Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pes in vnetje

Pes in vnetje

Psa boli uho, s taco se praska v uho in stresa z glavo. Za živo silo se vet ni pustil pogledat. Dobil je kapljice, čeprav smo vet povedali da se ne bo pustil, da mu damo v uho. Tablet ni.

Kaj naj mu damo od otroških tablet ali kaj za vnetje uha?Uho ima ves čas precej toplo na dotik.
Ima kdo idejo ko se pes boji in ne pusti. Prosim primerne nasvete.

Ko so moji psi prvic dobili antibiotike sem videla da je ucinkovina popolnoma enaka kot pri ljudeh. Psu daj lekadol proti bolecini prve tri dni (v kos sira ali salame) vmes pa izpiraj usesa s tekocino Ofopar dvakrat na dan, tekocino dobis pri veterinarju (deluje tudi kot lokalni analgetik). Traja en teden da se usesa scistijo.


Če se pes ne pusti, saj piše!
Lekadol oz nalgasin je pa za en dan in ne moreš to vsak dan dajat psu. To ni niti rešitev.
Vprašaj pediatra, kaj lahko daš psu od tablet za vnetje… :))
Ne tikaj ga, lahko te ugrize, če se ne pusti, ga boli je razdražen in nezupljiv, žal!

nova
Uredništvo priporoča

Pes mora dobiti antibiotike! Peljite ga nazaj h veterinarju.
Psu ni problema dati tablete. Tableto daš v košček kruha, gor namažeš maslo in hop, pes takoj poje. Ali pa daš tableto v košček sira ali salame.
Jaz mu ne bi dajala človeških tablet.

zakaj mu pa vet ne da pomirjeval, da bi mu lahko saj pogledal? pes ima lahko hematom na uhlju in to zelo boli. potrebna je operacija.

Nehajte s svetovanji okoli Lekadolov ipd.
http://www.kkmz.si/sl/blog/12-clanki/233-zastrupitev-z-zdravilno-ucinkovino-paracetamol

Vi pa zamenjajte veterinarja. Kakšno zdravljenje pa je to, če veterinar ni sposoben živali niti pregledat?

se tiče človeških tablet, kakšne pa mislite, da dajo psu? .Človeške ! Vendar je nujno treba psa stehtati in
potem določijo polovica, ali četrt.. Avtor poskusi mu dati 1,4 ali 1/5 lekadola, nikakor ne celega, ker
je preveč. ..Mogoče bo pomagalo, a vseeno je potrebno k veterinarju. Ubožček.
Imela sem bolnega psa na srcu. Dve leti sem mu dajala zdravila, štiri sorte, vsa so bila človeška,
le non stop sem jih dajala na šetrtine….zavila v najljubšo jed in je bilo ok.

Naš pes je precej star, ima nekaj starostnih težav in zaradi tega zoprn sam sebi, ne pusti se nič več, kar je prej vse pustil.
Vse kaže, da ga boli nekaj v ustih, verjetno zob(je). Pogledat ni šans, no, v bistvu je pred nekaj meseci še meni pustil pogledat, a ni bilo videt nič takega, nekaj kamn, drugače pa dokaj lepi zobje, pri veterinarju ni bilo šans, da pogleda, zdaj pa še meni ne pusti, a deluje zelo zobobolno.

Ima slabe ledvice, zato je narkoza odsvetovana, če ne gre za življenje.
Obstaja kakšna druga vaianta, da se ga nekako pomiri, omotiči, da mu veterinar lahko pogleda zobe?

Pa še, kaj proti bolečinam? Imam sirup od veterinarja, ampak šparam z njim, bi kaj bolj naravnega, manj kemikalij, manj škodljivega, da poskusim, če bo sploh kaj pomagalo. Ga pa poleg zob bolijo verjetno tudi sprednji sklepi, mogoče kaj naravnega lahko vsaj tu pomaga.
Žal mi ga je, če že ledvice in zdravstveno stanje okoli tega stagnira in se ne slabša, zakaj bi trpel zaradi zob, če bi m lahko kako pomagali, naj uživa še ta kratek čas, ki mu je namenjen.

Ne zavajaj oz. ne napeljuj ostalih v kaj, za kar jim bo lahko žal.
Nekatera zdravila se uporabljajo tako v človeški medicini kot v veterini, vsekakor pa ne vsa. In tudi doziranje je precej drugačno, ne tako laično po kilogramih in na oko.
Nekateri dejansko očitno sploh ne pomislite, kako veliko škodo lahko povzročite s takimi “nasveti”.

jaz tudi pri sebi, ko mi predpišejo zdravila, nikoli ne jemljem npr. 3x na dan. Ne, vzamem samo eno in počakam,
če bo kakšen učinek, če mi bo slabo ali karkoli. To sem nekoč že doživela, zato sem pazljiva pri zdravilih in pri
živalih ravnam isto.S eno četrtino lekadola, ki je dokaj blag, mu ne bo nič škodilo, mogoče samo koristilo za nekaj ur
in seveda k veterinarju,

In ta četrtina se dozira čivavi ali dogi?

