Forum: Pomoč voznikom v prometu

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

Vozil brez vozniskega dovoljenja

Odgovori Nova tema
Default avatar kriza112 6 Maj 2017 10:11

Pozdravljeni na vas se obracam z vprašanjem
Odeležil sem se vsakoletne tradicionalne budnice. Vendar z tezjim motornem (600ccm)voznisko dovoljenje pa imam za 12ccm
Na poti domov so me pri rotinskem pregledu utavili policisti.
Motor ni bil registriran jst pa brez vozniskega dovoljenja
Napihal sem 0.00mg alkohola v izdihanem zraku. Vendar kljub temu so mi zacasno odvzeli motorno kolo. Kazni pa niso napisali(predvidevam ker sem mladoleten) primer bodo obravnavali na sodiscu
Koliko časa ponavadi traja da dobis posto?
Koliko casa da je poziv na sodisce?
Ali je moznost da dobim motor nazaj?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar lukarupnik 6 Maj 2017 21:13

Pozdravljeni, čas dostave pošte-vabila na zaslišanje je stvar policije kdaj pristojnemu sodišča poda listine o prekršku in pristojnega sodišča kdaj obravnava vaš promer. Ponavadi take zadeve začnejo reševati v roku meseca dni. Lahko pa z dopisom zaprosite za hitrejši začetek obravnave. Glede na to, da ste mladoletni bodo na zaslišanje vabljeni tudi straši in lastnik motorja. Po zaslišanju in prošnji za vračilo motorja bo sodišče odločilo glede vračila. Lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar kriza112 8 Maj 2017 15:00

pozdravljeni .
dobil sem vabilo na sodišče ,v policiskem zapisniku pa je kup nepravlinosti ter "bedari"
napisan napačni emšo sem letnik 99 napisan 95 kljub večkratni napisani besedi "mladoletni"
piše tudi da zakoniti zastopnik ni prišel na kraj dogodga vendar je prišel v roku parih minut
da sem vozil z povečano hitrostjo kljub temu da sem vozil stogo po omejitvah
policist je napisal tudi to da sem nakazoval da bi prekrške nadaljeval kljub temu da sem bil med obravnavo brez komentarjev
kaj pomoči ?

Avatar lukarupnik 8 Maj 2017 15:05

Pozdravljeni glede na navedeno lahko ugovarjate pri sodniku na zaslišanju ali podate pripombe na listine, ki jih imate. V ugovoru je potrebno navesti dejstva, kot ste je navedli tu. Stvar sodišča in policije je kako bodo obravnavali zadevo. Tu se gre za vašo besedo proti njihovi. Lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar kriza112 8 Maj 2017 17:38

če je imel kdo podobno situacijo bi prosil če lahko pove kako in kaj je bilo hvala

Stran 1 od 1
Na vrh