela ob takem možu po tvojem razmišljjanju on dobi naenkrat…povem ti iz svojih izkušenj..sesulo ga bo..

Ti pa ves gnev in obsojanje od poznanih ker to je pač slovenija.

A so tvoja dejanja za obsojat veš sama…verjetno se nisi nikoli postavila v nasprotno stran…to pomen izkoriščevalcu ni mar za žrtev kako se počuti ker gleda iz svoje konca da je on žrtev…če ne tega ne bi počel…

Koliko sta se trudila za drug drugega se vidi iz vsega napisanega…malo.

Jaz osebno tud ne razumem ljudi da nekaj naredijo odgovornosti za to pa ne prevzet…samo ljudje smo si različni…eni to ugotovijo čez grenke izkušnje…eni pa nikol…

Želim ti vse dobro še bolj pa tvojemu možu…mogoče ti bo z leti oprostil skoke….na zaupanje in vse ostalo pozabi…potem pa se otroc…ne glede ma starost..imajo vajino odnosno vzgojo…so na približno isti poti…

Na začetku je vse enostavno…treba je bit samo iskren…da konc ni težek..

Pa lp

Nekdo ki 20 let živi v taki laži kot ti je psihopat. Lepšega izraza nimam. Koliko enih laži si ti natresla sebi in okolici v vseh teh letih. Si se sploh vprašal kdo oziroma kaj si ti? Ne bo problem v okolici, kot sama pišeš. Problem bo v karmi ki te bo udarila po glavi in to zasluženo. Razumem da ti ni do nekoga, si storila napako, ampak da 20 let živiš v taki laži, to je pa nerazumljivo.

New Report

Close