In dejansko se nekateri zelo igrate. Še zdravil, ki se jih redno predpisuje psom, vse pasme ne smejo dobiti, tu pa kar Lekadole na pamet delite. Hm…

Ni za psa. Celostni antib.za pse naj mu da. Tablet na prst gor pa pasteto pa naj polize iz roke ga ne bo mogel ven zbezat. Srecno.


Hvala za tole. Vet je povedal da ne obstajajo tablete za vnetje ušeš, dobili smo le to kar se da direkt v uho, čeprav je vedel, da se pes ne pusti več. Žalostno ampak pes je postal tak, prej se je pustil zadnja leta pa ne. S cepljenjem – obveznim so kalvarije, prej mene cepi kot njemu zapiči.
Bo treba k drugemu vet in prosit za tablete in direkt v “sirček” pa bo pojedel. Še tu so težave, ker ga težko okol prenesemo, pa če je vse lepo in prav pripravljeno. Pes je pameten. Razume besede, samo sliši besedo ušesa beži stran.
Nima več zaupanja, ker je doživel nekaj s strani vet na živo, veliko bolečino in se ne pusti več od tistega dne.

Se popolnoma strinjam z YO. Kako vam to uspe, da pes ne dovoli vetu da ga pogleda?? Pa da ga ti pogeldaš, ali daš kapljice ali zdravila?? Kako pa imate vzgojene živali?? Žalostno res. To pomeni, da ti pes niti malo ne zaupa!!!
In ja Lekadol je STRUP za pse, dajte malo prebrat o Lekadolu preden ga svetujete lastnikom psov. Katastrofa res.
Če drugače ne gre kaplice dat, daš psu pa nagobčnik, eden ga prime, drugi kapljice da v uho, madona, ma da miruje.

Se popolnoma strinjam z YO. Kako vam to uspe, da pes ne dovoli vetu da ga pogleda?? Pa da ga ti pogeldaš, ali daš kapljice ali zdravila?? Kako pa imate vzgojene živali?? Žalostno res. To pomeni, da ti pes niti malo ne zaupa!!!
In ja Lekadol je STRUP za pse, dajte malo prebrat o Lekadolu preden ga svetujete lastnikom psov. Katastrofa res.
Če drugače ne gre kaplice dat, daš psu pa nagobčnik, eden ga prime, drugi kapljice da v uho, madona, ma da miruje.
[/quote]

Naš 16 letni pes je bil redko pri veterinarju, večinoma samo cepljenje in redni letni pregled.
Do pred enim letom je bil zdrav in je vsaj meni pustil vse. Ko sem ga peljala k veterinarju, sem mu jaz odprla gobec recimo in podobno, skratka, pegled je bil uspešen.
Zdaj ima kup starostnih težav in ne pusti nič več, prišlo je tako daleč, da tudi meni ne pusti.
Ne vem, če je to nevzgoja in nezaupanje. Obnaša se pač kot vsak starosnik, ki ga vse moti in želi mir, obisk veterinarja, ki ga pretipava in špika je pač zanj hud stres.

Vsekakor zamenjaj veterinarja. Če bo treba psu dat nagobčnik in ga prijet, ga bo pač treba. Zdravljenje je tako ali tako pod vprašajem, če niti pregledan ni bil, niti mu ne morete dajati zdravil.

p.s. Kar pa se zagovornikov lajšanja težav z Lekadolom tiče, pa le poskusite, ko boste imeli npr. vnetje srednjega ušesa, ki zahteva antibiotik. Me zanima, kako dolgo in kako dobro vam bo pomagalo.

Dobil je aurizon kapljice za uho.
Sem mu dala za vlažilni robček to emulzijo in poskušala v uho na začetku, se ne pusti, bi me za roko prijel.
Ni šans da se bi po kapljicah mu dalo v uho in pridržalo da prime, od straha bi ponorel in stresel vse ven.
Četudi mu dam kost, priboljške, samo da se približam, bo kost spustil in z gobcem nakazal, da me bo ugriznil.
Ne zaupa in konec. Prej pa je.

Nobenih vlažilnih robčkov, kapljice morajo priti v sluhovod. Tole kar počneš, je brezveze.
Dobi si nekoga, da ti pomaga. Potem psu nagobčnik, nekdo naj ga drži za glavo, drugi naj dozira kapljice. Vmes še pogledat uhelj, če so kje kakšni hematomi, tujki itd.
Jutri pa k drugemu veterinarju, da se psa pregleda in ugotovi ali sploh gre za vnetje kot tako ali za kaj drugega. Uho je namreč treba tudi sčistit, ne pa takole malo na približno.
Kar se anestezije tiče – lahko dobi tudi blago pomirjevalo.

Pa še nekaj, ker je brati, da se psa bojiš. Ne tlači mu pred nos med dajanjem zdravil kosti in priboljškov. Ima samo še en razlog več, da znori.

New Report

Close