Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zahirani otroci

Zahirani otroci

Spoštovani.
Spontano sem rodila fantka s proodno težo 2095, tri tedne prezgodaj. V npsečnosti sem zaradi pregrad v maternici jemala aspirin, drugih težav nisem imela. Deček je danes star 1 mesec in 14 dni ter ima že 3840g. Imam nekaj vprašanj glede zahiranih novorojenčkov, in sicer me zanima, ali imajo ti otroci kasneje pogosto kakršnekoli razvojne težave? Razmišljam o tem, da se v maternici niso mogli optimalno razviti, kar je vključevalo tudi razvoj možganov. Kakšne težave se pri njeh najpogosteje pojavljajo? Trenutno pri dečku opažam hipertonijo. Ne vem, kako močna je, vprašala pa bi vas, kako mu lahko pomagam pri tem? Naročena sva na pregled pri razvojni pediatrinji, vendar se kljub vsemu obračam na vas. Najlepša hvala za vaš odgovor.

Na splošno so lahko zahirančki povsem brez težav, so lahko prevzdražvljivi, lahko imajo slabše pridobivanje na teži in rasti (so malce manjši od povprečnih sovrstnikov), lahko imajo kakšne težave v osebnostnem ali govornem razvoju, lahko pa ne. Posplošiti pa ni mogoče.
Hipertonija oz. povišana mišična napetost je v tej starosti pogosta motnja. Vendar ne označuje ne mesta ne vzroka nastanka. V katerih mišičnih skupinah pa ima hipertonijo? Ali opažate tudi prevzdražljivost, predvsem na hrup, moćno svetlobo? Zaenkrat le pravilni handling, ostalo pa v razvojni ambulanti, ko bo pediater otroka podrobno pregleal.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close